Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Celoroční pneumatiky nebo přezouváte: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Celoroční pneumatiky nebo přezouváte

Poslední aktualizace před 5 let
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vydržím hodně, ale pokud je těch píčovin moc, tak je jich moc.... žijeme v právní státě, tudíž platí zákony a vyhlášky. Zatím je schvaluje parlament a vyhlášky vydavají třeba ministerstva - NIKOLI E-SHOPY !!! Uvod do občanské nauky máme za sebou a teď rychle do praxe...


Co říká značka ( odkaz mdčr, nikoli e-shopu s pneu ):
https://www.mdcr.cz/Dokumenty/Silnicn...mni-vybava

Značky označují úseky pozemní komunikace, na kterých je povinnost mít vozidlo kategorie M a N vybaveno zimními pneumatikami za všech klimatických podmínek

Jak poznám zimní pneu ( 341/2002‭ ‬Sb ) :

Druhem dezénu pneumatiky se rozumí letní,‭ ‬dezén zimní,‭ ‬u něhož na bočnici pneumatiky je vyznačeno označení M+S nebo M.S nebo M/S nebo MS a terénní.

No, snad už máme alespoň v základní terminologii jasno...


Tolik citace od Vajglona Hnusoně.


Česká legislativa říká, že zimní gumy nesou označení M+S, M.S, M/S nebo MS a že za zimní se považuje též speciální dezén, u něhož je na bočnici pneumatiky vyznačeno označení ET, ML nebo MPT.

Pneumatikářská firma Continental na svých internetových stránkách upozorňuje, že písmena M+S na boku pláště coby spolehlivé označení zimní pneumatiky nestačí. Písmena M a S znamenají „mud and snow“, tedy bláto a sníh, o gumy do mrazivého počasí přímo nejde. Jsou jedním z označení pláštů pro terénní vozy.

Na to, kterou pneumatiku lze iniciálami M a S označit, není předpis. Hřeší na to výrobci levných pneumatik, a matou tak motoristy. Například čínská firma Chengshan opatřila písmeny M+S letní pneumatiku (která mimo jiné ve velkém testu letních gum zcela propadla).

K rozporu v označování zimních pneumatik požadovaném legislativou a tím, co říkají výrobci pneumatik, se vyjádřila Veronika Hodačová, vrchní komisařka z Policejního prezidia ČR. Při případných kontrolách zimních pneumatik na autech prý policisté budou postupovat na základě legislativy.

Ve Spojených státech také pneumatiky s iniciálami MS mohou označovat i velmi rozšířené celoroční pneumatiky. Opět pro terénní auta a SUV.

V evropských předpisech je k označení M+S uvedeno, že jde o pneumatiku, jejíž konstrukce a vzorek má zajistit lepší záběr než pneumatika běžná. Vlastnosti takové gumy ale nejsou ani měřeny, ani dány normou.I když takto označené pneumatiky podle firmy Continental předpisy v některých evropských zemích tolerují jako zimní, gumárenský koncern doporučuje pro provoz v chladných měsících používat gumy označené symbolem hory se sněhovou vločkou.

Písmena M+S i ikonka hory s vločkou mohou být na pneumatikách vedle sebe. Zimní pneumatiku ale spolehlivě označuje jen ten druhý symbol a pouze za předpokladu, že pneumatika má vzorek hluboký aspoň čtyři milimetry.

"Na základě dobrovolnosti se přední evropští výrobci pneumatik shodli, že kromě označení MS, které vyžaduje legislativa, budou za účelem lepší orientace zákazníků opatřovat své výrobky emblémem hory se třemi vrcholky a sněhovou vločkou," doplnil Filip Haderer.

Takže pisatel má pravdu, že máme nějak formulované zákony a zákonné předpisy a my občané bychom je měli dodržovat. Jenže občas je vydán nedokonalý zákon, o čemž svědčí časté novelizace, nezřídka v krátké době po vydání zákona. Takže v našem případě bychom mohli rozdělit řidiče asi do třech skupin:

1) ti kteří si z předpisů moc nedělají a riskují jejich porušování, v našem případě třeba proto, že je to velmi zřídka kdy.
2) ti, kteří nechtějí porušovat předpisy a koupí si pneu s předepsaným označením za co nejmenší cenu, bez ohledu na vlastnosti pneu
3) ti kteří chtějí mít jistotu a kladou bezpečnost svoji i jiných nade vše a ti si koupí zimní pneu nejen s předepsaným označením, ale také špičkových vlastností.

