Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Tahoun pro přívěs: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Tahoun pro přívěs

Poslední aktualizace před 7 let
M
MSNováček
Přidáno před 7 let
Máme ho doma - konečně!
Sterckeman 475, max. 1500 kg. A potom jsem jel s autem na garančku - H Santa Fe 2,2 CRDI AWD, najeto 150 tis. A výsledek - přední náprava, turbo, tlumiče. Asi bude nutná výměna.
Dotaz: Jak vidíte Ford Mondeo 2,0 TDCi AWD 110 kW, na kouli 2 tuny, souprava 4,3 tuny? Papírově bude stačit, máte prosím někdo zkušenosti s tímto vozem? Je mi jasné, že pokud karavan připojím za Land Cruisera, tak o tom ani nebude vědět, ale ten je mimo rozpočet.
Díky!
A
allroadČlen
Přidáno před 7 let
Nejde to celkom pochopit z tvojho prispevku, ale budem predpokladat ze ten Hyundai je tvoj a vtom pripade by som si ho nechal. Jebto vacsie tazsie auto s vacsim objemom a 4x4 tak by som to opravil a jazdil dalej. Este aj ten motor svojou konstrukciou je vhodnejsi na tahanie.
M
MSNováček
Přidáno před 7 let
Hyundai mám 8 let a musím říct, že je to fakt dobré auto. Jenom se ty roky začínají projevovat. Vloni to byla zadní náprava, obě ložiska. Nyní kulový čep spodního ramene na předku, k tomu turbo - začíná si přifukovat. Nějakou dobu to ještě vydrží, ale vyměnit turbo bude docela pecka!
Začínám hledat náhradu a podobná SUV nyní jsou spíše nazdobené leštěnky.
K
kyklopČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

MS napsal:

Máme ho doma - konečně!
Sterckeman 475, max. 1500 kg. A potom jsem jel s autem na garančku - H Santa Fe 2,2 CRDI AWD, najeto 150 tis. A výsledek - přední náprava, turbo, tlumiče. Asi bude nutná výměna.
Dotaz: Jak vidíte Ford Mondeo 2,0 TDCi AWD 110 kW, na kouli 2 tuny, souprava 4,3 tuny? Papírově bude stačit, máte prosím někdo zkušenosti s tímto vozem? Je mi jasné, že pokud karavan připojím za Land Cruisera, tak o tom ani nebude vědět, ale ten je mimo rozpočet.
Díky!



Mondeo s tým motorom bude v pohode, ja len rozmýšlam, či nemá zmysel investovať do to Santa Fe.Zoznam dielov, ktorý si uviedol nie je až taký nenormálny, okrem toho turba (to bude možno repasovatelné).
A ešte jedna zásadná vec, mondeo je len predohrab
AmbryAmbryČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

MS napsal:

Hyundai mám 8 let a musím říct, že je to fakt dobré auto. Jenom se ty roky začínají projevovat. Vloni to byla zadní náprava, obě ložiska. Nyní kulový čep spodního ramene na předku, k tomu turbo - začíná si přifukovat. Nějakou dobu to ještě vydrží, ale vyměnit turbo bude docela pecka!
Začínám hledat náhradu a podobná SUV nyní jsou spíše nazdobené leštěnky.


Turba se zrovna bát nemusíš, já jsem si nechal repasovat cena cca 6000,- tři rooky funguje a v poho.

http://www.turbo-...
R
RickČlen
Přidáno před 7 let
Mám taky Mondeo 2,0 85 Kw manuál, na kouli 1800 kg,a tahám karavan 1350 kg jízdní vlastnosti v pohodě, samozřejmě vyšší auto bude asi lepší,ale já jsem spokojen.Jinak zde : www.zugwagen.info můžeš porovnat různé soupravy a vlastnosti. Mondea bych se tedy nebál.
Hobby + Ford
M
MSNováček
Přidáno před 7 let
Díky za reakce.
Repasované turbo na H je za cca 7 tis. To asi má smysl! Nové ne.
To Mondeo je nové, 4 x 4, stejný výkon, jenom je cca 300 kg lehčí, zase má elektronickou stabilizaci na kouli. Jde o to, že je supr nabídka, zatím jsem tahal pouze s tím H. Osobně si myslím, že auto velikosti Mondea nebo Passatu je pro přívěs 1500 kg akceptovatelné minimum. Nicméně chtěl jsem znát názory zkušenějších.
B
bob7373Člen
Přidáno před 7 let
No hlavně ne Ford, je nutno zjistit kód motoru, co stojí repase trysek, čerpadla, kamaráda to stálo 86000,- a to se vyplatí. Ford neumí motormenagement, prostě je to tak.
RobertRobertČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

bob7373 napsal:
kamaráda to stálo 86000,-

No, ale zase je má ze zlata.... :g
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
A
allroadČlen
Přidáno před 7 let
Ked to tak vezmem tak tie veci ktore menujes su vlastne okrem turba spotrebak ktore vymenis a zas bude klud ak tam nedas nejake nahradne sracky. A pre niektorych dokaze byt aj turbo spotrebna suciastka :) Odporucam ti to ale menit tak ze spravim celu prednu napravu alebo zadnu ale nie len jednu stranu i ked sa jedna neozyva, lebo potom ma clovek pocit ze sa to sype stale daco ked sa opravuje len to co pocut.
V
VerkoČlen
Přidáno před 7 let
A nebol by lepsi S-max 4x4???
klappeklappeČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,

rok jsem tahal Bürstnera papírově 1350 kg (realita +/- 1500 kg) s Golfem Variant VII 2.0 TDI (110 kW), 4x4, na kouli 2000 kg a bylo to naprosto v pohodě.
Na dálnici nebyl problém jet kolem 120-130 km/h s tempomatem, ani do kopce se auto vůbec nenadřelo. Spotřeba podle rychlosti 9-11 litrů/100 km.
Takže já bych se toho nebál...

