Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Měnič na kavovar Nespresso: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Měnič na kavovar Nespresso

Poslední aktualizace před 6 let
MartasikMartasikČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, muzete mi prosim poradit jaky menic bych mel pořídit ke kavovaru Nespresso 1260W, mam měnič s modifikovanou sinusoidou 1600W a pri spuštění se vypíná a zapíná.
http://www.stuala...usb-1600w/
Predem dekuji za odpoved Martasik
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Pro všechny zařízení s těžkým rozběhem (kompresor) určitě doporučuju čistej sínus.
Lze udělat laboraci jestli to například HQ 1700W vydrží, ale je to nesmyslně na hraně.
Nebo použít některej z míň výkonných kafostrojů. Obecně jsme vypozorovali že na bezproblémový provoz vychází dobře sínus okolo 2000W. Bohužel.
freeridefreerideČlen
Přidáno před 7 let
roky používam Nespresso 1260W a k nemu http://eshop.kara...1500va-usb

vždy bez problémov
MartasikMartasikČlen
Přidáno před 7 let
Dekuji za rady
Martasik
tomokingtomokingČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Martasik napsal:

Dekuji za rady
Martasik


to bych zkusil povalcit na teto aukci ...

http://aukro.cz/menic-napeti-sinusovy...64811.html
Chausson 630 (Ford 170Hp) Welcome 2017
GardaGardaČlen
Přidáno před 7 let
Skoro bych to videl na problem mezi baterii a menicem. Kavovar je hlavne odporova zatez a sinus neni nezbytny. Co nejkatsi kabely mezi baterii a menicem. Tam to vidim. Tedy za predpokladu ze baterie nejsou nejake "jeste dobre" baterie.
Miloš
MartasikMartasikČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, zkoušel jsem to na stole s vyndanou baterii z lodi cca 3 - 4 roky stará 75 Ah, kabely mam asi 0,5m dlouhé origo, měnič vybaleny z krabice ( nový) Kavu to sice udělá přerušovaně, zkoušel jsem jen vodu bez kávy a neustále se to vypíná a zapíná. Před použitím jsem jeste baterku dobil, tak nevím zda by to mohlo byt baterku či co?
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj,než půjdeš do jiného měniče zkus ten tvůj připojit na baterku 180Ah.Ta tříletá 75Ah bude někde na cca 50Ah,ten měnič sosá hodně.
MartasikMartasikČlen
Přidáno před 7 let
Výměně za 1500w sinus a funguje super. Dekuji za odpovědi Martasik:g
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Tenhle pokus už provedla řada lidí.
Bohužel PANÍ FYZIKA s námi nevyjednává :).
------------------------------------------------------
Každopádně Martasikuv pokus má pro hodně lidí velkou vypovídací hodnotu.
Páč když to tady roky říkám, nikdo mi nevěří :)
zn. taky jsme to zkoušeli,...... :) ne, že ne :|

musím se smát, vzpomínaje na Rudyho Cimrmanovskou citaci:
vytrvalým empirickým zjišťováním bylo dokázáno, že foukáním cigaretového kouře do vody zlato nevznikne :D.
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 7 let
Téma mě zaujalo, neb máme podobný kafovar.

Předpokládám že takový měnič utáhne v pohodě TV na 220V. co třeba fén, jak pojede?
a jak dlouho to vydrží 100Ah BTY?

Přeci jen jezdíme kempy, solár nemáme a zajímá mě to když jsem na cestě k moři dva dny. Díky
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
100Ah olovo utáhne několik vaření kafí. Celkem v pohodě, neb nejede na plno dlouho.
Fén s ohřevem 2000W jen pár minut. Je to výkon jako hóóódně velkej startér.
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 7 let
v tom případě za tu cenu toho měniče jsou to hodně drahý kafíčka, to si dám snad i na čerpačce v kavárniččce :) v cizině a nebudu řešit cenu.
Díky
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
MartasikMartasikČlen
Přidáno před 7 let
Jen pro info měřil jsem odběr, při vaření kafe to bere cca 110 - 125 A. To je pravda že cenově se to kafe nerentuje, ale jde mi spíš o pohodlí, někdy ty kavárny jsou zoufalé (koupit obytku se také nerentuje a mnoho lidí si jí přesto koupí, dalo by se tady psát donekonečna o věcech které se vyplatí si koupit či nikoli). Každý to holt máme jinak. Karle vím že jsi na začátku této diskuse radil sinus 2000W, ale takový jsem za rozumné peníze nesehnal a 3000W už byl jednou tak drahej než ten 1500W. Takže jsem to zkusil, dal jsem i naradu tady někoho z fora, že ho používá, stejně si myslím že je to asi na hraně pokud jsem naměřil něco kolo 125A tak to vychází přesně na 1500W. Přesto všem děkuji za příspěvky, už se těším na tu zastávku někde na somtě u lesa jak si dám dobrou kávu :_
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 7 let
Není to téma co se rentuje a co ne, abych to upřesnil, mě se to rozhodně nerentuje nejsem nijaký milovník kávy, ale chtěl jsem udělat radost manželce,která má ráda svoje kávové kapsličky.
Takhle si bude muset počkat pár hodin než se někde nabodnem na 220V s čímž doposud neměla problém :)

