Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Odhlučnění dodávky: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Odhlučnění dodávky

Poslední aktualizace před 6 let
ffoccusffoccusČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, mám dotaz ohledně odhlučnění dodávky, konkrétně Vw T4. Určitě to tu někde bude, ale po dvou hodinách pročítání jsem se rozhodl napsat nové téma.
Takže, dávám si dohromady t4, momentálně mám venku motor a chtěl bych něčím vytlumit, nebo odhlučnit příčku do kabiny. Hledám něco nehořlavého, samolepícího a samozřejmě v rozumné cenové relaci. Mám v plánu něco nalepit na spodní stranu kapoty a na spodní kryt motoru, je plechový, takže něco unese.
Budu rád za každou radu, popřípadě jestli už někdo něco podobného realizoval, tak foto. Zatím díky moc.
M
mara1113Člen
Přidáno před 7 let
... zrovna něco podobnýho jsem dělal tedka v létě,mám bohužel smazaný odkazy na ten materiál a na googlu už to nemůžu ted narychlo najít,ale je to od českýho výrobce,přímo zvuko-tepelná izolace,tlustá děrovaná hliníková folie+cca 1,5 cm tlouštka nehořlavýho mat.+ samolepící vrstva ,cena kolem 5 - 6 stovek , 1 plát tuším 120 na 60cm,Isomat nebo tak nějak,zítra se můžu podívat,v dílně bych měl mít zbytek s obalem a popiskou ....mívaly to už i škodovky ...prodává to na Tatry i Světluška a podobný,ale to je zbytečně drahý a v podstatě upně to samý.... pro sichr jsem to ale stejně na odmaštěný povrch ještě pojistil chemoprenem................. jinak ještě pro další odhlučnění a snížení vibrací jsem použil samolepící 1,5 mm a 3mm antivibrační folie ( hliník + asi gumoasfalt) pod gumu na podlahu do kabiny- je jich velkej výběr na stránkách www.ahifi.cz tam si třeba vybereš co ti nejvíc bude vyhovovat.. ..ten rozdíl před a potom je dost znatelnej...
Upravil mara1113 dne 18.01.2017 23:32, před 7 let
mara1113 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
ffoccusffoccusČlen
Přidáno před 7 let
Díky za rychlou reakci. Na ahifi jsem už koukal, ale nedocetl jsem se co dát za ten motor. Kdyby jsi měl čas, mrkni se prosím v te garáží. Díky.
P
petakČlen
Přidáno před 7 let
www.gumex.cz/prot...
dával jsem ve dvou vrstvách, první 30 mm.:
www.gumex.cz/prot...

zdálo se mně to málo, tak jsem na to nalepil 50 mm.:
www.gumex.cz/505-...

výsledek je skutečně vynikající.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Petak to má správně ... pokud má být materiál dokonale zvukově absorbční, musí být reliéfní.

Plochý materiál funguje také, avšak pouze jako zábrana, nikoliv absorbce.

Nejlepší je ten co se používá v nahrávacích studiích.
4.114683,118.628756
K
kovalNováček
Přidáno před 7 let
já bych teda řekl,že to vo čem je na začátku řeč,jako teda vodhlučnovací i tepelně izolační matroš,samolepící a hlavně nehořlavej,na kapotu a příčku motorovýho prostoru,tak teda jako už za soudruha existující a ještě zcela nedávno jsem kupoval a vylepoval s tim kde co je v metráži izolace od firmy MIKRA Praha,skelný vlákno(deka prošívaná cca 1cm silná) s hliníkovou folii na povrchu a kurevsky zespod samolepící na čemkoliv odmaštěným držící,kupuju u nás v mototechně a respektive i jednou mi to posílali přímo z Mikra Praha,myslim že to balení 1m2 bylo cca za 500kč..
GabrielMaxaGabrielMaxaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

koval napsal:

já bych teda řekl,že to vo čem je na začátku řeč,jako teda vodhlučnovací i tepelně izolační matroš,samolepící a hlavně nehořlavej,na kapotu a příčku motorovýho prostoru,tak teda jako už za soudruha existující a ještě zcela nedávno jsem kupoval a vylepoval s tim kde co je v metráži izolace od firmy MIKRA Praha,skelný vlákno(deka prošívaná cca 1cm silná) s hliníkovou folii na povrchu a kurevsky zespod samolepící na čemkoliv odmaštěným držící,kupuju u nás v mototechně a respektive i jednou mi to posílali přímo z Mikra Praha,myslim že to balení 1m2 bylo cca za 500kč..


