Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Švýcarsko: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Švýcarsko

Poslední aktualizace před 3 roky
DrzmisciDrzmisciČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj . Nemáte prosím někdo projeté Švýcarsko ? Zajímají mne tipy na STPL nebo lacinější kempy někde u jezer. díky Zdeněk
Smile:_:a:a::y
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let
Zdravíme, taky bychom rádi radu. Prosím, nepoužívejte SZ, ať se něco dozvíme i my ostatní.

Děkuji Bobeška
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
ravykravykČlen
Přidáno před 7 let
Ve Švýcarsku jsme nocovali pouze jednou, když jsme jím projížděli, ale objevili jsme pěkné nocoviště zdarma u Ženevského jezera (Lac Leman): 46.369937, 6.228496. Je to parkoviště u koupaliště, což bylo výhodné i z důvodů hygienických !) - koupaliště bylo otevřené v létě do 21 hod.
Jsou tam za sebou 3 parkoviště: 2 malé a 1 velké. Na to velké ale nedávno umístili zábrany tak, aby tam kempaři nemohli vjet. Na leteckém snímku z Googlu je ale vidět, že bylo kdysi hojně využívané právě karavanisty...
Ford Rimor Bluecamp Sky 50
(47+43+11+7)
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let
:^
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
byli jsme v CH v zimě lyžovat i v létě na kolách. Moc míst na free stání není. Je potřeba hledat. Kempy jsou docela dost drahé 40-60CHF, ale i STPL 30-40CHF. Našli jsme kolem St. Moritz asi dva P s možností nočního stání, jinak nic. V zimě jsme stáli na STPL nebo ve všední den na P se zákazem nočním stáním. Místní vlekař nás upozornil, že je to ve všední den v poho, pokud zaplatíme parkovné(5CHF). O víkendu by byl asi problém. I Policie přijela. když se dozvěděla, že o víkendu nebudeme, tak nám popřáli pěkné lyžování.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
korec80korec80Člen
Přidáno před 7 let
No je fakt, že o Švýcarsku je toho tady na fóru opravdu hodně málo. I já bych bral cokoliv o této zajímavé zemi. Četl jsem nějaké cestopisy 6-8 let staré. Uvítal bych čerstvější informace.
M
Michal a EditaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, rád bych obnovil toto téma. Máte někdo zkušenost s pobytem ve Švýcarsku mimo kempy? Chystáme se do Švýcarska začátkem července. Zatím ale máme informace takové, že se to prakticky nedá. Problémy s parkováním a mentalitou místních, zákony a předpisy striktně dodržujících a vše hned ohlašujících občanů. Zase ale to bezpečí :-)
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Michal a Edita napsal:

Ahoj, rád bych obnovil toto téma. Máte někdo zkušenost s pobytem ve Švýcarsku mimo kempy? Chystáme se do Švýcarska začátkem července. Zatím ale máme informace takové, že se to prakticky nedá. Problémy s parkováním a mentalitou místních, zákony a předpisy striktně dodržujících a vše hned ohlašujících občanů. Zase ale to bezpečí :-)


Máme naspáno něco v horách, tam je to prakticky bez problémů. Sedla, slepé cesty atd. Výchozí místa pro turistiku také jdou,
ale někde už za prachy. Města jsou obecně problém zastavit, natož přespat. Asi bych se vyhnul i pláckům v blízkosti chat.
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mr_antik napsal:

Citovat

Michal a Edita napsal:

Ahoj, rád bych obnovil toto téma. Máte někdo zkušenost s pobytem ve Švýcarsku mimo kempy? Chystáme se do Švýcarska začátkem července. Zatím ale máme informace takové, že se to prakticky nedá. Problémy s parkováním a mentalitou místních, zákony a předpisy striktně dodržujících a vše hned ohlašujících občanů. Zase ale to bezpečí :-)


Máme naspáno něco v horách, tam je to prakticky bez problémů. Sedla, slepé cesty atd. Výchozí místa pro turistiku také jdou,
ale někde už za prachy. Města jsou obecně problém zastavit, natož přespat. Asi bych se vyhnul i pláckům v blízkosti chat.