Závěr pro pisatele příspěvku. Nechtěl bych být zraněn, či zabit při nehodě na sněhu řidičem, který sice předpis neporušil, ale koupil si pneumatiky se skoro dvojnásobnou brzdnou drahou, než mám třeba na autě já.

Pepa
ropropČlen
Přidáno před 7 let
Ten vtip s tou mešitou je dobrý...
Taky výše uvedený odkaz na test, kde zimní vyšly lépe než levné celoroční - viz komentář pod testem něco nasvědčuje.

Ale má zkušenost- kromě motorky, traktoru, kola a obytky vše přezouvám, najezdím více jak 60km/rok.

Na Huyndai IX55 jsem se rozhodl, že zimní Nokiany už dojedu přes léto. Dával jsem si proto pozor, obvzláště na Balkáně a v Itálii. Jediné, co jsem zaregistroval, bylo piskání gum v podzemních garážích. Vyřadil jsem je před další zimou, dojet se mi je ani po 70.000km nepodařilo, ale na zimu 3mm už bylo málo.
Proto už mám připraveny na obytku celoroční, opět Nokian. Nejezdím do hor do sněhu, jen pro jistotu.
Když se podívate na testy, uvidíte, jaké jsou rozdíly mezi levnými a značkovými pneu určená pro jednotlivá období. Jsem názoru, že raději dobrou značku celoroční než levnou superstaar pro sezónu. Ale pro klid duše, nejdražší a nejjistější varianta je přezouvat jen značkové. A u mě vede Nokian.
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
misusmisusČlen
Přidáno před 7 let
Doplnim variantu 4

1) ti kteří si z předpisů moc nedělají a riskují jejich porušování, v našem případě třeba proto, že je to velmi zřídka kdy.
2) ti, kteří nechtějí porušovat předpisy a koupí si pneu s předepsaným označením za co nejmenší cenu, bez ohledu na vlastnosti pneu
3) ti kteří chtějí mít jistotu a kladou bezpečnost svoji i jiných nade vše a ti si koupí zimní pneu nejen s předepsaným označením, ale také špičkových vlastností.
4) ti co si z ekonomickych duvodu koupi levnejsi gumu a s vedomim toho a z duvodu bezpecnosti sve i ostatnich nejezdi jak prasata !

Kdyby to bylo jen o gumach,tak magor na nejdrazsich pneu v nejdrazsim aute asi nemuze parkovat na strese ve skarpe :-)
haskyhaskyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

rop napsal:

Ten vtip s tou mešitou je dobrý...
Taky výše uvedený odkaz na test, kde zimní vyšly lépe než levné celoroční - viz komentář pod testem něco nasvědčuje.

Ale má zkušenost- kromě motorky, traktoru, kola a obytky vše přezouvám, najezdím více jak 60km/rok.

Na Huyndai IX55 jsem se rozhodl, že zimní Nokiany už dojedu přes léto. Dával jsem si proto pozor, obvzláště na Balkáně a v Itálii. Jediné, co jsem zaregistroval, bylo piskání gum v podzemních garážích. Vyřadil jsem je před další zimou, dojet se mi je ani po 70.000km nepodařilo, ale na zimu 3mm už bylo málo.
Proto už mám připraveny na obytku celoroční, opět Nokian. Nejezdím do hor do sněhu, jen pro jistotu.
Když se podívate na testy, uvidíte, jaké jsou rozdíly mezi levnými a značkovými pneu určená pro jednotlivá období. Jsem názoru, že raději dobrou značku celoroční než levnou superstaar pro sezónu. Ale pro klid duše, nejdražší a nejjistější varianta je přezouvat jen značkové. A u mě vede Nokian.


Ve firmičce Nokiany celoročky používáme na 2 x Fabie,2 x Felicie,Octavie,Transporter a Renault Trafic - tedy nepřezouváme a v průměru na gumu najedeme 55 000 Km.Je to věc názoru,ale za mě celoroční Nokiany v pohodě.Každé naše auto má pro sichr ve výbavě řetězy.
Hasky
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let
Milý Pepo,
pokud si pozorně přečteš všechny mé příspěvky zjistíš, že nikde netvrdím, že jsou zimní pneu horší nebo stejné jako celoroční - reagoval jsem na informaci, že s celoroční pneu nelze použít na úseku " Zimní výbava ". NAVÍC si to, na co jsem reagoval, z citace odstranil, tudíž si z mého příspěvku udělal něco zcela jiného.

Taková informace je zavádějící a není pravdivá.

