Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 omezeny budget, male-velke predstavy: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

omezeny budget, male-velke predstavy

Poslední aktualizace před 7 let
J
JakubToSemJaNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj, tady Jakub a mam prvni varku hloupych otazek :)

Chci udelat vestavu pro svoji mobilni 'kancelar' a procestovat trochu Evropu. Horolezec, programator ktery zna par lidi co na punk nejakou dobu v dodavce bydli. Mam omezeny budget zhruba 200k ktery chci utratit na oboje - dodavku a zakladni vestavbu s tim, ze se dodatecne da dostavovat a doinvestovavat na ceste.
Nevim jestli nemam moc zkreslene predstavy, proto se rad zeptam vas, lidi kteri s vestavbami maji zkusenosti. Za ty tydny co to zkoumam jsem zjistil, ze to neni tak levna sranda a ze ta idilka taky nemusi byt tolik idilicka :) takze dost reci a k tomu ceho chci snad jednou docilit. (v Lednu chci zacit, stehuji se kvuli tomu ze zahranici zpet do cech kde mam pristup k naradi a garazi)

Jednalo by se o spartanskou vestavbu pro jednoho 'najemnika'. Dlouhodoby (mesice) ubytovani kde komfort krom postele nehraje tolik role. Nic extravagantniho s nadhernymi zavesy kolem oken a kytickami. Idealne:
1) postel u zadnich dveri, kde se obcas da pomazlit s holkou :_ a uloznym prostorem (myslim ze se tomu rika ?garaz?) pod posteli ke ktery se dostava skrze zadni dvere, tam by byl padak na paragliding, horolezecke vybaveni, na kraji mozna nadrz na plyn a elektro krabice.
2) zakladni kuchynka (varic) mozna i s malym ?drezem? (nevim jestli je drez vhodny, ale na vycisteni a hygienu se muze hodit?)
3) pracovni stul, na ten by mohla poslouzit kuchynka sama, videl jsem vychytavky jako vyko na drez a varic, kde se z kuchyne stala pracovni plocha na pocitac.
4) sprcha se zachodem... todle bude asi orisek. Do toho punk stylu tydle dve veci moc nezapada, ale nedokazu si moc predstavit byt nekde delsi dobu napriklad lozit nekolik hodin na stene a nemit moznost se osprchovat pred spanim :) Takova vec se da samozrejme vyresit vice zpusoby, napriklad dlouhou hadici a sprchovat se za zavesem venku, VR zachody jsou maly. Takze todle necham skoro volitelne ale za jakekoliv rady to vyresit budu jedine rad.
5) Elektrina, !e panely z dlouhodobeho hlediska musi byt, jestli mi ale reknete ze se notebook da nabit z baterky auta ktera se nabiji jezdenim a neni potrebova je kupovat hned na prvni vyjizdku, budu jedine rad :g Mozna to bude prave jedna z veci ktera se da dodelat az na ceste.

Ted zpet k budgetu. Mam zhruba 200 tisic (jsem porad mladoch! tak se nesmejte :)) ) jako pocatecni ivestici jak do vanu tak do vestavby s tim ze rad investuju dalsi penize behem cesty, napriklad za uz zminene solarni panely nebo zachod, nebo co mi doporucite jako priority, opravdu nemam predstavy a je lepsi se ptat lidi kteri o tom neco vi nez hazet hrach na zed :P (mimochodem.. nedrzi) :he

Je to realna predstava na prestavbu s timdle budgetem nebo jsem si to vysnil? Chtel bych projet, polozit a prolitat Evropu, mam praci kterou muzu delat odkudkoli kde je internet (todle uz nechte na mne, zadny satelitni internet!). L2H2 by mela nejspis stacit, mam ~190cm a spat umim i diagonalne jestli postel umozni :)

Ani nevite jak moc dekuji za kazdou odpoved!
Upravil JakubToSemJa dne 02.12.2016 01:09, před 7 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Čau Kubo, protože lítáš PPG tak ti pomůžu. Musíš přijet do CL. Kontakt na mě v sekci servisy. Moje jméno je v karavanovým světě docela známý. Karel
JozaJozaČlen
Přidáno před 7 let
Fiata 2,3 L2H2 mám fotky jsou tady http://www.carava...um_id=8005

ale s tvou výškou asi udělej podélný spaní. ať se ti podaří .....
J
JakubToSemJaNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj Karle. Ja uz narazil parkrat na tvuj komentar a vsiml si jak se snazis zacatecnikum pomoct. Za to hrozne moc diky! :) Bydlim ted v Innsbrucku a prijet by bylo slozite. Po novem roce se ale stehuju kvuli prestavbe do Brna a to bych skrze vikend prijet mohl, takze pokud to s tou navstevou myslis vazne, tak budu jedine rad a zastavim se hned v Lednu! !y Mimochodem, powered paragliding nelitam, jen normalni paragliding :)

