Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rakousko - váhy na dálnici: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rakousko - váhy na dálnici

Poslední aktualizace před 3 roky
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let
Oživím toto téma s váhama. O váhách na Klingenbach - Šoproň se tu psalo ale jak to vypadá na přechodu Szombathely kdyby se ze Sarvaru jelo do Rakous ?
Jde mi o tento přechod 47.256317, 16.467498, případně ještě o tento 47.407148, 16.516415
Upravil Majli dne 12.10.2016 09:07, před 7 let
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, a jak je to s karavanem ty taky musí na váhu?
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 7 let
V Šoproni je to stále stejné. Zúžení ze dvou pruhů do jednoho, namátková kontrola dodávek, přes žádnou váhu se nejede.......
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
kotasankotasanNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj. Nebyly by nějaké aktuální informace k vážení v Rakousku ? Někdo třeba cestou na lyže ... Chystám se v březnu s loděmi do Itálie.
Díky.
David
Jarda a DrazaJarda a DrazaČlen
Přidáno před 7 let
Před vánocemi nás tam zastavili,podívali se dovnitř,popřáli štastnou cestu a pokračévali jsme v cestě.Ve středu jsme se vraceli z termálů,na vahách měli zaparkované auto ale nikde nikdo, takže zatím pohoda.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

kotasan napsal:

Ahoj. Nebyly by nějaké aktuální informace k vážení v Rakousku ? Někdo třeba cestou na lyže ... Chystám se v březnu s loděmi do Itálie.
Díky.


Ahoj,
Kufstein hrozí vždy, naposledy jsem registroval vážení 30.1. tohoto roku ve směru na Innsbruck a o pár dní později při cestě zpět v opačném směru.
V obou případech ale jen nad 3,5 T (nebezpeřná cedule 2,8 T dlouho nebyla.
Takže taková nějaká místní klasika .... nic zvláštního a pokud víš, že můžeš mít problém, tak to určitě objeď.
:_
4.114683,118.628756
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Kufstein ten vetsinou nezklame. Vloni v lete jsem se mu chtel vyhnout, tak jsem sjel z dalnice a ze najedu az za vahou. Stavili jsme se neco nakoupit a jak jsem si to neuvedomil, tak jsem najel na dalnici jeste pred vahou.
No jasne, ze svitilo vsechno nad 2.8 t na vahu. Nastesti jsem zase dostal krec do rukou a nepodarilo se mi tam zahnout.:c
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 7 let
Na konci února (sobota dopoledne) jsem byl vážen na Maďarsko Rakouských hranicích na pevné váze při cestě ze Sarváru přes Sopron. 3640kg pouze s výtkou a poukázáním na údaj v malém TP
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

karlosVW napsal:

Na konci února (sobota dopoledne) jsem byl vážen na Maďarsko Rakouských hranicích na pevné váze při cestě ze Sarváru přes Sopron. 3640kg pouze s výtkou a poukázáním na údaj v malém TP


Dík za informaci. Já už tímto přechodem jezdím jen z Rakouska ven. Cestu zpět zatím hodně hledám. Jezdím aktuálně přes Nikitsch, ale kdo zná, dá mi za pravdu, že to není úplně ono. Od hranic je to cesta na úrovni polní cesty s kvalitním povrchem. Hlavně se pak po Rakousku dost kličkuje a čas strávený na cestě narůstá. Ta váha v Soproni prostě je a nechce se mi strkat hlavu do oprátky. Desetkrát to může vyjít a po jedenácté už ne. Že to bylo jen s výtkou, na to se taky nedá spoléhat.

Minule jsem zkusil hraniční přechod Lutzmannsburg. Už dříve jsem tam narazil na zákaz, ale dle rady tady na fóru jsem se vydal trochu jinou cestou, která objíždí areál lázní a těsně u hranic se spojuje s tou, na které už byl dříve zákaz. Skutečně se tam dá bez porušení zákazu dojet až do Uher. Sice to vypadá jako po cyklostezce, ale žádný zákaz se neobjevil. Moje nadšení ale skončilo, když jsem se na hraničním mostíku kouknul do zrcátka. Ze směru z Maďarska byly obě možné cesty osazeny zákazovou značkou. Takže tudy zpáteční cesta taky nevede. A cesta do Uher je přes Sopron v pohodě.