Co jsi napsal je krásné dlouhé všeobecné povídání, ale výše uvedou mylnou informaci to nijak nemění ani nezpochybňuje.

PS. Mám na celoročních pneu označení M+S a ikonu hory s vločkou. Dle tvého příspěvku se tedy jedná spolehlivě o zimní pneu - dobrá informace :D
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 01.03.2017 12:09, před 7 let
misusmisusČlen
Přidáno před 7 let
Presne ! Taky mam celorocni s oznacenim hory a vlocky,prave proto sem je koupil,aby v rakousku cetnici neprskali !
Dal jsem je na dodavku a po vyzkouseni na obytku a pri prezouvani me prekvapilo ze vychvalovany agilis cp meli mnohem mekci boky nez tyhle gumy ale opravdu hodne,bylo to znat i na vaze gumy.

Je to vsechno o nazoru,ale ja s celorocnima nemam problem,ani na horach.
Retezy mam pro sichr v aute.
P
paragČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Milý Pepo,
pokud si pozorně přečteš všechny mé příspěvky zjistíš, že nikde netvrdím, že jsou zimní pneu horší nebo stejné jako celoroční - reagoval jsem na informaci, že s celoroční pneu nelze použít na úseku " Zimní výbava ". NAVÍC si to, na co jsem reagoval, z citace odstranil, tudíž si z mého příspěvku udělal něco zcela jiného.

Taková informace je zavádějící a není pravdivá.

Co jsi napsal je krásné dlouhé všeobecné povídání, ale výše uvedou mylnou informaci to nijak nemění ani nezpochybňuje.

PS. Mám na celoročních pneu označení M+S a ikonu hory s vločkou. Dle tvého příspěvku se tedy jedná spolehlivě o zimní pneu - dobrá informace :D
W
Ty tvé celoroční s vločkou a horou jsou vlastně super.Před léty jsem jel v červenci na silničním kole na Grossglockner a v polovině začalo sněžit.Tam by se ty tvé gumy docela hodily.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

parag napsal:

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Milý Pepo,
pokud si pozorně přečteš všechny mé příspěvky zjistíš, že nikde netvrdím, že jsou zimní pneu horší nebo stejné jako celoroční - reagoval jsem na informaci, že s celoroční pneu nelze použít na úseku " Zimní výbava ". NAVÍC si to, na co jsem reagoval, z citace odstranil, tudíž si z mého příspěvku udělal něco zcela jiného.

Taková informace je zavádějící a není pravdivá.

Co jsi napsal je krásné dlouhé všeobecné povídání, ale výše uvedou mylnou informaci to nijak nemění ani nezpochybňuje.

PS. Mám na celoročních pneu označení M+S a ikonu hory s vločkou. Dle tvého příspěvku se tedy jedná spolehlivě o zimní pneu - dobrá informace :D
W
Ty tvé celoroční s vločkou a horou jsou vlastně super.Před léty jsem jel v červenci na silničním kole na Grossglockner a v polovině začalo sněžit.Tam by se ty tvé gumy docela hodily.


Jasně že jsou celoroky super, i když v létě na Glockneru nasněží, i když v prosinci ve Španělsku svítí sluníčko...

... tak a může zase spustit palba moralistů, jak nemyslím na bezpečnost všech, ohrožuji bezpečnost provozu, pokud neskončím v pekle tak v příkopě určitě... hele, za měsíc přezujete a bude to dobrý :D

Automatické sloučení 05.03.2017 16:24:
Němci mění podmínky pro používání zimních pneu, není to žádné drama, ale je dobré být informován.

Důležité info je pro ty, co chtějí celoroční pneu koupit, i pro ty co je mají bez označení Alpine Symbol. Doporučuji přečíst.

Odkaz na informaci Spolkového ministerstva je níže:
http://www.bmvi.de/SharedDocs/DE/Arti...eifen.html
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 05.03.2017 17:24, před 7 let
dcpajadcpajaČlen
Přidáno před 7 let
Oživím toto téma, neb jsem nenašel podobnější. Jakou značku zimních pneu používáte či doporučíte. Teď jsem měl Uniroyal Snow Max a spokojenost. Díky Pavel
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 7 let
Nová informace o povinném používání zimních pneu v Německu

http://www.autofo...-internetu
Zdraví
Luboš a Dáša
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

dcpaja napsal:

Oživím toto téma, neb jsem nenašel podobnější. Jakou značku zimních pneu používáte či doporučíte. Teď jsem měl Uniroyal Snow Max a spokojenost. Díky Pavel


