Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Okna a jejich zabezpečení: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Okna a jejich zabezpečení

Poslední aktualizace před 7 let
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let
Po dvou letech našeho cestování jsme se rozhodly, že dál do západní Evropy budeme potřebovat další zabezpečení proti lapkům a nenechavcům. Je to paradoxní ale v celé východní Evropě jsme toto mít nemuseli, neboť jsme se všude cítili opravdu bezpečně. Někdo namítne, ale vždyť Vás v Turecku vykradli. Jenže znovu říkám za toto jsem si mohl sám.
Mříže do oken
Dlouho jsem se tomu bránil, ale nedá se jinak jsou potřeba. Poslední kapka, kterou jsem dostal byla v Dethleffsu ve Velimi. Na dotaz co nejvíce opravují po nájezdu zlodějů nám pan Šlais pověděl, že jsou to okna. Je to opravdu velká slabina obytných aut. Lapkové jsou velmi vynalézaví a vybavení dojedou vedle vašeho bydlika se svým bydlikem vylomí okno prohodí děcko a ……..
Tak jsem troch popřemýšlel, co s tím a dopadlo to takto. Nakoupil jsem v Bauhausu materiál a dal se do díla. Použil jsem profil 1,5 cm x 1,5 cm a kulatinu průměr 8 mm. Ucpávky do profilu trochu silikonu a antikorové vruty. Dělal jsem to vlastně na koleně cca 4 hod.
Není to mříž, co by vydržela nějaký větší nápor, ale je spíš na to, aby případného lapku buď odradila, nebo ho o chvilku zdržela. Nebylo by dobré mít mříž příliš pevnou, neboť případné následky by byly opravdu velké. Tak držte palce ať nás lapkové míjí velkým obloukem
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
bydlikemevropou Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
ahoj, pokud je to ta hliníková skládačka z Bauhausu, tak zdržíte zloděje o 1 minutu. Nebo to dítě proleze mezi příčkami. Stačí na to bohatě mezera 150mm.
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 7 let
K zabezpečení oken se vyrábí toto:
http://lock-m-out...
naklapne se to na stávající zavírání oken a místo plastového zavírání je kovové - ztíží to vypáčení.

větší zpevnění okna přináší toto:
http://wohnmobil-...dergalerie

uvažuji o tom, že bych si to vyrobil, když se na to podíváte, je to velmi jednoduchý, nicméně si nejsem jistý, jestli je to dobrý nápad - jestli případný rozdíl nebude v tom, že když nechám klasické plastové kličky, škoda bude ve výši té plastové kličky, když dám tohle, budu mít rozbité okno a reálně - největší hodnotu z toho, co se dá ukrást, představuje právě to okno...

možná lépe nechat volný přístup a pořídit si trezor, který nějak velmi pevně přidělám...
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Bacha, aby to nepůsobilo obráceně. Až netopejři uviděj hliník, tak budou úplně v tranzu ;)
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
franta 1953franta 1953Člen
Přidáno před 7 let
Zlatej trezor.
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let
Panové každá taková věc je lepší než nic , záleží co od toho očekáváš . Profíka nezastaví nic ani pes a ten si už s většinou nenechavců poradí .
Snad jen nástražná nálož v podobě dymovnice nebo nadměrně silné vnitřní sirény a podobné kousky s elektro - výbojem . Někdo tady měl i alarm na okna , sháním pohybové senzory na 12V .
Žijeme jen jednou.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Nápad dobrej,ale přijde mi to moc chatrný , málo hustý a měkký materiál.Udělal bych to z nerezu-vařil,né silikon.Pořád ale lepší toto,než nic.Přeju,aby to nebylo potřeba zkoušet.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let
spis bych to videl na neco jako maji policejni dodavky zvenci, takova ochrana celeho okna proti rozbiti (neco podobneho planuji i kdyz budu vypadat jak pojizdne vojenske vezeni)....

nebo zevnitr toto viz obr., ale to by se pak blbe otevirala okna zevnitr..
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
floridan79 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Ano ,něco udělat a myslet si že bych to udělal lepší jsou dvě naprosto odlišné věci.Jako první vlaštovka,(aspoň pro mne) kterou Zdenek udělal svépomocí "na koleně",perfekt.Pro odrazení "typařů" ,pro své přesvědčení že jsem udělal co jsem mohl proti lapkům (a s tím názorem souhlasìm,proti lapkům v západní evropě) OK. Jako starý turista a tremp jsem zvyklý nosit batoh na zádech a v tom všechny cenné věci a i když mě již asi 3krát (v ČR) vnikli do obytky tak si neodnesli nic. Jasně je to i mým skromným elektronickým vybavením.A moje rada pro zamřížované obytky ,parkujte vedle obytky bez mřìží a ta bude mít funkci hromosvodu pro(krásný výraz) netopýry.
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím pánové
Ještě jednou jen malý dodatek, toto je jen pro to aby to zloděje možná odradilo, ale ne na to aby ho to zastavilo. Jelikož škody vzniklé které by mříže ty opravdu bytelné způsobili jsou devastující celý bok auta. Ten silikon je tam jen pro to aby tyčky za jízdy nerachtali. Pořádný trezor je samozřemost kterou ani nemusím zmiňovat.
Ahoj Zdeněk
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
zajímal jsem se o to, protože jsem z toho chtěl dělat regálový systém v kufru. Koupil jsem pár na zkoušku a sypalo se mi to pod rukama. Pořád se bojím, že když dám mříže nebo okatě viditelné zabezpečení, tak to působí jako pozvánka " něco tu je ". Na druhou stranu lepší, když vám vylomí pár tyček, než kdyby rozbili a vyrvali okno. Snad to nebudete potřebovat
J
Jirka WČlen
Přidáno před 7 let
V této souvislosti mne napadlo: máte někdo představu, jaký by mohl být poměr mezi vykradenými a ukradenými obytnými auty? A v případě ukradených, kolik se jich asi najde? To by mohla být zajímavá statistika.
forman59forman59Člen
Přidáno před 7 let
Moje osobní skušenost. Měl jsem skoro v centru Poličky barák. Jezdil jsem tam velmi málo,ale vytipovali si ho místní bezďáci. Poprvé běžně zabezpečené a bylo tam mnohem méně napáchaných škod,než když jsem to zabezpečil více. Byla to přímá úměra, více překážek/ více škod.
Zloděje nezastaví nic a nedovedu si představit jezdit a přebývat za mřížemi, které stejně překonají.
Je to jen můj názor a nikomu ho nevnucuji.:_
Ruda a Zdenička
Karavan TEC, Hyundai iX20,
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Nevím co si myslíte Vy ale asi se v budoucnu ztratí podobné rapido . http://www.mobile...ý-vůz/Rapido-986F-Randonneur-Fiat-Ducato/vhc:motorhome,pgn:9,pgs:10,srt:price,sro:asc,dmg:true/pg:vipmotorhome/236540905.html

Tak snad to najdete na mobile jako Rapido 986F Randonneur Fiat Ducato
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: bydlikemevropou, maria, dukecz, jarous350, franta 1953, Laky, bleriot11, floridan79, zemanekpetr, Jirka W, forman59, gut

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,727,330 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21421 sekund | Průměrně za: 0.21421 (0) sekund | Dotazy: 116 | Použitá paměť: 2.12MB/4MB