Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Fiat - automat: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Fiat - automat

Poslední aktualizace před 7 let
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 7 let
V posledni dobe se vice a vice rozmaha nabidka obytnych aut v kombinaci motoru Fiat s automatem. Starsi automaty byly udajne problem a pokud clovek nesel do Mercedesu jine automaty se moc nedoporucovaly.Ja osobne miluji automaty ale s automatem od Fiatu zkusenost nemam.Co jsem mel DSG na Oktavce pak WW a Mercedes v posledni obytce tak super a bez jakychkoliv problemu.Do Fiatu se trochu bojim jit co do spolehlivosti ,ale mozna se mylim, nabidka vozu by ale byla pro mne pak vetsi je hodne zajimavych vozu skladem ale prave s automatem Fiat.Dekuji za nazory
SkyllaSkyllaČlen
Přidáno před 7 let
Ja to pred rokem take resil a mnoho lidi me odrazovao od roboticke prevodovky Fiatu. Jestli ocekavate fukcnost, citlivost a pohodli jako od VW DSG, tak to urcite neni a ma to tak 50 roku od automatu na Sprinteru. Sam jsem si to zkousel nazivo, aproto take padlo u me rozhodnuti jit do sprintera. Samozrejme je to subjektivni nazor - at zde nerzpoutam nejakou emocni bouri :)
Jirka
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Predne je treba zduraznit, ze Ducato nema automatickou ale robotickou prevodovku. To je vlastne normalni mech. 6ti kvalt na kterem je povesena skrinka co za tebe radi. Nekdy oproti automatu ne moc inteligentne, ale da se prepnout na manual. Za mne spokojenost, mam objednanou uz druhou.
Automat 7G ve Sprinteru je z pohledu jizdniho komfortu
urcite lepsi. A byl to jeden z plusu, ktery Sprintera dostal do finale meho vyberu. Nakonec ale ani to nestacilo.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
nedávno se to tady probíralo, mnoho příspěvků jedna paní povídala. Za mě, po počátečních obavách naprostá pokojenost. Ano, není to DSG ani jiný inteligent. Pokud ti nějaký režim nevyhovuje, ručně přeřadíš, nebo to přepneš do manuálu. Ale to si myslím, nebudeš potřebovat. Opakuji, za mě ANO.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
R
Romano007Člen
Přidáno před 7 let
Mám robota v 3.0d.Najeto kolem 100tis.
a max.spokojenost.
Upravil Romano007 dne 18.02.2017 14:01, před 7 let
S
SlavoNRNováček
Přidáno před 7 let
Tak isto pouzivam 2roky s 5T dethleffsom a absolutna spokojnost, v pripade potreby napr. pri jazde serpentinami do kopca ked ma tendenciu preradovat hore dole, mas moznost to jednoducho prepnut na manual, ale to je minimum pripadov. A to som v beznom zivote zvyknuty na 8G steptronic od BMW
Jirka MJirka MČlen
Přidáno před 7 let
S automatem ve Fiatu jsem najezdil pouze 25 tis. km. Zvolil bych ho znova, ale mám k tomu tyto výhrady:
- nejzásadnější je, že v parkovací poloze není zabržděno a vždy musím použít ruční brzdu. Někdy mám obavy, že to zapomenu zabrzdit, protože z osobáku s automatem na to nejsem zvyklý
- při rozjíždění to pomalu přeřazuje, rovněž v prudším kopci, když to trochu víc rozjíždím a přeřazuje nahoru to přeřadí pomalu a dost se ztratí na rychlosti.
- v kopci to podřazuje v nižších otáčkách, než bych potřeboval při hmotnosti, kterou máme, a proto si občas i v automatickém režimu přeřadím ručně dříve než by přeřadil automat a to zase naopak odceňuji
- při pomalém a přerušovaném couvání mě vypadává zpátečka, ale to úplně nevím, jestli je závada nebo standardní chování robotické převodovky.
Hlavně ať je veselo a sranda.
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 7 let
- při pomalém a přerušovaném couvání mě vypadává zpátečka, ale to úplně nevím, jestli je závada nebo standardní chování robotické převodovky.[/quote]

Nevím, jestli je to tvůj případ, ale vypadává do neutrálu při pootevřených dveřích, což je normální.