čest Klappe
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
K
KulisakČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

klappe napsal:

Ahoj,

rok jsem tahal Bürstnera papírově 1350 kg (realita +/- 1500 kg) s Golfem Variant VII 2.0 TDI (110 kW), 4x4, na kouli 2000 kg a bylo to naprosto v pohodě.
Na dálnici nebyl problém jet kolem 120-130 km/h s tempomatem, ani do kopce se auto vůbec nenadřelo. Spotřeba podle rychlosti 9-11 litrů/100 km.
Takže já bych se toho nebál...

čest Klappe


Golf + 1500 kg a 130km/h - pán je suterén, až se vyválíš v příkopě, tak doufám že nikoho nesmeteš.
B
Burstner Tom a MirkaČlen
Přidáno před 7 let
Ahojte, taky teď řešíme tahouba pro karavan Hobby váha 1600kg.klidně si nechám poradit.diky za odpověď
clintkrclintkrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

klappe napsal:

Ahoj,

rok jsem tahal Bürstnera papírově 1350 kg (realita +/- 1500 kg) s Golfem Variant VII 2.0 TDI (110 kW), 4x4, na kouli 2000 kg a bylo to naprosto v pohodě.
Na dálnici nebyl problém jet kolem 120-130 km/h s tempomatem, ani do kopce se auto vůbec nenadřelo. Spotřeba podle rychlosti 9-11 litrů/100 km.
Takže já bych se toho nebál...

čest Klappe

To teda musela bejt jízda,máme Touarega 160kw,váha 2,5t a karavan 1400kg a letět s ním 130 bych se fakt bál,holt Golf je asi jiná liga.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 7 let
Pokud máš 1600kg papírových, tak určitě ne žádný osobák, ideálně offroad, nebo dodávka(vw transporter, trafic apod.), kdyžtak zavolej.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
M
MSNováček
Přidáno před 7 let
Zdar a sílu!
Tak o tom dumám celý den a vychází mi nejlíp Land Cruiser nebo Pajero. Jsem holt na poctivou kovářskou práci a hlavně fyzika platí furt! I v tom Santa Fe je 1500 kg cítit. Jednou jsem zkusil 120 km/h a nedovedu si to představit v Octavce. Ale o tom přece jízda s karavanem není.
Další věc - co v autě není, to se nepokazí, hlavně ty "kurvítka".
fidofidoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Burstner Tom a Mirka napsal:

Ahojte, taky teď řešíme tahouba pro karavan Hobby váha 1600kg.klidně si nechám poradit.diky za odpověď

Máme stejnou váhu přívěsu 1,6t a jako tahouna jsme zvolili Kia Sorento 2,5 crdi, na háku 3,5t. Jen se s touto soupravou dostávám na váhu 4250kg, což je horní hranice pro B96. Já mám BE, takže mi to nevadí, ale trápí mě poplatky na dálnicích a rychlostních silnicích. Letos chceme jet do Polska a tam už zapadneme mezi náklaďáky a musíme pořídit mýtnou krabičku 120zl a minimální nabití za 120zl. A to vše kvůli cca40km dálnice. Raději to objedu po okrskách. Chci tím říct, že pokud se dostaneš nad 3,5t, tak máš víc problémů.
Jinak Sorento je super, minimum elektroniky a dobrý výkon.:^
Fido&Fidorka
B
Burstner Tom a MirkaČlen
Přidáno před 7 let
Měly jsme Burstnera váha 1300kg a tahal jsem to peugeotem 5008 1,6hdi a docela v pohodě a to jsme na jezdili za sezónu cca 4000km ake teď chceme jídlo do suv máme nějaký tip ale říkám nechám si poradit.díval jsem se na Sorento a i na Volvo xv60 ax90.nějaké zkušenosti někdo s Volvem.
B
bob7373Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Robert napsal:

Citovat

bob7373 napsal:
kamaráda to stálo 86000,-

No, ale zase je má ze zlata.... :g

Cena u Forda originál v ČB....
Ono je nutno většinou vyměnit i čerpadlo a veškeré trubky, minimálně vyčistit ultrazvukem. Závisí to na kódu motoru, někdy se dá koupit repas za dvacku, někdy pouze originál. No a když máte humanitní vzdělání a technik to dobře vysvětlí, auto potřebujete, tak to dopadne právě takhle. To je prostě tak..... I Škoda má u některých modelů podobné ceny, repas prostě není - to je první věc při nákupu auta, zejména staršího - ceny nejen kapoty, světel a nárazníku, ale i dalších komponent. Poradit si ale dá málokdo :-)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: MS, allroad, kyklop, Ambry, Rick, bob7373, Robert, Verko, klappe, Kulisak, Burstner Tom a Mirka, clintkr, Me2d, fido, bad, Mikey, stanley_mosquito

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,298,887 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22091 sekund | Průměrně za: 0.22091 (0) sekund | Dotazy: 149 | Použitá paměť: 2.35MB/2MB