Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Koupě ojetého obytného auta - na co si dát pozor, co vyzkoušet při převzetí: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Koupě ojetého obytného auta - na co si dát pozor, co vyzkoušet při převzetí

Poslední aktualizace před 7 let
I
AnonymČlen
Přidáno před 7 let
Chystám se začátkem února převzít své první obytné auto a rád bych poprosil vás, kteří už máte zkušenosti s koupí ojeté obytky o radu, co byste při přebrání zkontrolovali. Pro mě je to nejen první obytné auto, ale i první koupě ojetého auta.

Auto je momentálně v Rakousku, je poprvé přihlášeno v květnu 2016, jednu sezonu jezdilo v půjčovně, má najeto 21k km. Je stále 1,5 roku v záruce. ve smlouvě je jasně uvedeno, že vše na vozidle je 100% funkční a v pořádku.

Můžete poradit na co si dát pozor, co při převzetí zkontrolovat?
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let
nejlip udelas kdyz si s sebou vezmes kamarada co tomu rozumi.... tam je tisic a jedna veci co zkontrolovat (rez, zateceni apod.) a pokud je tohle tva prvni koupe ojetiny vubec tak si fakt vem toho kamose. ve dvou se lip premysli co je jeste ok a co uz ne a skryty vady se tomu rika protoze jsou fakt dobre skryty kdyz se chce.

Jinak kveten 2016 bych ani nenazval ojetinou ale spis ze auto je zajete.... a hodne zalezi jak a kym...
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
B
bob7373Člen
Přidáno před 7 let
Kromě výše uvedeného by nebylo od věcí - pokud jste to neudělal - zjistit označení motoru a případné problémy s konkrétním provedením motorizace. Je to v podstatě novas, pokud nezatekl nebo není naťuknutý= roztěsněný (kolega takto koupil, zvenku k nepoznání zamaskováno)
I
AnonymČlen
Přidáno před 7 let
Tak kamarád co tomu rozumí bude problém, protože nikoho takového neznám. Každopádně si beru člověka, který rozumí autům více než já, především kvůli motoru a podvozku.
Moje představa je:
Dokumentace - serviska, techničák, WIN, COC, ve smlouvě potvrzení, že je vše 100% funkční, auto nebourané, jasná specifikace záruky a prodávající je výhradní majitel, na autě není leasing atd.
Vizuální kontrola auta - motor, podvozek, karoserie, poškození, stopy po opravách, nestandardně sjeté pneu, stopy po zatečení v interiéru
Jízda - zkouška motoru, zkouška brzdy, zvláštní zvuky. Myslím že vzhledem ke stáří auta, není nutné jezdit na prohlídku do servisu
Kontrola funkčnosti klimatizace
Nástavba - kontrola možného zatečení, funkčnost veškerého vybavení, zavírání skříněk, rolety v oknech, ...
Elektřina - kontrola funkčnosti osvětlení, zásuvek a funkčnosti veškerého el vybavení
Plyn - kontrola funkčnosti topení, boileru, vařiče, trouba
Voda - kontrola funkčnosti (voda teče ze všech kohoutků)

Vím, že jsem detailista, možná je toho moc, možná mi tam spousta věcí chybí. Prosím o radu.
Taky by mě zajímalo jak jste auto přebírali vy a co byste třeba udělali jinak.
B
bob7373Člen
Přidáno před 7 let
Jak to tak čtu, těžko se radí, když nevíme typ, motorizaci, cenu, důvod prodeje.
Může to být ťuknuté. Když je ve smlouvě že je vše 100%ní jejím podpisem stvrdíte, že to tak bylo a pokud se na něco přijde, je věcí dokazování jak a kdy se to stalo.
Já bych to udělal takto.
Servis bych navštívil a zaplatil hloubkovou kontrolu, včetně geometrie a diagnostiky. Ve srovnání s cenou auta je to pakatel. Pohádku že je vše OK znám velmi dobře , ta o Karkulce je taky dobrá.
Soudit se přes hranice je nákladná newerending story.
Taky existují organizace, které Vám auto dovezou včetně jeho kontroly a vyřízení všech papírů + STK a není to drahé.
Ale je každého věc jak to udělá.
I
AnonymČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, nepsal jsem typ, čekal jsem obecně rady co zkontrolovat, nicméně je to Adria Coral Plus XL A670SL, Fiat, motor 2,3 109 kW a kupuji v Gebetsroither v Rakousku.
Důvod prodeje je obměna vozového parku. Když jsem hledal na jejich stránkách, polovina nabízených aut byla z roku 2016. Podobně je to na mobile.de /stejný typ/, takže mi to nepřijde podezřelé. Gebetsroither je oficiální dealer Adrie, takže čekám, že i toto by mělo být jistou zárukou serioznosti.
Podívám se na servis Fiatu v okolí a zkusím si domluvit prohlídku motoru a podvozku.
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let
Neměj z toho obavy. Pokud komunikuješ v jazyce prodejce dostaneš maximum informaci a auto ti předvedou detailně po všech stránkách. Když máš jazykový problém, tak si hlavně vem někoho, kdo ten jazyk ovládá.
Auto je v záruce, tudíš nejdeš to žádného rizika. Hlavní je nechat si vysvětlit a vyzkoušet všechny funkcionality nadstavby, co kde je, co to dělá apod.. Manuál v ruce je dostatečný pro postup a nezapomenout na nic.
Praktická jízda (jezdi s tím tak dlouho jak uznáš za vhodné) je to nutné k vyzkoušení a ke svému pocitu, že je to tak, jak chceš.
Hlavně si nechej ukázat jak plnit kapaliny, jak je vypuštět, kde jsou ventily, vypusti apod. Orientačně počítej se svým plánem na čas cca 3-4 hodiny.
Elektrika, pojistky a funkčnost když něco přestane z elektriky fungovat, tomu věnuj značnou část svých otázek...

Pokud tvrdíš, že jsi detailista, asi můžeš mít problém, jak se budeš smiřovat s tím, že auto je použité. Měj na paměti, že auta 15 let stará jezdí a plní co mají... a "vše" lze opravit a ty to máš v záruce.

Hodné štěstí.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Ano auto je v záruce, takže předně zkontroluj, zda proběhly předepsané prohlídky, podmiňující platnost záruky.
1./ u podvozku - servis Fiat
2./ u nástavby - Adria
Pro pozdější řešení záručních oprav u nás, měj na paměti, že záruka výrobce nese jen to co je na voze namontováno z výroby.
Doplňky montované u prodejce jsou v jeho kompetenci.

Dále kontroluj zda se na voze nevyskytují závady, které záruka výrobce nekryje. Tzn. různá poškození či opotřebení vzniklá provozem.
/např. prasklé střešní okno, čelní sklo, poškozená podlaha ap. /
Před převzetím si podle VIN prověř, zda na voze nebyla pojistná událost. Např. na Cebia a v historii Fiat - servis.
Pokud byla, tak zkontroluj místo opravy.
Eventuelní drobné škrábance či oděrky by měly být pokryty ve slevě z ceny nového vozu.
Budeš to kupovat u tradičního značkového rakouského prodejce, takže o to je vše snažší.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: idolezal, floridan79, bob7373, hymer662, JiPe Highlanders

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,641,292 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15888 sekund | Průměrně za: 0.15888 (0) sekund | Dotazy: 78 | Použitá paměť: 1.85MB/2MB