Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 měnič DC/DC: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

měnič DC/DC

Poslední aktualizace před 7 let
mekiemekieČlen
Přidáno před 7 let
Měl bych prosbu na zdejší elektrikářské experty. Doufám, že se nebude nikdo zlobit, že to není úplně téma na tyto stránky. Ale protože je tady plno chytrých lidí, tak mi třeba někdo poradí. Musel jsem si do ultralightu koupit novou vysílačku a bohužel vyčůraný výrobce umožňuje kromě vestavěné baterie napájení z venkovního zdroje 11V, takže nelze použít přímo napájení z autobaterie, která má za běhu motoru kolem 14V. Samozřejmě se prodává originál napáječ do cigaretové zástrčky, ale 1600 Kč mi připadá hodně přitažené za vlasy, protože vysílačka má výkon 5W, maximální odběr při vysílání je 1,5A a myslím, že potřebné součástky budou za pár, maximálně pár desítek korun. Uměl by někdo navrhnout zapojení, které změní 13,6V na 11V a nebude to vytvářet rušení na vysílačce? Díky za nápady.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
Upravil mekie dne 18.01.2017 18:39, před 7 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Pokud tam bude aspoň 3V rozdíl - tak by to obyčejnej StepDown měnič měl v pohodě uspínat.

zapojení s LM 317 je jen na 1,5A což je dost na hraně.

měnič (regulovatelnej) u Dexhalu vychází asi na 600kč.
http://dexhal.cz/...oCz57w_wcB

Conrad má něco podobnýho, ale dražší http://www.conrad...3a.k116718
mekiemekieČlen
Přidáno před 7 let
Karle, děkuji za odkazy. Díval jsem se, že u Dexhalu mají i jiné DC/DC měniče. Nestačil by pro mé účely tento? http://dexhal.cz/...html#popis
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Určitě stačil, já to zas tak moc nestudoval.
Čím lítáš?
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, kdo se nebojí bastlení, tak může zkusit toto.
Ty integráky jsou v ceně 10 - 50 Kč, podle výstupního proudu. Tišťák stačí o velikosti 15 x 40 mm. Dělal jsem si jej do karavanu pro napájení (mého) ukazatele vody, neboť se nepatrně, téměř nepozorovaně, měnily ukazované hodnoty hladiny v nádrži podle napětí v síti toho kterého kempu, ale přesto jako "hračička" jsem to zkusil. Bohužel, napájením pulzním stejnosměrným napětím 12 V, které leze z trafa po usměrnění, tak funkce nebyla pro mne uspokojivá. Je nutno zařadit paralelně nejlepší vyhlazovací součástku, jaká pro elektronické srandy existuje, a to je (Pb) akumulátor. A to v karavanu nemám, nemám jej stále připojený, funguje jen jako záloha, přepínaná zdrojem 12 V/230 V. Ale v autě a i v letadle akumulátory jsou paralelně k alternátorům, i když z alternátorů také "leze" stejnosměrné pulzní napětí, a tím i proud. (Pozor, bez vyhlazování akumulátorem, při jeho odpojení, se alternátor zničí, nejprve odejdou diody a pak proudem z akumulátoru (po následném připojení) shoří vinutí alternátoru).
http://ok1ike.c-a...tabil2.htm
Čáo, Pepa
Upravil Doskocil dne 19.01.2017 11:39, před 7 let
borisaborisaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj, kdo se nebojí bastlení, tak může zkusit toto.
Ty integráky jsou v ceně 10 - 50 Kč, podle výstupního proudu. Tišťák stačí o velikosti 15 x 40 mm. Dělal jsem si jej do karavanu pro napájení (mého) ukazatele vody, neboť se nepatrně, téměř nepozorovaně, měnily ukazované hodnoty hladiny v nádrži podle napětí v síti toho kterého kempu, ale přesto jako "hračička" jsem to zkusil. Bohužel, napájením pulzním stejnosměrným napětím 12 V, které leze z trafa po usměrnění, tak funkce nebyla pro mne uspokojivá. Je nutno zařadit paralelně nejlepší vyhlazovací součástku, jaká pro elektronické srandy existuje, a to je (Pb) akumulátor. A to v karavanu nemám, nemám jej stále připojený, funguje jen jako záloha, přepínaná zdrojem 12 V/230 V. Ale v autě a i v letadle akumulátory jsou paralelně k alternátorům, i když z alternátorů také "leze" stejnosměrné pulzní napětí, a tím i proud. (Pozor, bez vyhlazování akumulátorem, při jeho odpojení, se alternátor zničí, nejprve odejdou diody a pak proudem z akumulátoru (po následném připojení) shoří vinutí alternátoru).
http://ok1ike.c-a...tabil2.htm
Čáo, Pepa


