Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 dvě baterie + propojovač = jak se bude chovat autoradio: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

dvě baterie + propojovač = jak se bude chovat autoradio

Poslední aktualizace před 7 let
G
georgecotaggeČlen
Přidáno před 7 let
Zdar,
pomalu upravuji svuj koráb do poloobytné verze a mám dotaz na Vás, znalé elektra
Koupil jsem trakční baterii (100Ah) a chci ji propojit se startovací ať ji dobíjí alternátor. Už jsem zde forum pročítal, ale některé vlakna jsou tak rozsáhlá že to není v mých silách - ale o přepínači baterii jsem se dočetl (cyrix).

O solaru jsem uvazoval, ale zatim si nejsem jistý, že to použiju, jelikož nejčastěji jezdíme na víkendy a přes tyden jsme v pracim cili nejake delsi stani hrozi parkrat rocne (jo, planujem mesic ve španělsku, ale stejne člověk jezdí do obchodu, atd).

Jde o to, že nevím jak se bude chovat radio a která baterie ho bude živit, když vypnu motor, a necham klíče v zapalování. Chtěl bych si večer pustit z ntb film a mít ho připojená na radio (přes aux) popř mít prostě puštěnou hudbu ale jet z trakční baterky. Jak na to, poradí někdo?

Zatím mám opravdu jen tu novou baterii, takže se dá navrhnout vše od začátku. je třeba tohle http://eshop.kara...-s2b-s-lcd vhodnějsí než cyrix?
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

georgecotagge napsal:

Zdar,
pomalu upravuji svuj koráb do poloobytné verze a mám dotaz na Vás, znalé elektra
Koupil jsem trakční baterii (100Ah) a chci ji propojit se startovací ať ji dobíjí alternátor. Už jsem zde forum pročítal, ale některé vlakna jsou tak rozsáhlá že to není v mých silách - ale o přepínači baterii jsem se dočetl (cyrix).

O solaru jsem uvazoval, ale zatim si nejsem jistý, že to použiju, jelikož nejčastěji jezdíme na víkendy a přes tyden jsme v pracim cili nejake delsi stani hrozi parkrat rocne (jo, planujem mesic ve španělsku, ale stejne člověk jezdí do obchodu, atd).

Jde o to, že nevím jak se bude chovat radio a která baterie ho bude živit, když vypnu motor, a necham klíče v zapalování. Chtěl bych si večer pustit z ntb film a mít ho připojená na radio (přes aux) popř mít prostě puštěnou hudbu ale jet z trakční baterky. Jak na to, poradí někdo?

Zatím mám opravdu jen tu novou baterii, takže se dá navrhnout vše od začátku. je třeba tohle http://eshop.kara...-s2b-s-lcd vhodnějsí než cyrix?


Ahoj,
S2B je pro tuto aplikaci nevhodné - je to přepínač, který přepne spotřebiče na druhou baterii, když první je vybita.

Cyrix je správně, zajistí dobijeni nastavby z alternatoru, to potřebuješ.

Rádio bude živit ta baterie, na kterou ho zapojis. Hlavní napájení bych zapojil na nastavbovou baterii, pak pres diody nebo přepínač udělal možnost zapínání klíčkem i bez kličku.

Je možné přijet na konzultaci, když budeš chtít.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Dal bych další radio na nástavbovou baterku,nemám rád klíče v zapalování když nejedu(byd jsou v poloze "jen baterka")
G
georgecotaggeČlen
Přidáno před 7 let
takže cyrix objednat.. jsem v elektru uplný laik, včera jsem poprvé pajel, takže pojem "přes diody" si ani neumím představit. Jsem z Ostravy, koukam že máte v kojetíně nějakou pobočku, to by snad aj někdy šlo.

Automatické sloučení 10.02.2017 20:23:

Citovat

bleriot11 napsal:

Dal bych další radio na nástavbovou baterku,nemám rád klíče v zapalování když nejedu(byd jsou v poloze "jen baterka")


no jo, ale co pak propojení se všemi reproduktory?
Upravil georgecotagge dne 10.02.2017 21:23, před 7 let
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

bleriot11 napsal:

Dal bych další radio na nástavbovou baterku,nemám rád klíče v zapalování když nejedu(byd jsou v poloze "jen baterka")


No a právě z toho důvodu se rádio zapojuje tak, aby hrálo i bez klíčů + aby vybijelo nastavbovou baterii a ne startovací. Druhé rádio je zbytečné.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Ok,varianta to ale je.
G
georgecotaggeČlen
Přidáno před 7 let
takze kabely z autoradia pretahnout na tu druhou baterku a cyrix zapojit podle navodu. tak?
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

georgecotagge napsal:

takze kabely z autoradia pretahnout na tu druhou baterku a cyrix zapojit podle navodu. tak?


Tak.
G
georgecotaggeČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Tomas Brabec napsal:

Citovat

georgecotagge napsal:

takze kabely z autoradia pretahnout na tu druhou baterku a cyrix zapojit podle navodu. tak?


Tak.


prosimte mohl bych se ještě zeptat?
už mám teda zapojený cyrix na druhou baterii, radio jsem zkoumal ale nějak jsem si na to netroufl. Ted to funguje tak ze kdyz vlozim klič tak musim otočit kličem aby zacalo hrat. napajeci draty jsou vlastně dva, že - červený a žlutý. jeden jestli chápu správně je ke klíči a jeden k baterii natvrdo. který z dráů vést k druhé baterce a jakoé diody a přepínače použít. mám kamaráda elektrotechnika, který mi to už zapojí, ale chtěl jestli bych mu mohl aspon zjistit co potřebuje at nevymýšlí vymyšlené.
předem děkluji za odpověď . jinak jde o radio pioneer mvh-180ui kdyby to bylo důležité
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let
jestli cervenej ke klicku a zlutej jako pamet natvrdo tak je oba spoj a odved je k nastavbove baterce... a bude ti radio hrat kdykoliv budes chtit nehlede na klicku. Tak to mam ja jen s tim rozdilem ze jsem to nechal na motorovy baterce, byl jsem uz linej to tahnout "dozadu"
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
G
georgecotaggeČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

floridan79 napsal:

jestli cervenej ke klicku a zlutej jako pamet natvrdo tak je oba spoj a odved je k nastavbove baterce... a bude ti radio hrat kdykoliv budes chtit nehlede na klicku. Tak to mam ja jen s tim rozdilem ze jsem to nechal na motorovy baterce, byl jsem uz linej to tahnout "dozadu"


dik moc za odpoved v obou tematech. no myslenka byla aby se dalo prepnout ze ktere baterky pojede - za jizdy ze startovaci (protoze nastavbova se nabiji az po tom co je nabita startovaci a to chvili trva, zejo) a za stání z nastavbové aby se nevymlatila startovaci
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: georgecotagge, Tomas Brabec, bleriot11, floridan79

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,393,040 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15005 sekund | Průměrně za: 0.15005 (0) sekund | Dotazy: 102 | Použitá paměť: 2.01MB/2MB