Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Londýn: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Londýn

Poslední aktualizace před 7 let
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Rád bych se na něco zeptal. Chtěl bych jet za dcerou, která studuje v Londýně a sdílí pokoj u Hyde Parku. Nebyl jste náhodou někdo s OA v Londýně? Nikde jsem nenašel žádné parkování ani Stellplatz. Díky.
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
I my jsme několikrát plánovali jet obytkou do Londýna, protože jsme tam ani jeden z nás nikdy nebyl, Británie nás vždycky lákala. Naposledy nás zval maželky bratranec, který už tam řadu let žije. Ale ať už jsme se ptali jeho, kolegů karavanistů z Británie nebo z jiných zemí, skoro všichni nám cestu do Anglie obecně, hlavně ovšem do Londýna, obytným autem nedoporučili. Stellplatzů málo, za stání všude (i u čerpací stanice) se musí platit, obecně tam nejsou obytky dvakrát vítané, natožpak, aby to tam bylo camperfriendly. Sám žádnou zkušenost nemám, víceméně jen přetlumočuji, co mi k tomu řekli zkušenější. Třeba mi to ale někdo vyvrátí, ale na základě doporučení, která jsme dostali, bychom se rozhodli tam raději letět.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let
Byl jsem s obytkou v Londýně v létě 2015( v Anglii jsem dokonce nějakou dobu pracoval ).

Obecně v jižní Anglii ( střed ani sever neznám ) žádné stellplatzy evropského typu neexistují, lze najít několik parkovacích míst, kde lze oficiálně obytku zaparkovat a to je vše. Zákazy přespávání v obytkách jsou v jižní Anglii běžné.

Pokud se týče samotného Londýna, na vjezd se budeš potřebovat zaregistrovat do LEZ ( emisní zóna, totéž co v Německu s rozdílem, že to lze pouze elektronicky ) - území je ohraničeno od M25 dovnitř ( M25 je obchvat Londýna, A OPRAVDU TO NENÍ JIŽNÍ SPOJKA ). Nepředpokládám, že by jsi chtěl jet do centra - poté by přibylo ještě zaplatit Congestion charge. Toliko oficiální podmínky.

Nedoporučoval bych ti parkovat v okolí Londýna, byť bych ti mohl dát místa, kde to obytkou lze i na parkovišti. Londýn je velkoměsto, kde Angličané nežijí :D a má vše co k takovému předměstí velkoměsta patří ( zločin, drogy ). Technicky v blízkosti M25 ale zaparkovat lze.

Pokud tam opravdu chceš jet obytkou navštívít dceru, jeď do kempu. Když chtěli děti vidět Londýn, udělal jsem to stejně. Když se rozhodněš, klidně písní, dám info. Pokud ti jde opravdu jen o návštěvu dcery v Londýně a s ničím jiným to už nebudeš spojovat, kup si letenku - ušetřích čas i nervy ( nebudeš mít volant na té správné straně ) :D

Strávil jsem prací v Anglii několik let, naposledy na zakázce na podzim 2016, vždy se mě tam líbilo a mám tam i přátele. Obytkou na dovolené jsem tam byl pouze jednou v životě a podruhé tam už obytkou nepojedu ( možná zkusím Skotsko) ale pracovat nebo žít kdykoli - taková je moje zkušenost.

Pokud se přesto rozhodneš jet obytkou, napiš a dám ti více infa ( info dám samozřejmě komukoli).
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let
Pokud se týče samotného Londýna, na vjezd se budeš potřebovat zaregistrovat do LEZ ( emisní zóna, totéž co v Německu s rozdílem, že to lze pouze elektronicky ) - území je ohraničeno od M25 dovnitř


Jak je to s tou registrací? Pokud mám Euro 5 tak podle nich nic neplatím :x


LEZ wizard page
You are affected by the Low Emission Zone but already meet the emissions standards
You do not need to take any action.
Is your vehicle registered outside Great Britain? If so, you will need to register it with TfL.
How to register
You said your vehicle:
runs on diesel
weighs between 2.5 and 3.5 tonnes GVW
was registered as new on or after 1 January 2002
TfL classifies your vehicle as a motor caravan or ambulance for LEZ purposes.
Print  
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Majli napsal:

Pokud se týče samotného Londýna, na vjezd se budeš potřebovat zaregistrovat do LEZ ( emisní zóna, totéž co v Německu s rozdílem, že to lze pouze elektronicky ) - území je ohraničeno od M25 dovnitř


Jak je to s tou registrací? Pokud mám Euro 5 tak podle nich nic neplatím :x


LEZ wizard page
You are affected by the Low Emission Zone but already meet the emissions standards
You do not need to take any action. - to pro tebe neplatí, pro tebe platí níže.
Is your vehicle registered outside Great Britain? If so, you will need to register it with TfL.
How to register
You said your vehicle:
runs on diesel
weighs between 2.5 and 3.5 tonnes GVW
was registered as new on or after 1 January 2002
TfL classifies your vehicle as a motor caravan or ambulance for LEZ purposes.
Print  