doufam, ze Mikra nedela ty izolace stejne jako svuj firemni web :-)
F
fifa32Člen
Přidáno před 7 let
Kdysi jsem ten materiál z Mikry použil na haubnu u Formana, ale že by to nějak extra odhlučnilo mi nepřišlo. Asi se změnil charakter hluku do hlubších tónů, ale slyšet to bylo pořád. Samozřejmě asi bude záležet, kolik tam dáš vrstev.
ffoccusffoccusČlen
Přidáno před 7 let
Do té Mikry jsem psal email a paní mi odpověděla, že už tohle nevyrábí. Tak nevím.
K
kovalNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

fifa32 napsal:

Kdysi jsem ten materiál z Mikry použil na haubnu u Formana, ale že by to nějak extra odhlučnilo mi nepřišlo. Asi se změnil charakter hluku do hlubších tónů, ale slyšet to bylo pořád. Samozřejmě asi bude záležet, kolik tam dáš vrstev.


Já si teda myslim že jestli si chtěl neslyšet motor u Formana,tak jedině vymněnit auto teda.:D
A jestli už to teda nevyráběj,tak urychleně běžim navštivit tu místní mototechnu a vykoupit co ještě bude ve skladu poněvadž tam toho chlapík mněl vždycky zásobičku.
R
radekkorkNováček
Přidáno před 6 let
Mrkněte jak se odhlučňuje mezimotorový prostor a kapota zde , nebyť je to VW T6 https://www.2din.cz/vw/vw-multivan-t6...-a-motoru/ ale také bych doporučil odhlučnit maximálně prostor pod nohama až k palubí desce a pokud máte i ji pryč tak co nejvíce k čelnímu sklu. Potom lze také maximálně vymezit prostor v samotné palubní desce akustickým materiálem. Pokud do toho nechcete dávat hodně tak lze koupit v nějakém hornbachu za pár korun a nacpat ho do palubní desky, tím zamezíte průník hluků od motoru.
F
FruFruNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj, kdysi jsem tento problém řešil, když jsem vestavoval starého sprintera. Tam kde jsem si nemohl dovolit větší objem, jsem (dle rady expertů) nalepil samolepící talkovou folii. Ovšem nějaký rapidní útlum jsem nepozoroval. Celé auto jsem ale vyizoloval minerální (čedičovou) vlnou a ten rozdíl byl opravdu znát. Je to výborná tepelná + akustická izolace, která navíc tlumí vibrace (v různých variantách se používá v dopravních prostředcích, v mezistěně výfuku … v Dánsku to dokonce dávají pod kolejový svršek). Nevýhodou je měrná hmotnost a tuším, že se možná i vlivem vibrací časem sesedá.
U
upotreblenciČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, nejlepší objev je omylem. Vyráběl jsem zástěrky, neboť jsem nebyl ochoten dát strašnou sumu za originál. Protože jsem koupil i na zadní kola a měřil a měřil (neřezal) vznikl z toho podběh předního kola od plastu v přední části až po zástěrku. Překvapení k jakému došlo odhlučnění bylo veliké.
Pěkné svátky,
Miloš
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: ffoccus, mara1113, petak, sipadan, koval, GabrielMaxa, fifa32, upotreblenci, radekkork, FruFru

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,977,652 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20868 sekund | Průměrně za: 0.20868 (0) sekund | Dotazy: 112 | Použitá paměť: 2.09MB/2MB