Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Žárovky s vyšší svítivostí: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Žárovky s vyšší svítivostí

Poslední aktualizace před 7 let
T
tom74Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj všem,

chtěl bych dát do předních světel ( hlavně potkávací ) žárovky s vyšší svítivostí. Mám ducato (2007), je tam asi H7.
Jaké máte zkušenosti s žárovkami typu "svítivost +50%, blue....," apod?
vyplatí se to investovat ? nebo ta údajná vyšší svítivost je vůbec poznat ?

dík Tomáš
daluksdaluksČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
Mám v bydlíku Osram Night breaker H4 a ten rozdíl je velký. Svítí opravdu víc a světlo má bledší odstín jakoby do barevné teploty LED.
Jak je to s nižší životností nevím, v noci tak často nejezdím a mám denní svícení LED.
Za mě ok
HrochHrochČlen
Přidáno před 7 let
Svítivost +50% funguje, neumím posoudit jestli je to opravdu o 50%, ale svítí výrazně lépe.
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Před tak patnácti lety jsem koupil šéfovi do audi nehomologované asi 100 W žárovky. Svítily supr až do chvíle než stál v koloně ,ty světla se asi méně chladily a obě žárovky se protavily celou plastovou parabolou až dolu. Světla stály asi 6 000 jedno,

V Oktávce jsem měl Osram Night breaker xenony asi D2S svítí supr jestli víc než origo nevím ale od začátku se potýkám s problémy s řídící jednotkou nová stojí 8 000 já ji několikrát nechával opravovat. Dávaly se tam nové tranzistory ,nakonec mi poradili dát všechny čtyři nové od stejného výrobce.
Xenonové žárovky Osram Night breaker podle mne vydrží asi rok já je jedenkrát reklamoval že občas bliknou. S odstupem času těžko říci čím to vlastně je jestli žárovkama nebo tou řídící jednotkou. V nějaké snaze najít závadu jsem koupil čínské xenony za hubičku v bílé krabičce bez jakéhokoliv popisu. Tak jsem je tam letos dal,tak až vyhoří řídící jednotky na hotovo tak se ozvu.
http://www.xenony...

Do firmy jsem koupil do předních obrysovek smd ledky ty obrysové žárovky se blbě mění tahají se ven za drát. Svítí pořád ale ten plast co drží tu ledku se úplně rozsypal asi za dva roky. Koupil jsem je zase vydrží déle než origo bezpaticové.

Ať nám to svítí . GUT
SadySadyČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, rok jsem používal H7 Osram night break, rozdíl je opravdu znatelný, ale výdrž je jen rok.
Teď mi odešla jedna H7 a tak jsou koupil v akci novinku Osram night break laser.
Takže mám teď jednu night break a druhou night break laser. Pocitově je laser asi ještě víc jako klasický xenon, ale znovu opakuji je to jen pocit, nikde jsem to neměřil.
No ale nekupte to, když to bylo v akci.
Nissan Pathfinder + Abbey Aventura 318
Gdysi Bohouš (Wartburg 353W) + Wenzel
badbadČlen
Přidáno před 7 let
taky jsem si dal žárovky s vyšší svítivostí z autokelly na své Ducato a opravdu svítí při stejném příkonu víc , dá se to poznat i na měření regloskopem. Za mě ano, životnost cca 3 roky jinak spokojenost. Světlo je jasnější .
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
kokikokiČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj mám zkušenost na třech autech z žárovky OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED a fakt super mám rok a půl a zatím ok, auta jezdí pořád bez denního svícení, je pravda, že původní model OSRAM NIGHT BREAKER vydržel rok:):_
MickMickČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, po letech ruznych typu Philips, Osram... zarovek jsem zakotvil uz jen na HOD zarovkach. Je to nebe a dudy pouzivam na Seatu i Octavce http://www.hod-za...cke-kabely :^
G
gutČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

gut napsal:

Před tak patnácti lety jsem koupil šéfovi do audi nehomologované asi 100 W žárovky. Svítily supr až do chvíle než stál v koloně ,ty světla se asi méně chladily a obě žárovky se protavily celou plastovou parabolou až dolu. Světla stály asi 6 000 jedno,

V Oktávce jsem měl Osram Night breaker xenony asi D2S svítí supr jestli víc než origo nevím ale od začátku se potýkám s problémy s řídící jednotkou nová stojí 8 000 já ji několikrát nechával opravovat. Dávaly se tam nové tranzistory ,nakonec mi poradili dát všechny čtyři nové od stejného výrobce.
Xenonové žárovky Osram Night breaker podle mne vydrží asi rok já je jedenkrát reklamoval že občas bliknou. S odstupem času těžko říci čím to vlastně je jestli žárovkama nebo tou řídící jednotkou. V nějaké snaze najít závadu jsem koupil čínské xenony za 199 Kč !!!! v bílé krabičce bez jakéhokoliv popisu. Tak jsem je tam letos dal,tak až vyhoří řídící jednotky na hotovo tak se ozvu.
http://www.xenony... http://www.xenony...turer_id=1

Do firmy jsem koupil do předních obrysovek smd ledky ty obrysové žárovky se blbě mění tahají se ven za drát. Svítí pořád ale ten plast co drží tu ledku se úplně rozsypal asi za dva roky. Koupil jsem je zase vydrží déle než origo bezpaticové.

