Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Ford Tranzit 1995 - ventilátor topení: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Ford Tranzit 1995 - ventilátor topení

Poslední aktualizace před 7 let
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, jde mi jen 3. nejvyšší rychlost - přímé zapojení. Nejde 1. a 2. rychlost, asi tepelná pojistka, nebo odpory. Předpokládám, že to není přímo v přepínači, kde to najdu, jak demontovat? U jiných Fordů je to někdo v přívodu vzduchu kvůli chlazení.
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj. Známá to závada. Odpor najdeš na chladičovce, vlevo vedle chladiče. Většinou jen špatný kontakt..
Standa2
Upravil Standa2 dne 19.02.2017 17:36, před 7 let
misusmisusČlen
Přidáno před 7 let
Je vedle chledice myslim vlevo takova spirala v pouzdre,budes mit vypaleny kontakty nebo komplet vyrezly.
Vymena 3 minuty vcetne odemknuti auta.

https://autodily....

https://autodily....
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Děkuji, mrknu na to, až budu zase u auta.
P
petr63Člen
Přidáno před 7 let
Nazdar, nechci se mýlit, ale "spirála" na chladičovce slouží k odstupňování rychlosti větráku chladiče(ů). Kolega má asi na mysli ventilátor topení. No a rezistor pro větrák topení bývá právě na těle topení pod palubkou.
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 7 let
Kolega misus a Standa2 ti radí dobře,s větrákem chladiče to nemá nic společného,je poháněn řemenem.
pachtapachtaČlen
Přidáno před 7 let
Pod palubkou ze strany spolujezdce je ventilátor topení chyť za kryt motorku ventilátoru pootoč s ním (je na bajonet) a vytáhneš komplet ventilátor na svorkovnici změříš funkci ovládacího knoflíku a zbytek doměříš na ventilátoru.
Hanka a Pavel
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Já jsem si přečetl informace o umístění dílu "Odpor, vnitřní tlakový ventilátor" až v době, kdy jsem zase nebyl u auta, nemám auto v místě bydliště. Tedy jsem bohužel nezkoumal místo u chladiče.

Ale než jsem odjel, tak jsem ležel na podlaze u spolujezdce, viděl jsem, že do ventilátoru vedou 2 vodiče a nebyl jsem schopen tam vůbec strčit ruku, abych po vodičích zjistil, kam vedou. Tedy do ventilátoru už vedou jen 2 vodiče, dle rady z "Odporu, vnitřní tlakový ventilátor":

https://autodily....9-53922864

Dle mého názoru 3. stupeň rychlosti je přímo ze sítě do motorku (zřejmě cestou přes ten díl mimo odpory) a to mi běží. Ale 1. a 2. stupeň je bez funkce, tedy pokud budu něco měřit, tak až na vstupu toho dílu. Předpokládám, že měřením zjistím, zda jde napětí z přepínače při 1. a 2. stupni do odporu a tím vyloučím závadu přepínače.

Možná se mýlím, uvidím.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. Třístupňový regulátor otáček ventilátoru větrání je v podstatě neopravitelný blok, sestávající ze srážecích odporů a i diod, které mají zabránit zpětné indukci napětí do sítě 12 V při doběhu ventilátoru. Blok je vsazen z vnějšku do proudu vzduchu přímo na ventilátoru, tímto proudícím vzduchem jsou ochlazovány ty spirály srážecích odporů, které srážejí napájecí napětí pohonu ventilátoru a tím otáčky. Stojí ta sranda asi 300 Kč. Výměna velice jednoduchá, připojení sdruženým konektorem (štekrem). Čáo, Pepa
misusmisusČlen
Přidáno před 7 let
Je to klasika zavada u tehle transitu. Ventilator chladice je hnanej primo motorem pres termo spojku.
Tenhle odpor je na 1 a 2 stupen umisteni vedle chladice vlevo,kdyz stojis pred autem a mas hlavu sklonenou k motoru tak vpravo !
V lepsim pripade budou jen kontakty ko v horsim a to spis to musis vymenit.
M
magnum30Člen
Přidáno před 7 let
Zdravím, ten samý problém mám na Fiatu Ducato 2012. Ze začátku se závada projevovala vyjímečně, teď asi po roce, dvou občas regulace jde, ale čím dál tím méně. Kdo má zkušenost s touto závadou a poradí jak to opravit.

