Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nafukovací kajak pro dva: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nafukovací kajak pro dva

Poslední aktualizace před 5 let
K
ketzlmediČlen
Přidáno před 7 let
Přátelé mám na vás dotaz.Jaké máte zkušenosti s nafukovacím kajakem pro dva. Chci si něco pořídit,hledám kvalitu.Díky za tip,značku a vaše zkušenosti.
Poloautomatické a automatická satelitní antény.Zastoupení pro ČR prodej,servis.
http://www.satcar...
F
FiIgoNováček
Přidáno před 7 let
1. GUMOTEX BARAKA - tradiční a kvalitní česká značka
http://cluny.heur...x-baraka/#

2.YUKON od známého a kvalitního výrobce raftů Robfin
http://cluny.heur...kon-4_35/#

3.FILETA od Jardy Hraba
http://cluny.heur...e/#section

Osobně bych bral Baraku, yukon a robfin bys musel vyzkoušet, co ti víc sedí.

IGO
R
RudyČlen
Přidáno před 7 let
Jen technická poznámka. Baraka, Yukon... jsou kánoe.
@ Ketzlmedi - Termínem nafukovací kajak máš na mysli skutečně kajak nebo obecně plavidlo do bydlíku? Ve druhém případě je Baraka dobrá volba. Taky ji vozím v garáži.
K
ketzlmediČlen
Přidáno před 7 let
Jo myslím kajak pro dva ne kanoj,hlavní využití na moře a jezera.

Automatické sloučení 15.01.2017 10:12:
Jo myslím kajak pro dva ne kanoj,hlavní využití na moře a jezera.
Poloautomatické a automatická satelitní antény.Zastoupení pro ČR prodej,servis.
http://www.satcar...
Upravil ketzlmedi dne 15.01.2017 10:12, před 7 let
F
FiIgoNováček
Přidáno před 7 let
Takže něco alá mořský kajak na vojelnatou vodu?
Určitě toto:
http://cluny.heur...-seawave/#

Je to sice vyšší cena, ale kamarádi ze sousedního klubu nakoupili levnější čínské sevylory a je to opravdu materiálově znát. Na rozdíl od GTX, který je z hepalonu a jeho klonů, sevylor je na omak z takového lepšího PVC. Takže na moře a k moři bych to neviděl na dlouhou životnost. A i ten gumotex bych doporučoval před každou sezonou nastříkat tekutým uv filtrem.
K
ketzlmediČlen
Přidáno před 7 let
Co myslíš tím GTX, ješte jsem koukal na swing 2 Gumotex.Cenu respektuji chci kvalitní materiál.Hlavně se mi jedná o osobní zkušenost.
Poloautomatické a automatická satelitní antény.Zastoupení pro ČR prodej,servis.
http://www.satcar...
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 7 let
Z úplně opačného cenového spektra - máte někdo zkušenost s nafukovacím kajakem z Lídlu? Použití 1 x za dva roky na jezeře typu Bled - velmi turistické objetí jezera a konec...
F
FiIgoNováček
Přidáno před 7 let
GTX je mezi vodákama zkratka pro GumoTeX Břeclav. Swing je takové plácadlo, kousek se projet a dost. Seawave je užší a delší, má pořádný kýl, v základní výbavě má myslím už i směrové kormidlo. Na něm už dáš i delší štreku. Měl jsem ho půjčený na Slapech, na vzducholoď jede fakt pěkně. Nejlepší by bylo půjčit si na víkend oba kousky v půjčovně a podle toho se rozhodnout. A nebo ti mohu poslat kontakt na klub seakajakářů, poradí ti určitě víc než já.
VFVFČlen
Přidáno před 7 let
Duke - Kajak z Lídlu mám cca tři roky. Koupil jsem to jako takovou hračku k moři, abych měl další možnost zábavy s malou. Na to je to dobrý, stačí. Upřimně, moc jsem od toho ani nečekal. Je to takový tenký materiál, nafoukneš to, ne že by to ušlo, ale jak to na sluníčku změkne, tak to působí, že by to ještě něco sneslo. Nemá to takovou tu tuhost jak materiálu, tak tvaru lodi, jako ty kajaky, jak se tady o nich píše. Při nastupování se to prohýbá a kroutí. Sedíš dole, malé krátké pádlo, které jde spojit. Jezdili jsme na tom tak 300 m tam a zpět, nevím, jestli bych s tím objel Bled. Teda věřím, že jo, ale netroufnu si určit tu úroveň zážitku :)
V září jsme jeli vodu, měli jsme z půjčovny něco na způsob Baraky a je to úplně něco jiného.
Ale tohle je zase mnohonásobně levnější (vzhledem k mému způsobu využití a jeho četnosti), skladnější a lehčí.
H
hroznejpetaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, mám kajak pro dva z Gumotexu Břeclav a používáme ho 35 let :-). Jezdili jsme s ním na českých řekách, na moři, na jezerech ve Finsku a Švédsku. Myslím, že GTX stále používá kvalitní materiály. V tuto chvíli se mi líbí SEAWAVE. Je štíhlí, tudíž na klidné vodě malý odpor a možnost zakrytování proti vlnám.

