Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Měření (nejen) hladiny vody přes Bluetooth do mobilu nebo tabletu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Měření (nejen) hladiny vody přes Bluetooth do mobilu nebo tabletu

Poslední aktualizace před 7 let
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 7 let
Třeba to jako námět někoho zaujme a pokud by měl nějaký kutil zájem o realizaci, poskytnu podklady případně i desku plošných spojů.
Modul je pro měření hladiny vody zásobní i odpadní nádrže, napětí baterie, několika teplot a to vše je možné zobrazovat na displeji mobilního telefonu.

Modul má vstup pro:
1. Měření zásobní vody - 1+6 sond (max. šest úrovní)
2. Měření odpadní vody - 3 vstupy, používám hladinové spínače a měří 50%. 75% a plná nádrž
3. Teploměry, jsou na Dalas sběrnici tak jich může být několik, já mám jeden v nádrži a druhý jen v prostoru karavanu
4. Měří napětí baterie
5. Trvalá spotřeba modulu se pohybuje mezi 12 – 15 mA při 12V
6. Provozní napětí od 8V do cca 30V

Výhoda je zřejmá, stačí pouze připojit napětí k modulu a nemusí se tahat další kabely, dělat díry a instalovat displej nebo nějakou signalizaci, vše je možné zobrazit na mobilu.
Modul je na procesoru Atmega328 a Android aplikací RemoteXY, takže se dá cokoliv přeprogramovat, jak zobrazené hodnoty tak množství zobrazovaných dat.

Jednoduchá ukázka :


(na obrázkách je zatím pouze měření hladiny v nádrži s pitnou vodou, ale je možné zobrazovat všechny hodnoty)
Jarda_1 Připojili následující soubory:
schema_2.pdf [Nejsou k dispozici žádné informace / 210 stažení]
Jarda_1 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let
Tak to je skutečně neuvěřitelná bomba to že něco takového jde sestavit v domácích podmínkách :^
Já pamatuju ještě stavbu krystalky se kterou jsem začínal, postavil jsem ledacos třeba pár zesilovačů, velký mixážní pult, TV konvertory radia a plno podobných věcí pro kapelu.
Ale tady musím smeknout. :_

Už bych z toho nebyl, ty SMD součástky jsou příliš pidi mini a asi bych ani tu desku neosadil. A vůbec ten nápad . . .
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 7 let
Čest tvému umu. Ale pro mě by bylo zajímavější to tvé druhé video s měřením množství vody.
:^
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Jardo klobouk dolu,tohle udělat na koleně.
Sám se ale přikláním k realizaci podobných projetů dráty.Ačkoli jsem dle profilu mladší,jsem prostě stará škola a chytrý letefon mi nepřirostl k srdci.Jistě,že jdu z dobou,ale pozpátku.Ted jsem dokončil elektronkový zesilovač.
Nicméně to co jsi udělal se někomu může hodit. :g
Pirat z RuzynePirat z RuzyneČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, máš to super a trochu mi to nalomilo v tom, že jsem chtěl něco podobného řešit s arduinem. Tady je to vyřešené a hlavně funkční. Mohu se optat, zda jsi navrhoval i realizoval? A ještě jednou klobouk dolú. Měj se Pirát.
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, ja bych mel mel zajem. Tistaky mas hotove ?
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Pirat z Ruzyne napsal:

Ahoj, máš to super a trochu mi to nalomilo v tom, že jsem chtěl něco podobného řešit s arduinem. Tady je to vyřešené a hlavně funkční. Mohu se optat, zda jsi navrhoval i realizoval? A ještě jednou klobouk dolú. Měj se Pirát.


Je to také na bázi Arduina, ale s použitím prodávaných modulů by to bylo podstatně větší a větší by byla i spotřeba, tady je využito jen to co je nejnutnější. Programovat není problém z prostředí Arduino IDE, na desce jsou oba potřebné konektory, ICSP i FTDI.
Ano, navrhoval i realizoval. Pokud znáš Arduino, můžeš se do toho bez obav pustit, třeba přijdeš i na nějaké vylepšení.

Automatické sloučení 27.02.2017 12:01:

Citovat

p0l0us napsal:

Ahoj, ja bych mel mel zajem. Tistaky mas hotove ?


ano mám pár kusů, oboustranné, prokovené s nepájivou maskou.
cena 120,- Kč + poštovné
a pokud by jsi chtěl i nějaké součástky také není problém

je to určeno do této krabičky : http://www.tme.eu/cz/katalog/#search=...rameters=1

Automatické sloučení 28.02.2017 10:01:
A odpovědi na některé dotazy ze SZ :
Pro iPhone a iPad je také aplikace, takže by neměl být problém, osobně jsem ale nevyzkoušel
Pár kusů mohu dodat i jako stavebnici s komplet součástkami, objednával jsem většinou na tme.cz kde u odporů a kondenzátorů je min. množství 100ks.
Plovákové spínače v odpadní nádrži jsme zvolil proto že se mi sondy neosvědčili, po nějaké době se všude začal usazovat bordel, který byl vodivý a spojoval sondy, prostě to blbnulo.
Mám tam tři tyto plováky: https://www.aliexpress.com/item/AC-10...42f3488b2c

přikládám ještě pár obrázků displeje, když měří vše, nádrže, teploty a napětí
Upravil Jarda_1 dne 28.02.2017 11:01, před 7 let
Jarda_1 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
L
ladakkNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj.
Tak tohle je super. Tleskám.
Bohužel sám bych to dohromady nedal. Nedalo by se to koupit kompletní k připravený k montáži? To už bych zvládnul ......
mekiemekieČlen
Přidáno před 7 let
Máš spočítané, kolik je celková cena součástek? Zdá se mi to docela zajímavé. Mám podobné plováky , jako ty - tři v odpadní a pět v čisté nádrži. Chtěl jsem dělat panely s LEd diodami, ale tohle se mi zdá lepší. Akorát je to fakt mrňavé a s tím programováním si neporadím. Stavebnici bych bral, ale nejraději hotový komplet. Když tak mi napiš cenu do SZ.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

ladakk napsal:

Ahoj.
Tak tohle je super. Tleskám.
Bohužel sám bych to dohromady nedal. Nedalo by se to koupit kompletní k připravený k montáži? To už bych zvládnul ......