Ať nám to svítí . GUT
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
když jsem kupovval před 9 lety předchozí auto, tak tam byly nějaký německý žárovky, který svítily dost bíle, takže když odešly a viděl jsem jak svítí normální žárovky, tak jsem koupit od Osramu Nightbreaker, později Nightbreaker plus a teď mám ty poslední unlimited (ty jsem v létě přendaval do nového auta). Já jsem s nima spokojenej a svítí fakt dobře. Původní Nightbreakry vydržely tak ten rok (používány i na denní svícení), plus asi tak rok a půl až dva a ty unlimited mám už přes rok a zatím dobrý.
V bydlíkovi mám ty původní Nightnreakery H4 a zatím dobrý. Když jsem to testoval, tak oproti klasické H4 svítí rozhodně víc a je v noci líp vidět. Jinak manželka v noci hůř vidí a v autě bez Nightbreakerů nechce jezdit, protože prý vidí prd.

Jenom bych si dal pozor na žárovky s vyšších výkonem (jak už tady zaznělo) a na žárovky, které mají na žárovce nějakou folii nebo polep (hlavně modrou). Už jsem viděl pár parabol, které byly od toho plastu, který se časem začne postupně odpařovat pěkně znečistěné a buď se musí rozebrat celé světlo a paraboly vyčistit a vyleštit (pokud to jde) nebo vyměnit světla. Osram nebo Philips mají na těch jejich žárovkách barevné sklo (což je samozřejmě dražší) a ne nějakou folii nebo plast..
pachtapachtaČlen
Přidáno před 7 let
V tomto vlákně se řeší výměna žárovek za vyšší svítivost tak trochu odbočím, neřeší se tady čistota reflektoru ono mi auto málo svítí dám tam jiné žárovky.Často se stává že při výměně žárovky špatně dosedne krytka zůstane tam škvírka nebo ji tam vůbec nedá a za krátký čas je parabola zaprášená a 10-15% svítivosti je nenávratně v pr.... přitom při zběžném pohledu to není vidět. Další problém plastové skla ty degradují poměrně rychle na 4-5letém autě se musely světla leštit též to majitel řešil výměnou žárovek.Taky jsem řešil výměnu žárovek nakonec došlo na výměnu světel, žárovky původní a vidím na cestu.
Hanka a Pavel
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 7 let
Já jsem měl Osram Night breaker H4 a vydržely cca 35000km a to svítily pořád.
Svítivost opravdu o hodně lepší. Teď mám nižší třídu žárovek,ale příště půjdu zase do Osram Night breaker H4. :_
Martin
Facebook- Martin Havelka
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
Kupoval jsem v Polsku H4 a už je tam mám čtyři roky. Svítí výrazně intenzvněji, barva světla je studenější.
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Mick napsal:

Ahoj, po letech ruznych typu Philips, Osram... zarovek jsem zakotvil uz jen na HOD zarovkach. Je to nebe a dudy pouzivam na Seatu i Octavce http://www.hod-za...cke-kabely :^


A četl jsi tu poslední větu dole na tvém odkazu ? Já jen, že mi to nebe a dudy za to nestojí p)
moodsmoodsČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Majli napsal:

Citovat

Mick napsal:

Ahoj, po letech ruznych typu Philips, Osram... zarovek jsem zakotvil uz jen na HOD zarovkach. Je to nebe a dudy pouzivam na Seatu i Octavce http://www.hod-za...cke-kabely :^


A četl jsi tu poslední větu dole na tvém odkazu ? Já jen, že mi to nebe a dudy za to nestojí p)


Myslíš: "Žárovky nejsou schváleny pro provoz na pozemních komunikacích."?

