Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 predstaveni jsem novy: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

predstaveni jsem novy

Poslední aktualizace před 7 let
Z
ZbyneksouNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj všem

Jsem tu nový a rád bych se tu od vás zkušených dozvědět vše o caravingu.
Zatím nejsem majitelem žádného bydlíku, ale vše se doufám v nejbližší době změní. Už rok se rozhoduju o koupi karavanu jaký, jak velký co do něj a bych ho ukočíroval atd. a hlavně přemluvit manželku a vysvětlit jí že potřebuje čerství vzduch. !v !i

OK to je na úvod
Mám k tahání se VW Passat Manuál 2.0diesel 103kw combi doufám že dostatečný tahoun
A konečně jsem si vybral. Je to hobby 450fu hlavně nechci přesáhnou 3,5t a je to pro mne ideální.
A teď prosím o radu

Jak koupit u nás nebo v zahraničí
Na co si dávat pozor při výběru
Co dokoupit ohledně nezbytné výbavy
A prostě na co si dávat pozor od A až po Z

Díky moc za příspěvky
K
KitadomČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj zdravím,
k dotazům s tahounem by problém být neměl. Máme slabšího a funguje :-). Co se týká nákupu karavanu chce to zvážit všechna pro a proti. My kupovali v loni předtím jsme x krát měli karavan půjčený z půjčovny. Někdo by řekl zbytečnost já tvrdím, že nám to dalo hodně neb jsme si ověřili co vyhovuje co chceme u bydlíku tak a co né...
Nákup tady nebo v zahranničí no anglicky umím, ale že bych si troufla někde domlouvat nákup karavanu bez technických znalostí atd na to jsme si netroufli navíc pak přepis a ostatní věci.... Je spoustu lidí kteří kdyžtak na zakázku dovezou tj vybírali jsme z nabídky v tuzemsku pokukovali po zahraničí s tím že by nám ho někdo dovezl, ale ... S výběrem jsme nespěchali tím, že jsme přesně věděli co chceme né vše nám vyhovovalo... Karavan jsme viděli spoustu čím více tím lépe neb po každé náštěvě autobazaru nebo prodejce vždy jsme byli o nějakou zkušenost znalost bohatší.... My nakonec vybrali z www.karavany-pard... nejen, že je to pro nás relativně blízko ale i proto že mi tu jeden člen dal na ně dobrou recenzi... A nemohu si stěžovat... S přístupem p. Křivky jsme byli max spokojeni... Jinak na co si dát pozor... Na zatečení - i když to se občas blbě pozná na původ karavanu a jinak se řídit svým pocitem v bazaru ho prolést od střechy pod podlahu vše ošahat odzkoušet.... a po návštěvě bazaru si vše nechat v klidu projít hlavou.... A co dokoupit do výbavy.. .To bych předem neřešila poznáte při výjezdech co Vám bude chybět tohle je hrozně individuální a hlavně až teprve použitím v praxi zjistíte co a jak... Jinak za nás poravdu než koupíte doporučuji i třeba jen na pár dní si karavan půjčit zkusit o čem to je co vám vyhovuje a budete mít určitě v mnoha věcech jasněji...Šťastnou ruku při výběru a pak mnoho šťastných km...
P
PilotekČlen
Přidáno před 7 let
Tento Knaus Sudwind 450, ktory je v aktualnej inzercii "Burza-Prodam" si pozeral?