Za mě robotická převodovka ano.
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

SlavoNR napsal:

Tak isto pouzivam 2roky s 5T dethleffsom a absolutna spokojnost, v pripade potreby napr. pri jazde serpentinami do kopca ked ma tendenciu preradovat hore dole, mas moznost to jednoducho prepnut na manual, ale to je minimum pripadov. A to som v beznom zivote zvyknuty na 8G steptronic od BMW


Tak budu asi jediný, kdo má na robota u Fiatu jiný názor. Shodou okolností mám také osobní BMW s 8G od ZF. Před tím jsem jezdil s několika vozi Audi s převodovkou Tiptronic. Zkušenosti mám s variátory (MB), Multitronic od VW, a roboty od Opelu Fiatu Mitsubishi, Scanie a DAFu. Robot neposkytuje pohodlí a citlivost při jemné manipulaci s plynem takovou, jakou můžeme docílit s hydrodynamickým měničem. Kdo preferuje pohodlí, spočívající v tom, že nemusí sešlapávat spojkový pedál a nevadí mu delší doba přeřazení a menší citlivost práce s plynovým pedálem, je to pro něj řešení. Jinak si pamatuji, a je to již hodně dávno, že jsem si myslel, že Škoda 100 je nejlepší auto. Bylo to mé první a neměl jsem to s čím srovnávat. A ejhle, druhé auto, VAZ 2101 mě ukázalo, že jsou auta v hodně věcech lepší. Zkrátka, hodnocení, co je lepší a co je horší by měl dělat především ten, který má zkušenosti s více druhy, zde tedy s více systémy spojek a řazení rychlostních stupňů.
Ani pomyslet nemohu na srovnávání 8G od ZF a Robot od Fiatu. Je v tom obrovský rozdíl.
Podělím se o jednu zajímavost. U většiny výrobců nákladních vozidel najdete dnes v nabídce manuální převodovku a robotizovanou převodovku. Misky vah se již překlopily. Dnes se více kupuji "roboty". Nejzajímavější je ovšem argument zaměstnavatelů a já se k němu také přikláním. Kvalita současných řidičů, generační výměnou rapidně klesá a spolu se současným nedostatkem pracovních sil je možné konstatovat, že robotizovaná převodovka je účelnější z toho důvodu, že s takovým vozidlem může jezdit "větší dřevo" než s manuálem.
Ze sebe říkám: U Fiatu raději manuál, než Robota. U běžných osobních aut dvojspojku, nebo vyspělý automat s měničem, u sportovních aut a aut, kde je hlavním kritériem cena, manuál.
Pepa
O
OtakarZNováček
Přidáno před 7 let
Já osobně mám automat Fiat u byblíku od roku 2011 a spokojenost. Je pravda že to nelze srovnávat s automatem u osobních vozů a zvláště né s dvojspojkami typu DSG!!! Funguje to tak jak má a navíc je tam jednoduchost manuálního zásahu. Za mě určitě ANO.
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

OtakarZ napsal:

Já osobně mám automat Fiat u byblíku od roku 2011 a spokojenost. Je pravda že to nelze srovnávat s automatem u osobních vozů a zvláště né s dvojspojkami typu DSG!!! Funguje to tak jak má a navíc je tam jednoduchost manuálního zásahu. Za mě určitě ANO.


Promiň, ale myslím si, že nemáš na svém obytném autě automat, ale robotizovanou převodovku. To, že to nejde srovnat s automaty, či dvojspojkami u osobních vozidel není tím, že je rozdíl ve velikosti, či hmotnosti vozidla, ale právě v odlišném technickém provedení a vlastně v celkovém úplně jiném systému jak konstrukce převodové skříně, tak v systému spojování a rozpojování hnací síly mezi motorem a koly.
Je dobře, že ti to vyhovuje, ale místo formulace: "Funguje to, jak má", je přesnější: "Funguje to, jak může". Protože robot nemůže fungovat tak, jak automat, či dvojspojka.
Jirka MJirka MČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vlasta1 napsal:

- při pomalém a přerušovaném couvání mě vypadává zpátečka, ale to úplně nevím, jestli je závada nebo standardní chování robotické převodovky.