Máš pravdu. Asi to opravdu za problémy s plněním pojišťovnou při případné komplikaci (nehodě) nestojí.
Mirek & Nori & Barča & Roller Team Granduca 285 P
B
bob7373Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Mick napsal:

Ahoj, po letech ruznych typu Philips, Osram... zarovek jsem zakotvil uz jen na HOD zarovkach. Je to nebe a dudy pouzivam na Seatu i Octavce http://www.hod-za...cke-kabely :^

No tak to bych Ti přál potkávat na silnici stejné výzkumníky. Žárovka není schválena pro provoz na pozemních komunikacích - znamená to že pokud za Tebou takový šikula jede, je to jako kdyby měl dálkové i když má tlumené - on vidí líp. Když jede proti je to ještě horší. pro Tebe, ON VIDÍ sqěle ....
Index lomu i odrazu je závislý na vlnové délce světla. Proto světlomet s tímhle svinstvem svítí jinak než homologovaně, tudíž hezky pro majitele, naprd pro ty co ho potkají, nebo za kterými jede. Kolega to má ve fokusu, je to magor. Za mě - pokud bych se s takovým autem srazil, nechal bych zkontrolovat, zda má homologovaná světla, pojišťovna by mu to pak vysvětlila, ti hoši se na to jen třepou, aby nemuseli platit. Tož tak....
Používám night breaker, a pohoda. poslední jsem měnil cca před 2 lety.
P
petr63Člen
Přidáno před 7 let
No ono není nikdy nic jenom černé nebo bílé. To že je žárovka homologovaná ještě neznamená, že i v seřízeném světlometu neoslňuje. Stačí si přečíst testy žárovek . Kdo má čočkové světlomety, ten při správném seřízení nemůže oslňovat ať má žárovku jakoukoliv, protože hranici světla a stínu určuje clonka. S normálními světlomety prostě musí majitel po výměně žárovek minimálně zapojit trochu rozumu a např. posvítit na zeď. Hned je vidět, jestli nad hranicí světla a stínu není více "osvětlený flek".
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 7 let
Jsou sice dražší,ale svítí lépe (v čiré "plastové" optice),mají jen 55W,mají homologaci a vydrží opravdu dlouho.První zákazník je má na autě už asi 5 let.
http://www.soundshop.cz/?p=search&...t]=xenesis
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
B
bob7373Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

petr63 napsal:

No ono není nikdy nic jenom černé nebo bílé. To že je žárovka homologovaná ještě neznamená, že i v seřízeném světlometu neoslňuje. Stačí si přečíst testy žárovek . Kdo má čočkové světlomety, ten při správném seřízení nemůže oslňovat ať má žárovku jakoukoliv, protože hranici světla a stínu určuje clonka. S normálními světlomety prostě musí majitel po výměně žárovek minimálně zapojit trochu rozumu a např. posvítit na zeď. Hned je vidět, jestli nad hranicí světla a stínu není více "osvětlený flek".

Technika není filosofie, tady se z toho člověk nevykecá. Žárovka co má být homologována buď splňuje požadavky, nebo ne. jiná barva světla - bělejší znamená jiný index lomu i odrazu, tzn světlomet svítí jinak, tzn blbě - oslňuje. Při konstrukci světlometu se uvažuje vždy s homologovaným zdrojem, s určitou barevnou teplotou a stanovenou polohou ohniska, což zmíněná žárovka zřejmě nesplňuje.
Černobílé to začne zcela jistě být při nehodě, pokud narazíš na někoho technicky zdatnějšího nebo má DASku. Ale nejsme v parlamentu, zkus a uvifíš.
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

bob7373 napsal:

Citovat

petr63 napsal:

No ono není nikdy nic jenom černé nebo bílé. To že je žárovka homologovaná ještě neznamená, že i v seřízeném světlometu neoslňuje. Stačí si přečíst testy žárovek . Kdo má čočkové světlomety, ten při správném seřízení nemůže oslňovat ať má žárovku jakoukoliv, protože hranici světla a stínu určuje clonka. S normálními světlomety prostě musí majitel po výměně žárovek minimálně zapojit trochu rozumu a např. posvítit na zeď. Hned je vidět, jestli nad hranicí světla a stínu není více "osvětlený flek".

Technika není filosofie, tady se z toho člověk nevykecá. Žárovka co má být homologována buď splňuje požadavky, nebo ne. jiná barva světla - bělejší znamená jiný index lomu i odrazu, tzn světlomet svítí jinak, tzn blbě - oslňuje. Při konstrukci světlometu se uvažuje vždy s homologovaným zdrojem, s určitou barevnou teplotou a stanovenou polohou ohniska, což zmíněná žárovka zřejmě nesplňuje.
Černobílé to začne zcela jistě být při nehodě, pokud narazíš na někoho technicky zdatnějšího nebo má DASku. Ale nejsme v parlamentu, zkus a uvifíš.


Souhlas a díky, jsme zpátky u příspěvku #14 :_
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: tom74, daluks, Hroch, gut, Sady, bad, koki, Mick, PetrDubi, pachta, Martin Mrak, Mikey, Majli, moods, bob7373, petr63, karlosVW, Pilotek

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,284,083 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23085 sekund | Průměrně za: 0.23085 (0) sekund | Dotazy: 152 | Použitá paměť: 2.42MB/4MB