http://www.carava...d_id=25215

Ma celkovu 1300, rozumnu velkost, dobru vybavu vratane predstanu...
Peugeot J5 2.5D Knaus Traveller 570 1992 náš veterán :-)
JozaJozaČlen
Přidáno před 7 let
začni s tou manželkou - myslím, že to je to nejdůležitější
RobertRobertČlen
Přidáno před 7 let
Kitadom má pravdu. Pokud o tom nevíš vůbec nic, tak ani nevíš, co bys vlastně chtěl (velikost, uspořádání, výbava). Proto je výhodné trochu si to vlastnoručně omakat a vyzkoušet. Dostatek zkušeností získáš stejně až po jedné či dvou sezonách a bude následovat prodej stávajícího a koupě jiného karavanu. Takže pokud si nechceš něco předem půjčit, kup cokoli levného, budeš to mít jen omezenou dobu. :_
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
O
opavaciČlen
Přidáno před 7 let
Byl jsem ve stejné situaci předloni. I když si nastuduješ, na co se všechno při koupi karavanu zaměřit, stejně svým neznalým okem vše neobsáhneš. Nemyslím to zle. To „profesní oko“ získáš až praxí. Až používání ti odpoví na tvé pochybnosti o velikosti, rozložení, vybavení. Každému holt vyhovuje něco jiného. Sám se musíš rozhodnout, jestli si půjčíš třeba 10 karavanů nebo za vyhozené půjčovné koupíš starší karavan.
Nakonec u nás padlo rozhodnutí na více starší a levnější karavan, který nám nebude líto zase prodat a pořídit si třeba jiný dle nabytých zkušeností. Rovněž tě pak nemusí mrzet, když moc často nebudete s karavanem jezdit, poněvadž ještě ani nevíš, jestli se to bude vlastně manželce resp. rodině líbit. I když my jsme také uvažovali o půjčení, tak i zpětně jsem rád, že jsme do toho skočili po hlavě a rovnou si karavan pořídili. No a úplně první výjezd na hory byl v zimě na hory pěkně nadivoko.
Elnagh Nobelart A900g
Sany_62Sany_62Člen
Přidáno před 7 let
Jo, jo. Kitadom i Robert mají naprostou pravdu. Nemáme sice karavan ale alkovnu a postupovali jsme v podstatě stejně. Trošku "jasno" budeš mít fakt tak po 2 až 3 sezónách. Musíš přemýšlet nad každým detajlem, třeka kola ano nebo ne, budu vozit i vnoučata, kam dám gril, kam dám třeba rybářskej "verkcajk", chci telku nebo ne, solár, .... atd, atd. Nikdy nebudeš vědět všechno. Furt se budeš učit, ale nezoufej, jsme na tom všichni úplně stejně. Už jsem to tady komusi psal, "Karavaning je jako sex, jak ho jednou okusíš, tak tomu propadneš".:P Vítej do klubu!!!:)

Dušan a Lenča
Sany (1962) , Lenča (1963),McLOUIS 535g, Yamaha Majesty 250 :q
Z
ZbyneksouNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj chlapy mám po vašich odpovědích v hlavě pěknej maglajs no nic chápu že je to tu 50 na50 půjčit nebo koupit ale já nejsem ten typ borce který si půjde nějaký ten bydlik půjčit hlavně jde o to že bych nechtěl ho při první jízdě poslat do příkopu to radši ten vlastni. Proto v prvním seznámení jsem se možná trochu v pozadí ptal na radu jak bydlik ukocirovat na silnici.
Takže první můj dojem je že půjčit ne, spíše koupit svůj a potom pár desítek kilometrů se sním učit a učit po našich cestách a potom vyrazit na cesty a nebo rovnou do toho skočím po hlave. Stejně moje první cesty budou co nejblíže k domovu jsem z jhcech je tu dost kempu nejbližší 5km daleko.

Ještě jedna otázka na začátek a to je řidičské oprávnění. Jak jsem uvedl nechci presahnout 3,5t mám Řp skup.B u nás to je v pohodě ale co venku po Evropě také mi to bude stačit díky za odpověď
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
jezdím s B po Evropě a nikde žádný problém, souprava papírově těsně pod 3,5t. Skutečná váha je však samozřejmě zvlášť na delší dovolenou vyšší.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Sany_62 napsal:

"Karavaning je jako sex, jak ho jednou okusíš, tak tomu propadneš"



Přesně. Proto si to panic musí opravdu nejdřív vyzkoušet a osahat, aby se na několik let nezavázal k sexu s modelem, se kterým je to spíš za trest. (Stále se jedná o metaforu a řeč je pořád o karavanu :D)

:_
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Zbyneksou napsal:

Ještě jedna otázka na začátek a to je řidičské oprávnění. Jak jsem uvedl nechci presahnout 3,5t mám Řp skup.B u nás to je v pohodě ale co venku po Evropě také mi to bude stačit díky za odpověď


Řidičské průkazy jsou již dnes evropské ( proto je tam vlajka EU a v ní CZ ) a jsou harmonizované.

Co platí u nás, platí i v ostatních zemích unie ( i názvy skupin jsou stejné a tak tomu místní policista bude rozumět ).
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Sany_62Sany_62Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Zbyneksou napsal:

Ahoj chlapy mám po vašich odpovědích v hlavě pěknej maglajs no nic chápu že je to tu 50 na50 půjčit nebo koupit ale já nejsem ten typ borce který si půjde nějaký ten bydlik půjčit hlavně jde o to že bych nechtěl ho při první jízdě poslat do příkopu to radši ten vlastni. Proto v prvním seznámení jsem se možná trochu v pozadí ptal na radu jak bydlik ukocirovat na silnici.
Takže první můj dojem je že půjčit ne, spíše koupit svůj a potom pár desítek kilometrů se sním učit a učit po našich cestách a potom vyrazit na cesty a nebo rovnou do toho skočím po hlave. Stejně moje první cesty budou co nejblíže k domovu jsem z jhcech je tu dost kempu nejbližší 5km daleko.