Připojuji se tedy k už položenému dotazu. Nevíte jaká je situace s váhou na hraničním přechodu Köszek (Szombathely). Je tam naistalovaná nějaká podobná váha jako v Soproni? Stejně tam by mě zajímal hraniční přechod Deutschkreutz/Kophaza. Ten je vedený jako objízdná trasa pro kamiony, které kvůli hmotnosti přes Sopron nemůžou. Tam bych váhu asi očekával. Ale třeba se pletu.

Musím říct, že průjezd Rakouskem se stává čím dál víc zábavnější. Dřív člověk na těch jejich perfektním silnicích málem usnul nudou. Teď aby byl pořád na pozoru. Ale NEVYMĚKNEM!

Automatické sloučení 12.03.2017 18:15:
A to mám ještě takový pocit, že jsem někde těsně před Vídní na dálnici od Gratzu zahlédl koutkem oka informaci na které stálo něco o automatickém vážení. Ale opravdu jen koutkem oka, nechci strašit. Třeba tuto informaci někdo dále doplní.

Technika jde kupředu mílovými kroky.

Jestli není na čase oprášit cestu přes Slovensko :-).
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
Upravil 1jgs - Milan dne 12.03.2017 18:21, před 7 let
HarviciHarviciČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

1jgs - Milan napsal:

Citovat

karlosVW napsal:

Na konci února (sobota dopoledne) jsem byl vážen na Maďarsko Rakouských hranicích na pevné váze při cestě ze Sarváru přes Sopron. 3640kg pouze s výtkou a poukázáním na údaj v malém TP


Dík za informaci. Já už tímto přechodem jezdím jen z Rakouska ven. Cestu zpět zatím hodně hledám. Jezdím aktuálně přes Nikitsch, ale kdo zná, dá mi za pravdu, že to není úplně ono. Od hranic je to cesta na úrovni polní cesty s kvalitním povrchem. Hlavně se pak po Rakousku dost kličkuje a čas strávený na cestě narůstá. Ta váha v Soproni prostě je a nechce se mi strkat hlavu do oprátky. Desetkrát to může vyjít a po jedenácté už ne. Že to bylo jen s výtkou, na to se taky nedá spoléhat.

Minule jsem zkusil hraniční přechod Lutzmannsburg. Už dříve jsem tam narazil na zákaz, ale dle rady tady na fóru jsem se vydal trochu jinou cestou, která objíždí areál lázní a těsně u hranic se spojuje s tou, na které už byl dříve zákaz. Skutečně se tam dá bez porušení zákazu dojet až do Uher. Sice to vypadá jako po cyklostezce, ale žádný zákaz se neobjevil. Moje nadšení ale skončilo, když jsem se na hraničním mostíku kouknul do zrcátka. Ze směru z Maďarska byly obě možné cesty osazeny zákazovou značkou. Takže tudy zpáteční cesta taky nevede. A cesta do Uher je přes Sopron v pohodě.

Připojuji se tedy k už položenému dotazu. Nevíte jaká je situace s váhou na hraničním přechodu Köszek (Szombathely). Je tam naistalovaná nějaká podobná váha jako v Soproni? Stejně tam by mě zajímal hraniční přechod Deutschkreutz/Kophaza. Ten je vedený jako objízdná trasa pro kamiony, které kvůli hmotnosti přes Sopron nemůžou. Tam bych váhu asi očekával. Ale třeba se pletu.

Musím říct, že průjezd Rakouskem se stává čím dál víc zábavnější. Dřív člověk na těch jejich perfektním silnicích málem usnul nudou. Teď aby byl pořád na pozoru. Ale NEVYMĚKNEM!