Joza, diky moc za tip. puvodne jsem zvazoval Iveco, ale po precteni par vlaken tady jsem usoudil ze Ducato bude asi nejlepsi. projel jsem tvoji galerii a uvedomil si jak moc mista ta sprcha zabere. navic mas build ktery je vlastne hodne podobny tomu co mam v hlave :) Jak dlouho to stavis a pojud se muzu zeptat, kolik jsi do toho zatim nainvestoval? Vsiml jsem si ze nemas udelanou podlahu a na zadny fotce jsem nevidel co mas mezi sprchou a ridicem.
J
jk1000Člen
Přidáno před 7 let
Jak to tak ctu... ses si jisty, ze potrebujes vestavbu? Opravdu maly obytnacek do 6m pro 2-4 lidi z 90tych let od kvalitni firmy (frankia, euramobil,...) se da pri trose hledani a stesti v Nemecku za 5-6tis. EUR poridit. Protoze chces v aute vic bydlet nez vyletovat, poskytne ti takove auto o dost vic prostoru jak zivotniho tak k pripadnym upravam. Budes o fous napadnejsi a operativnost auta bude vesmes stejna jako s dodavkou.
mekiemekieČlen
Přidáno před 7 let
Jestli budeš jezdit opravdu převážně sám, tak bych si dokázal představit i jiné a lepší konfigurace, než lůžko vzadu napříč. S tvou délkou by určitě bylo lepší podélné lůžko rozložitelné na 1,5 postel, kdyby byla občas nějaká přítulkyně, abyste se nemačkali. Zvlášť jestli chceš v tom prostoru ještě pracovat. Co se týče přežití, tak to ti Karel určitě poradí nejlíp.
Co se týče stavby a co nejlevnějšího vybavení, je na youtube plno videí, stačí hledat self built campervan nebo DIY camper nebo campervan conversion, kde najdeš, jak se to dá vyrobit s minimem peněz a trochou šikovnosti. Osobně doporučuji 15 mm březovou multiplex překližku (jak popisuji ve své stavbě) - je relativně levná a hlavně lehká a pevná. Vycházím z toho, že nepotřebuješ luxus, ale účelnost. I tak za těch 200 tisíc budeš muset dělat hodně kompromisů. aby ses do toho vešel.
A možná bych nevylučoval ani to Iveco nebo Sprinter, případně VW LT - pokud si vyhodnotíš, že by do hor bylo lepší 4X4, protože u jiných značek budeš čtyřkolku shánět těžko.
Protože budeš v autě chtít i pracovat, nebude asi stačit jídelní stůl, jaký je v normálním obytňáku a pracovat na kuchyňské lince znamená před prací umýt nádobí a někam poklidit nedojezené jídlo v hrnci. Lednička v autě je malá, moc se do ní nevleze . Nejdůležitější si co nepřesněji vydefinovat potřebu úložného prostoru, pracovního prostoru, jak se budeš stravovat, jak bude tvůj den probíhat a z toho si vymyslet vnitřní prostor, tak aby to při dlouhodobém bydlení fungovalo, protože jinak se budeš každý den nasírat tím, že aby ses někam dostal, tak musíš něco předělat jinam.
Ale hlavně si zvaž jestli chceš stavět nebo létat. Možná by opravdu bylo lepší si pořídit starší obytňák. Sice bude pomalej, ale vybavenej tak, že si to sám nikdy nevybavíš, protože to je dneska za desetinásobek toho, na co tě to přijde, když koupíš slušné 20 let staré obytné auto, vyrobené profesionálnim výrobcem. a pak nezbývá, než si to dovybavit tím, co potřeuješ na práci.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
Upravil mekie dne 02.12.2016 18:48, před 7 let
J
JakubToSemJaNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

jk1000 napsal:

Jak to tak ctu... ses si jisty, ze potrebujes vestavbu? Opravdu maly obytnacek do 6m pro 2-4 lidi z 90tych let od kvalitni firmy (frankia, euramobil,...) se da pri trose hledani a stesti v Nemecku za 5-6tis. EUR poridit. Protoze chces v aute vic bydlet nez vyletovat, poskytne ti takove auto o dost vic prostoru jak zivotniho tak k pripadnym upravam. Budes o fous napadnejsi a operativnost auta bude vesmes stejna jako s dodavkou.


