Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jak chápete výraz "karavan"?: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jak chápete výraz "karavan"?

Poslední aktualizace před 7 let

Anketa: Jak chápete / používáte výraz "karavan"?

    Pouze jako obytný přívěs [68/82]83 %
    Pouze jako obytné auto [1/82]1 %
    Vše pojízdné, v čem se dá spát [13/82]16 %
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

SignBoss napsal:

A není ono to vlastně jedno..........................


Je. Ale téma na pokec na dlouhé zimní večery dobrý, ne?
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, můj názor je ten, že pod slova (karavan, caravan) je třeba zahrnout vše co tvoří možnost přemístitelného domova a tím i trochu jiného způsobu života, možná v CZ vycházejícího z trempingu. Nejdříve člověk chodil přírodou a spal pod širákem. Později k tomu, pro zvýšení pohodlí přidal stan. Vlivem postupu civilizace, zvyšování našich potřeb pohodlí to přešlo do karavaningu. To je cestování s vlastním zázemím, které se přibližuje domácímu komfortu, ale umožňuje měnit polohu. Takže obytné přívěsy a obytná auta jsou karavany.

Citace:
Jak vznikl název

Lidstvo si však muselo počkat až do 16. století, kdy se pohyblivým rodinným „krbům“ dostalo jednotného názvu, který se všeobecně rozšířil a je používán dodnes. Název se zrodil ve slavné Persii. Zalíbil se tehdy Angličanům, kteří si slovo karawan přizpůsobili na caravan. Trvalo ještě dalších 300 let, než se toto hnutí začalo mohutněji rozvíjet díky vynálezcům parního stroje, spalovacího motoru a tak dále. Karavaning se dočkal nových, mocných zdrojů pohonu, které mu otevřely velké vyhlídky.

Každý má právo si svůj domov na kolečkách nazývat jak chce, obecně a asi správně do karavaningu (caravaningu) patří obě skupiny.

Pepa
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

1jgs - Milan napsal:

Citovat

SignBoss napsal:

A není ono to vlastně jedno..........................


Je. Ale téma na pokec na dlouhé zimní večery dobrý, ne?


To je jasný, taky mě to docela zajímá. Hlavně to, že se mi nelíbí pojmenování " bydlík ". A momentálně jej mám v avataru. Prostě ironickorecesistický avatar :_
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
RomishRomishČlen
Přidáno před 7 let
My doma říkáme našemu obytném autu "bydlibus". :)
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Označení "Bydlísek" se u nás používá pro obytný auto. Karavan si ještě přezdívku nevysloužil, ale něco dostat bude muset, protože "Karavan" je o ničem.

A jen tak mimochodem:
- naše sekačka na trávu se jmenuje Eliška, jméno dostala, když jsem po 15ti letech provozu strávil totální generálkou několik večerů a získal k ní tak citovej vztah :D
- starej focus, co žere olej, je Volejnička (jako když mám doma 2 focusy, tak nebudu říkat starší/novější nebo modrej/šedej, ne?)
- zrezlá škodovka byla Ohnívák

Jo a nestydím se za to a ani si nepřipadám jako gay
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
ShebaShebaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

jarous350 napsal:

Označení "Bydlísek" se u nás používá pro obytný auto. Karavan si ještě přezdívku nevysloužil, ale něco dostat bude muset, protože "Karavan" je o ničem.

A jen tak mimochodem:
- naše sekačka na trávu se jmenuje Eliška, jméno dostala, když jsem po 15ti letech provozu strávil totální generálkou několik večerů a získal k ní tak citovej vztah :D
- starej focus, co žere olej, je Volejnička (jako když mám doma 2 focusy, tak nebudu říkat starší/novější nebo modrej/šedej, ne?)
- zrezlá škodovka byla Ohnívák

Jo a nestydím se za to a ani si nepřipadám jako gay



U nás je to podobné,naší dvoustopí rodinní příslušníci mají taky svá jména.Multipla dostala stejně jako náš kocour jméno Arnošt,karavánek Wenzel(už má nového majitele) byl Wáclav a náš nynější ,,hajánko-hačánko-papánko-camperváneček"(viz profilový obrázek)dostal jméno Bóďa. B)!y
Vozidlo : Ludwik XV (Citroen Jumper L2H1, r.v.2010)
Posádka: Já a moja
Upravil Sheba dne 23.11.2016 19:06, před 7 let
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Já bych trochu přitvrdil:-) Už jsem několikrát slyšel " Motorhome"...
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Sapuki napsal:

Já bych trochu přitvrdil:-) Už jsem několikrát slyšel " Motorhome"...


Proc pritvrdit? Vzdyt je to uplne normalni vyraz pro Rekreacni Vehikl neboli poamericku RV ;-)
Abych taky obohatil zdejsi diskuzi jmenama tak muj kempr ma jmeno Kosmik. Mival jsem Skodu Forman co jezdila jak bejk pac jsem ji dal kola z Oktavky, vypadala docela offroudove :-) No a ta skodovka se jmenovala Rudej Drak ale kamaradi ji rikali Kontas.... Byla tak rezava jak kontejner a aby jela tak se taky musela nejdriv strcit z kopce :-D

A tady mam Rudyho Draka alias Kontas i Kosmika na jedne fotce na mapach :-)
https://mapy.cz/z...id=8954553
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
Jo,brácha má poláka a říká mu Maringotka. :)
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Měli jsme takovej starej krám. Blbla mu řídící jednotka, vymlácenej podvozek a strašně chlastal. Říkali jsme mu Miloš.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
My rozlišujeme Peugeoty (206, 307 a obytný J5) na "Bobajz", "Falbala" a "Bobeš".
Mondeu jsem říkal Harry a pro Alfu Romeo mě žádná chytrá přezdívka zatím nenapadla :D
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,589,120 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17535 sekund | Průměrně za: 0.17535 (0) sekund | Dotazy: 102 | Použitá paměť: 2.04MB/2MB