Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jake běžky mam koupit: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jake běžky mam koupit

Poslední aktualizace před 7 let
A
albertČlen
Přidáno před 7 let
Vím že tady spousta lidi sportuje,poradte mi prosím jake parametry by měli mít běžky na postavu 190cm a 115kg.nikdy jsem se ješte na běhulach nekochal a tak nějak jsem po tom zatoužil.Dik
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Z té obrovské kopy běžek, co obchody nabízení, by jsi asi potřeboval klasiku. A jakou délku a tvrdost, to poznáš v obchodě, když se postavíš na obě běžky a pod běžky uprostřed dáš list papíru. Když stojíš na obou, list volně projde, kdy se postavíš jen na jednu, list papíru neprojde. Jestliže se ti nepodaří na takovou váhu sehnat takové běžky, běž do běžek se šupinama a nemusíš se učit mazat. Mazat běžky voskem je druhé umění. Takže v sobotu ve stopě na Solárce pod Ondřejníkem, je tam 10 km okruh.
IVRIIVRIČlen
Přidáno před 7 let
Máme klasiku se šupinami a vyhovují nám, mladý má hladké, mazat neumí a na sněhu se plácá.. :-)
Teda my také, ale jinak :-) stále vpřed.
Podotýkám nejsme běžkaři, ale baví nás to :-)
VW Caddy, Hobby 400 SFe
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

IVRI napsal:

Máme klasiku se šupinami a vyhovují nám, mladý má hladké, mazat neumí a na sněhu se plácá.. :-)
Teda my také, ale jinak :-) stále vpřed.
Podotýkám nejsme běžkaři, ale baví nás to :-)


Šupiny nikdy.Byl to výstřelek .Z kopce brzdí do kopce podkluzují stejně se musíš naučit mazat.....
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
surficisurficiČlen
Přidáno před 7 let
Ono to chce nejprve mít jasno jestli chceš běhat klasiku nebo bruslit.
Na klasiku připočítej k ceně běžek cca 3000 kč za vosky a vše potřebné pro mázu.Jinak v kameném obchodě většinou mají měřák kde Ti zmáčknou běžky dle Tvojí váhy a označí mazací kapsu.Běžky se šupinama se vrací není pravda že nejedou ale ta cena je za ty co jedou vyšší.Na bruslení je to jednoduší s mázou tyhle lyže jedou na všem ale počítej vyšší cena bot.Aloha.
Upravil surfici dne 11.01.2017 19:40, před 7 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

albert napsal:

Vím že tady spousta lidi sportuje,poradte mi prosím jake parametry by měli mít běžky na postavu 190cm a 115kg.nikdy jsem se ješte na běhulach nekochal a tak nějak jsem po tom zatoužil.Dik


Já doporučuji jet někam kde je půjčovna lyží a kde budeš mít možnost si třeba zkusit co by vyhovovalo, navíc ty lidi co tam dělají ti poradí většinou lépe než nějaká prodavačka ve vnitrozemí /i když výjimka se najde/. Hlavně si nenech vnutit uzounké a dlouhé závodní běžky, které se ti budou v neupravené
stopě bořit. Ty šupiny měla Alena, ale stejně jsem je mazal, není to zas až taková věda. /pro turistické lyžování/.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
IVRIIVRIČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

PPPmyto napsal:

Citovat

IVRI napsal:

Máme klasiku se šupinami a vyhovují nám, mladý má hladké, mazat neumí a na sněhu se plácá.. :-)
Teda my také, ale jinak :-) stále vpřed.
Podotýkám nejsme běžkaři, ale baví nás to :-)


Šupiny nikdy.Byl to výstřelek .Z kopce brzdí do kopce podkluzují stejně se musíš naučit mazat.....


Ještě jsme nemazali, zato hezky jsme se plácali jak z kopce tak, do kopce.
Je to věc názoru. Nám plácalům to vyhovuje. :-)
VW Caddy, Hobby 400 SFe
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

IVRI napsal:

Citovat

PPPmyto napsal:

Citovat

IVRI napsal:

Máme klasiku se šupinami a vyhovují nám, mladý má hladké, mazat neumí a na sněhu se plácá.. :-)
Teda my také, ale jinak :-) stále vpřed.
Podotýkám nejsme běžkaři, ale baví nás to :-)


Šupiny nikdy.Byl to výstřelek .Z kopce brzdí do kopce podkluzují stejně se musíš naučit mazat.....