Uh, tezka otazka. Dneska jsem projizdel internet krizem krazem a vlastne koukal jen na dodavky a predelavky. Ne ze by se mi ta predstava karavanu nelibila, musi to byt fakt hrozne pohodlny.. jde ale taky o stealth parkovani. Nerad bych aby mi kazdy vecer klepali na okna at vypadnu a jdu nekam na placeny parkoviste. V dodavce jsme pod radarem, splynu :) Navic se na karavan ani moc necitim, safra je mi 26! (nerikam ze predstava bydleni v dodavce je nejaka ruzovejsi :)) )

Citovat


Jestli budeš jezdit opravdu převážně sám, tak bych si dokázal představit i jiné a lepší konfigurace, než lůžko vzadu napříč. S tvou délkou by určitě bylo lepší podélné lůžko rozložitelné na 1,5 postel, kdyby byla občas nějaká přítulkyně, abyste se nemačkali. Zvlášť jestli chceš v tom prostoru ještě pracovat. Co se týče přežití, tak to ti Karel určitě poradí nejlíp.
Co se týče stavby a co nejlevnějšího vybavení, je na youtube plno videí, stačí hledat self built campervan nebo DIY camper nebo campervan conversion, kde najdeš, jak se to dá vyrobit s minimem peněz a trochou šikovnosti. Osobně doporučuji 15 mm březovou multiplex překližku (jak popisuji ve své stavbě) - je relativně levná a hlavně lehká a pevná. Vycházím z toho, že nepotřebuješ luxus, ale účelnost. I tak za těch 200 tisíc budeš muset dělat hodně kompromisů. aby ses do toho vešel.
A možná bych nevylučoval ani to Iveco nebo Sprinter, případně VW LT - pokud si vyhodnotíš, že by do hor bylo lepší 4X4, protože u jiných značek budeš čtyřkolku shánět těžko.
Protože budeš v autě chtít i pracovat, nebude asi stačit jídelní stůl, jaký je v normálním obytňáku a pracovat na kuchyňské lince znamená před prací umýt nádobí a někam poklidit nedojezené jídlo v hrnci. Lednička v autě je malá, moc se do ní nevleze . Nejdůležitější si co nepřesněji vydefinovat potřebu úložného prostoru, pracovního prostoru, jak se budeš stravovat, jak bude tvůj den probíhat a z toho si vymyslet vnitřní prostor, tak aby to při dlouhodobém bydlení fungovalo, protože jinak se budeš každý den nasírat tím, že aby ses někam dostal, tak musíš něco předělat jinam.
Ale hlavně si zvaž jestli chceš stavět nebo létat. Možná by opravdu bylo lepší si pořídit starší obytňák. Sice bude pomalej, ale vybavenej tak, že si to sám nikdy nevybavíš, protože to je dneska za desetinásobek toho, na co tě to přijde, když koupíš slušné 20 let staré obytné auto, vyrobené profesionálnim výrobcem. a pak nezbývá, než si to dovybavit tím, co potřeuješ na práci.


Dekuji moc Mekie za podrobnou odpoved. Abych pravdu rekl, ten iveco mi porad vychazel nejak nejlip, je na nej hodne inzeratu a neni tolik drahej. Stejny motor jako Ducato a je sirsi. Vsichni si ale stezuji na elektroniku, potom jdu na nejaky britsky server a daily dostane na spolehlivost maximalni pocet hvezdicek, jsem z toho vul :)

Moc diky za tu radu o tech prioritach, takdle jsem nad tim neuvazoval. Popravde jsem zvykly pracovat z kavaren, kde si objednam kafe a po par hodinach dalsi, hlavne kvuli wifi. Takze krom toho ze ve vanu mozna ani cely den nebudu (asi jenom dobre), tak vlastne mozna tak velkou pracovni plochu nepotrebuju a bude mi stacit jen nejakej nasazovaci stolecek na vecerni brouzdani po caravan24.cz :D

Kazdopadne dnes jsem skoro cely den projizdel ruzne buildy a v hlave se mi asi to rozplanovani cele zmenilo. Hlavne teda zmizela sprcha, hold to bez ni budu muset nejak prezit a byt odkazany na public sprchy pro ridice a maximalne mit sprchu na baterky pro pripad nouze.


