Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Plachta na obytné auto: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Plachta na obytné auto

Poslední aktualizace před 7 let
briardbriardČlen
Přidáno před 7 let
Setkal jsem se s různými názory na zakryti obytného auta či přivěsu plachtami i z profesiálni produkce . Nemám možnost parkování v kryté hale ani pod přístřeškem , zvažují proto zakryti auta plachtou např. od firmy Hindermann. Mohu požádat o pozitiva , ale hlavně negativa tohoto řešení ? Děkuji
ufonCZufonCZČlen
Přidáno před 7 let
parkovanko pod pristreskem bude vzdy lepsi. pokud to nejde kvalitni plachta je reseni. nam byla doporucena znacka Maypole a muzu rict, ze je fakt skvela, firma je z anglie, plachta mela stitek made in china ale siti je kvalitni. fungovat budou i jine znacky dulezita je delka, tvar (napr. aby vesla alkovna) a hlavne to nesmi byt kus plastu, ale tkanina ktera muze dychat, jinak je to horsi nez stat na desti a mrazu. napr. Maypole je nekolikavrstva netkana textilie z vodeodpudivou vnejsi vrstvou. urcite nevydrzi vecne, nesmi se protrhnout a jemne cistit. popruhy jsou v cene a staci, vitr nema sanci.
nevim co vic by še dalo k tomu napsat !o
Vlado + Ivča s Kubíkem a Martínkem po světě v Hymer BMC 680
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

briard napsal:

Setkal jsem se s různými názory na zakryti obytného auta či přivěsu plachtami i z profesiálni produkce . Nemám možnost parkování v kryté hale ani pod přístřeškem , zvažují proto zakryti auta plachtou např. od firmy Hindermann. Mohu požádat o pozitiva , ale hlavně negativa tohoto řešení ? Děkuji


Plachta může být dobrým řešením, lepším než bez ní. Jenom si, nejlépe před koupí, musíš sám za sebe ujasnit několik věcí.

1) Budu jezdit i v zimě? Jak často? (manipulace s tak velkou plachtou někdy i zmrzlou např. každých 14 dní není to pravé....)
2) Mám mokrou plachtu těchto rozměrů kde sušit před dalším použitím? (minimálně vytápěná garáž, hala nebo větší sklep )
3) Má mi kdo pomoct se složením a rozložením? (pro jednoho dost opruz hlavně v mrazu nebo sněhu)

Pokud máš v těchto pár otázkách jasno tak není co řešit. :) Šťastnou volbu :_
J
jirhavČlen
Přidáno před 7 let
Používám plachtu třetím rokem a jak píše Majli jenom ta manipulace,na podzim umýt auto,nechat oschnout potom štafle a plechtu vytáhnout na střechu a rozhrnout.Dělám to sám a je mi 66,tak že dobrý. Na jaře stahnu a autičko jako nové,žádný bordel z komínů od sousedů a pod.Letos jsem nenatáhl ani zajištovací popruhy, ať to profukuje. !y
tomokingtomokingČlen
Přidáno před 7 let
ja zrovna dnes koupil tento
http://www.ebay.p...2347148382

4500 i s dopravou do CR . 4 vrstvy, skvele reference na anglickych forech
Chausson 630 (Ford 170Hp) Welcome 2017
J
jirhavČlen
Přidáno před 7 let
Při kontrole obytňáku na zahradě si říkám,proč jsem to nekoupil dříve?
Samozřejmě že přístřešek by byl pro mne možná pohodlnější ale výška 320 pro alkovnu v moji zástavbě by byla opičárna.Tak že nelituji.Jirka
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 7 let
Mno ....

.... asi zase budu rejpat ... ale nedá mi to. Několik dotazů, nebo spíš bodů na zamyšlení:
1) Budu přikrývat vždy úplně suché auto?
(Nikdy není suché dost! )
2) Bude, byť pomístně, ležet plachta přímo na karoserii?
(Vždy se takové místo najde! )
3) Bude instalovaná plachta větrat?
(I když má větrací průduchy, tak nebude větrat tak, jako když tam vůbec není! )
4) Co udělá zkondenzovaná vlhkost pod plachtou?
(Vždy tam bude nějaká kondenzace, nemá kam utéci a když do toho zasvítí sluníčko, tak se vypaří, samozřejmě pod plachtou a poleze si "cestou nejmenšího odporu" kam se jí zlíbí! A následně zaleze i tam, kam by jinak srážková voda nevlezla! )
5) Co relativní vlhkost? V zimě dosahující ke stu procentům?
(Pod plachtu se dostane, protože je všude ve vzduchu a "neteče jenom shora dolů"! )
6) Mám dřevěnou nosnou konstrukci bydlouše?
(Pokud ano, tak každá kapka vody nebo její páry uvnitř je počátek "dřevokazných procesů" - rozuměj hniloby nosné konstrukce! )
7) Pokud platí body 4) a 5), tak jak je to s plísněmi v uzavřeném prostoru?
(Odpovězte si každý sám! )

... A to by se našlo dalších bodíků mnohem více! ...