Automatické sloučení 22.02.2017 13:11:
Aktualizace na Fiat Ducato - stejná závada.
Upravil magnum30 dne 22.02.2017 14:11, před 7 let
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, tak ten odpor vlevo u chladiče nemám. Kde asi bude....
kutil1 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
misusmisusČlen
Přidáno před 7 let
Ja ho mel schovanej myslim v ty horni pricce. Vlevo vedle chladice
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, na fotce vidím, že je tam reostat motoru. Má někdo zkušenost právě s tímto umístěním? Demontoval to někdo z tohoto místa?
kutil1 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 7 let
Tak tedy hledej u toho motorku,navrhoval to zde pachta,asi to tak bude,já jsem to zatím vždy našel v motorovém prostoru.
navaranavaraČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. Pokud u Transita šel ventilátor topení jenom na 3 tak to u mě byl vždy odpor vnitřního ventilátoru. Měl jsem jich několik a u každého jsem ho měnil alespoň jednou. Na palubovce jsem měl na místě před spolujezdcem odkládací schránku (taková plastová miska), ta šla vyndat a pod ní to šlo vyměnit. Hodně zdaru, protože moc místa a reservy na kabelech tam nebylo. Zdar.
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

navara napsal:

Ahoj. Pokud u Transita šel ventilátor topení jenom na 3 tak to u mě byl vždy odpor vnitřního ventilátoru. Měl jsem jich několik a u každého jsem ho měnil alespoň jednou. Na palubovce jsem měl na místě před spolujezdcem odkládací schránku (taková plastová miska), ta šla vyndat a pod ní to šlo vyměnit. Hodně zdaru, protože moc místa a reservy na kabelech tam nebylo. Zdar.


Díky za info, tak tu misku jsem měl také venku. Tedy ten odpor je přímo v motoru ventilátoru, nebo vedle? Pamatuješ si, jak ho vyndat? Je to ten díl, jak mám ten odkaz? Nebo vypadá jinak?

Automatické sloučení 22.02.2017 21:30:
https://autodily....9-53922864
Upravil kutil1 dne 22.02.2017 22:30, před 7 let
navaranavaraČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

kutil1 napsal:

Citovat

navara napsal:

Ahoj. Pokud u Transita šel ventilátor topení jenom na 3 tak to u mě byl vždy odpor vnitřního ventilátoru. Měl jsem jich několik a u každého jsem ho měnil alespoň jednou. Na palubovce jsem měl na místě před spolujezdcem odkládací schránku (taková plastová miska), ta šla vyndat a pod ní to šlo vyměnit. Hodně zdaru, protože moc místa a reservy na kabelech tam nebylo. Zdar.


Díky za info, tak tu misku jsem měl také venku. Tedy ten odpor je přímo v motoru ventilátoru, nebo vedle? Pamatuješ si, jak ho vyndat? Je to ten díl, jak mám ten odkaz? Nebo vypadá jinak?

Automatické sloučení 22.02.2017 21:30:
https://autodily....9-53922864


Co vím jediný přesně je to že ten díl co máš v odkaze je to co jsem vždy měnil :) myslím že to bylo mimo někde blízko toho motoru. Ale vyndat motor je chvilka, pootočit zhruba o deset minut a vytáhnout. Vždy jsem ho promazal a vyčistil vzduchem.
badbadČlen
Přidáno před 7 let
Jo je za kaslíkem v tělese ventilátoru, na víčku byl šroubek a špatně se dával ven.
Odporová sada bývá namontována tak, aby byla chlazená vzduchem ventilátoru, hledal jsem to zpravidla po drátech. Opravit to nešlo tak jsem jej vždy měnil za nový.
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
westfaliawestfaliaČlen
Přidáno před 7 let
My jsme měnili vždy toto u starších Transitů už si nepamatuju,ale kde ho hledat v autě
https://www.s2-gr...94-00.html
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: navara, kutil1, Standa2, misus, petr63, Pavka01, pachta, Doskocil, magnum30, bad, westfalia

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,679,446 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26586 sekund | Průměrně za: 0.26586 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.25MB/2MB