Ahoj, můžu potvrdit. Stání v passech atd. (nad úrovní lesa) úplně bez problémů a vždy více vozů, v údolích stačí slepá ulice atd. Města problém, pakroviště se závorami 2m atd. Pohyboval jsem se kolem Eigeru, Jungfrau, Sustenpass, Furkapass / ten je hodně frekventovaný, tam jsme nestáli ale zato Nufenenpass bez problémů i pod hranicí lesa. Kolem Interlakenu se také dalo, jen nesmíš být přímo u jezer atd. - na všech parkovištích zákaz, ale takové ty cesty k vodárnám, salaším, kravínům atd. kde se jim točí velké auta, není problém přespat. My vždy přijeli po cca 17-18h a ráno před 8 jeli pryč, nikdy nebyl problém ani s projíždějící policií. Jen na hranicích je to loterie - někdy jen mávnou a jindy je to na 30 min a posádka mimo auto - jsou lepší malé přechody dál od dálnic, tam větišnou jen mávnou a na některých loni nebyli ani příslušníci, jen kamera :) - třeba mezi Neuhaus - Oberbargen myslím, vůbec nic. Ahoj a neboj se, jsou úplně v pohodě.
Ixeo 710 i, Fiat
M
Michal a EditaČlen
Přidáno před 7 let
Děkuji, zatím nás všichni jen odrazovali. Můj druhý tip na letošek byla Albánie, ale pro manželku je to přece jen moc velká divočina. Přes dálnici se nechystame, těch našich 90 z kopce není ideální dálniční rychlost ;-) Prohlidce na přechodu se tedy snad vyhneme.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Ahojte, Švýcarsko jsme párkrát okrajově navštívili. Letos uvažujeme o nějaké obsáhlejší poznávačce.
Co tam stojí za vidění a bylo by škoda to vynechat? Samozřejmě se vůbec nemusí jednat jen o hory.
Bude na to cca 12 dní.
Díky za tipy.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
stellplatzstellplatzČlen
Přidáno před 7 let
My jsme jeli Švýcarsko několikrát. A jelikož v této zemi je kempování či přespání na divoko zakázáno, dodržovali jsme jejich pravidla. Nesmí se to tam a tak jsme to již víc neřešili, jelikož jsme si dovolenou chtěli užít a ne se stresovat, že nás někdo bude v noci od někud vyhazovat...:-)
Spali jsme tedy výhradně po kempech nebo stellplatzech. Těch ale ve Švýcarech není moc, ale občas jsou. Cena STPL je většinou kolem 20CHF, cena kempu 50CHF za noc.

Trasu jsme jeli zhruba takto:

Německo - přespání na divoko někde pod Kemptenem
Bodensee - přespání na STPL v Lindau - prohlídka krásného přístavu a městečka Lindau
Luzernské jezero - stpl na statku.
Lungerersee - STPL v kempu hned vedle přítoku do jezera, zubačka na Pilatus, na kole kolem tyrkysového jezera
Meiringen - STPL hned u kempu - soutěska, lanová dráha Sherlocka Holmese, túry do hor
Interlaken - kemp - Jungfraujoch, Wengen, Grindelwald, Murren...ledovce, hory... Tady jsme si koupili 3 denní lístek na zubačky, vlaky, lanovky, autobusy.
Upravil stellplatz dne 17.05.2017 13:09, před 7 let
R
RudyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Ahojte, Švýcarsko jsme párkrát okrajově navštívili. Letos uvažujeme o nějaké obsáhlejší poznávačce.
Co tam stojí za vidění a bylo by škoda to vynechat? Samozřejmě se vůbec nemusí jednat jen o hory.
Bude na to cca 12 dní.
Díky za tipy.

Zkus kouknout sem http://grandtour.myswitzerland.com/en/. Tuhle cestu máme v plánu, bohužel až zmizí z našeho itineráře hesla Malta a Zlaté písky. Švýcaři mi poslali kompletní dokumentaci k celé trase, stačí si o ni napsat. Stellplatzy a kempy lze nalézt v obvyklých vyhledávačích.
Mimochodem, kdy už vyměníš ten avatar? To auto Ti skládají teda opravdu precizně !)
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

stellplatz napsal:


Trasu jsme jeli zhruba takto:

Německo - přespání na divoko někde pod Kemptenem
Bodensee - přespání na STPL v Lindau - prohlídka krásného přístavu a městečka Lindau
Luzernské jezero - stpl na statku.
Lungerersee - STPL v kempu hned vedle přítoku do jezera, zubačka na Pilatus, na kole kolem tyrkysového jezera
Meiringen - STPL hned u kempu - soutěska, lanová dráha Sherlocka Holmese, túry do hor
Interlaken - kemp - Jungfraujoch, Wengen, Grindelwald, Murren...ledovce, hory... Tady jsme si koupili 3 denní lístek na zubačky, vlaky, lanovky, autobusy.