Abych pravdu rekl, ono se to dost blbe rozplanovava, kdyz pred sebou to auto nemam. Napadlo me zajit si do Ikei pro kartonovy krabice a izolepu, rozmerit si ten prostor v obyvaku a zkusit si to nejak rozvhrnout, to mi prijde jako lepsi varianta nez to delat treba na pocitaci, kde to muze vypadat hezky ale porad nebudu mit predstavu jak budou jednolive prvky v realu vlastne velike :)



Prikladam nejake buildy na ktere jsem dneska narazil a zamlouvali jse mi. Vsechny jsou od lidi co vanu nejakou dobu bydli :)
Fotograf Adam Nawrot Nema ani kuchynku, zato fakt velkou pracovni plochu
Filmar Zach Both Ten moc prostoru na veci asi nepotrebuje :)

Vsem moc dekuju ze jste si udelali cas odpovidat.

Automatické sloučení 02.12.2016 19:38:
Uuh, safra. S tema radama se roztrhl pytel. Par z vas mi i napsalo soukromou zpravu :) Jste fakt dobra komunita.

Chtel bych jenom tak nejak shrnout nejaky pouceni, rady a vlastni myslenky ktery jsem tak nejak shrnul od vas a z internetu za posledni den.
Jeste predtim bych ale chtel rict, ze me od toho tady hodne lidi odrazuje a ja si dokazu predstavit proc, ono to sranda nebude. Na obranu bych chtel rict, ze se do niceho velkeho poustet nebudu :)

1) Postel u zadnich dveri se mozna bude muset jeste promyslet. Pro me osobne neni problem spat trochu diagonalne kdyz budu spat od rozku k rozku, budu si ale muset vsechno premerit doma v obyvaku (snad jeste dneska napisu jak to dopadlo :) ) Libi se mi ale ta predstava moct vyklopit pulku postele a mit misto matrace japonsky Futon. Pak mam z postele i gauc.
2) Zakladni kuchynka na zacatek asi nebude, objednal jsem varic na alkohol a hold budu varit na zemi u vysunovacich dveri nez se kuchynka casem dodela :)
3) prvni verze stolu bude asi jenom takova ta kovova trubka pro kterou si udelam vyrez v podlaze a na ni stul nasadim.
4) Sprcha a zachod v nejblizsi dobe vubec resit nebudu. Naucim se vyuzivat prostredi ve kterym zrovna budu a koupim jen tu sprchu na baterky, co ma cerpadylko, pro stav nouze.
5) Elektrina bude.

Vy me tu asi poslete vsichni do haje, ze se nebudu snazit o nadhernou vestavbu (minimalne teda zezacatku) kterou bych prezentoval ceske zlate rucicky a namisto toho budu mit spartanskou vyabu typu "neni bezdomovec ale bydli tak" :D

Mne jde ted hlavne o to cestovani, pracovat muzu v kavarnach porad a van mi minimlane ze zacatku bude slouzit jako auto a misto na preckani noci. Vsechny ty nice-to-have veci muzu dodelavat casem.

Snad je ta moje predstava realna a i tak si nenakladam na zada kriz.
Upravil JakubToSemJa dne 02.12.2016 20:38, před 7 let
JurajSKJurajSKČlen
Přidáno před 7 let
Kubo. Píšeš že chceš cestovať, cestovať, cestovať. Prvý problém ktorý napadol mňa: zohnať z tvojím rozpočtom spoľahlivú dodávku ktorá nebude mať nalietaný milión.
J
JakubToSemJaNováček
Přidáno před 7 let
Juraj, o to mam nejvetsi strach. Ze pojedu a bude se to sypat kazdy tisic. Myslis, ze opravdu vyplati zaivestovat vic? Teoreticky bych ten svuj budget mozna o 50, maximalne dalsich 100 mohl zvednout (mam nejake nasetrene penize na moc spatne casy, tak bych to musel tahat z toho), chci ale do dodavky rezat pro kvuli ventilatoru a tak a moc se mi nechce rezat do veci za 200 tisic :)) Safra, ne ze bych ale chtel roztahovat ten rozpocet. Krom toho ze jsem za posledni den hodne slevil z predstav se mi jeste nechce invetovat o dalsich 50-100 tisic vic :|
J
jk1000Člen
Přidáno před 7 let
50 tisic navic nic neresi - dodavku si nikdo nekupuje na to, aby stala - vsechno v tehle cenove relaci bude mit bud kupu nalitano nebo ne zrovna idealni stav