Automatické sloučení 12.03.2017 18:15:
A to mám ještě takový pocit, že jsem někde těsně před Vídní na dálnici od Gratzu zahlédl koutkem oka informaci na které stálo něco o automatickém vážení. Ale opravdu jen koutkem oka, nechci strašit. Třeba tuto informaci někdo dále doplní.

Technika jde kupředu mílovými kroky.

Jestli není na čase oprášit cestu přes Slovensko :-).


V lednu jsem jel z Bratislavy na Vídeň a najednou nás nahnali na váhy, značka 2,8 t, ale nikoho nezastavili, displej jsem nikde neviděl.
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 7 let
Ta váha na Sopron je na 84 ? Zatím jsem jezdil je přes Pamhagen,ale minulý rok jsem si tam všimnul nějakých buněk a kontrolovali z Rakouska do Maďar,ale co nevím. Jinak také by mne zajímal přechod na Köszek (Szombathely),je to moje další varianta cesty.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
K
kanapacekČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím...včera nás taky za Šoproní na hranicích HU-AT zvážili a 3460 kg,takže pintlich...Má někdo vlastní zkušenost s néjakou tolerancí,než přijde flastr:o Dík
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, mám dodávky a většinou do 3% neřeší, takže 3600 by mělo být v poho- Petr
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 7 let
Jak to přesně vypadá na těch hranicích??? To musejí na váhu úplně všichni, nebo si celníci vybírají?? Berou si k sobě doklady, nebo jen kontrolují, jestli má obytka 3,5 tuny??? Pokud chtějí vážit karavany ( přívěsy ) , tak potřebují vidět doklady - jinak nezjistí NIC. Tak jak to tam vlastně v reálu vypadá??? :x Už teď je mi z toho blbě ... :c
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 7 let
nemyslím, že by ses měl děsit. Jezdí mi několikrát denně dodávky do D , A a za 5 let mě zvážili 2x Němci a jednou Švýcaři- tam váží všechny při vjezdu. Taky odpočítali 150 kg toleranci. Jinak berou celkovou hmotnost 3,5 t, a zkontrolují OTP. V Kufsteinu je světelná cedule a odbočují auta nad 3,5 t. Jinou jsem tam ještě neviděl , ale prý tam občas hodí 2,8 t. A bydlíkem jsem projel Rakousko , Německo, až do Řecka a Itálii , Francii- nikdy nic.A když jsem se sám zvážil, tak jsem se taky bál vyjet:-)) jen nafta, voda v nádrži, a nějaké pití sebou a jídlo a myslím, že nikdo nemá správnou váhu . Takže myslím , pokud jedeš v klidu - což bydlíkem asi většina, tak tě nemá nikdo důvod stavět. Takže si užij cestování a dovolenou. Samozřejmě možnost vážení je , ale můžou nastat i mnohem horší situace.Petr
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 7 let
Přes Rakousko jezdíme tak 7x ročně, u Kufsteinu a u motorestu Gralla mám vždycky infarkt a mdloby současně, teď k tomu přibyla i Sopron ... Jak si má člověk užít cestování a být po cestě v pohodě, když nám chystají takové hrůzy??? Ach jo .... :@ Horší je, že z karavanu není co vynést.... Je tam milion blbostí, ale tu hlavní nadváhu dělá Mover, baterie, satelit, mikrovlnka, plynové bomby, rezerva, markýza .... Tohle všechno naskakuje po 20 - 30-ti kilech - a to tam musí zůstat!! Na vině jsou výrobci a jejich nesmyslná doložnost!! Teď aby se báli prodejci příslušenství, že nemají komu prodávat, protože to nikdo neuveze..... :@
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
K
kanapacekČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

PetrN napsal:

Jak to přesně vypadá na těch hranicích??? To musejí na váhu úplně všichni, nebo si celníci vybírají?? Berou si k sobě doklady, nebo jen kontrolují, jestli má obytka 3,5 tuny??? Pokud chtějí vážit karavany ( přívěsy ) , tak potřebují vidět doklady - jinak nezjistí NIC. Tak jak to tam vlastně v reálu vypadá??? :x Už teď je mi z toho blbě ... :c