Díky za rady Karle a všem ostatním také.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
MartasikMartasikČlen
Přidáno před 7 let
My s manželkou si rádi pochutnáme na dobré kávě, a když už jsem koupil ten levnější měnič, tak jsem to prostě musel, nebo chtěl dotáhnout. Na ty koruny se někdy nesmí koukat (pokud to alespoň trochu jde). Také si rád zajdu třeba v HR do oblíbené kavárny, ale jsou místa kde se to hodí (rozhodně to není o tom že to potřebuji - spíš že to chci, ale to je asi většina věcí co si kupujeme, na tom budeme všichni podobně). :D
KlikosKlikosČlen
Přidáno před 6 let
Jelikož máme v autě výše odkazovaný měnič 1500W na dobíjení ebiků, tak jsem se rozhodl, že dobrá káva by taky nebyla špatná (už mě nebaví pít nesko, když jsme z práce zvyklí na dobré presso). Koupil jsem Nespresso 1260W a při zapnutí měnič jsem nevařil (jen to písko a vyplo). Po konzultaci s panem Brabcem, který nám měnič intaloval jsem zjistil, že musí být nastartováno. Pak bez problému.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
Klikos: jistě, když je měnič těžce na hraně tal lze zvednout výkon o něco zvýšením vstupního napětí. Místo 12V tam leze 14V a to je v procentech třeba +13%.
Ale měnič vozit takhle na hraně není podle mě moc dobrý nápad.
Já dimenzuju měnič na jmenovitý příkon zařízení x 0,7 a stejně mě to občas nachytá na švestkách.
H
hymer662Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

Martasik napsal:

Jen pro info měřil jsem odběr, při vaření kafe to bere cca 110 - 125 A. To je pravda že cenově se to kafe nerentuje, ale jde mi spíš o pohodlí, někdy ty kavárny jsou zoufalé (koupit obytku se také nerentuje a mnoho lidí si jí přesto koupí, dalo by se tady psát donekonečna o věcech které se vyplatí si koupit či nikoli). Každý to holt máme jinak. Karle vím že jsi na začátku této diskuse radil sinus 2000W, ale takový jsem za rozumné peníze nesehnal a 3000W už byl jednou tak drahej než ten 1500W. Takže jsem to zkusil, dal jsem i naradu tady někoho z fora, že ho používá, stejně si myslím že je to asi na hraně pokud jsem naměřil něco kolo 125A tak to vychází přesně na 1500W. Přesto všem děkuji za příspěvky, už se těším na tu zastávku někde na somtě u lesa jak si dám dobrou kávu :_


Pořídil jsem na Aliexpresu 12V/2000w modifikovaný sinus a uváděné expreso funguje OK. Cena 56 USD včetně dopravy.
KlikosKlikosČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Klikos: jistě, když je měnič těžce na hraně tal lze zvednout výkon o něco zvýšením vstupního napětí. Místo 12V tam leze 14V a to je v procentech třeba +13%.
Ale měnič vozit takhle na hraně není podle mě moc dobrý nápad.
Já dimenzuju měnič na jmenovitý příkon zařízení x 0,7 a stejně mě to občas nachytá na švestkách.


Neustále se člověk učí, a v karavaningu to platí 100x... Zřejmě to nebude optimální, protože v půlce kávy začne měnič pískat, to jsem konzultoval a bylo mě řečeno, že v pohodě... Nedělám 100 káv za den, takže na tu 1 denní kávu to snad vydrží... dávat tam druhý měnič se mě moc nechce
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,042,181 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24120 sekund | Průměrně za: 0.2412 (0) sekund | Dotazy: 131 | Použitá paměť: 2.2MB/4MB