zamysli se nad tim obytnakem, jak pisu vyse - neni nic divnyho najit 20 let stary auto se 150-200 tis. km, u dodavky nerealny
vsechno mas hotovy a staci jen ladit a opravovat - nenapadnost vestavby je iluze - kde te nechteji s obytnakem, nebudou te chtit s vestavbou a kazdej to pozna
J
JakubToSemJaNováček
Přidáno před 7 let
No nedelate mi radost, ale je to asi strizlive. Kouknu se na vsechny moznosti. Obcas narazim na dodavku co ma nalitanych treba 250-300 za ~100 tisic plus minus par tisic, kdo vi ale kolik ujeli na zpatecku :)
Upravil JakubToSemJa dne 02.12.2016 22:02, před 7 let
JurajSKJurajSKČlen
Přidáno před 7 let
Tak ako píše jk. Porozmýšľaj nad tým, že zľavíš z tej tvojej stealth predstavy. ( odporúčam prečítať toto vlákno http://www.carava...d_id=20397 ) To čo vidíš v mojom avatare má 22 rokov a 160k kilometrov. 2,4 hladký diesel MB bez akýchkoľvek kurvítok ktorý ozaj naklepe pri správnej opatere aj ten milión.
F
frantajetelNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj,

mám, bohužel zatím jen v hlavě, podobný projekt pro 1, vyjímečně 2 lidi, tak si dovolím přidat pár poznámek. Něco z toho je možná blbost, ale tak nějak mi to ta hlava rýsuje. Pokud to někdo okomentujete, budu jenom rád .-)

- uvažuju taky takovým punk stylem, nepotřebuju nic načančanýho

- při výšce 190cm bych rozhodně řešil spaní podél, mám blbý zkušenosti se spaním se zaseklou hlavou i nohama

- mám představu, že bych dělal postel vyšší, cca 70cm spodek desky - důvod - víceuúčelové využití, tj. v zadní části úložné prostory (buď volné místo, nebo šuplíky, bedýnky) a vepředu pouze po překlopení matrace pracovní stůl pro práci na ntb, jídlo a tak. Po skončení činnosti se matrace vrátí a židle šoupne pod postel

- pokud chceš nějak slušně fungovat, nevzdával bych se ani kuchyně, ani sprchy, i když by to bylo v úplně omezené verzi, jakože 2x kanystr pod dřezem, vařič ke 2kg bombě a sprchovat se z kanystru, kde si nahřeju vodu na vařiči. Dají se tady na serveru najít návody, jak udělat odpadní nádrž z trubek KG na míru auta, plechová sprchová vanička stojí pár kaček, takže se to dá poskládat za málo.

- no a WC, toho bych se nevzdal určitě, těch krizových chvil jsme na cestách už několik zažili každý a jsou chvíle, kdy by za to člověk dal cokoliv :-D

- pokud budeš vybírat něco jako L2H2, tak se to tam musí vlézt všechno. Ducato má 180x300 cm půdorys v této velikosti.

- pár lidí tu psalo, že to zkusmo skládali z krabic a že jim to hrozně pomohlo, takže to je osvědčená cesta .-)
J
JakubToSemJaNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj Franto, moc nerozumim tomu

Citovat

a vepředu pouze po překlopení matrace pracovní stůl pro práci na ntb
Myslis to tak, ze ta deska 'rošt' postele bude zaroven i stul?

Jinak s tou sprchou a kuchyni souhlasim, z dlouhodobyho hlediska je to must have. Zezacatku mi ale bude vazne stacit jenom varic na podlaze (link jsem posilal nahore) a nouzova sprcha na baterky.

