Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zdražení dálnic v Chorvatsku léto 2017: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zdražení dálnic v Chorvatsku léto 2017

Poslední aktualizace před 7 let
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 7 let
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
opravdu jedna z nejdůležitějších informací na hlavní stránce novinek. V sezóně nejdražší rozdíl 65Kč. To zajisté odradí většinu cestovatelů. Patrně se nic důležitějšího dnes nestalo.
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 7 let
Chorvaté si mohou pro mě za mě zdražit dálnici na 100 HRK na kilometr. Po zkušenosti z dovolené 2014,2015 do Chorvarska ani náhodou. Všude kam jsem přijel tak se nás snažili okrást. Navíc pokud si člověk spočítá náklady na cestu do Chorvatska a do Řecka tak zjistí, že je to do Řecka levnější. :D
H
hugo 007Člen
Přidáno před 7 let
jen pro pořádek, rozdíl v ceně v uvedeném příkladu je 98 kč
pro soupravy bude rozdíl větší pak ještě připočíst cestu zpět
misusmisusČlen
Přidáno před 7 let
Jezdim po stary neb mam soupravu v kategorii 3 macelj - ploce 1850,- zpet to samy.
To to radsi prozeru a navic stara cesta je krasna plna atrakci,dobrot a koupani.
DALNICI NEBRAT !
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Tomik Kralu napsal:
.... Navíc pokud si člověk spočítá náklady na cestu do Chorvatska a do Řecka tak zjistí, že je to do Řecka levnější. :D


Tohle nejak nechapu kdyz je Recko minimalne 2x dal nez Chorvatsko. Uz 2x jsem jakoze vyrazil do Recka a v Chorvatsku jsme si rekli ze more bude tam i tady stejny proc jet jeste dalsich 1000Km a zustali jsme projizdenim vesnicek v Chorvatsku. Ale dalsi dovcu uz tam urcite dojedem :-)
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 7 let
Pro toho, kdo CHCE jet po dálnici do vytouženého cíle - bezpředmětné. Ti, kdo nechtějí po dálnici, jedou po staré. Pro toho, kdo tam nechce - zbytečná informace. A pořád jsou jejich dálnice v kvalitě několikrát převyšující tu naši. No a nakonec - dělali je kvůli letním invazím turistů - tak koho jiného za ně mají osolit, ne?
Radek
B
belcantoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

floridan79 napsal:

Citovat

Tomik Kralu napsal:
.... Navíc pokud si člověk spočítá náklady na cestu do Chorvatska a do Řecka tak zjistí, že je to do Řecka levnější. :D


Tohle nejak nechapu kdyz je Recko minimalne 2x dal nez Chorvatsko. Uz 2x jsem jakoze vyrazil do Recka a v Chorvatsku jsme si rekli ze more bude tam i tady stejny proc jet jeste dalsich 1000Km a zustali jsme projizdenim vesnicek v Chorvatsku. Ale dalsi dovcu uz tam urcite dojedem :-)


tak dá se třeba pro představu uvést příklad cesty na podobně příjemnou pláž v Dalmácii nebo v Řecku. Když si dám do routeru Via Michelin, který počítá i cenu paliva a dálniční poplatky, například Dubrovník a naproti tomu Kalamitsi na Chalkidiki, tak z Jablonce nad Nisou je to do Dubrovníku 1326 km, z toho 1057 km dálnice, náklady na cestu s rodinným autem 151,09 Euro, z toho 50,37 Euro dálniční poplatky. Do Kalamitsi je to 1788 km, z toho 1557 km dálnice, náklady na cestu 162,12 Euro, z toho 31,13 Euro dálniční poplatky. Takže pokud Chorvati v létě zvednou dálniční poplatky o 10%, bude rozdíl v nákladech na jedné cestě rovných 5,- Euro, i když je to o 500 km po dálnici dál. Když k tomu připočítám výrazně levnější řecké kempy v plné sezóně i výrazně příjemnější přístup k turistům, pak se Řecko určitě vyplatí a to v tom není ještě cena za soupravu s karavanem, to už je podle mé vlastní zkušenosti oproti Chorvatsku ještě lepší.
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Radek Sladky napsal:

Pro toho, kdo CHCE jet po dálnici do vytouženého cíle - bezpředmětné. Ti, kdo nechtějí po dálnici, jedou po staré. Pro toho, kdo tam nechce - zbytečná informace. A pořád jsou jejich dálnice v kvalitě několikrát převyšující tu naši. No a nakonec - dělali je kvůli letním invazím turistů - tak koho jiného za ně mají osolit, ne?


Jasný a pravdivý postřeh :g
Makarska Rivijera moj drugi dom
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
pro pořádek je to opravdu je to opravdu 98Kč rozdíl na jednom směru. Přišlo mi to číslo tak nezajímavé, že jsem počítal rozdíl mezi 665 a 730. Při stavu Hr dálnic a mé četnosti používání mi to vůbec nevadí.