Pneumatiky volím především podle ceny. Nikdy mě nejlevnější pneu nevypekly, nikdy jsme neměl pocit že hůř sedí, nebo že se dřív sjíždí. Ovšem já nejezdím nadoraz.
Hlavně že jsou kulaté a černé.
On je rozdíl dát za jednu pneu v mém rozměru 900,- nebo 2800,-
Martin
Facebook- Martin Havelka
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Lubos a Dasa napsal:

Nová informace o povinném používání zimních pneu v Německu

http://www.autofo...-internetu


Ráno jsem to četl na netu ,bude to zajímavé řešit to s policajtem aby našel i rok výroby . Další Brusel demagogie ale nyní od Němců + mýtné .
Žijeme jen jednou.
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Herman napsal:

Citovat

Lubos a Dasa napsal:

Nová informace o povinném používání zimních pneu v Německu

http://www.autofo...-internetu


Ráno jsem to četl na netu ,bude to zajímavé řešit to s policajtem aby našel i rok výroby . Další Brusel demagogie ale nyní od Němců + mýtné .


Problém najít to nebude, týden a rok výroby je na pneu jasně uveden.

Jinak já přezouvám všechny auta. A názory typu já jedu z zimě málo, nebo jen když je hezky atd. neuznávám. Ale každý štěstí strůjcem svého.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Lubos a Dasa napsal:

Nová informace o povinném používání zimních pneu v Německu

http://www.autofo...-internetu


Ona ta informace zas tak úplně nová není, vis můj příspěvek č.48 v tomto vlákně z 1.3.2017 . Kdo chce opravdu vědět, jak to je, doporučuji přečíst odkaz německého Ministerstva ( naši novináři mají touhu občas věci dramatizovat a ani výše uvedený článek není vyjímkou ) . Asi těžko mě bude německý policista tvrdit, že ho oficiálně zveřejněná informace " Bundesministeria " nezajímá....
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 7 let
Dobrý den přátelé,
rád bych se zeptal skutečného majitele CELOROČNÍ pneumatiky Continental VanContact 4Season 215/70 R15 (předpokládám, že i jiného rozměru) jaký obrázek se na boku jeho gumy vyskytuje. Je to popisem M+S doplněný siluetou hory a vloček. Nebo jen něco z toho? Děkuji Milan.
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
dcpajadcpajaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

1jgs - Milan napsal:

Dobrý den přátelé,
rád bych se zeptal skutečného majitele CELOROČNÍ pneumatiky Continental VanContact 4Season 215/70 R15 (předpokládám, že i jiného rozměru) jaký obrázek se na boku jeho gumy vyskytuje. Je to popisem M+S doplněný siluetou hory a vloček. Nebo jen něco z toho? Děkuji Milan.


Tyto pneumatiky byly mým favoritem na výměnu, ale když jsem je před měsícem chtěl koupit, nikde nebyly k sehnání. Tak jsem opět koupil Uniroyal Snow Max2 na kterých jsem v pohodě odjezdil 5 sezón.
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 7 let
Zdravim sme uz dva a pol mesiaca v Spanielsu a vsetko na zimnych Matadorkach uz po druhy krat. Ine uz ani nekupujem.Menim po 4 rokoch.Ojazdenie dezenu minimalne ...
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
D
Duro103Člen
Přidáno před 5 let
Trošku opačná otázka na celoročné gumy.
Mám nové zimné gumy a teraz dom zistil že letné mam uplne zjazdene. Potrebujem kúpiť nove. A teraz je otázka či radšej letné alebo celoročne. Celoročne mi prídu že budú lepšie na blate a mokrej tráve a že keď ma niekde prekvapí sneh a ľad.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj.Všechny auta,i pracovní jezdí na celoročních Carrier.Výměna po cca 4 letech.
Hasky
Z
zikyČlen
Přidáno před 5 let
Je to věc názoru každého znás. Já jsem línej 2x ročně přehazovat kola, tak mám kvalitní celoročky a jsem spokojen. Nepřekáží mi doma další sada kol a to jestli je sjedu malinko dřív mi nevadí. Stejnak guma stářím ztrácí své vlastnosti. Příště půjdu opět do celoroček.
Luboš, Míša, Nikolka 9 let a Ondra 7 let. Karavan Hobby za Fordem Kuga
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,277,707 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26984 sekund | Průměrně za: 0.26984 (0) sekund | Dotazy: 153 | Použitá paměť: 2.44MB/4MB