Nevím, jestli je to tvůj případ, ale vypadává do neutrálu při pootevřených dveřích, což je normální.

Za mě robotická převodovka ano.[/quote]

Vlasta1:
Dík za info, dělá to určitě při otevřených dveří. Musím tedy ještě vypozorovat, jestli to dělá i při zavřených, teď si to úplně neuvědomuju. Každopádně jsem rád, ž jsem se dozvěděl, že to není chyba. Ještě jednou dík.
Hlavně ať je veselo a sranda.
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 7 let
Já jsem najel s robotickou převodovkou ve Fiatu cca 40.Tis Km a už bych se k ní rozhodně nevracel. Je hrozně pomalá až je to někdy opravdu nepříjemné, zvlášť při rychlém odjezdu z křižovatky. Z kopce si někdy hodně sama podřazuje až je to nepříjemné atd. Teď mám Iveco s převodovkou 8ZF a to je super, nevím že to přeřazuje, ale je to odlišností typu skříně. Pokud bych dnes znova volil mezi robotizovanou převodovkou od Fiatu či manuál , tak za mě manuál.
O
OtakarZNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

Pepa z Plzne napsal:

Citovat

OtakarZ napsal:

Já osobně mám automat Fiat u byblíku od roku 2011 a spokojenost. Je pravda že to nelze srovnávat s automatem u osobních vozů a zvláště né s dvojspojkami typu DSG!!! Funguje to tak jak má a navíc je tam jednoduchost manuálního zásahu. Za mě určitě ANO.


Promiň, ale myslím si, že nemáš na svém obytném autě automat, ale robotizovanou převodovku. To, že to nejde srovnat s automaty, či dvojspojkami u osobních vozidel není tím, že je rozdíl ve velikosti, či hmotnosti vozidla, ale právě v odlišném technickém provedení a vlastně v celkovém úplně jiném systému jak konstrukce převodové skříně, tak v systému spojování a rozpojování hnací síly mezi motorem a koly.
Je dobře, že ti to vyhovuje, ale místo formulace: "Funguje to, jak má", je přesnější: "Funguje to, jak může". Protože robot nemůže fungovat tak, jak automat, či dvojspojka.


Neprominu, protože Tom a Zdena se dotazovali na názor ostatních a ten jsem se snažil poskytnout (svůj osobní, protože že automat od fiatu používám) Jen pro příklad jak renomovaní výrobci obytných automobilů uvádějí název převodovky: v němčině "Automatikgetriebe", angličtina: "Automatic gearbox", protože AUTOMATIZOVANÝ nebo AUTOMATIZACE je použití samočinných řídicích systémů k řízení technologických zařízení a procesů (použito z Wikipedie) takže znova neprominu , ale já mám a na rozdíl od tebe dlouho používám automatickou převodovku ve svém obytném voze.
Dále jem si nikde nevšiml že bych uváděl nějaký rozíl ve velikosti a nebo hmotnosti, a to, že je ta převodovka taková nebo maková asi tazatelé vědí, protože nejsou hloupí a už něco o tom přečetli.
A k poslední větě se nemá cenu vyjadřovat už vůbec. Bylo by možná dobré se vyjádřit k tématu a dotazu, a ne a napadat názory ostatních.
Omlouvám se za výše napsanou reakci, která nesouvisí s tématem, ale tyhle chytráky, kteří do všeho "kecají" bez vlastích zkušenost prostě nemusím.