Citovat

mekie napsal:
Máš spočítané, kolik je celková cena součástek? Zdá se mi to docela zajímavé. Mám podobné plováky , jako ty - tři v odpadní a pět v čisté nádrži. Chtěl jsem dělat panely s LEd diodami, ale tohle se mi zdá lepší. Akorát je to fakt mrňavé a s tím programováním si neporadím. Stavebnici bych bral, ale nejraději hotový komplet. Když tak mi napiš cenu do SZ.



Seznam součástek přikládám i s cenou při nákupu z www.tme.cz, některé součástky by šli samozřejmě nakoupit levněji z Číny.
Asi by nebyl problém osadit plošný spoj a naprogramovat, to není tolik práce, ale do výroby sondy se mi moc nechce, zabere to dost času, nerezové dráty se blbě pájí a každý potřebuje dráty jinak dlouhé podle hloubky nádrže. Redukci do vývodky mohu vytisknout na 3D tiskárně.
Jarda_1 Připojili následující soubor:
seznam02.pdf [Nejsou k dispozici žádné informace / 155 stažení]
mekiemekieČlen
Přidáno před 7 let
O sondu mi nejde. Mohl bych použít ty plováky, jak jsem psal, že je tam mám už instalované? V principu jde o vodivé spojení v jednotlivých hladinách, ne? Je jedno jak je provedené, nebo ne? měl bych zájem.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 7 let
Jak nad tím tak přemýšlím. Měl bych o jeden tišťák zájem. Samozřejmě pokud uvažuješ o prodávání celé stavebnice. Tak spíše o to.
I když mohu součástky nechat připravit v GESu.

Jakým způsobem se dá stavebnice měření objednat ??
:_
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
KopecnyKopecnyČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj Jardo_1,
super nápad a jak jde vidět sklízí ne jeden obdiv a zájem
Člen Asistenční služby Caravan 24 !y +420606709909:t Olomoucký Kraj
Tommy-Marcelka-Mareček (1.5)-Toník (11)-Kubík (13)-Peťula (16) a :i Max
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 7 let
s tou chválou opatrně, počkejte až jak vám to bude fungovat v praxi, pak budu rád za zprávy jak co komu jak funguje, případně co by se dalo vylepšit. !)

díky za zájem, zbývají poslední dva plošné spoje a potom dalším zájemcům zašlu už jen dokumentaci

:_:_:_
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, v minulosti jsem zkoušel dcerky iPhone 5s a byl s bluetooth HC-06 problém, v RemoteXY byla pro skenování volba jen pro verzi BLE (HM-10), která není s aplikací úplně odladěná pro případ použití více jak jednoho vstupního pole (pro výstupní pole z Arduina , tedy jen zobrazování, by mělo snad fungovat vše bez omezení). Na HC-06 by to chtělo určitě ještě někde vyzkoušet s nějakými dalšími modely telefonu iPhone.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

TomTP napsal:

Ahoj, v minulosti jsem zkoušel dcerky iPhone 5s a byl s bluetooth HC-06 problém, v RemoteXY byla pro skenování volba jen pro verzi BLE (HM-10), která není s aplikací úplně odladěná pro případ použití více jak jednoho vstupního pole (pro výstupní pole z Arduina , tedy jen zobrazování, by mělo snad fungovat vše bez omezení). Na HC-06 by to chtělo určitě ještě někde vyzkoušet s nějakými dalšími modely telefonu iPhone.


Bohužel, iPhone nemám, takže nemůžu vyzkoušet. Autor RemoteXY uvádí, že nepodporuje u iPhonu moduly HC-05 a HC-06 ale pouze modul HM-10. Z mobilu do modulu se žádné hodnoty nezadávají, pouze se čtou, tak snad problém nebude.
dík za poznatky :g
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let
Četl jsem, že to máš osazené modulem HC-06. Tak pokud tam je HM-10 tak je to určitě OK. Až bude večer dcerka doma, můžu jeden HM-10 (běžící v karavanu a testovaný zatím jen na Androidu) večer vyzkoušet. I včetně dosahu (iPhone by snad měl mít citlivější bluetooth).
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

TomTP napsal:

Četl jsem, že to máš osazené modulem HC-06. Tak pokud tam je HM-10 tak je to určitě OK. Až bude večer dcerka doma, můžu jeden HM-10 (běžící v karavanu a testovaný zatím jen na Androidu) večer vyzkoušet. I včetně dosahu (iPhone by snad měl mít citlivější bluetooth).


Super, iPhone otestuj.
Mám vyzkoušené oba moduly a na Androidu běží bez problémů.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let
Iphone5s: dosah s modulem BLE HM-10 umístěným v uzavřeném karavanu spolehlivě do 10m.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Jarda_1, Zdenek a Alena, Franta REZAC, bleriot11, Pirat z Ruzyne, p0l0us, ladakk, mekie, Kopecny, TomTP

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,940,217 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25227 sekund | Průměrně za: 0.25227 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.31MB/2MB