Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zapojení okruhu v bydlíku: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zapojení okruhu v bydlíku

Poslední aktualizace před 7 let
D
duickerČlen
Přidáno před 7 let
Chtěl bych se zeptat, možná blbě, ale jsem úplný amatér co se týče elektriky. Kupujeme karavan a ten má v sobě trakční baterii, ale která živí pouze mover, zbytek nástavby je připojen na šťávu pouze když se připojí na elektřinu. Moje otázka zní jak je náročné připojit zbytek karavanu co se týče osvětlení, ledničky na trakční baterii a aby se zároveň dobíjela při napojení na proud.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
náročné to není, ale vyžaduje to dílčí přestavbu el-instalace v karavanu. V rozsahu např. 10-20tis Kč. Podle stavu a výzbroje.
D
duickerČlen
Přidáno před 7 let
Díky Karle za odpověď, jen se ještě zeptám, myslel jsem, že tam půjde jen vyvést fousy od trakční baterie na okruh v bydlíku, nabíječka u baterie na mover je. Nezlob se, že se ptám tak blbě, ale jsem elektro nepolíbený. Díky za odpověď
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Ano, pokud má zdroj v karavanu tzv. přednostní relé.
Bývá to označené jako "vstup auto" nebo "12V auto"
Pokud to tak je, můžeš "fousy" z baterky (o odpovídajícím průřezu) přivýst na tyto svorky.
Karavan si bude sám přepínat mezi napájením z 220V a provozem z baterky.
D
duickerČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj Karle,

posílám fota zařízení co je v karavanu, jestli to půjde zapojit na okruh 12V.

Díky
duicker Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
PSkaravanPSkaravanČlen
Přidáno před 7 let
Jestli se do toho mohu vložit,páč je to otázka na pana Karla. Připojit to samozřejmě lze, protože už se s tím počítá. V tomto případu ať se spousta lidí nevyděsí ani otázka tisíců Kč. Otázka je, ptát se servisů??-je to jejich letité Know-how. Určitě tam máš i 13pol z auta. Jestli jsi nepolíben,tak to opravdu svěř odborníkovi ať to chodí tak jak má.
Upravil PSkaravan dne 29.01.2017 17:31, před 7 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Duicker:
1) když se podíváš na pravou krabici tak nejlevější svorka má nápis Batt !c).
2) když se podíváš na připojení tý chcípácký nabíječky pod rezivý šrouby na solidně zoxidovaný vývody baterky tak je zjevný, že přechodový odpory sníží už tak ubohej výkon na polovic.

Je mi jasný žes to nebyl ty,.. :) ale někdo předchozí a ten se nepřizná,....

ještě něco: i při takhle jednoduchým přepojení je vhodný to nechat prohlídnout odborníka. Hlavně jde o průřezy vodičů, cest na plošným spoji, konektorovinu a další věci který tomu majiteli můžou připadat momentálně nepodstatný, ale můžou odkouřit druhotně jiný zařízení
Upravil Karel Prokop dne 29.01.2017 20:56, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: duicker, Karel Prokop, PSkaravan

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,347,671 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18999 sekund | Průměrně za: 0.18999 (0) sekund | Dotazy: 78 | Použitá paměť: 1.81MB/2MB