Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zimní kempování: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zimní kempování

Poslední aktualizace před 7 let

Anketa: Jezdíte s karavanem(ne s obytným autem) i v zimě

    Ano [52/76]68 %
    Ne [20/76]26 %
    Mám strach ze zimních cest [4/76]5 %
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 7 let
Jak chystáte karavan ti kteří jezdíte i v zimě?
My jsme byli minulý rok s karavanem na silvestra a akorát jsem zadělával ty větrací otvory v podlaze.
Jinak byla docela pohoda. V noci okolo -10 a vytopila to elektrika. Plyn jsme použili akorát po příjezdu na místo aby bylo rychleji teplo. Zaděláváte nějak zvenku okna jako na obytných autech? Vodu jsme měli vypuštěnou ale záchod v chodu. Nalil jsem do splachovače směs do ostřikovačů.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
zdenek a Irena Lbczdenek a Irena LbcČlen
Přidáno před 7 let
Otvory v podlaze jsem zmenšil, stropní ventilaci u světlíků zčásti přelepil a vložil slabý polystirén. Na větrací mřížky od lednice nasadil kryty, koupil propan a jelo se. Dělám to tak každou zimu....... !y:_
Všude dobře tak co doma, cestujeme s autobytem RAPIDO...
haskyhaskyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Zdenek a Irena Lbc napsal:

Otvory v podlaze jsem zmenšil, stropní ventilaci u světlíků zčásti přelepil a vložil slabý polystirén. Na větrací mřížky od lednice nasadil kryty, koupil propan a jelo se. Dělám to tak každou zimu....... !y:_


Ahoj.Já jen nasazuji zimní kryty na větrací mřížky lednice,jinak nic.Největší zima - Silvestr Sedmihorky 2010 - venku mínus 18 a uvnitř krásných 24.
Hasky
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let
S karavanem na Božím Daru vítr, sníh -10 uvnitř trenýrková teplota. Žádné úpravy neděláme.
Před odjezdem zapnu topení s rozfukem a až potom napustím vodu.
Topíme výhradně Trumou s rozfukem a žádný problém, do odpadu dáváme sůl. používáme celoročně Propan.

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
W
wenaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, máme to stejné. Jezdíme převážně v zimě a taktéž bez úprav. Vodu napouštím doma a do splachovače nepřidávám nic . Topíme také rozfukem a pohoda
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let
Pokud v karavanu, obytce vše funguje jak má (Truma), tak se nemůže stát, že je uvnitř zima. Vždyť vytápíme jen několik m3... poměrně výkonnými topidly.
Otázka je, jak dlouho lze vytápět na 1 láhev ?
Až v tomto místě platí: Čím více máme zatepleno, nebo eliminujime úniky, tím prodlužujeme hodiny, dny energií co máme k dispozici (plyn, baterie).

V zimě vydržím na láhev propadu i týden, ale mám: venkovní kabát, zateplenou podlahu, kryty na okna a mřížky. Když jsem to neměl nebo nenasadil, tak i za 2-3 dny byla láhev plynu na dně.... Srovnání s přibližně stejnou teplotou -10 venku.
pedapedaČlen
Přidáno před 7 let
-u alkovny Fiat r.v. 2008 jsem vždy na zimu strkal do oken mirelony s folií, do odpadu nalil nemrzku, nasadil venkovní celokabát na kabinu, mřížky na lednici, zmenšoval průduchy u lednice..topení atd.
vydrželi jsme i při -25 st.C bez problémů....samozřejmě že omrzne kabina, podlaha garáže apd...
Truma 4,0kW

-u polointegrálu Fiat r.v. 2015 už tohle nedělám...nemám zimní paket....průduchy nechávám jak jsou, jsem toho názoru, že raději za 5 dní pobytu na horách spálím o 150,- kč více plynu a nechávám raději přirozeně těmito průduchy cirkulovat vzduch v autě, k lednici, k topení...mám pouze vnitřní přepážku v kabině...v garáži, kde je vývod topení ve 2/3 výšky garáže jsem trubkou svedl teplý vzduch k podlaze garáže, kde se to v zimě dost rosí....aktuálně máme za sebou Sölden (max. -10st.C ve 2860 m.n.m.,tři noci,mám 2x baterka po 90Ah-na druhou baterku jsem nepřepnul,spotřeba plynu tak 50% lahve,včetně lednice a vaření 2x/den) a vše v pohodě, uvnitř až 26 st.C....chce to hodně větrat, 2-3x za den celé auto na min. 5min-vše se méně rosí....jediné co určitě pomůže a objednávám u Königa je venkovní kabát na okna-myslím, že se tolik nebudou rosit/zamrzat okna uvnitř kabiny...
Truma 6,0kW

!d:z:l
haskyhaskyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Nemilany napsal:

Pokud v karavanu, obytce vše funguje jak má (Truma), tak se nemůže stát, že je uvnitř zima. Vždyť vytápíme jen několik m3... poměrně výkonnými topidly.
Otázka je, jak dlouho lze vytápět na 1 láhev ?
Až v tomto místě platí: Čím více máme zatepleno, nebo eliminujime úniky, tím prodlužujeme hodiny, dny energií co máme k dispozici (plyn, baterie).