Jinak koukam ze ses Brnak, v Lednu se tam dostanu, co takdle si skocit na piiiivo? :P
mekiemekieČlen
Přidáno před 7 let
Pro dokreslení, jak bys měl postupovat si přečti(pokud jsi to už neudělal), jak vymýšlel Radek Sladký svého Mikeše http://www.carava...;c_start=0 a http://www.carava...cle_id=352
Já jsem stavěl takto http://www.carava...cle_id=567 konfigurace pro tebe naprosto nevhodná, ale jen jsem chtěl dokreslit to, že lednička, bufík, nádrže a další věci i když starší a jseš v tom jen ve vybavení za 100 tisíc - bez auta a spolehlivé auto je problém. Pro člověka jako ty, je ideální staré auto bez elektroniky, které není shnilé - takže před rokem 2000. Osobně nemám rád alkovny, ale když uvážíš, že v tom chceš bydlet dlouhodobě, tak např. tohle http://suchen.mob...eyeCatcher
je to za 175 tisíc a projezdíš s tím celý svět a pokud se to poláme, tak to opraví kdekterý garážový automechanik a vybavené to je, že víc nepotřebuješ. Jasně, to na co odkazuju, je nad 3500, ale najdou se podobné do 3500, nechtělo se mi hledat. Dal jsem to na dokreslení mého (a myslím, že nejsem sám) názoru, že hotové staré auto pro tebe bude rozumnější cesta
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
Upravil mekie dne 03.12.2016 11:06, před 7 let
P
PilotekČlen
Přidáno před 7 let
Ja by som radil tiež nestavať (v konečnom súčte to bude drahšie), radšej kúpu staršieho, zachovalého. Ide aj o to, že práve obytné auto nemusí mať veľa najazdené a mnohé nebudú ani chytené koróziou (často sú v zime nejazdené).

Ja by som sa pre Tvoj spôsob využitia prikláňal ku kompaktnosti a čo najmenšej nápadnosti (čiže vestavba). Otázna je izolácia v zime (ako pedantne bolo auto zaizolované). Aj tak treba myslieť aspoň na dve 10kg PB fľaše, resp. naftové kúrenie.

Staršie ročníky majú často dobré motory (Ducato 2.5 TDI resp. Sofim (Iveco) 2.8 TD (označované rôzne u rôznych značiek)).

Ducato/Jumper/Boxer je aspoň masové, tým pádom nenápadné a v bežnom zahraničí sa bude dať opraviť resp. zohnať ND za rozumný čas a peniaze. Aj v prípade potreby nejakého drahého celku (motor, prevodovka) sa ľahšie zoženie na Ducato/Jumper/Boxer.

Ideálne by bolo, keby vestavba bola biela bez dizajnových polepov (najviac zaniknú mriežky chladničky, WC, servisné dvierka, sanie Trumy, vonkajšia prípojka na 230V...) a bez markízy, nosiča vzadu atď. Karavanové okná sa dajú čiastočne maskovať tmavým polepom miest, kde by dodávka mala okná, keby bola presklená.
Napr. tu vidno, čo urobí s nenápadnosťou ne-biela farba auta a množstvo karavanových "udělátok" viditeľných zvonka:
https://auto.bazo...e-auto.php
https://auto.bazo...28-HDI.php
Peugeot J5 2.5D Knaus Traveller 570 1992 náš veterán :-)
Upravil Pilotek dne 03.12.2016 22:33, před 7 let
roman29roman29Nováček
Přidáno před 7 let
skusil by som takto. kamarát(chodí často loziť) má dodávku kde má postel a varič (prenosná bomba 5kg).nič viac. ja osobne (pri takom rozpočte) by som poriešil dodávku ktorá nebude zdrojom častých problémov, začal jazdiť a potom by som zistil čo mi chýba a postupne dorábal. z môjho pohľadu by som sa neobišiel bez WC. voda sa dá poriešiť kanistrom. namiesto sprchy vlhčené obrúsky :).