Nejde o placení, jde o registraci. Pokud je tvé auto registrované v UK = You do not need to take any action, pokud ne ( to bude asi tvůj případ :D :D ) musíš se zaregistrovat. Zóna je snímana kamerami.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
ViktorViktorČlen
Přidáno před 7 let
Zdarec, v 7/2015 jsem byl obytkou (nad 3,5t) 4 dny v Londýně. Nocovali jsme v kempu Crystal Palace Club Site (51 25 29.58, 0 04 23.59) po předchozí rezervaci.....cca 300m od kempu jezdí co 15min autobus do centra - na Trafalgar Square to trvá 40-50min (dle hustoty dopravy).
Jinak pokud si pamatuji, tak do LEZ jsem se registroval - vyplnil formulář, naskenoval TP (doložení Euro 4)....nic jsem neplatil.
Do Londýna jinak než do kempu bych se neodvážil...
Jak již nikdo výše zmiňoval jih Anglie + Londýn je na divoko dost náročný, ale dá se (bez Londýna). Co mě fakt nejvíc štvalo, byla téměř nemožnost zastavit na parkovištích u památek - na místo pro autobusy mne nepustili, a u osobáků jsem zabíral 4 místa a po pokutě u Windsoru jsem kupoval v automatu 4 lístky....
Viktor
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Díky, je to bohužel tak, jak jsem si myslel a slyšel. Našel jsem jen jeden Stellplatz na severu, ale celkem daleko od Londýna. Asi 30 liber za noc, ale bez ničeho, jen stání a ještě dojíždět. Letenky jsem si minulý týden koupil, ale nemůžu zatím sehnat ubytování. Hledal jsem něco poblíž Hyde Parku, ale šest nocí pro dva vychází kolem dvaceti tisíc.
Za to jsme měsíc v Itálii, komplet se vším.
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

Majli napsal:

Pokud se týče samotného Londýna, na vjezd se budeš potřebovat zaregistrovat do LEZ ( emisní zóna, totéž co v Německu s rozdílem, že to lze pouze elektronicky ) - území je ohraničeno od M25 dovnitř


Jak je to s tou registrací? Pokud mám Euro 5 tak podle nich nic neplatím :x


LEZ wizard page
You are affected by the Low Emission Zone but already meet the emissions standards
You do not need to take any action. - to pro tebe neplatí, pro tebe platí níže.
Is your vehicle registered outside Great Britain? If so, you will need to register it with TfL.
How to register
You said your vehicle:
runs on diesel
weighs between 2.5 and 3.5 tonnes GVW
was registered as new on or after 1 January 2002
TfL classifies your vehicle as a motor caravan or ambulance for LEZ purposes.
Print  


Nejde o placení, jde o registraci. Pokud je tvé auto registrované v UK = You do not need to take any action, pokud ne ( to bude asi tvůj případ :D :D ) musíš se zaregistrovat. Zóna je snímana kamerami.


Jo, díky, už to vidím, outside Great Britain, to je tak když se čte rychle.....
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Ubytování hledej dál od centra po trasách metra. Čím dál, tím většinou levněji, ale i tak
je Londýn na ubytování dražší než jiné metropole.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Petr a JitkaPetr a JitkaČlen
Přidáno před 7 let
My loni také řešili, kde spát v Londýně. Na divoko je to opravdu problém a ani bych to neriskoval. Spali jsme nakonec v kempu Abbey Wood. Na nádraží přímým vlakem do centra 5 minut pěšky. Jako bonus v kempu veverky a lišky.
Petr, Jitka a Šimon
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let
Pokud by chtěl někdo do Londýnského kempu obytkou a přitom se chtěl vyhnout vjezdu do LEZ ( třeba z důvodu stáří auta nebo že nemá registraci ) , doporučil bych kemp " lee valley campsite ". Tento kemp je uvnitř za M25 ale LEZ tam ještě není ( koukněte na mapu LEZ a umístění kempu ). Přímo před kempem je konečná autobusu MHD, nasednete a jedete do centra. Sami jsme ho vyzkoušeli.

@Sapuki

Anglie byla, je a pravděpodobně bude vždy drahá - pro Londýn to platí dvojnásob. Musel jsem jednou přespat v Londýně, přiletěl jsem pozdě večer a řidič co mě měl vyzvednout na to zapomněl. Žádné spojení na jih už nebylo. Našel jsem ubytování v Londýně za 50 babek a věř mi, nikdy na tu noc nezapomenu.... pokud chceš trochu toho dobrodružstí a adrenalinu, možná najdu paragon ještě někde v účetnictví :he
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Sapuki napsal:

Díky, je to bohužel tak, jak jsem si myslel a slyšel. Našel jsem jen jeden Stellplatz na severu, ale celkem daleko od Londýna. Asi 30 liber za noc, ale bez ničeho, jen stání a ještě dojíždět. Letenky jsem si minulý týden koupil, ale nemůžu zatím sehnat ubytování. Hledal jsem něco poblíž Hyde Parku, ale šest nocí pro dva vychází kolem dvaceti tisíc.
Za to jsme měsíc v Itálii, komplet se vším.