Ještě jedna otázka na začátek a to je řidičské oprávnění. Jak jsem uvedl nechci presahnout 3,5t mám Řp skup.B u nás to je v pohodě ale co venku po Evropě také mi to bude stačit díky za odpověď

Úplně super je, dodělat skupinu "E" (B+E). U nás nic, ale Rakušáci prý "bublou" (hodně převažují soupravy). Nejvíc o tom ví "autoškoláci". Uplně ideální je do jakékoli Autoškolky zavolat, určitě Ti řeknou. :o
Sany (1962) , Lenča (1963),McLOUIS 535g, Yamaha Majesty 250 :q
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Sany_62 napsal:

Citovat

Zbyneksou napsal:

Ahoj chlapy mám po vašich odpovědích v hlavě pěknej maglajs no nic chápu že je to tu 50 na50 půjčit nebo koupit ale já nejsem ten typ borce který si půjde nějaký ten bydlik půjčit hlavně jde o to že bych nechtěl ho při první jízdě poslat do příkopu to radši ten vlastni. Proto v prvním seznámení jsem se možná trochu v pozadí ptal na radu jak bydlik ukocirovat na silnici.
Takže první můj dojem je že půjčit ne, spíše koupit svůj a potom pár desítek kilometrů se sním učit a učit po našich cestách a potom vyrazit na cesty a nebo rovnou do toho skočím po hlave. Stejně moje první cesty budou co nejblíže k domovu jsem z jhcech je tu dost kempu nejbližší 5km daleko.

Ještě jedna otázka na začátek a to je řidičské oprávnění. Jak jsem uvedl nechci presahnout 3,5t mám Řp skup.B u nás to je v pohodě ale co venku po Evropě také mi to bude stačit díky za odpověď


Úplně super je, dodělat skupinu "E" (B+E). U nás nic, ale Rakušáci prý "bublou" (hodně převažují soupravy). Nejvíc o tom ví "autoškoláci". Uplně ideální je do jakékoli Autoškolky zavolat, určitě Ti řeknou. :o


Dovolím si s takovým názorem nesouhlasit, byli to právě " autoškoláci " kteří několik let strašili všechny, jak je nutné mít E resp. BE už na přívěs s hmotností přes 750kg. Poté co vyšlo najevo, že to tak není, začali se strašit, že to u nás projde, ale že to neuznají v Rakousku, Německu a bůh ví kde ještě. Pokud zavolá do autoškoly, určitě ti řeknou udělat si rozšíření, přece si nebudou odhánět klienty.

Doporučil bych použít vlastní rozum, přečíst legislativu ( abych měl jistotu, že to ustojím, pokud narazím na státního pitomce zákona neznalého ) a podle hmotností auta a přívěsu se rozhodnout.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
J
Jirka a HankaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Joza napsal:

začni s tou manželkou - myslím, že to je to nejdůležitější


Přikláním se k tomuto názoru. Až ji přesvědčíš, tak spolu vyberte.
Je to zkušenost mého kamaráda. Koupil auto i přes nesouhlas manželky- však se to zlomí. Nezlomilo!
Teď jezdí sporadicky a sám, případně žádá moji ženu a mně, aby sme ji přemluvili k společnému výjezdu.
Teď by to měly být termály v HU v dubnu. Tak uvidíme. Moc úspěšní jsme ale zatím , za ty 3 roky nebyli.
Jela asi 2x.
Mimochodem termály SARKANY NYiRBÁTOR. Z čech daleko, ale pro nás z východu slovenska super.
Prázdný kemp, pár lidí v termálech. Pro děti slabší.

Jirka
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Jirka a Hanka napsal:

[quote]Joza napsal:

začni s tou manželkou - myslím, že to je to nejdůležitější


Přikláním se k tomuto názoru. Až ji přesvědčíš, tak spolu vyberte.

Dovolím si reagovat, jako naprostá začátečnice v tomto ranku. Nikdy jsem v bydlíku nejela a nikdy jsem nezažila slast dovolené v karavanu. Jsem odchovaná na chatě a toto byla moje úplně nová zkušenost. Plně souhlasím s prvním názorem a opravdu se domnívám, že v Tvém případě se vyplatí investovat a půjčit si příves a obytné auto. Po prvním prodlouženém víkendu uvidíte, co vám bude vyhovovat, co se Vám bude líbit a co rozhodně ne......

