Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Navrh proti zamrzani vyvodu odpadni vody: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Navrh proti zamrzani vyvodu odpadni vody

Poslední aktualizace před 7 let
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 7 let
castym problemem jak u obytnych vozu, tak i u karavanu je zamrzani vypustni hadice s odpadni nadrze v zime, poprvne kdyz se voda vypusti,
tak to jde, ale podruhe uz kvuli odkapavani zbytku vody do hadice se kapky vody shromazdi vic a vic na sobe az odpad zamrzne, tam neni
nic platne ze nadrz je ve dvojite podlaze v teple. Tuto zkusenost jsem nabyl rokami jezdeni v zime a i kdyz jsem vyzkousel topny kabel
na 12V, omotany okolo vypustne hadice, tak to moc nepomohlo, zvlast pri teplotach 0kolo - 15 'C ,tak jsem si vymyslel nasldujici reseni :

Pouzil jsem sitovy PVC kabel asi 2 m Dlouhy, ktery je v zime pekne ztuhly a na jeden konec jsem naletoval podelne drateny odpor o hodnote 75 ohmu/20W (muze byt i keramicky k dostani za par korun u elektronickeho prislusenstvi - Conrad a pod.) ten odpor je 1 cm v prumeru, zaletovane dratky odporu jsem isoloval se skelnymi buzirkami a potom jsem koupil v lidlu plastickou-2komponentni masu, ktera se hnetenim (jako testo)
zaktivuje a da se asi 40 min zpracovavat nez ztvrdne, tak jsem z teto hmoty udelal slabou placku do ktere jsem zabalil ten konec kabelu s odporem,
spicku jsem udelal pulkulatou, aby pekne vklouzla do zamrzle odp. hadice, ten konec je asi tak 2 cm v prumeru a po utvzeni hmoty jsem ten
vstup kabelu do hmoty jeste omotal niti a tu nit potom zalepil sekundovym lepidlem tim sedi ta zahrivaci patrona pevne a vodotesne na kabelu, na ten
dalsi konec kabelu jsem naletoval 2 bananky a k tomu jsem udelal jeste prodluzovaci kabel s 2 zdirkami a stekr na zigaretovy zapalovac.
tato vyhrevna sonda spotrebuje jen 0,4 A proudu pri 12V a ohreje se na 40'C a kdyz se zvenci strci do hadice odpadu, trva to odmrazeni
8-10 minut (podle sily ledu) ja jsem ale pouzil sitovy wandler s noteboku, 230/19,5V, s tim se odpor zahriva na 85'C,(hmota jde do 160'C)
a sonda spotrebuje v tomto pripade 0,6A proudu, a ta odmrazovaci doba je 4-6 min.
takhle jse vyresil Problem se zamrzanim odpadu a byli jsme pres vanoce a cely leden v horach kde bylo i -18'C- a zadny Problem !

s pratelskym pozdravem, Honza/Discoverfun
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Discoverfun

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,029,020 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.13362 sekund | Průměrně za: 0.13362 (0) sekund | Dotazy: 43 | Použitá paměť: 1.56MB/2MB