Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Úklízíte sníh ze střech svých obytek a karavanů? A jak?: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Úklízíte sníh ze střech svých obytek a karavanů? A jak?

Poslední aktualizace před 7 let
Mirek a IvaMirek a IvaČlen
Přidáno před 7 let
Zvláště po zasněženém pobytu na horách, před odjezdem domů. !d
M + I
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let
Poměrně zvláští dotaz. Pravidla silničního provozu (i v zahraničí) to řidiči ukládájí za povinnost a pokud ne = pokuta.
A jak to dělat? vylézt nahoru a odmetat.
Pokud máš bydlíka jako v "nick", a nemáš žebřík, máš asi problém. Hold budeš muset vymyslet, jak se dostat na střechu.... V mnoha zimních kempech dostaneš půjčit žebřík na recepci a před odjezdem ometeš.
V zahraničí v zimních střediscích i u benzinky mají žebřík k zapůjčení.
Mirek a IvaMirek a IvaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Nemilany napsal:

Poměrně zvláští dotaz. Pravidla silničního provozu (i v zahraničí) to řidiči ukládájí za povinnost a pokud ne = pokuta.
A jak to dělat? vylézt nahoru a odmetat.
Pokud máš bydlíka jako v "nick", a nemáš žebřík, máš asi problém. Hold budeš muset vymyslet, jak se dostat na střechu.... V mnoha zimních kempech dostaneš půjčit žebřík na recepci a před odjezdem ometeš.
V zahraničí v zimních střediscích i u benzinky mají žebřík k zapůjčení.


Jo, kamaráde, já nepotřebuji poradit, ani poměrně zvláštně ne! Ale za radu Ti i tak děkuji.
Jen mě napadlo, v této sněhové době, založit takové téma, ať se třeba prásknou tací, co neodmetají a vyráží s tím, že to nějak dopadne a jak to dělají ti co se pravidla silničního provozu snaží dodržovat. Už jsem se na cestách setkal s obytnýma autama se sněhovou peřinou.
M +I
S
slepenejČlen
Přidáno před 7 let
ahoj-sníh uklízím i když nikam nejedu ab se mi nepropadla střecha bydlím na horách a napadlo as 80cm prašanu a když přijde obleva je to nekolik tun mokrýho takže tak
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Mirek a Iva napsal:

Citovat

Nemilany napsal:

Poměrně zvláští dotaz. Pravidla silničního provozu (i v zahraničí) to řidiči ukládájí za povinnost a pokud ne = pokuta.
A jak to dělat? vylézt nahoru a odmetat.
Pokud máš bydlíka jako v "nick", a nemáš žebřík, máš asi problém. Hold budeš muset vymyslet, jak se dostat na střechu.... V mnoha zimních kempech dostaneš půjčit žebřík na recepci a před odjezdem ometeš.
V zahraničí v zimních střediscích i u benzinky mají žebřík k zapůjčení.


Jo, kamaráde, já nepotřebuji poradit, ani poměrně zvláštně ne! Ale za radu Ti i tak děkuji.
Jen mě napadlo, v této sněhové době, založit takové téma, ať se třeba prásknou tací, co neodmetají a vyráží s tím, že to nějak dopadne a jak to dělají ti co se pravidla silničního provozu snaží dodržovat. Už jsem se na cestách setkal s obytnýma autama se sněhovou peřinou.
M +I