Petr
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, já nemám dobrou zkušenost s nafukovacím kajakem z Gumotexu na moři v Chorvatsku. Ve dvou jsme se za větru, který se náhle zvedl, jen s vypětím všech sil dostali do kempu. Nešlo to řídit a vítr kajak stáčel. Nebezpečné to nebylo, protože po návratu nám říkali, že nás sledovali a chystali se pro nás zajet notorákem.
T
TandyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

kutil1 napsal:chystali se pro nás zajet notorákem.
Za notoráka karavánek....to je dobrý prohoz. Zítra kolegovi pochválím jeho notorku. :D Určitě mu zapálí. Ale ne hned, až tak bystrý není.:he
Zpět ke kajaku. Na naše vody, pokud je to jako olej, většinou v pohodě, nějakou drobnou zkušenost mám. Ale jak píše Kutil, tam bych to...... Svého času jsem do HR vozil malou dětskou nafukovací kánoi. Pokud jsem do ní posadil svou ratolest, přidržoval jsem ji rukama. Případně jsem plaval vedle a držel ji za lanko. Jenže kolikrát, když fouklo, anebo když kolem projel trochu rychleji ,,notorák,,!) nestačil jsem se divit. Ratolest byla nadšená ale já měl secvaknuto.
Tatifer
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

kutil1 napsal:

Ahoj, já nemám dobrou zkušenost s nafukovacím kajakem z Gumotexu na moři v Chorvatsku. Ve dvou jsme se za větru, který se náhle zvedl, jen s vypětím všech sil dostali do kempu. Nešlo to řídit a vítr kajak stáčel. Nebezpečné to nebylo, protože po návratu nám říkali, že nás sledovali a chystali se pro nás zajet notorákem.


Jaký to byl konkrétně typ? Seaway nebo jiný?
Ixeo 710 i, Fiat
pachtapachtaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

ketzlmedi napsal:

Jo myslím kajak pro dva ne kanoj,hlavní využití na moře a jezera.

Automatické sloučení 15.01.2017 10:12:
Jo myslím kajak pro dva ne kanoj,hlavní využití na moře a jezera.


