Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Topení Truma Combi 6 E a tlak vody: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Topení Truma Combi 6 E a tlak vody

Poslední aktualizace před 7 let
J
jaresČlen
Přidáno před 7 let
Mám následující dotaz. V obytném autě zn. Burstner (r.v. 2013) mám topení Truma Combi 6E, s kterým doposud nejsou žádné problémy jak s provozem na plyn tak na elektřinu. Jenom při tomto zimním víkendu na lyžich jsem si všiml že po autem odkapává (a to slovy dost) při provozu ohřevy vody v boileru voda. Při puštění teplé vody čerpadlo dočerpalo minimálně 2-3 litry do boileru. Po vyzkoušení jsem zjistil, že neodkapává pojistný/vypouštěcí ventil - FrostControl, ale je tam ještě jeden vypouštěcí ventil , na obrázku s žlutým vrškem - též je na něm značka Truma (oba ventily mají jinou odtokovou hadičku). Tak jsem ho zkusil do vrchní polohy a to odtéká voda, dát zase zpátky, znovu napustit vodu a ohřát ji v boileru na 60 stupňů a doma mě tento ventil neodkapával..... Takže nevím, samozřejmě chci jet do Rakouska na Vánoce a Silvestra a nepatrně jsem znejistěl.... nechtěl bych skončit bez vody.... a neustále ji dočerpávat. U staré obytky jsem měl topení 3402 a tam byl jenom jeden mrazuvzdorný ventil a 8 let fungoval bez problémů. Prosím nemáte s touto závadou nějaké zkušenosti, či jak ji odstranit. Omlouvám se za zcela amatérký popis dotazu. Za případné odpovědi moc děkuje Jarda Jareš
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 7 let
je to vypouštěcí ventil vody. Jestli již nekape, tak mohl nedovírat kvůli nečistotě.
pachtapachtaČlen
Přidáno před 7 let
Mám od výrobce tlakový rozvod vody bez expanzní nádobky při ohřevu vody mi tento ventil vždy odkapává vyrovnává nabývající objem vody při ohřevu pokud bych namontoval expanzku tak mi vyrovná rozdíl objemu vody při ohřevu a ventil nebude kapat.Podívej se jestli v rozvodu máš expanzní nádobku a jestli ano koukni aby v ní byl vzduch dá se dofouknout to by mohla být jedna z příčin odkapávání toho ventilu.Nebo jak psal Vlasta,ale to by kapalo stále ne při ohřevu vody.
Hanka a Pavel
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

pachta napsal:

Mám od výrobce tlakový rozvod vody bez expanzní nádobky při ohřevu vody mi tento ventil vždy odkapává vyrovnává nabývající objem vody při ohřevu pokud bych namontoval expanzku tak mi vyrovná rozdíl objemu vody při ohřevu a ventil nebude kapat.Podívej se jestli v rozvodu máš expanzní nádobku a jestli ano koukni aby v ní byl vzduch dá se dofouknout to by mohla být jedna z příčin odkapávání toho ventilu.Nebo jak psal Vlasta,ale to by kapalo stále ne při ohřevu vody.

Souhlas, jen mě překvapil únik vody při ohřevu 2-3 litry
J
jaresČlen
Přidáno před 7 let
Díky moc za odpovědi, také tajně doufám, že to byla pouze nečistota ve ventilu a jak jsem jej několikrát otevřel a zavřel, tak již voda neodkapávala. Jinak v obytce není tlakové čerpadlo, ale čerpadlo co se zapíná při otevření vodovodních baterií. Já ani dost dobře nevím k čemu tento uzavírací ventil je....., neboť v poloze nahoře je otevřen a vypouští vodu pod karavan a pak má polohy vodorovně dopředu a dozadu... Trochu jsem uvažoval, že bych si koupil náhradní, ale nevím kde ho sehnat????. Zdraví Jarda Jareš
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 7 let
Riešil som presne ten istý problém - je to ventil stáleho pretlaku - pri zohrievaní buď ukapáva ,alebo začne docela pekne tiecť . Zo začiatku stačilo pár krát prepnúť neskôr tiekol aj potom.Vymenený a pokoj - zpuchratelá tesniaca gumička.U mňa to bol nerozoberatelný kus - preto výmena....
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
SlawczoSlawczoČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, taktiez mam Burstnera ten isty rocnik. Ten zlty ventil sluzi na vypustanie vody zo systemu. Vzdy ked vypustam vodu po prichode z vyjazdu, tak vypustim boiler cez poistny ventil aj nadrz na cistu vodu pod sedackou. Potom centralne vypnem cerpadlo vody, ktory je na ovladacom panely/ani ja nemam tlakovu vodu/, nasledne otvorim vsetky vodovodne baterie a vypustim vodu zo systemu tymto zltym ventilom. Ja mam este dva podobne ventili v kuchynke pod umývadlom /su skoro na podlahe pod okrúhlou krytkou/. Vtedy az vytecie voda z potrubia od baterii. Zvyknem este aj v sprche nadvihnut flexibilnu hadicu, aby voda stiekla samospádom. Obycajne tuto vodu vypustam este pred prichodom domov, aby sa mi pocas jazdy a hlavne zo sifonu dostala voda prec. Potom uz nic ani nevyfukavam.

Ten zlty ventil ma dve polohy na zaistenie vlavo a vpravo, ak je hore tak sa vypusta voda. Podla mna si mal pravdepodobne na tom gulovom ventile spinu, ktora prepustala vodu.
Slawczo, Tina, Zuzka, Vilko - Burstner Viseo
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 7 let
To není jen vypoušťák, ale má také funkci přetlakového ventilu. Stejnou funkci má i Frost Control. Vzhledem k tomu že začne téct vždy jen jeden tak bude pravděpodobně vadný a pojištovák se samovolně při lehkém zvýšení tlaku pootevře. Tím že pojištovák je i ve frostu, může se ten žlutý kohout nahradit jakýmkoliv jiným vypouštěcím ventilem, nebo případně nouzově propojit.
J
jaresČlen
Přidáno před 7 let
Děkuji moc za rady, bohužel jsem nový nikde na skladě nesehnal, tak to prozatím nouzově propojím bez ventilu a v lednu ho snad seženu. Pěkné Vánoce a šťastný Nový rok všem karavanistům přeje Jarda Jareš
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: jares, Vlasta1, pachta, viera a vlado, Slawczo, STMax

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,808,237 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16475 sekund | Průměrně za: 0.16475 (0) sekund | Dotazy: 88 | Použitá paměť: 1.92MB/4MB