Pro Toma a Zdenu: Dotaz na spolehlivost - za mě bez problémů a zbytek jsem již psal výše. ZA MĚ, pro jistotu ještě jednou, ZA MĚ: AUTOMAT určitě ano.
Hezký den všem.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Ono to u toho robota chce tak trochu se s ním naučit vycházet. Vědět kdy ho nechat pracovat samostatně a kdy
jezdit na kvrdlačku. V obou případech je příjemné, že nemusím pracovat se spojkou. Vliv na komfort má i tady
samozřejmě výkon motoru a krouťák. Třílitr je na tom citelně lépe jak 2.3 150k. Jak s robotem kamarádí 2.3 180k,
zatím nevím. A jasně, kdo rád a často kvrdlá a mačká spojku, tak manuál :-D
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

OtakarZ napsal:

Omlouvám se za výše napsanou reakci, která nesouvisí s tématem, ale tyhle chytráky, kteří do všeho "kecají" bez vlastích zkušenost prostě nemusím.



To je taková typická zdejší vlastnost, žvanit naprosto do všeho, aniž bych s tím měl praktickou zkušenost.... a je úplně jedno, zda se jedná o automatickou převodovku nebo o celoroční pneu. Čím obecnější téma, tím lépe.

Zažil jsem to v jiném vlákně, kde jsem chtěl tazateli předat své info o celoročních gumách, nic víc, jen napsat svoji zkušenost ,aby tazatel věděl s čím může počítat a kdy už celoroční pneu nemají smysl a kdy naopak ano atd. ( nikoho jsem nechtěl přesvědčovat že jsou lepší než zimní ! sám vím, že je to nesmysl ) ...

Bylo to to samé, ti co snad nikdy ani celoroční pneu neměli, o nich věděli naprosto vše.... včetně Pepy z Plně, jak jinak.

Sorry za OT, o automatických převodovkách nic nevím, jel jsem s ní jednou v životě, tak o tom zkrátka nemudruju ( nakouknul jsem do tématu, protože mě zajímalo co na tom může zajímavého ).
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 02.03.2017 10:10, před 7 let
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Já mám automat u osobáku MB C 220 CDI, jezdím s tím cca 3 roky. Nyní jsem na výjezdu s obytkou, kde automat nemám. Tedy dojel jsem k obytce s automatem a pokračoval bez automatu a připadal jsem si, že si pěkně zařídím s řazením. Dopravní letadla mají dnes super vychytávky, ale mnozí piloti říkají, že je to nic proti tomu, když mají příležitost sednout si do hvězdicového dvoumotoráku a s kniplem a s bubláním to vše odřídit. Tedy můj názor je, že mi je jedno, jestli jedu s automatem nebo bez. Fakt je, že s automatem u obytky zkušenost nemám.
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 7 let
Pepa se to ale snažil napsat jak to je. Většina to nazývá automat, ale ve skutečnosti je to opravdu robotizovaná převodovka. Je to klasická mechanická šestistupňová skříň včetně spojky, ale tu ovládá hydraulická páka která je řízená el. jednotkou. Plně automatická převodovka spojku nemá kromě zmiňovaného Fiata a DSG . Jinak automat - variátor příp CVT.
Ten kdo má robota tak ho bude vždy vychvalovat , ale není to žádná výhra a za mě znova raději manuál, ne že by se to nějak zvlášť kazilo , ale ten komfort není nic moc, ale každý má jiné nároky, tak ať si to nejdříve někde osahá a potom se rozhodne.
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Není možné najít osobní auto které má adekvátní motor a převodovku a podívat se na spolehlivost na

http://www.reliab...er/Gearbox

Nerad připomínám že naše oblíbené značky dopadly bídně.

http://www.reliab...r/relIndex

Tady je na konci mercedes to je konec mých mladických iluzí

http://www.reliab...s/best/MPV


Nic veselého
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 7 let
Nereste co je lepsi chlapi , dokazu si predstavit rozdil mezi robotickou prevodovkou a DSG u skodovky a je super ze prodejce treba v Adrii mne nabidnul i svezeni a predpokladam ze i u jinych prodejcu je toto mozne a pokud bych do automatu u Fiatu sel nejdrive bych se s tim projel.Slo mne spise o spolehlivost poruchovost.Ale dekuji za nazory ze kterych je jasne, urcite si ji nejdrive vyzkouset, aby nedoslo ke zklamani, kdyz jsem zvykly na DSG
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,037,809 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24533 sekund | Průměrně za: 0.24533 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.3MB/4MB