Je pro mne důležitá ale jiná věc. Tou je cena času. Na Istrii k moři se dostanu za cca 7hodin, Split cca 10 hodin, tzn. za noc jsem tam. 1600 do Řecka na jeden zátah je pro mne nereálné. Pokud nekoupím přes internet SK a Hu známku, strávím tam jako loni po cca 40min ve frontách, chytnu TR vlnu a na hranicích strávím 90min...
Ten časový rozdíl je pro mne to nejdražší, 98 Kč je mezi ostatními položkami mimo hranici mého vnímání.

A pořád tu ještě máme tu krásnou možnost jet po staré. Jako kdysi dva dny na Makarskou.
PepiPepiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

maria napsal:

pro pořádek je to opravdu je to opravdu 98Kč rozdíl na jednom směru. Přišlo mi to číslo tak nezajímavé, že jsem počítal rozdíl mezi 665 a 730. Při stavu Hr dálnic a mé četnosti používání mi to vůbec nevadí.

Je pro mne důležitá ale jiná věc. Tou je cena času. Na Istrii k moři se dostanu za cca 7hodin, Split cca 10 hodin, tzn. za noc jsem tam. 1600 do Řecka na jeden zátah je pro mne nereálné. Pokud nekoupím přes internet SK a Hu známku, strávím tam jako loni po cca 40min ve frontách, chytnu TR vlnu a na hranicích strávím 90min...
Ten časový rozdíl je pro mne to nejdražší, 98 Kč je mezi ostatními položkami mimo hranici mého vnímání.

A pořád tu ještě máme tu krásnou možnost jet po staré. Jako kdysi dva dny na Makarskou.
Máš naprostou pravdu,Chorvaty dojedu za den,řecko jedu 2dny.10roku jsem jezdil chorvaty,teď 10roku jezdím řecko,měsíc červen a 3 neděle září ,rozdíl celkové ceny cesty a pobytu cca 20000kč,(už to nepočítám)Rozdíl v km je nepatrný 400km z toho 1360km jedu po dálnici,Ale stálejší ,teplejší počasí,nesrovnatelné chování ,policie i obyčejných lidí,jinak vše už tady bylo řečeno.Letos zase plánuji kouknout do chorvat a cena dálnice je to nejmenčí co by mi vadilo. :_
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Ano, čas je velký luxus i když na zdraví nemá. A pokud nejedeš do HR
studovat mentalitu Chorvatů, tak je to na čvachtačku nejlepší destinace v poměru
vzdálenost x kvalita koupání.
Řecko mám moc rád, ale také má svoje mouchy. Všude je něco.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 7 let
:^Souhlasím s Pepou a pojedeme opět!f!e, to moře za to stojí Jarka
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
J
jenda28Nováček
Přidáno před 7 let
Taky mi nevadí zdražení dálnic, není to o moc, a beru to tak že se zdražuje vše - dálnice, ubytování, jídlo apod. Je to jednou za rok, tak to člověk zkousne
Ford Focus + Hobby 500 KMFe
Autopůjčovna České Budějovice
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
ono je to těžké. Každý ( skoro ) remcá a má pocit, že dělá za málo peněz. Každý ( skoro ) by chtěl přidat ( zdražit svou práci ). Když ale zdraží ti druzí, jsou to automaticky zloději.
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
Už jsem tu četl různý reakce na nový vlákna, ale odpovědi typu "tohle je absolutně nezajímavý, nudný a irelevantní" tu vidím fakt prvně. Člověk aby se tu pomalu bál se v dobrý víře podělit s ostatníma o informace...:|
mbmbČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Radek Sladky napsal:

Pro toho, kdo CHCE jet po dálnici do vytouženého cíle - bezpředmětné. Ti, kdo nechtějí po dálnici, jedou po staré. Pro toho, kdo tam nechce - zbytečná informace. A pořád jsou jejich dálnice v kvalitě několikrát převyšující tu naši. No a nakonec - dělali je kvůli letním invazím turistů - tak koho jiného za ně mají osolit, ne?


U nás zase někde psali, že to zdražili kvůli drbnám z C24, aby měli v zimním období o čem mluvit...
P.S. Samozřejmě souhlasím s Radkem Sladkým, přesně výstižné! :D
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO +EBERSPACHER+ BRANO/ATESO
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Tuaregu dík za info.(Některé) reakce jsou pro mne nepoužitelné.
H
hugo 007Člen
Přidáno před 7 let
Ono je to opravdu těžké, po letech mám mezi chorvaty pár známých,
vím tedy, že dálnici nevyužívají, i tam totiž mají své Dalíky a Janoušky:r
Platit v přepočtu 2Kč/km je dost, pravda pro nás je to zatím jedno, "jezdíme jednou ročně"
ale u nás už v tisku proběhlo, že když to "funguje" v Hr proč to nezavést i u nás,
samo až opraví D1.
Věřím ale, že i potom to některým bude jedno!l
Např. Rakousko 8,5e 10 dnů
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let
Neřeším to. Pokud potřebuji dálnici jedu po ní, pokud chci jet mimo dálnici , tak jedu mimo dálnici.
Je to souběh potřeb, jako co chci vidět, jaký úsek chci odjet za den a jak to zapadá do mého vyhrazeného času na dovolenou.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,051,040 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.32996 sekund | Průměrně za: 0.32996 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.31MB/2MB