V zimě vydržím na láhev propadu i týden, ale mám: venkovní kabát, zateplenou podlahu, kryty na okna a mřížky. Když jsem to neměl nebo nenasadil, tak i za 2-3 dny byla láhev plynu na dně.... Srovnání s přibližně stejnou teplotou -10 venku.


Zateplení určitě udělá šíleně moc.Ale protože jsem člověk líný,okna ani nic jiného nezatepluji(nezakrývám),tak lahev propanu v zimě přesně jako tobě bez zateplení a v závislosti na venkovní teplotě - 2-3 dny.
Hasky
Upravil hasky dne 23.11.2016 14:27, před 7 let
M
myspulinČlen
Přidáno před 7 let
Kolegové, o zimním karavaningu teprve uvažuji v teoretické rovině. Můžu se zeptat, kolik stojí ta jedna láhev propanu na 2-3 dny, které vám vydrží, jak tady zmiňujete? To je 10l? Děkuji.
BountyBountyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

myspulin napsal:

Kolegové, o zimním karavaningu teprve uvažuji v teoretické rovině. Můžu se zeptat, kolik stojí ta jedna láhev propanu na 2-3 dny, které vám vydrží, jak tady zmiňujete? To je 10l? Děkuji.


Akurát dnes som kupoval čistý propán, 10kg fľaša za 18.9 €. Idem len na tri dni a bude to môj prvý zimný výjazd, tak dúfam, že mi jedna fľaša vydrží !)
VW Touareg V6 + Weinsberg 480 QDK
---------------------------------------------------
www.collies.sk
P
paragČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Bounty napsal:

Citovat

myspulin napsal:

Kolegové, o zimním karavaningu teprve uvažuji v teoretické rovině. Můžu se zeptat, kolik stojí ta jedna láhev propanu na 2-3 dny, které vám vydrží, jak tady zmiňujete? To je 10l? Děkuji.


Propan většinou ptodávají 11kg mezi 400 - 500Kč avydrži zhruba 3 dny,topení,lednice,vaření a sprcha[membersonly][/membersonly].
Vše záleží na venkovní teplotě a zdali je sluníčko.
Ahoj Jarda


Akurát dnes som kupoval čistý propán, 10kg fľaša za 18.9 €. Idem len na tri dni a bude to môj prvý zimný výjazd, tak dúfam, že mi jedna fľaša vydrží !)
RobertoRobertoČlen
Přidáno před 7 let
už nejezdím .. jak auto - alkovna , tak karavan trpí vlhkostí v rozích a po pár letech je to na šrot ...:)
Někdo to ale neřeší , já zatím ano . :)
zdenek a Irena Lbczdenek a Irena LbcČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Roberto napsal:

už nejezdím .. jak auto - alkovna , tak karavan trpí vlhkostí v rozích a po pár letech je to na šrot ...:)
Někdo to ale neřeší , já zatím ano . :)


Vzhledem k tomu, že nám karavan stojí celý rok na ulici, tak jezdíme, pokud je kam, i v zimě. Když se vrátíme z výjezdu, dáme do karavanu ceresit, ten vlhkost pohltí, již několik roků to funguje. :_
Všude dobře tak co doma, cestujeme s autobytem RAPIDO...
RobertoRobertoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Zdenek a Irena Lbc napsal:

Citovat

Roberto napsal:

už nejezdím .. jak auto - alkovna , tak karavan trpí vlhkostí v rozích a po pár letech je to na šrot ...:)
Někdo to ale neřeší , já zatím ano . :)


Vzhledem k tomu, že nám karavan stojí celý rok na ulici, tak jezdíme, pokud je kam, i v zimě. Když se vrátíme z výjezdu, dáme do karavanu ceresit, ten vlhkost pohltí, již několik roků to funguje. :_


Asi je to kus od kusu ale zatím jsem asi neměl auto ani karavan , co by byl v zimě v pohodě .. Už z principu 3 cm vrstva pěny v sendviči nemůže dělat při mínusových teplotách zázraky a tam kam nejde teplý vzduch mi to vzdy rosilo a promrzalo .. Na to návazně vnitřní " sololit" v rozích a tokových místech začínal bobtnat a na problém bylo zaděláno ..
Současný karavan už zimuje jen v garáži a o zimní pobyty se nepokouším . Je to pak o boji s technikou - vydrží - nevydrží , zamrzneme / nezamrzneme a kouzlo odpočinku se vytrácí ...
Třeba na lyžích co s 3 upocenými unavenými lidmi v prostoru karavanu bez funkční sprchy , sušárny ..atd .
Máme vyzkoušeno, že když si zaplatím na týden apartmán , jsem na stejných penězích ..
Ale jistě kouzlo to má !) Mnohokrát vyzkoušeno ...
P
paragČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Roberto napsal:

Citovat

Zdenek a Irena Lbc napsal:

Citovat

Roberto napsal:

už nejezdím .. jak auto - alkovna , tak karavan trpí vlhkostí v rozích a po pár letech je to na šrot ...:)
Někdo to ale neřeší , já zatím ano . :)


Vzhledem k tomu, že nám karavan stojí celý rok na ulici, tak jezdíme, pokud je kam, i v zimě. Když se vrátíme z výjezdu, dáme do karavanu ceresit, ten vlhkost pohltí, již několik roků to funguje. :_


Asi je to kus od kusu ale zatím jsem asi neměl auto ani karavan , co by byl v zimě v pohodě .. Už z principu 3 cm vrstva pěny v sendviči nemůže dělat při mínusových teplotách zázraky a tam kam nejde teplý vzduch mi to vzdy rosilo a promrzalo .. Na to návazně vnitřní " sololit" v rozích a tokových místech začínal bobtnat a na problém bylo zaděláno ..
Současný karavan už zimuje jen v garáži a o zimní pobyty se nepokouším . Je to pak o boji s technikou - vydrží - nevydrží , zamrzneme / nezamrzneme a kouzlo odpočinku se vytrácí ...
Třeba na lyžích co s 3 upocenými unavenými lidmi v prostoru karavanu bez funkční sprchy , sušárny ..atd .
Máme vyzkoušeno, že když si zaplatím na týden apartmán , jsem na stejných penězích ..
Ale jistě kouzlo to má !) Mnohokrát vyzkoušeno ...


Kouzlo je v tom,že sleduji počasí a když je hezky,tak vyrazíme.Většinou na 4-5 dní,4 až 5krát za zimu a zatim se to tak na 95% podaří meteorologům uhádnout a my lyžujeme na sluníčku.Když objednáváš apartmán dopředu,nikdy nevíš jak bude.Máme alkovnu s dvojitou podlahou a tak problémy se zamrzajíci vodou(i opadní)odpadají,boty ráno vyhřáté od výdechu a sprcha funkčni,bez té si to nedovedu představit.Otvory neucpávám a na plynu nešetřím,vlhko musí někudy ven a ráno též dobře vyvětrat!!Plyn oproti ceně permici je nepatrná částka a plesnivé a shnilé rohy jsou nežádoucí.To znají hodně šetřílci co jezdí do kempů a topí el.přímotopy bez rozfuku.Vždyť jsem zaplatil el.tak přece nebudu topit plynem.Každý má však na zimní kempink jiný názor a to je dobře,jinak bychom se na ty parkoviště nevešli.
Přeji všem na lyžích hezké počasi a my,co jezdíme na divoko,nedělejme na parkovištích svinčík,nevypouštějme odp.vodu po sebe,abychom se mohli na ta pěkná místa znovu vrátit!!Už bez toho nás z hodně pěkných míst vyhostili a clověk když vidi chování některých z nás,
se tomu ani nemůže divit.
Ahoj Jarda
RobertoRobertoČlen
Přidáno před 7 let
Je to tak ... a ještě bych dodal bez na večer zapnuté elektrocentrály ...
PS : S dvojitou podlahou je to trochu jiné , vím ...:^
S
slepenejČlen
Přidáno před 7 let
beru si o deku víc ahoj
haskyhaskyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

slepenej napsal:

beru si o deku víc ahoj


Ahoj.Deku navíc nebereme - máme stejné v létě i v zimě - prostě si to pohodlí zaplatíme v plynu navíc.Ale pro SICHR,pod postelí jsou v pohotovosti spacáky - nikdy nevíš co se v té nejméně příznivé situaci rozbije.
Hasky
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Mezi okno a těsnící gumu dávám párátka po těch vyteče voda z orosených oken . Takže každé ráno po vytažení roletek neplave spodní guma ve vodě.

Ales Gute
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 7 let
Tak ty páratka jsou dobrej nápad. Hned o víkendu to vyzkouším.

Automatické sloučení 28.11.2016 21:21:
Jinak náš karavan má prý homolagaci do -25C, zatím jsme jej testovali jen kolem nuly, ale teplíčko a pohodlíčko. Ve starým táhlo kolem oken a museli jsme věšet na záclony ještě deky, hlavně v noci to bylo znát.
Ted máme topení Truma kotlem, vzduch nasává zevnitř, nikoliv z podlahy a z roury na druhý straně karavanu jde tak horký vzduch, že ruku neudžím.
TOpím na kombinaci plyn+Elektrika. Umí si to vzít podle jak hodně topí.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
Upravil Valteracci dne 28.11.2016 22:21, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,128,175 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26169 sekund | Průměrně za: 0.26169 (0) sekund | Dotazy: 154 | Použitá paměť: 2.42MB/2MB