Takže za mně - BALENÍ DO PLACHTY JE BLBOST A PŘINEJMENŠÍM ZKRÁCENÍ ŽIVOTNOSTI BYDLOUŠE A ZADĚLÁNÍ NA PRŮŠVIH S PLÍSNĚMI A HMILOBOU!

Tak - to je můj dušecní výlev a můžete se do mně zase pustit .... (už jsem si zvykl ... ) :o :_ :D
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
gruntikgruntikČlen
Přidáno před 7 let
Hatiti- pokud píšeš o igelitové plachtě, tak s Tebou souhlasím. Pokud se však jedná o několikavrstvou prodyšnou plachtu, tak s Tebou nemůžu souhlasit. Mám s ní přikrytý karavan a i za deště je pod plachtou sucho, tak nemá co kondenzovat. Troufám si tvrdit ,že plachta je i lepší než přístřešek, protože na karavan nebo auto nesvítí slunce které postupně likviduje plasty. Samozřejmě manipulace s plachtou je vopruz.
Ahoj Zbyněk.
www.tomodo.cz
sejbasejbaČlen
Přidáno před 7 let
Moje zkušenost: Přes zimu parkuji již pátou zimu pod plachtou a naprostá pohoda. Samozřejmě to není nějaká igelitka za pár korun /u ní je i velké nebezpečí mimo jiné odření oken/, ale je to plachta přímo určená na přikrytí karavanu. Zadrží vodu a zároveň je prodyšná. Auto je pod ní suché. Dovnitř dávám pro jistotu ještě pohlcovač vlhkosti a nechávám okna na mikroventilaci.
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

sejba napsal:


dávám pro jistotu ještě pohlcovač vlhkosti a nechávám okna na mikroventilaci.



Mám za to, že pohlcovač vlhkosti a otevřená okna nejsou ta správná kombinace :o
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Souhlas s Hatiti
sejbasejbaČlen
Přidáno před 7 let
Jestli není správná kombinace pohlcovač vlhkosti a mikroventilace nevím, ale vždy na jaře je v karavanu svěží vzduch a není cítit žádná zatuchlina. V pohlcovači je trochu vody. Je to má odzkoušená metoda.
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

sejba napsal:
Jestli není správná kombinace pohlcovač vlhkosti a mikroventilace nevím, ale vždy na jaře je v karavanu svěží vzduch a není cítit žádná zatuchlina. V pohlcovači je trochu vody. Je to má odzkoušená metoda.

... Když myslíš ... :_
(Pokud je tam jenom "trochu vody", tak kam zmizela ta ostatní? Nevypařila se tak náhodou? Nevypařila se zase zpátky ze sběrné nádobky toho odpařovače? A jenom tak mimochodem - každý vlhký vzduch je "svěží"! Zkus si tam dát ten svůj odpařovač jindy - nejlépe na jaře nebo na podzim, a nejspíš zjistíš, že v něm bude daleko více vody, než ta "trocha vody" za celou zimu!
Ale už jsme zase u toho hrachu na stěně! Fakt se tam neudrží! )

... Je to marný, je to marný, je to marný ...
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Tak to mě by teda zajímalo, jak to vlastně je. Je tu někdo, kdo tu plachtu používá už dlouho?Už mu auto shnilo? Možná by stálo za to, změřit vlhkost stropu a stěn auta s plachtou a bez. Logicky mi připadá, že auto bez plachty natáhne víc vlhkosti, než s plachtou. Tak nevím.
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Sapuki napsal:
Tak to mě by teda zajímalo, jak to vlastně je. Je tu někdo, kdo tu plachtu používá už dlouho?Už mu auto shnilo? Možná by stálo za to, změřit vlhkost stropu a stěn auta s plachtou a bez. Logicky mi připadá, že auto bez plachty natáhne víc vlhkosti, než s plachtou. Tak nevím.