Docela určitě bych nechala manželku vybírat, lustrovat a plánovat.... protože, jestli máš obavy, že ji budeš muset přesvědčovat, zařiď to tak, aby ona byla spokojená a do auta nebo karavanu se těšila. !c U nás to Zdenda udělal šikovně, první bylo, že jsme auto nejen vybírali spolu, ale respektoval moje prijority a hlavně!!!! Jako první jsme vnitřek osadili květinkami, obrázky, koberečky, vázičkami a drobnostmi a až pak se dodělávaly takové zbytečnosti jako solární panely, navigace, měnič a podobné zbytečnosti.... :x

Držím palce a přeji šťastné rozhodování...... :g

Bobeška
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
Sany_62Sany_62Člen
Přidáno před 7 let
Tak jsem k tomu "tažení" našel ještě toto:

V rámci celé evropské unie lze se skupinou B táhnout i přívěs a tvořit
soupravu o celkové hmotnosti do 3500 Kg.
U druhu této soupravy padlo omezení maximální hmotnosti přívěsu do 750 Kg
pro všechny řidičáky bez ohledu na datum získání.
Důležitá je celková hmotnost uvedená v technickém průkazu.
Nelze si myslet, že když táhnu prázdný přívěs a souprava má okamžitou
hmotnost do 3500 Kg, tak je to v pořádku.
Vždy musíme počítat s celkovou hmotností, jako když je přívěs naložený.
Příklad možné soupravy:
tažné vozidlo má celkově 2000 Kg, lze připojit přívěs o celkové hmotnosti až
1500Kg.
Pokud byste překročili celkovou hmotnost u takové soupravy nad 3500 Kg
(např.: tažné vozidlo 2001 Kg + vlek 1500 Kg),tak pokuta minimálně
25 tisíc Kč + 12 měsíců zákaz řízení.
Od 7.11.2014 ještě novinka u skupiny B - lze vytvořit soupravu o hmotnosti
do 4250 Kg, ale v tomto případě nesmí celková hmotnost přívěsu překročit
750 Kg = to jest tažné vozidlo maximálně 3500 Kg + přívěs maximálně 750 Kg.
Nově ještě vznikl nový druh řidičského oprávnění " kód B 96 " .Je to
řidičské oprávnění na soupravy skupiny B také do 4250 Kg, ale přívěs může
vážit třeba 2000 Kg.
Příklad soupravy:
tažné vozidlo má 2250 Kg, lze připojit přívěs o celkové hmotnosti až 2000
Kg. Tento řidičský průkaz lze získat bez nutnosti učit se testy.
-Postup získání skupiny " kód B 96 "
- přihlásím se do autoškoly (přihlášku nutno potvrdit od praktického lékaře)
- zaplatím kurzovné zhruba 2500 Kč - absolvuji zhruba 90 minut jízdy v
autoškole (zde není předepsán počet hodin jízd = lze i 0 hodin)
- jdu na zkoušku s komisařem, kterému zaplatím 700 Kč a u zkoušky dělám
pouze zkušební jízdu 30 minut
- pak si požádám o vydání nového řidičského průkazu a mohu jezdit po celé
EU.
Sany (1962) , Lenča (1963),McLOUIS 535g, Yamaha Majesty 250 :q
M
magnum30Člen
Přidáno před 7 let
S dovolením, můj názor je, že model 450 je poněkud menší, možná tak pro 2 osoby. Měl jsem 15 let Hobby Prestige 495, je to s velikostí a pohodlím na hraně, dnes bych volil možná o dimenzi větší (525?) a rozhodně s podélnými postelemi, 495 se už asi dělají, já měl příčné a není to ono..Značku Hobby rozhodně schvaluji a soupravu do 3,5 t taktéž.
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Máme Knaus 450 sudvind r.v. 2000 , ležení na obou stranách, a nic většího bych nekupoval.( Mimo obytného auta.)

Předtím rok Hobby 420 to je opravdu pro čtyři jen na začátek.

Výbava je od povahy, my nevozíme nic ani schodek,na televizi čučíme doma.

Pokud jsi nejezdil s přívěsem a chceš natrénovat, pújči si přepravník na auta, tam se nějaké oděrky zatřou štětkou.

To kupování s manželkou to je základ . Moje měla prioritu pořádný záchod ,že nebude běhat s nahým zadkem po lese. Začínali jsme shánět karavan za cca 50 000.

Tak držím palce.
Sany_62Sany_62Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

gut napsal:

Máme Knaus 450 sudvind r.v. 2000 , ležení na obou stranách, a nic většího bych nekupoval.( Mimo obytného auta.)

Předtím rok Hobby 420 to je opravdu pro čtyři jen na začátek.

Výbava je od povahy, my nevozíme nic ani schodek,na televizi čučíme doma.

Pokud jsi nejezdil s přívěsem a chceš natrénovat, pújči si přepravník na auta, tam se nějaké oděrky zatřou štětkou.

To kupování s manželkou to je základ . Moje měla prioritu pořádný záchod ,že nebude běhat s nahým zadkem po lese. Začínali jsme shánět karavan za cca 50 000.

Tak držím palce.


Jo,Jo, nejvíc se mi líbí pasáž "Na telku čučíme doma". palec nahoru. !)
Sany (1962) , Lenča (1963),McLOUIS 535g, Yamaha Majesty 250 :q
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,829,438 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20886 sekund | Průměrně za: 0.20886 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.36MB/2MB