V POHO, jen nadpis mě směřoval do té odpovědi, tak jsem to nějak pochopil.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Mno, já měl na střeše takový cirkus / SAT, solár, 4 x vikýř, komín od SOG, komín digestoř / že sníh tam za jízdy držel a odtával postupně.
Vikířem jsem odmetl jen plac pro sklopení antény a v jeho dosahu. Bohužel jsem měl dobrou izolaci tak to tání nějaký čas trvalo.
Ale žádná izolace není dokonalá, takže pokud tam dáš přes den 20 st a po příchodu trenýrkovou teplotu, značná část sněhu odtaje už před odjezdem.
V tomto případě platí, že čím horší izolace obytky, tím méně starostí s čištěním střechy.Kusy ledu jako z plachty kamionu ze mne teda nelétaly.
A doma stál vymydlený v garáži, takže odjezdy z domu byly bez sněhu na střeše.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let
Nejrychlejší úklid je ostrá pravá levá a brzda plyn , ale na opuštěné cestě nebo prázdné , pokud nejsi v kempu a nemáš žebřík musíš sledovat zpětné kukadlo co se děje za tebou - nouzové řešení ....:D
Žijeme jen jednou.
YettiYettiČlen
Přidáno před 7 let
Řešit to ostrou pravou, levou, pak ostrá brzda (zrychlení ne, to mi autí nedovolí) je z mnoha důvodů nepraktické i když to tak ve finále je. Než bych dojel někam kde to jde cíleně udělat, tak už jedu se střechou plnou sněhu a mám problém, navíc tyto místa standardně nejsou. A to se nebavím o bezpečnosti, trápení auta a vybavení uvnitř.Osobně s tím bojuju, protože si nechci zničit solár a další vybavení na střeše a občas se ta obrovská hromada nedá jen tak sundat. Zvláště když není většina střechy pochozí. Toto téma je trefné, protože je povinné mít střechu auta čistou, ale z plachy a z osobáku to sundáš lépe. .
Přemýšlím o tom, jestli není třeba řešení vozit plachtu a tu při parkování natáhnout přes střechu a pak by snad mohlo být snazší ho očistit. Odhaduju že i časově by to snad pomohlo. Možná je má teoretická úvaha špatná, musím to vyzkoušet. Nevýhod je také spousta. Solár v zimě zapadá a stejně nefunguje a z tohoto důvodu mám centrálu.
Myslím že nejsem jedinej, kdo by uvítal nějaké rozumné a vyzkoušené řešení. U alkoven to není prča a solo žebřík s sebou zatím nevozím. Lopaty a hrablo ano.

za podnětné rady a zkušenosti předem děkuji
Radek
Yetti
upmanupmanČlen
Přidáno před 7 let
Neuklizim a dokonce mi na nej pravdelne sjizdi i 1/2 strechy pac parkuji vedle domu. Jeste to auto nikdy neposkodilo, ovsem dostat pak dolu ten led abych mohl odjet je celkem drina. Dethleffs ma asi super dobrou izolaci na strese, protoze obzvlaste ted po vikendu mam na strese porad prasanek. Kdyz to je uz hoodne spatne, tak se snazim sundat, jinak doufam v Matku prirodu a slunicko, ze se o to postara za me.
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
UsaciUsaciČlen
Přidáno před 7 let
Známá situace. Spadne 20 cm prašanu, na lyžování super ale dalších pět dní přes den taje v noci mrzne a na střeše před odjezdem zůstane 3 cm ledu s kterým nikdo nehne. Navíc led začne odtávat až v údolí. Z vlastní zkušenosti jsem tak přijel domů již bez ledu, ale také bez komínků. Od té doby ometám preventivně. Nehledě na tady již zmiňované problémy.
YettiYettiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Usaci napsal:

.... Od té doby ometám preventivně. Nehledě na tady již zmiňované problémy.


Ahoj, mám dotaz. Máš pochozí střechu a nebo používáš žebřík? Případně jakej?

dík R.
Yetti
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 7 let
Já používám podobný teleskopický žebřík, který vozíme v karavanu. Spokojenost v létě i v zimě - mohu doporučit. ( jsou různé délky podle výšky karavanu / auta!! ) Nám stačí samozřejmě kratší ... !)
http://hobby.grim...8-m-detail
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let
CHlapi ve 120km rychlosti se zvedne i ten led ale to musí žena zevnitř bušit koštětem do stropu . :he

Ale tedkom vážně : je to fuška sundat hlavně ten led a bez žebříku to nejde . Sníh je v pohodě 5cm vrstva spadne sama po pár km , ti co mají pochozí střechu jsou na tom líp , ale i tak je to dost nebezpečné moc to klouže a jsi dole z auta raz dva -pokud jsi to přežil a co s tím zbytkem . Tak co vy na to, vyhlášky a předpisy a moje zdraví / je to dilema že ? Nám co je 50 a 60.let už i na tom žebříku v zimě si připadám dosti nejistě o 70. letích ani nemluvě .:

Dovedete si představit vylézt na kamion na plachtu nebo laminát já né a ze spodku to jen uvolníš koštětem a jen boky ti spadnou,ze žebříku a té výšky na něm a bez jištění žebříku - zamyslete se nebo si to rovnou vyzkoušejte .

