Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rakousko - váhy na dálnici: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rakousko - váhy na dálnici

Poslední aktualizace před 3 roky
clintkrclintkrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

PaRePe napsal:

Tak tu mame nieco na "zlepsenie" nalady http://www.carava...C4%8Farsku
Nie je to Rakusko ale snad to nevadi...


Jenom mě neni jasné,jak podle fotky zjistí celkovou váhu karavanu,kterou mám zapsanou v TP.
PaRePePaRePeČlen
Přidáno před 7 let
No to nie je jasne ani mne, obavam sa ale toho, ze vela majitelov obytiek prechadzajucich Madarskom po 1.6.2017 sa to dozvie....
Pali,Renka,Peťo,Challenger Genesis 43
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 7 let
Už jsem to tu psal - obytky jsou na tom asi hůř, protože většina z nich má max. hmotnost 3,5 tuny, proto jejich naměřenou váhu mohou srovnávat právě s těmi 3,5 tunami. Na karavan ale musejí mít přístup do centrální evidence vozidel v jednotlivých státech EU, jinak je jim naměřená hmotnost na nápravě k ničemu ... ZATÍM .... :(
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
P
pipasČlen
Přidáno před 7 let
Dobry den, je to velmi jednoduche, ako zistia vasu hmotnost v TP. Pri jazde dialnicou si zakupite dialnicnu znamku do 3,5 t, cim potvrdite, ze vasa ŠPZ je do 3,5 t a tym sa dostavate do systemu. Preto moze kamera pomocou tenzometrov na dialnici vyhodnotit vasu celkovu hmotnost a porovnat ju s udajom zadanym do systemu, cize 3,5 t.

Zelam vam vela stastnych kilometrov s nepretazenym autom...

Pipas
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
Tak jednoduché to vážně není. Obytné vozy si kupují v Maďarsku známku D2 a to bez omezení hmotnosti. Pochybuji, že to budou používat proti obytným autům - tenhle systém už mají pár desítek let a cílem byly vždy přetížené nákladní vozy.

Celé to vážení v A a HU je jen výsledkem pokryteckého chování státu, potažmo EU - deklarují se emise, které v realném provozu nejsou dodržovány. Podobně se deklarují hmotnosti, které opět nejsou dodržovány. Ale na konci potravního řetězce je pokutován vlastník, který vozidlo používá přesně podle předaných dat - a to platí i u osobáků, po náhodném vážení osobního auta s věcmi na lyže vím, že výrobci lžou i v tomto (100 a více kg). Obytné auto známého, s namontovanými doplňky deklarována doložnost 550 kg, skutečná po zvážení 380 kg.

IMHO nejrozumnější by bylo zvednout limit pro B na 5 tun, vyřeší se tím vše a odpadnou tahanice kolem skupin B96 a BE a C, zavést možnost stanovovat mýto jen a čistě podle kategorie vozu a bylo by vše mnohem jednoduší. Současný stav, kdy se poplatky vyměřují a nebo budou vyměřovat dle: kategorie vozu, počtu míst, výšky nad nápravou, výšky celkové, typu paliva + emisní třídě + objemu, počtu náprav apod. je šílený.
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
preložený článok z nemeckého Autobildu
https://autobild....aj-pokuty/
simchasimchaČlen
Přidáno před 7 let
Tak mě napadlo z čeho se vlastně počítá nějaká případná tolerance, třeba 5% z užitečné hmotnosti, kterou mám cca 500 kg, nebo z celkové hmotnosti 3500 kg?
Pokud už to tady bylo, tak se omlouvám.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
Typický článek - strašení nehodami kvůli přetížení, to abych se bál vyjet, vždyť třetina obytňáků je přetížená a určitě způsobí vážnou nehodu ....a to raději ani nepomyslet na situaci na dálnicích k lyžařským střediskům či v létě k moři - to už jsou přetížené i osobáky. Kdyby to, co píšou, mysleli vážně, tak je Evropa prázdná, převážná část populace už by díky přetíženým autům ležela buď v nemocnici a nebo na hřbitově.

V reálu ale spíše řešíme, jak se vážení vyhnout a jsme pořád živí. Byrokrat vymyslel předpis, že běžné auto je jen do 3.5 t a za touto magickou číslovkou začíná nebezpečí.....

Jen by to mohli dotáhnout do správného absurdního konce - třeba při kontrole vážit i střešní box a poté každého člena posádky - pokud nebude mít 75kg, tak buď běhat po okolních polích ke snížení a nebo v mekáči jíst až do dosažení zákonem požadované váhy.
copycopyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mstr napsal:
Byrokrat vymyslel předpis, že běžné auto je jen do 3.5 t a za touto magickou číslovkou začíná nebezpečí.....


Ono to nie je tak jednoduché. V Rakúsku odkláňajú na váhy značkami, a na nej je "od 2,5 tony".
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
3.5t jsem myslel řidičák.