Ahoj.Stavěli obytky namátkově...já měl smůlu,že před náma akorát jedna sjížděla z váhy...jinak chtěli pouze techničák nic víc...
M
Martin a LenkaČlen
Přidáno před 7 let
Letos nám na školení řidičů říkali, že pokud je značka Zakaz vjezdu nákladním automobilům s jakoukoliv dodatkovou tabulí tak to neplatí pro obytná auta. Tak nevím.
Jsme mladí manželé s prckem a rádi poznáváme super lidi a super místa.:_:i
rimidavlrimidavlČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Martin a Lenka napsal:

Letos nám na školení řidičů říkali, že pokud je značka Zakaz vjezdu nákladním automobilům s jakoukoliv dodatkovou tabulí tak to neplatí pro obytná auta. Tak nevím.


Již se to tady v tomto vlákně řešilo 3.12.2014 :
Před 2-lety jsem jel z Itálie po A2 a u města Volkermarkt nad dálnicí značka "Zákaz vjezdu nákl. automobilů těžších než 2,5t". Váhal jsem, nakonec odbočil a dostal pokutu za přetížené obytné auto M1. Nyní po této diskuzi, abych měl jasno, jsem oslovil kompetentní policejní orgány v Rakousku dotazem:

Jsem majitelem obytného automobilu o nejvyšší přípustné hmotnosti 3,5t, kategorie M1, prosím o vysvětlení této nejasnosti :
Na rakouských dálnicích před kontrolním místem (kde jsou váženy automobily) je umístěna dopravní značka "Zákaz vjezdu nákladních automobilů" s dodatkovým označením 2,5t.
Moje otázka zní:
Platí tato dopravní značka i pro obytné automobily kategorie M1 do 3,5t a musím odbočit na kontrolní místo, kde jsou váženy automobily a nebo mohu pokračovat po dálnici dál a nemusím se vážení obytného automobilu na kontrolním místě podrobit."

Dostal jsem tuto odpověď:

Bezugnehmend auf Ihr neuerliches Schreiben vom 23.11.2014 teilen wir Ihnen mit, dass uns das von Ihnen angeführte Verkehrszeichen nicht bekannt ist. Bitte teilen Sie uns mit, wo genau Sie dieses gesehen haben. Wir gehen davon aus, dass es sich um kein fix montiertes, sondern elektronisch angezeigtes Verkehrszeichen gehandelt hat.
Wenn es ein Verbot für Lastkraftwagen war, Sie aber ein Fahrzeug Kategorie M1 gelenkt haben, dann war das Verkehrszeichen für Sie nicht gültig. Üblicherweise gibt es aber dann weitere Verkehrszeichen, die die Situation für alle Fahrzeuglenker deutlich ersichtlich machen.
Hochachtungsvoll

Wien, am 25.11.2014 Dr. Jedelsky, Leiter der Bürgerinformation, Büro Öffentlichkeitsarbeit, Schottenring 7-9, A-1010 Wien

V překladu :

S ohledem na Váš dopis ze dne 23.11.2014 Vám sdělujeme, že ta dopravni značka, kterou uvádite, nám neni známa. Sdělte nám prosim, kde přesně jste uvedenou značku viděl. Vycházime z toho, že se nejedná o značku namontovanou napevno, ale o značku, ktera byla ukázána elektronicky.
Pokud se jedná o zákaz pro nákladni auta, Vy jste ale řídil vozidlo kategorie M1, tak pro Vás tato značka neplati. Zpravidla existují ale také dalši dopravni značky, které situaci pro všechny řidiče vozidel zřetelně zviditelňují.
PaRePePaRePeČlen
Přidáno před 7 let
Tak tu mame nieco na "zlepsenie" nalady http://www.carava...C4%8Farsku
Nie je to Rakusko ale snad to nevadi...
Pali,Renka,Peťo,Challenger Genesis 43
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,039,663 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22692 sekund | Průměrně za: 0.22692 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.34MB/4MB