Opatrná jízda a pozornost všech řidičů je hlavní .
Žijeme jen jednou.
Upravil Laky dne 18.01.2017 16:35, před 7 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Herman napsal:

CHlapi ve 120km rychlosti se zvedne i ten led ale to musí žena zevnitř bušit koštětem do stropu . :he

Ale tedkom vážně : je to fuška sundat hlavně ten led a bez žebříku to nejde . Sníh je v pohodě 5cm vrstva spadne sama po pár km , ti co mají pochozí střechu jsou na tom líp , ale i tak je to dost nebezpečné moc to klouže a jsi dole z auta raz dva -pokud jsi to přežil a co s tím zbytkem . Tak co vy na to, vyhlášky a předpisy a moje zdraví / je to dilema že ? Nám co je 50 a 60.let už i na tom žebříku v zimě si připadám dosti nejistě o 70. letích ani nemluvě .:

Dovedete si představit vylézt na kamion na plachtu nebo laminát já né a ze spodku to jen uvolníš koštětem a jen boky ti spadnou,ze žebříku a té výšky na něm a bez jištění žebříku - zamyslete se nebo si to rovnou vyzkoušejte .

Opatrná jízda a pozornost všech řidičů je hlavní .


No tebe táta vyndá na střechu vikýřem na hajzlíku, malou lopatičku a jedeš. Se svojí váhou máš střechu pochozí i po solárech. Jen nazapomenout na kšíry a vodítko abys nehapal.


.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Já už neometám koupil jsem myslím v Kauflandu takovou tu teleskopickou tyč na umývání oken (100kč) z jedné strany guma a z druhé houba a shrnuji se žebříku co mám na autě stabilně.Mít plné rukávy sněhu mě už přestalo bavit.A v létě fajn mytí našeho vysokého př. okna.Skol
prcek61prcek61Člen
Přidáno před 7 let
Takle to vypadá když se Vám vkrade do auta kousek ledu z kamionu kterej měl před dopadem cca metrák .Pro silnější povahy můžu přidat i foto mojí rozpáraný držtičky. Kdybych jel osobákem ..... A kamiony nemusej čistit dodnes.
Upravil prcek61 dne 18.01.2017 18:19, před 7 let
prcek61 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
clintkrclintkrČlen
Přidáno před 7 let
Kamiony podle zákona čistit musej,ale nedovedu si představit jak,řidič večer zastaví na parkovišti,třeba na D1,ráno na plachtě 15cm sněhu,sám bez zajištění druhou osobou vyleze po žebříku do 4m,kde podle zákoníku práce nemá co dělat a začne ometat sníh.To je utopie,parkoviště by měla být vybavená rampou s nastavitelnou výškou kartáče na ometání,jinak s tím nejde nic udělat.Kolega spadnul ze sklopky,na 6x zlomená noha a ruka,10 měsíců doma a zkrácená noha.Já bych nahoru nikdy nelez.
prcek61prcek61Člen
Přidáno před 7 let
Jo jasně musej ale nejde to takže nemusej to samí je asi i s bydlíkama.Kdo si rozšlape třeba soláry a povinost vozit žebřík?? Je to zamotaný.:o
YettiYettiČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
čtu to a jsme všichni zajedno. Že si věci odporují je zřejmé, to tady nevyřešíme. Ani nechci polemizovat co jo a co ne, kdo má pravdu takovou a nebo makovou. Spíše chci nachytračit dobré nápady jak ten můj jezdící panelák očistit. Mám polovinu střechy pochozí, ale je to o život a stejně jako ze žebříku opřenýho o bok auta ...chudák auto .... k váze sněhu ještě další skoro metrák s koštětem, nebo žebřík o bok auta a nedej bože, že mi to ustřelí a já prolítnu dovnitř oknem... auuuuu. Přiznám se, že jsem lump co menší vrstvu a prašan spíše nečistí, protože bych musel i několikrát denně a to fakt nedám a spíše sázím na sluníčko a vítr. Ale na druhou stranu nechci nikoho ohrozit nebo nikomu ublížit a tak vyzvídám, jestli třeba není nějaká vychytávka, co by mohla pomoct. Třeba nějakej odstraňovač sněhu ve spreji z Lídlu, nebo nějaký zaklínadlo .... jinak za typ žebříku dík, o tom popřemýšlím
R.
Yetti
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 7 let
Doma najíždím ke zvýšené zídce u OBI. Z ní to sundám - než po mně vyletí, že jim tam vozím sníh. Aspoň jednou za čas vidím střechu. Až dostavíme, bude pod stáním. A venku vyndám teleskopický žebřík, který je bezva i jindy na čištění nebo stavění soláru a jiné. Na žebřík mám z instalatérství dva proříznuté 30cm dlouhé návleky z termopěny na trubky, abych neodřel kastli. Žebřík mám na držáku na vnitřní straně zadních dveří. Stálo to čas a peníze, což mi smolí a dává to výsledek a potěšení, což mi hoví.
Radek
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,019,378 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.32792 sekund | Průměrně za: 0.32792 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.27MB/2MB