Bingo! To přesně by to chtělo! Ostatní je jenom teorie!
Ale ruku na srdce - když máš už pořízenou plachtu, tak jí tam stejně vždycky dáš ...
Takže jsme zase na začátku ...
Leda se tak kouknout po inzerátech, kdo co prodává, v jakém stavu a li to bylo pod plachtou, či ne.
Nicméně trvám na tvrzení svém, že "soudruh Vzduch", pokud může proudit, nebo se aspoň pohybovat, tak mnohé vyřeší! No - a pod plachtou toho pohybu asi moc nemá - resp. má, asi jako lev v kleci. Ten si taky seje pod sebe. :o
(Prd vypuštěný v kabině výtahu sice pohyb má - nahoru a dolu, ale je v kabince zahnízděn tak dlouho, dokud jej někdo nevyvětrá, nebo pokud postupně nepronikne škvírami jinam! Doporučuji vyzkoušet v praxi. Podobně to je se vzduchem v bydloušovi pod plachtou. Mám pokračovat? Myslím, že už raději asi NE! )

:( :o :_ :D
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
FeromontFeromontČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Sapuki napsal:

Tak to mě by teda zajímalo, jak to vlastně je. Je tu někdo, kdo tu plachtu používá už dlouho?Už mu auto shnilo? Možná by stálo za to, změřit vlhkost stropu a stěn auta s plachtou a bez. Logicky mi připadá, že auto bez plachty natáhne víc vlhkosti, než s plachtou. Tak nevím.


Ahoj Sapuki a ostatní , v loňském roce jsem pořídil na novou vestavbu třívrstvou , prodyšnou zakrývací plachtu od firmy Eurotrail ,cena cca 9tis. Plachta provětrává po celé své ploše ,když se podíváš z vnitřní strany tak téměř prosvítá. Auto nepoškrábe je měkká. Na plachtě stojí voda a auto je suché. Mám jej stát u baráku a pravidelně to kontroluji. Plachta má dva zipy na boční dveře, takže se dostanu bez problému dovnitř.Není to žádný igelit. Co je trochu
opruz je nandavání,ale to už tu bylo zmíněno . Za mě palec nahoru.
Jana a Luboš
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
Zkus si vzít např. "funkční bundu", která ven dýchá a nepromokne. Dej si ji na obličej a dýchej. Patrně to nebude tak snadné jako s holou hubou. Když se opře slunce do mokrého auta, vyschne voda rychle. Když se bude nahřívat studený vzduch pod plachtou, udělá tam sauničku. Dokud vodní pára nedosáhne potřebného tlaku, aby se protlačila tou plachtou, nad kterou bude teprve schnout, bude se tlačit tam, kde bude mít menší odpor. Třeba někudy do auta.

Takto si to alespoň myslím já.
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

maria napsal:
Zkus si vzít např. "funkční bundu", která ven dýchá a nepromokne. Dej si ji na obličej a dýchej. Patrně to nebude tak snadné jako s holou hubou. Když se opře slunce do mokrého auta, vyschne voda rychle. Když se bude nahřívat studený vzduch pod plachtou, udělá tam sauničku. Dokud vodní pára nedosáhne potřebného tlaku, aby se protlačila tou plachtou, nad kterou bude teprve schnout, bude se tlačit tam, kde bude mít menší odpor. Třeba někudy do auta.
Takto si to alespoň myslím já.

Naprosto přesně! Že mne to nenapadlo! Tak jednoduché přirovnání!
Ty o bundě na hubě a já o prdu ve vejtahu! ... !t :_ :D
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
J
jirhavČlen
Přidáno před 7 let
Já když chci poradit tak se většinou ptám toho, kdu tu věc má,neboť znám přísloví :o :myslet znamená h.....o vědět. Přesně s touto specialní plachtou to zde popisuje Feromont. !y
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

jirhav napsal:
Já když chci poradit tak se většinou ptám toho, kdu tu věc má,neboť znám přísloví :o :myslet znamená h.....o vědět. Přesně s touto specialní plachtou to zde popisuje Feromont. !y

Tak si to přečti znovu a pak ještě raději jednou, možná i víckrát, dokud Ti to nedojde:

Citovat

Feromont napsal:
Ahoj Sapuki a ostatní , v loňském roce jsem pořídil na novou vestavbu třívrstvou , prodyšnou zakrývací plachtu od firmy Eurotrail ,cena cca 9tis. Plachta provětrává po celé své ploše ,když se podíváš z vnitřní strany tak téměř prosvítá. Auto nepoškrábe je měkká. Na plachtě stojí voda a auto je suché. Mám jej stát u baráku a pravidelně to kontroluji. Plachta má dva zipy na boční dveře, takže se dostanu bez problému dovnitř.Není to žádný igelit. Co je trochu opruz je nandavání,ale to už tu bylo zmíněno . Za mě palec nahoru.

Podstatné je zde:"... v loňském roce jsem pořídil na novou vestavbu třívrstvou , prodyšnou zakrývací plachtu od firmy Eurotrail ..."

Už je Ti to jasný?
Nový auto, nová plachta a jedna zima ...
... možná bude brzy měnit bydlouše ...
... a jistě jej bude prodávat i s tou plachtou! ...

HOWGH! :o
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,691,179 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23049 sekund | Průměrně za: 0.23049 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.32MB/4MB