Jediná alternativa u Hyde Parku je hostel .... ty palandy jsou přeci jen stále ještě relativně levné v "dormitory" :D
4.114683,118.628756
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Kucí díky, už jsem to vyřešil. Palandy jsem taky viděl, 15 paland na jednom pokoji za 10tis. Ale teď se mi podařilo najít na Airbnb pokoj v soukromí za 11tis., deset minut od dcery. Radši bych jel autem, ale Londýn asi ne.
/dcera mi poslala fotku, ale to je asi na deset minut:-)/
Sapuki Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let
Sapuki, když už jsi se rozhodl letět, napíšu ti, jak to měli v Londýně my....

Jelikož jsem dostal nové auto před odjezdem na dovolenou, nestihl jsem vyřídit LEZ. V Anglii jsme řešili s přáteli a kolegy, že děti chtějí vidět Londýn a tak jsem dostal radu: hele zaparkuj ve Slough a dojeďte vlakem, my tam taky parkujeme, když jedeme služebně do Londýna.... Dojel jsem do Slough, našel parkoviště včetně hlídače parkoviště. Hovor probíhal asi následovně:

Já: Zdravím, můžeme tady nechat auto a v noci v něm přespat ? A co by to stálo ?
Hlídač: Jasně, žádný problém 6 liber za noc.Ty kola sundejte a i s nosičem je dejte dovnitř.
Já: Ty kola nemůžu dát dovnitř, my uvnitř budeme spát.
Hlídač: Tak to už je ráno mít nebudete, ani ten nosič.
Já: Vy tady přes noc v té budce nejste ?
Hlídač: Nééé, ja bych se tady přes noc bál.
Já: Vždyť je to za zdí, máte CCTV... můžete mě dát teda ty kola do té vaší budky ?
Hlídač: V žádném případě, to by jste kola stejně ráno neměl a budka bude vymlácená.
Já: Tak díky za info, my asi pojedeme jinam.
Hlídač: Není žádné jinam, všechna předměstí GL jsou stená...

Tak jsme odjeli do kempu a ještě ten den vytáhli kola a objeli jiné londýnské předměstí. Měl pravdu, bylo to stejné.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Sapuki napsal:
15 paland na jednom pokoji za 10tis.


Sapuki, palandy jsou palandy, o tom žádná, ale cena může být i jinde - za 10 000,- bych si palandu netroufl doporučit.
Podívej třeba sem, téměř Hyde Park, cena dnes okolo 400,- na postel a ještě by Vám dali "continental breakfast" možná :).
https://www.booking.com/hotel/gb/smar...cfs=1&

Jinak Airbnb je fajn na sharing ... to jsme zapomněli zahrnout do výběru :-) (moderní doba, moderní možnosti) ...
4.114683,118.628756
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

sipadan napsal:

.....a ještě by Vám dali "continental breakfast" možná....



Continental breakfast ? To přece nejde !! :o :o :o

Full english, kdekoli, třeba v obchoďáku - vždyť je to jejich jediné anglické jídlo, celá anglická kuchně... jiné anglické jídlo ani neexistuje. No, možná ještě porridge, ale to už chce kuráž a odvahu, stejně jako ten jejich čaj.

i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/03163/breakfast1_3163111b.jpg


https://recipes.sainsburys.co.uk/reci...-breakfast
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
No jo, chybka se vloudí ... jednak jsem citoval Booking z toho odkazu a pak mám za svého působení na východě zažito continental .... já byl více v jejich bývalých koloniích, než v UK ... tak se omlouvám ...
4.114683,118.628756
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

sipadan napsal:

No jo, chybka se vloudí ... jednak jsem citoval Booking z toho odkazu a pak mám za svého působení na východě zažito continental .... já byl více v jejich bývalých koloniích, než v UK ... tak se omlouvám ...


V tom máš úplnou pravdu, nebýt těch jejich kolonií, tak už dávno umřeli hlady - když jsem tam byl poprvé, byl jsem s kamarádem na večeři. Chtěl jsem něco typicky anglického, žádná Indie, Čína.... objednal mě hamburger s hranolkama. Od té doby jsem měl rád už jen ty anglické snídaně.... Teď jsem na ní fakt dostal chuť !j
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 21.02.2017 10:30, před 7 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Hned ráno jedině Fish and Chips zabalený v rok starých Daily Telegraph , k tomu Guinnesse v plechu a navrch London Cheesecake
a minimálně celý den nemusíš nic jíst.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Hned ráno jedině Fish and Chips zabalený v rok starých Daily Telegraph , k tomu Guinnesse v plechu a navrch London Cheesecake
a minimálně celý den nemusíš nic jíst.


Ty bys teda fakt jednoho připravil o chuť k jídlu :o
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Sapuki, Mikey, Vajglon Hnuson, Majli, Viktor, JiPe Highlanders, Petr a Jitka, sipadan

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,153,669 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20785 sekund | Průměrně za: 0.20785 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.33MB/2MB