Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 elektrina a dlouhodobe stani: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

elektrina a dlouhodobe stani

Poslední aktualizace před 15 let
D
DodoNováček
Přidáno před 15 let
Prosim skusene karavanisti aby mi poradili najlepsi sposob ako zabezpecit svoj karavan hymer eriba nova elektrikou pri dlhsom stani vysokym odberom a bez moznosti napojenia na 220V. Co tak gelova baterie+EFOY 1600+menic napetia. Pouzivam karavan i pre pracovne ucely(stavebnictvo). Potrebujem tam hlavne aby fungovalo 220-240V ,potrebne na nabijanie beterii pre naradie(vrtacky,pily, aku srubovaky-18v).
Dakujem Dodo
ivanoivanoČlen
Přidáno před 15 let
Ak tomu dobre rozumiem, na nabíjanie potrebuješ cca 18W x cca 12 hod ? t.j. 216 Wh. Na to stačí aj najslabší EFOY 600. Ak to budeš používať v lete, pridaj k tej tvojej zostave aj solár. Nezabudni aj na ostatné odbery, treba spočítať, koľko toho spotrebuješ spolu.
SisatejSisatejČlen
Přidáno před 15 let
Nepotřebuje 18W ale 18V - napětí na kterém pracujíe jeho AKU nářadí.
Spíše bych se i kouknul k výrobci, zdali pro to AKU nářadí nemá i nabíječky třeba na 12V(takže DC/DC měnič). Řekl bych, že to energeticky(účinnost) vyjde lépe, než 12V měnit na 220V a pak zpět na nějakých 20-22V, na kterých jedou ty nabíječky.
Jinak 220V je taky dobrých, o tom žádná.
ivanoivanoČlen
Přidáno před 15 let
V každom prípade ale musí zistiť, koľko prúdu tie nabíjačky spotrebujú, či už na 12V alebo 220V.
D
DodoNováček
Přidáno před 15 let
Chlapi dakujem za vase nazory
D
DodoNováček
Přidáno před 15 let

Citovat

Sisatej napsal:
Nepotřebuje 18W ale 18V - napětí na kterém pracujíe jeho AKU nářadí.
Spíše bych se i kouknul k výrobci, zdali pro to AKU nářadí nemá i nabíječky třeba na 12V(takže DC/DC měnič). Řekl bych, že to energeticky(účinnost) vyjde lépe, než 12V měnit na 220V a pak zpět na nějakých 20-22V, na kterých jedou ty nabíječky.
Jinak 220V je taky dobrých, o tom žádná.





Cau. Radsej zostanem pri tych 220-240. Co si myslis o tej zostave ktoru som popisoval uz vysie.Prosim ta objasni mi ako to vlastne v tom karavanu funguje(ohrev vody chladnicka, splachovani wc, sprcha, osvetlenie, zasuvky na 220v. Som totiz uplny novacik. Dakujem
SisatejSisatejČlen
Přidáno před 15 let
Tak to já ti moc neobjasním, neboť nejsem karavanista(zatím :D ) ale jen něco s elektrykou už mám za sebou.
Jak to funguje(přesně) v karavanu ti asi poví jiní. Já jen reagoval na to, že pro dlouhodobé přežití by bylo energeticky lepší nezvedat 12V na 220V a pak zpět. Finančně nevím, ale asi nabíječky "na 12V" na AKU nářadí budou trošku dražší.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Dodo, ivano, Sisatej

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,701,957 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.14158 sekund | Průměrně za: 0.14158 (0) sekund | Dotazy: 77 | Použitá paměť: 1.82MB/4MB