Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Žhavicí svíčky Ford Tranzit motor 4EB, 74 kW, 2496 ccm: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Žhavicí svíčky Ford Tranzit motor 4EB, 74 kW, 2496 ccm

Poslední aktualizace před 7 let
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, může mi někdo zasvěcený zodpovědět dotazy ke žhavicím svíčkám motoru 4EB, 74 kW, 2496 ccm?
A) Jaká je funkce po zapnutí klíčku (1)jak dlouho svíčky žhaví, 2)kdy a čím se vypíná přívod napětí do žhavicích svíček při běhu motoru, 3) o jaký systém konstrukce svíčky jde v tomto motoru)
B) Jaký by měla mít žhavicí svíčka odpor při měření multimetrem (v zamontovaném stavu)
C) Je snadnější povolení svíčky u zahřátého motoru?
D) Je vhodné před povolením nastříkat kolem závitu WD, nebo silikonový olej?

Nejde mi o radu, že si v servisu poradí.

Automatické sloučení 18.02.2017 19:38:
Díval jsem se na specifikaci do internetových obchodů a můj motor by měl mít druh žhavicích svíček typu GF, konkrétně třeba BERU BE GF982, BERU BE 0101072408.

Dočetl jsem se, že svíčky GF jsou vybaveny plamenovým startovacím systémem pro snadný studený start. Jakmile je dosaženo teploty pro samovznícení, pronikne palivo přes elektromagnetický ventil do výparníku v plamenové žhavicí svíčce. Tímto způsobem vzniká plamen, který ohřívá nasávaný vzduch a usnadňuje spolehlivý start.

To jen k doplnění mého dotazu.
Upravil kutil1 dne 18.02.2017 20:38, před 7 let
misusmisusČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj
Po zapnuti se nazhavi a pri startovani svicka vytvori ohen v sani tim ohriva studeny motor. Dobu jak dlouho zhavi nameris na svicce staci klasika zkousecka a koukat jak dlouho je pod proudem. Tyhle motory maj primej vstrik,proto tak hlasite klepou a nemaj normal zhavice,mel jsem r.v. 98 76hp byl to drzak ale reznul pred ocima. Vyndavat u zahrateho motoru a prostrikat wd40 dobra je i brzdova kapalina,nebo jakykoliv jemny tekuty olej,treba tyden pred vymenou jestli nepospichas. Muzes zlehka poklepat kladivkem mensi vahy !
Povolit TRHNUTIM ! ne tahanim.

Vypada to takhle
https://autodily....789-100008

Praci zdar
Upravil misus dne 18.02.2017 21:55, před 7 let
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 7 let
Jen bych doplnil že ten systém žhavení funguje cca. od -10.
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Díky za obě odpovědi. Je tam 1, nebo 4? Tím měřením bylo míněno například rozpojit obvod a zapojit přes ampérmetr? Klešťový nemám.
Když čtu, že se aktivuje při - 10, tak při vyšších teplotách se startuje bez žhavení?
misusmisusČlen
Přidáno před 7 let
Je tam 1 nekde na sani,presne uz nevim,zkusim najit.
Pripojis jen zkousecku k tomu kontaktu na svicce a jak dlouho sviti tak dlouho zhavi.
Do svicky jde i trubka s naftou podle toho hledej.

Jestli sem trefil ten motor tak
Upravil misus dne 18.02.2017 22:51, před 7 let
misus Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 7 let
Minus má pravdu,je tam jedna,přímo v sání.Zádrhel může být v přívodu nafty,koukni po drátech a vyzkoušej.Motor do těch -10 funguje bez žhavení.
Upravil Pavka01 dne 18.02.2017 23:14, před 7 let
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

misus napsal:

Je tam 1 nekde na sani,presne uz nevim,zkusim najit.
Pripojis jen zkousecku k tomu kontaktu na svicce a jak dlouho sviti tak dlouho zhavi.
Do svicky jde i trubka s naftou podle toho hledej.

Jestli sem trefil ten motor tak


Díky za obrázek, ale neodpovídá mému motoru. Já teď nejsem u auta, nemohu vyfotit, ale na netu jsem našel odkaz videa toho motoru. Můj motor má přesně dle toho videa vlevo od krytu ventilů ty 4 přívody, nejsou tam tedy 4 žhavicí svíčky?

https://www.youtu...2jxJHivf9g
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 7 let
Je tam opravdu jen jedna svíčka,tyhle motory to tak mají a jezdí to přes 25let.
misusmisusČlen
Přidáno před 7 let
Tak to bude tenhle.
Ta zhavicka je s tou fajfkou.

Jestli ne,tak to vyfot ze vsech stran a hod to sem.
misus Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 7 let
Ty 4 vyvody jsou jen vracecky od vstriku.
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, tak jsem u auta a vyfotil jsem sací potrubí a žhvicí svíčka tam není. Že by tam byla našroubována vzadu záslepka? Mám auto 4 roky a nastartoval jsem vždy.
kutil1 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
misusmisusČlen
Přidáno před 7 let
No jo vypada to ze ses bez svicky. Pokud to startuje tak bych to neresil.
Pro jistotu se muzes zeptat ve Fordu jestli to nebyla zas naka modernizace,nebo ekologie !
Obcas u tech aut co pulrok to naky vylepseni !
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Mám informací, že předehřívací systém není standardní výbava u mého typu 1995. Dle příručky, ke které jsem se nyní dostal, se montuje jen do vozidel, u kterých se předpokládá, že se budou provozovat při teplotách nižších než -20 st. C. Tím díky za pomoc v tomto linku a žhvicí svíčka je uzavřena. Ale narazil jsem právě na jiný problém, ventilátor topení běží jen na 3. maximální stupeň, zeptám se v jiném linku, jak se dostat k předřadným odporům.
misusmisusČlen
Přidáno před 7 let
To sem taky menil
Je vedle chledice myslim vlevo takova spirala v pouzdre,budes mit vypaleny kontakty nebo komplet vyrezly.
Vymena 3 minuty vcetne odemknuti auta.

https://autodily....9-34927834

https://autodily....1%7C100349
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: kutil1, misus, Pavka01

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,965,867 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19607 sekund | Průměrně za: 0.19607 (0) sekund | Dotazy: 109 | Použitá paměť: 2.02MB/2MB