Automatické sloučení 09.12.2016 12:14:
prípadne ešte dávam do pozornosti tento inzerát na inšpiráciu. stav nepoznám, nevidel som.... https://auto.bazo...e-auto.php
Upravil roman29 dne 09.12.2016 13:14, před 7 let
W
walibukČlen
Přidáno před 7 let
Problém s emisiami bude stále večší a dízlovým motorom pôjdu po krku. Ja by som starý dízel nekupoval, aj keď uznám že konštrukčne sú lepšie. Už dnes sa nedá bez zelenej emisnej známky cestovať cez Rakúsko a bude horšie, viď. zavádzanie emisných zón vo Francúzku a aktuálny smog v Paríži.
Ja by som kupoval Pežot-Fiat-Citroen , dízel s euro4, zelená plaketa, s klimatizáciou a sem tam sa nájde aj s dodatočným kúrením /topením/ Webasto /pozor, bez ohrevu motoru/ čo najmenej kilometrov /do 200 tis/, a čo najmladší ročník. Za 6000 eur dostaneš pekné auto.
V prvej fáze by som zvyšných cca1000 eur investoval do prenosnej kompresorovej chladničky, pár hranolkov a preglejku /překližku/ na palandu vzadu naprieč, ešte trochu preglejky na poličky, dve 20 l bandasky na vodu, prenosný hajzlík /porta potti/ ako núdzovku a malé strešné okno na vetranie počas spánku.
Ak ti pár korún ostane, tak matrac na tú palandu a zateplenie by som začal od stropu. Postupne môžeš pridávať, čo ti srdce a peňaženka ráči.
Ja som si takú minimalistickú vostavbu spravil pred 15 rokmi, ale manželke sa to zdalo príliš dobrodružné a odmietla spávať na divoko, do kempu to bola otrava. Dnes s tým autom chodí dcéra so zeťákom, mini koncepcia zostala, pribudli poličky, bednička od granátov, Dvojhorákový varič s 2 kg bombou, koberčeky, prídavné zámky /moc dôležité/, samolepky, niečo ako mňa nenaserieš a pod. Zeťák má asi 195 cm a spí vzadu naprieč, na tej palande čo som zo strešných lát a osb dosky spravil pred 15 rokmi.
PhanTomPhanTomČlen
Přidáno před 7 let
Na cestovatelském festivalu #Kolem Světa jsem měl možnost z blízka prohlédnout řešení pro dodávky typu WW Caravela a podobně. Už jsem něco podobného videl na svých cestách . Toto je produkce českého výrobce.
První Citroen Berlingo jsem měl vybavený něčím podobným, jsem freelancer už dobrých 20 let a "zamlada" mi to v Berlingu bohatě vystačilo. Dnes už se tahám s bydlikem na zádech, je to pro mne výhodnější řešení ..

Jo ještě ten odkaz , je to pan Stuchlík (Jaroslav), egoé s.r.o.

www.nestbyegoe.cz

Showroom mají v Praze, jinak jsou tuším z Bílovic

Tož tak ..
Upravil PhanTom dne 10.12.2016 09:56, před 7 let
I
IvanGSČlen
Přidáno před 7 let
Kamarád ve svých 70 letech prodal motorku a bez velkého hledání koupil koncem léta tohle auto, nechal si ho dovézt z Německa. I s přihlášením za 250 tisíc, + drobné opravy. Strávil v něm celý podzim, byl na Slovensku, v Dolomitech, auto funguje a Honza je šťastný.

Když jsme kupovali Důru, trvalo to něco přes měsíc, přes zimu se dost hekticky vyráběla vestavba a máme za sebou skvělou, bezstarostnou první sezónu. A velké plány do budoucna. Ale těch řečí, co jsme si vyslechli - "Americká dodávka, to vás sežere. Vždyť se na to nic nesežene. Takhle starý auto, co když se na tom něco po.ere...?".

Promyslet se to musí, ale tak nějak přiměřeně:-). Držím palce!

PS: Nedejte na mne, o karavaningu ještě nic nevím, spíš jsem měl štěstí na lidi, co tomu rozumí. Ale je to bezva..:-)

www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/14138019_570376629813363_3156924964504133218_o.jpg

www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/14206011_570376706480022_1407534566699123097_o.jpg

www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/14199326_570376929813333_7361131581878208780_n.jpg

www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/14231798_570376863146673_2087443046155792333_o.jpg

www.bmwgs.cz/forum/attachments/2016/01/14570742_585744474943245_1771647410286620475_o.jpg
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: JakubToSemJa, Karel Prokop, Joza, jk1000, mekie, JurajSK, frantajetel, Pilotek, roman29, walibuk, PhanTom, IvanGS, Yetti, skywalker

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,702,949 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23538 sekund | Průměrně za: 0.23538 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.38MB/4MB