V roce 2008 jsme byli na Korsice a v ST.Florentu byla půjčovna nafukovacích kajaků měl jsem možnost si je dobře prohlédnout.Všechny kajaky měli pevná vystužená dna dno nebylo ploché ale tvořilo kýl.Na vodě se kajak choval jako pevná loď prořezával vlny nekopíroval je a ve větru bylo vidět,že nemají problém s udržením směru.Něco podobného jsem už nikdy neviděl.Myslím,že to co prodávají u nás na moře moc není.Jak píše Kutil moře je sviňa tam musí být člověk hodně opatrný.
Hanka a Pavel
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
GTX Framura: má někdo zkušenost?
Mě by se líbilo mít 2x Framuru. Kdyby ženu odvál vítr,...!)
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 7 let
Kajak to sice není, ale je od Gumotexu. Jezdíme s ním za pár šplouchů benzinu i na Hvar cca 5 km vzd.č. a ani ve vlnách není žádný zásadní problém :_
nd06.jxs.cz/140/853/68e953f136_103217943_o2.jpg
Makarska Rivijera moj drugi dom
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Pro Vospika. Byl bez výztuhy, název již nevím. Délka cca 3 m. Pokud byl olej a bezvětří, tak krása. Za větru neřiditelné. Jinak mořeplavcům doporučuji pořádná dřevěná pádla, žádný plast.
F
FiIgoNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

SteMi napsal:

Kajak to sice není, ale je od Gumotexu. Jezdíme s ním za pár šplouchů benzinu i na Hvar cca 5 km vzd.č. a ani ve vlnách není žádný zásadní problém :_
nd06.jxs.cz/140/853/68e953f136_103217943_o2.jpg



Tak to je dobrá vychytávka !) Z fotky to vypadá jako ORINOCO v nějaké verzi pro hasiče, ne? Vevnitř je vlepené zrcadlo a vypouštěcí manžetou je prostrčený motor. To už jsi tak koupil nebo to zrcadélko dodělával sám?
Na vlny to musí být v pohodě, ne? Při zalití vlnou to zase vyteče.
Opravdu pěkné :)
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 7 let
pro fiIgo
ano je to tak a jen krapet vymazlené zrcadélko..jinak s tím dalším jak píšeš velmi dobrý postřeh a opravdu velká spokojenost aj s tím Mercury motorkem :_

nd03.jxs.cz/384/985/04f515e873_89866957_o2.jpg
Makarska Rivijera moj drugi dom
Upravil SteMi dne 16.01.2017 12:22, před 7 let
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

VF napsal:

Duke - Kajak z Lídlu mám cca tři roky. Koupil jsem to jako takovou hračku k moři, abych měl další možnost zábavy s malou. Na to je to dobrý, stačí. Upřimně, moc jsem od toho ani nečekal. Je to takový tenký materiál, nafoukneš to, ne že by to ušlo, ale jak to na sluníčku změkne, tak to působí, že by to ještě něco sneslo. Nemá to takovou tu tuhost jak materiálu, tak tvaru lodi, jako ty kajaky, jak se tady o nich píše. Při nastupování se to prohýbá a kroutí. Sedíš dole, malé krátké pádlo, které jde spojit. Jezdili jsme na tom tak 300 m tam a zpět, nevím, jestli bych s tím objel Bled. Teda věřím, že jo, ale netroufnu si určit tu úroveň zážitku :)
V září jsme jeli vodu, měli jsme z půjčovny něco na způsob Baraky a je to úplně něco jiného.
Ale tohle je zase mnohonásobně levnější (vzhledem k mému způsobu využití a jeho četnosti), skladnější a lehčí.


Díky moc za info - ještě se zeptám - váha, pracnost nafouknutí a pracnost vybalení? Já to beru jen pro zábavu 1 den za 2 roky a je mi úplně jedno jak daleko dojedu, jde jen o tu zábavu plácat se na vodě... Sázavu pojedeme na kánoi a k moři nejezdíme, takže využití jiné nemám...
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: ketzlmedi, FiIgo, Rudy, dukecz, VF, hroznejpeta, kutil1, Tandy, Jirka Vospalek, pachta, Karel Prokop, SteMi, mekie, fifa32, Banung, BlaskaVita

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,039,880 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25333 sekund | Průměrně za: 0.25333 (0) sekund | Dotazy: 136 | Použitá paměť: 2.25MB/2MB