Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 TIP: Hasící "přístroj" do motoru nebo i jinam ve vestavbě..: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

TIP: Hasící "přístroj" do motoru nebo i jinam ve vestavbě..

Poslední aktualizace před 7 let
GabrielMaxaGabrielMaxaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, řešil jsem hasící "systém" do motoru a možná se někomu hodí třeba i jinak. třeba k plynu atd.. třeba se pak někomu bude lépe spát :-)


http://www.samoha...cz/proteng


p.s.: toto není reklama :-)

G.
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 7 let
54!y+45!f+24!u+17!l
pilinispilinisČlen
Přidáno před 7 let


Tak to je velký rozdíl v ceně za to samé
Já Honza a Gábina a obytné auto Fiat Dukáto 2,3 96Kw
GabrielMaxaGabrielMaxaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

pilinis napsal:



Tak to je velký rozdíl v ceně za to samé


ted nejde o dodavatele ale ten napad..
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Vzpomínám si na tři případy kdy jsem byl u hořícího auta. Vždy byl problém s kabelem od baterie. Na vojně se kolegovi kterému jsem opravoval naftové hadice na avii a jel přede mnou proklepal drát u baterií než odházel ty koberce a dekly z podlahy tak jsem to hasil a naštěstí to stihl než došel hasičák.

Na felicii po výměně spojky drát od baterie ke startéru spadl na výfuk naštěstí jsem ten drát vyvyklal z baterky dřív než to chytlo pořádně

Potřetí to byl ford siera taky kabel od baterky o výfuk.

Takže poučení, pokud chcete kupte si to hašení - ale určitě se podívejte kde se vám dotýká kabel od baterie výfukové trubky nebo čehokoliv jiného a vemte pásku a přidělejte ho tak ať se neprodře.

Ales GUTE
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Mě hořel Seat Ibiza rv 91.A to v interiéru od posuvného potenciometru rychlosti větráku topení.Uhasil jsem to za pomoci dobrého člověka,kterému jsem s hořícím autem zastavil před zahradou.Nedopadlo to nejhůjř,ale palubka a elektrika v ní byla na odpis.
T
TandyČlen
Přidáno před 7 let
Obdobným zpúsobem se už mnoho let chrání servery a serverovny. Jako zdroj hasící látky se používá hasící přístroj CO2 připojeny na PE zaslepenou trubičkou, která vede všemi místy kde múže vzniknout, nebo kde se očekává problém. Například okolo napájecích zdrojú. Šikovně se to dá namontovat i do odsávání nad sporáky v restauraci (když blafne olej, plamen lízne trubičku a než se kuchtík vzpamatuje už se hasí). Trubička je za hubičku, hasivo za dvě. Tlak hasící látky prakticky shodný. Pokud vznikne potřeba, hasičák naplní nebo zprostředkuje naplnění každá firma, která se tím zabývá. Já nedám dopustit na přenosné práčkové HP. Do malého vozidla doporučuju minimálně 1 ks 2kg přístroje. Kilovka je většinou málo.
Tatifer
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 7 let
Je to dobrý nápad,ale pokud při požáru elektriky neodpojíme zdroj napětí,tak můžeme hasit pořád dokola.
Martin
Facebook- Martin Havelka
GabrielMaxaGabrielMaxaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Martin Mrak napsal:

Je to dobrý nápad,ale pokud při požáru elektriky neodpojíme zdroj napětí,tak můžeme hasit pořád dokola.


kdyz mi to da dalsich par minut na vytazeni dati ze sedacek, tak za me OK :-)
T
TandyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

kdyz mi to da dalsich par minut ....
Naprostý souhlas. Evakuovat osoby, případně zvířectvo, pokud je na palubě. Nezapomenout přibrat doklady a foun. To ostatní jsou spekulace,bohužel.
Tatifer
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 7 let
Stačí mít odpojovač a je klid. při jednom takovém zahoření jsem prvně odpojil odpojovač a poté s hasičákem v ruce zjišťoval co a kde hoří. nakonec jsem ani hasit nemusel,protože po odpojení eletriky už hořet přestalo. jak byl potom majitel rád,že si ho tam namontoval. Po téhle zkušenosti si odpojovač budu montovat vždy a všude. A doporučuji to všem mým známým.
Martin
Facebook- Martin Havelka
GabrielMaxaGabrielMaxaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Martin Mrak napsal:

Stačí mít odpojovač a je klid. při jednom takovém zahoření jsem prvně odpojil odpojovač a poté s hasičákem v ruce zjišťoval co a kde hoří. nakonec jsem ani hasit nemusel,protože po odpojení eletriky už hořet přestalo. jak byl potom majitel rád,že si ho tam namontoval. Po téhle zkušenosti si odpojovač budu montovat vždy a všude. A doporučuji to všem mým známým.


mas nejaky doporuceny model odpojovace? diky
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 7 let
Mám odpojovače tuším z liazky, je jich ale asi spousta různých druhů typů.
Martin
Facebook- Martin Havelka
Upravil Martin Mrak dne 01.01.2017 01:28, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: GabrielMaxa, mengic333, pilinis, gut, bleriot11, Tandy, Martin Mrak

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,240,981 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18703 sekund | Průměrně za: 0.18703 (0) sekund | Dotazy: 112 | Použitá paměť: 2.07MB/4MB