Ještě jsme nemazali, zato hezky jsme se plácali jak z kopce tak, do kopce.
Je to věc názoru. Nám plácalům to vyhovuje. :-)



Jse, plácal ale vyměnil jsem je okamžitě za klasiku.šupinky které jedou jsou opravdu podstatně dražší.Měl jsem Garminy .změřené na výšku atd.Jdou do výprodeje za korunu.kdo chce daruji.ani největšímu nepříteli bych je nepřál....
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 7 let
Pokud nemáš žádné výkonnostní ambice, spíše turistiku a nechceš řešit vosky, klidně běž do klasiky s šupinami.

- většinou jedeš ve stopě, což začátečníkovi pomáhá držet běžky rovně
- nemusíš řešit mázu, šupiny se mažou jedním voskem na šupiny ( impregnuje se tím skluznice aby nevysychala, )
- ve sjezdech, pokud nejsi dobrej lyžař, jsi rád, že šupiny nejedou tak rychle
- do kopce samozřejmě nejsou šupiny všemocné, pak přichází na řadu " klasický stromeček"
- kup aspoň střední třídu a dobře zvolit běžky-tvoje váha, aby šupiny fungovali
- a i šupiny chtějí trochu potrénovat techniku - přenášení váhy na odrazovou nohu

S bruslením neporadím, ale jak již zde bylo řečeno, není od věci půjčovna, popřípadě i se školou. Tam poradí , vyzkoušíš.

SKOL
pachtapachtaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

albert napsal:

Vím že tady spousta lidi sportuje,poradte mi prosím jake parametry by měli mít běžky na postavu 190cm a 115kg.nikdy jsem se ješte na běhulach nekochal a tak nějak jsem po tom zatoužil.Dik


Též jsme s manželkou před lety měli stejný nápad protože jsme byli odkázáni na sjezdovky nebo pěší výlety a při vysoké přikrývce sněhu to bylo téměř nemožné se někam dostat.Jelikož pořizovací cena není zrovna malá zavítali jsme do půjčovny nechali si připravit lyže a vyrazili na první zkoušku z Harachova na Mumlavské vodopády a zpět---- zkušenost? Už tento vynález nevezmu na nohy.Jak tady již někteří psali nejdříve si ten ďáblův vynález půjč odskoušej a potom se rozhodni.Když tě to chytne tak jenom dobře v opačném případě jako u nás by to byla zbytečná investice.Místo běhaček jsem pořídil sněžnice tento víkend bude premiéra tak uvidíme.
Hanka a Pavel
A
albertČlen
Přidáno před 7 let
Díky za rady,něco jsem si s toho vzal.Chci si koupit něco lepšího z druhe ruky,Ale skusim nejdřive pujčovnu.P.S skaču dobře skáču rád
YettiYettiČlen
Přidáno před 7 let
taky doporučuju nejdříve půjčovnu jak píše Zdenda s Pachtou .... já běhám hodně, mám oboje na klasiku (bez šupin) i na bruslení. Mazat není těžký když je pod nulou, nad nulou je to hnus na klistr a je lepší bruslit. Třeba zjistíš že nechceš běhat, ale jen chodit a pak jsou ty sněžnice asi lepší, protože se dostaneš do jinech míst než kudy jela rolba. Nebo třeba skialpy, na kterých se projdeš i sjedeš z kopce nejen v Alpách ale i po ČR (předevčírem jsem si vyběhl na Boubín přímou cestou necestou :) .... já střídám oboje běžky a skialpy podle chuti a sněhových podmínek, sjezdovky nevyjímaje .... ale co vyhovuje mě nemusí Tobě a navíc je to o penězích ... takže nejdříve vyzkoušet a pak kupovat :)
Yetti
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: albert, Vasu, IVRI, PPPmyto, surfici, Zdenek a Alena, Vlasta1, pachta, Yetti

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,311,089 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24915 sekund | Průměrně za: 0.24915 (0) sekund | Dotazy: 112 | Použitá paměť: 2.1MB/2MB