A ještě nezapomeňte navštívit Zermatt pod Matternhornem. Zde jezdí jen "elektroauta", tak nevím, kam až se dá autem dojet a kde zaparkovat. My jsme tam (v r. 2010) dojeli vlakem z kempu u "Luzernského" jezera, odkud bylo 5 minut pěšky k zastávce místní kolejové dopravy a asi 10 minut do přístavu a na hlavní nádraží Luzernu. Zde jsme si koupili několika-denní Swisspass na skoro všechny jejich vlaky, autobusy, lanovky, lodě i na městskou dopravu... Připlácelo se jen za "tunel" na Jungfraujoch.... A Swisspass platil i do francouzského Chamonix pod Mont Blancem. Tam jestli budete chtít jet lanovkou na vrchol Aiguille du Midi, tak nevím jak dnes, ale tehdy musely být jízdenky koupeny dopředu přes internet....:
Na jihu v italské části je krásné Locarno s kempem a koupáním u jezera Lago Maggiore. Na nábřeží tehdy bylo parkoviště pro obytky i karavany na 24 hodin za pár peněz, ale bez možnosti servisu :_
Upravil Jarda a Maru dne 17.05.2017 18:13, před 7 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Ahojte, Švýcarsko jsme párkrát okrajově navštívili. Letos uvažujeme o nějaké obsáhlejší poznávačce.
Co tam stojí za vidění a bylo by škoda to vynechat? Samozřejmě se vůbec nemusí jednat jen o hory.
Bude na to cca 12 dní.
Díky za tipy.

Zkus kouknout sem http://grandtour.myswitzerland.com/en/. Tuhle cestu máme v plánu, bohužel až zmizí z našeho itineráře hesla Malta a Zlaté písky. Švýcaři mi poslali kompletní dokumentaci k celé trase, stačí si o ni napsat. Stellplatzy a kempy lze nalézt v obvyklých vyhledávačích.
Mimochodem, kdy už vyměníš ten avatar? To auto Ti skládají teda opravdu precizně !)


No Rudy, mám to jak těhotenství, taky 9 měsíců. První termín byl duben, teď červen :-(
Tak cestujeme prstem po mapě a dáváme dohromady trasy.
.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 7 let
Zermatt je krasný ale spiš takové vězení pro turisty. Lidí cca jao na Václaváku. Cenově spiš pro Japonce nebo bohaty Araby. cca 10km před nim je záchytné parkovistě a dál jen vlakem, pěšky či na kole. Zubačka na Gornergratt, jinak svahy protkané lanama vleků a lanovek, všude něco trčí ze země.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Jak já kempy nemusím, tak Camp Alphubel v Tasch se mi velmi líbil a je kousek k vlaku.
https://www.google.cz/maps/place/Camp...d7.7748301
Navíc byl levnější než parkoviště v dosahu na kterých jsem to také zkoušel (pouze zanechané auto po dobu několika nocí jsem testoval, já byl nahoře v horách ve stanu).
4.114683,118.628756
LubinoLubinoČlen
Přidáno před 3 roky
Ahoj, chtěl bych trochu přispět s aktuálními poznatky. Informací o Švýcarsku moc není. Strávil jsem tam teď týden, ani jednou nebylo potřeba navštívit kemp. Stačila mi aplikace a trochu práce s porovnáváním info v aplikaci s realitou podle satelitní mapy. Švýcarsko je velmi zelená země a pohyb nejen v lese je pro místní evidentně přirozený, takže parkovišť u lesa, na kraji obcí, u sportovních areálů je víc než dost. Chce to jen najít to správné, abyste autem moc neprovokovali, opravdu dodržet parkování bez čehokoliv navíc a samozřejmě si všechny odpadky odvézt. Ideálně ještě uklidit po druhých - ale většinou není co uklízet. Ráno se vás pak místní zeptají jestli se vám dobře spalo. O vodě je psáno, že je všude, je to sice pravda, ale většinou trubička 5mm průměr, ze které nádrž naplníte těžko. Na dálnicích jsem po cestě narazil na dvě místa, kde je možné udělat zdarma komplet servis, voda teče fest proudem. Parkoviště v obcích a na kraji obcí jsou většinou placená, často s omezenou dobou stání..2h, 12h, 15h nebo třeba i 48h - záleží na aktraktivitě místa. S cenou průměrně 1-2Fr za hoďku, bych řekl. U lesa za městem zdarma a třeba jen s omezením na 2 dny (je to ale někdy i vůli těžbě dřeva jak jsem se dočetl na dodatk.tabulce). Nikdy jsme nebyli na jednom místě déle než přes noc, snažil jsem se na sebe nepoutat pozornost. Potkal jsem se s Polákem s přívěsem, nevím jak dlouho stál (omezení 48h), měl nádrž pod odpadem, vytočené nožky a za hodinu tam byla policie. Nafotili si jeho auto, nás se zeptali jak mluvíme a odjeli. Asi neuměli anglicky.
Za mě úžasná země, kam se určitě vrátím, 100% nutnost držet krok s jejich naprostou a úžasnou čistotou všude kde jsme byli a nutnost držet povolené rychlosti. Pevných radarů jsem viděl víc než dost a min. jeden záblesk jsem viděl taky, takže budu čekat na pozdrav jestli dorazí.
L.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,045,420 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26923 sekund | Průměrně za: 0.26923 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.3MB/2MB