Stačí kondenzátor +- 2000 mikro Farad
Staníci
mekiemekieČlen
Přidáno před 7 let
karel: před dvanácti roky jsem si v garáži postavil toto viz foto - zatím lítá, ale chtělo by to něco rychlejšího:
p.s je to ten nejblíž:_
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
Upravil mekie dne 19.01.2017 14:50, před 7 let
mekie Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Paráda!!!
To je jako variace Kondora ? Co v tom je za motor? Subáč? Micra?
mekiemekieČlen
Přidáno před 7 let
Ne klasika - boxer VW2000 na přímo. Nic moc, ale stačí to. Je to taková slátanina. Křídlo Jora a trup klasický konstrukce. Cestovka kolem 120 km/hod.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Jora, Cora dávali na křídlo turbulátory. Prej to mělo bejt lepší.
Já dělal kdysi výcvik na Olšanskýho prvním Tukanu,....Pak se na něm Olda zabil ,.... teda na jiným, ne na tom co jsem se učil.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

borisa napsal:

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj, kdo se nebojí bastlení, tak může zkusit toto.
Ty integráky jsou v ceně 10 - 50 Kč, podle výstupního proudu. Tišťák stačí o velikosti 15 x 40 mm. Dělal jsem si jej do karavanu....(citace přerušena pro ušetření místa)....... i když z alternátorů také "leze" stejnosměrné pulzní napětí, a tím i proud. (Pozor, bez vyhlazování akumulátorem, při jeho odpojení, se alternátor zničí, nejprve odejdou diody a pak proudem z akumulátoru (po následném připojení) shoří vinutí alternátoru).
http://ok1ike.c-a...tabil2.htm
Čáo, Pepa


Stačí kondenzátor +- 2000 mikro Farad


Ahoj, k mému příspěvku #5: zkoušel jsem to pulzní napětí 12 V ze zdroje v karavanu vyhladit kondenzátorem 360 MF, nebylo to dobré, i když napájením z AKU Pb to šlo, nakonec jsem ten stabilizátor rozebral, (vlastně vyhodil po částech), o moc jsem nepřišel - integrák 10 Kč, kondenzátory na tišťáku asi 20 Kč.
Ale pohrál jsem si, jako důchodce, už jen tím, jak mne baví vymýšlet - a pak vyrobit - tišťáky (tištěné spoje). Čáo, Pepa
mekiemekieČlen
Přidáno před 7 let
Jo, turbulátory taky mám, bez toho to špatně přistávalo, ale to jsme opravdu daleko od mého prvního dotazu. Pepa Doskočil neuspěl, tak asi zkusím ten dexhal.:_
Ještě k tomu, co psal Pepa. Nevím, jestli jsem to popsal dobře, ale jde mi o to, abych z napětí alternátoru Vape s regulátorem Vape, který dává 14,2V upravil napětí na 11V pro vysílačku. Zdroj z karavanu mě až tak nebere.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
Upravil mekie dne 22.01.2017 21:06, před 7 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mekie napsal:

Jo, turbulátory taky mám, bez toho to špatně přistávalo, ale to jsme opravdu daleko od mého prvního dotazu. Pepa Doskočil neuspěl, tak asi zkusím ten dexhal.:_
Ještě k tomu, co psal Pepa. Nevím, jestli jsem to popsal dobře, ale jde mi o to, abych z napětí alternátoru Vape s regulátorem Vape, který dává 14,2V upravil napětí na 11V pro vysílačku. Zdroj z karavanu mě až tak nebere.


Co něco takového:
https://www.aliex...85806.html
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
mekiemekieČlen
Přidáno před 7 let
Díky, to vypadá zajímavě.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: mekie, Karel Prokop, Doskocil, borisa, Zdenek a Alena

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,031,917 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26396 sekund | Průměrně za: 0.26396 (0) sekund | Dotazy: 105 | Použitá paměť: 2.02MB/2MB