Rakouské značky a občasné vážení obytek, souprav s obytným přívěsem a obytných aut je jen jeden z důsledku pravidla, že většina populace může řídit jen auto do 3.5t.

A nad tou 2.5t dost často svítí symbol náklaďáku.
RudyHRudyHČlen
Přidáno před 7 let
Předminulou neděli:
na dálnici A2 z Vídně na Graz asi 3 minuty jízdy za odbočkou na Ilz jsou automatické váhy s cedulí, kamerou.... obrázky jsou ve fotogalerii
SkyllaSkyllaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

RudyH napsal:

Předminulou neděli:
na dálnici A2 z Vídně na Graz asi 3 minuty jízdy za odbočkou na Ilz jsou automatické váhy s cedulí, kamerou.... obrázky jsou ve fotogalerii


To mi neni moc jasne - to kontroluji vahu kamerou a jsou tam soucasne i vahy na vozovce nebo se pak prejizdi na vazeni do nejakeho dalsiho pruhu vzapeti? Jaky je proces kdyz je mereno bez ucasti policie a prekroceno? Ma nekdo opravdovou zkusenost ( teoreticky si to dokazi taky predstavit ...) Diky.
Jirka
RudyHRudyHČlen
Přidáno před 7 let
Ve vozovce byly kousek před tou kamerou zafrézované váhy. A řekl bych, že lze očekávat dvě varianty. První je sejmutí SPZ a obsílka, druhá pak, protože asi 1 km za tímto místem je pevná plocha dálničního provozovatele (Asfinag) s pevnými váhami, tak by Tě nějak odlovili....třeba zvláštním kurýrem s modrým majákem a kasírtaškou....
K
KoralovciČlen
Přidáno před 7 let


Ahoj!

Nemá někdo tuto mapu doplněnou o chybějící a nově vybudované stabilní váhy? Děkuji
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

RudyH napsal:

Předminulou neděli:
na dálnici A2 z Vídně na Graz asi 3 minuty jízdy za odbočkou na Ilz jsou automatické váhy s cedulí, kamerou.... obrázky jsou ve fotogalerii



Tyto váhy pravidelně objíždíme, sjedeš na sjezdu 138 a zpět najedeš na nájezdu 150.
A cestou zpět objíždíme váhy které jsou kousek za hranicemi SLo- A. Sjezd 228 a opět nájezd na 222
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
M
mariaČlen
Přidáno před 6 let
ahoj,

na novém úseku dálnice od Mikulova na Vídeň na cca 27km radar, na 25km patrně připravují váhu. Obrovská budova s velkým placem, kilometr před tím překlápěcí cedule. Zatím ještě ve výstavbě.
PaMiPaMiČlen
Přidáno před 6 let
Rád bych slyšel názor zkušených:
obytka, která má v techničáku napsáno 3.500kg. Když pojedu do Rakouska a budu vědět, že jsem přetížený, mohu si koupit krabičku a platit mýtné pro dvouosé obytky? Uspokojí tato skutečnost při případném vážení policisty? Mám řidičský průkaz C. Asi to nebude úplně právně čisté, ale je to alespoň polehčující okolnost, která mě ochrání od dalších sankcí?
Děkuji za zkušenosti.
S
sladeNováček
Přidáno před 6 let
Zdravim koupi krabicky nic nevyresis jednou mas auto do 3500 kg a mas to v technicaku a to je smerodatny jses pretizeny platis pokutu zalezi o kolik jsi pretizeny
slade
B
belcantoČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

PaMi napsal:

Rád bych slyšel názor zkušených:
obytka, která má v techničáku napsáno 3.500kg. Když pojedu do Rakouska a budu vědět, že jsem přetížený, mohu si koupit krabičku a platit mýtné pro dvouosé obytky? Uspokojí tato skutečnost při případném vážení policisty? Mám řidičský průkaz C. Asi to nebude úplně právně čisté, ale je to alespoň polehčující okolnost, která mě ochrání od dalších sankcí?
Děkuji za zkušenosti.


no, podívej se na to obráceně. Tebe zkontrolují a zjistí, že máš přetížené auto. A začne je zajímat, proč sis nekoupil klasickou dálniční známku, když by ti normálně stačila a asi jim dojde, že jsi o tom přetížení věděl a udělal to úmyslně. Takže asi jediná polehčující okolnost nastane, že po zaplacení pokuty váhu vozidla upravíš na tu maximálně povolenou, abys mohl odjet.
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
Jen doplním pokud náš jen řidičák C. s mírným o x procent přetížením tě nechají nebo mohou nechat odjet ale pokud zjistí že máš i profesní průkaz tak ti to řádně osolí , tomu věř. Tak neblbni s žádnou krabičkou na mýto je to pro ně výzva jako červený hadr na býka . Dělej blbého že to tam žena nacpala . Nejlépe si to někde převaž a + 200kg se vejdeš .
Žijeme jen jednou.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,019,234 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21242 sekund | Průměrně za: 0.21242 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.31MB/4MB