Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jak chápete výraz "karavan"?: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jak chápete výraz "karavan"?

Poslední aktualizace před 7 let

Anketa: Jak chápete / používáte výraz "karavan"?

    Pouze jako obytný přívěs [68/82]83 %
    Pouze jako obytné auto [1/82]1 %
    Vše pojízdné, v čem se dá spát [13/82]16 %
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
Hezké odpoledne vespolek. Když se řekne "karavan", vnímám to jako obytný přívěs. Vždy jsem to tak vnímal. Vím, že spousta lidí říká "karavan" obytnému automobilu, ale přecházel jsem to, protože jsem si říkal, že nejsou do toho hobby zasvěceni a v té terminologii se neorientují. Dodnes to ale slýchám tolikrát a z míst, kde bych to opravdu nečekal, že začínám přemýšlet, jestli se celou dobu nemýlím já. Několikrát jsem se totiž bavil s kolegy s obytkou a ti mluvili o svém vozidle jako o "karavanu". V pořadu Autosalon opakovaně vysílali reportáže a testy obytných aut a mluvili o nich jako o "karavanech". Dokonce i na výstavě v Praze nám prodejce popisoval polintegrál jako "karavan". A nedávno jsem v rádiu slyšel reklamu na pronájem "karavanů" firmy "Obytná auta XY". Třeba i výraz "caravaning" vnímám jako oblast týkající se jak obytných aut, tak i přívěsů. Tak jak to teda je? Pletu se, když jsem přesvědčený, že "karavan" znamená pouze obytný přívěs? I wikipedie, která (si myslí, že) ví všechno, tvrdí to, co já https://cs.wikipe...ki/Karavan
Upravil Mikey dne 18.11.2016 14:47, před 7 let
Mirek a IvaMirek a IvaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Mikey napsal:

Hezké odpoledne vespolek. Když se řekne "karavan", vnímám to jako obytný přívěs. Vždy jsem to tak vnímal. Vím, že spousta lidí říká "karavan" obytnému automobilu, ale přecházel jsem to, protože jsem si říkal, že nejsou do toho hobby zasvěceni a v té terminologii se neorientují.........


Já jsem si kdysi tohle slovo rozložil na Car a Van. Možná takhle. Myslím, že s karavanou to moc společného nemá.
M.
nozkanozkaČlen
Přidáno před 7 let
Já to vnímám stejně. Jen mi chybí výraz pro obytné auto. Pro znalé jsou jasná označení - alkovna, polointegrál, integrál, nebo vestavba. Ale obecnější označení mi zatím žádné nesedí. Snad jen AUTOKARAVAN. Přijde mi to nejvýstižnější. Pak snad zaniknou i tak (pro mě) absurdní otázky jestli mám karavan, nebo obytňák.
Petr 51!y + Jana 51
Dethleffs Eighty 515 DB + MB E-Klasse 350
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

nozka napsal:

obecnější označení mi zatím žádné nesedí. Snad jen AUTOKARAVAN. Přijde mi to nejvýstižnější. Pak snad zaniknou i tak (pro mě) absurdní otázky jestli mám karavan, nebo obytňák.


Ten autokaravan vnímám stejně. Nezní to nijak hezky, ale aspoň je to přesnější. Otázky můžou být ještě absurdnější. Mě se kolikrát ptají, jestli mám karavan nebo přívěs... :D
V
VerkoČlen
Přidáno před 7 let
Ja to vnimam tak: karavan=prives, obytnak=auto !)
ShebaShebaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Verko napsal:

Ja to vnimam tak: karavan=prives, obytnak=auto !)


Tak to vidím i já.!y
Vozidlo : Ludwik XV (Citroen Jumper L2H1, r.v.2010)
Posádka: Já a moja
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let
Nerikam ze je to spravne ale ja to rad chapu takto: Caravan, a self-contained trailer based camper or recreational vehicle containing beds, a kitchenette, dining and storage areas.

Kdo nerozumi tak je to prives ci RV (rekreacni vozidlo) ktere ma postel, kuchyn, sezeni, skrinky na veci atd.

Tady v ceslu se take rozdeluje na obytnak a karavan, v USA to vetsinou znaj jako RV a camper a oboje dohromady je caravan.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 7 let
Nó, zkus se zeptat Poláka a dozvíš se, že karawan je pohřebák.
Zdraví
Luboš a Dáša
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Jak píše Luboš a Dáša, když se bavím s Polákem, tak obytné auto je Camper a karavan je przycepa kempingova.
Lidem se opravdu plete, proto často používám obytné auto. Pro běžné lidi je všechno karavan.
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 7 let
Já se třeba snažím dodržovat rozdělení obytné auto x karavan, a když chci pojmenovat vše dohromady, tak říkám obytná vozidla :)
Problém mezi "laiky" dělá podle mě to, že pro obytné auto není žádná spisovná česká jednoslovná alternativa. Mně se líbí třeba camper, ale zase nemám rád, když je všechno převzaté z angličtiny.
Jo a taky už několik let přemýšlím, jak by se dal nějak krátce do češtiny překládat Stellplatz :)
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Mám rád český a slovenský jazyk a jejich nářečì .Pro mě obytka,obytňák, obytné auto a pak karavan ,obytný přívěs je to co preferuji a rozumím. Cars,caravaning mě připomínají doby kdy se u nás zabydlovaly výrazy ,chozraščot,pjerestrojka ap. a německé výrazy zase používali mí rodiče.Jak jdou dějiny přes "naše " území tak se měnì jazyk a to mě nevyhovuje.Nic proti nikomu a ničemu z českého jazyka jsem měl za 3.
Upravil zemanekpetr dne 18.11.2016 18:38, před 7 let
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. Karavan se začalo říkat jako jednoslovné vyjádření pro obytný přívěs. V té době to bylo každému jasné, pamětníci mi dají za pravdu, protože se tenkrát vůbec nevědělo, že by mohlo být třeba i nějaké obytné auto. To nikoho tenkrát nenapadlo. A to je ten problém. Tak, jako nikoho nenapadlo, že by se mohly dělat výpočty (na průmce při písemce) na kalkulačce, a ne jen na logaritmickém pravítku, protože že budou někdy nějaké kalkulačky, to tenkrát také nikoho nenapadlo. Čáo, Pepa
malinamalinaČlen
Přidáno před 7 let
Naši hoši ve věku 9 a 11let říkají, jede ,, obytka ,, ( obytné auto ) nebo ,, karavan ,, ( obytný přívěs ) někde to pochytili a myslím, že v tom mají jasno. Toť za mladou generaci....
forman59forman59Člen
Přidáno před 7 let
Pro mne je přívěs vždy KARAVAN a obytné auto vždy OBYTKO. mně to připadá divné když majitelé obytek říkají,že mají KARAVAN. Jsem taky už dříve narozený a proto to tak vnímám.!)
Ruda a Zdenička
Karavan TEC, Hyundai iX20,
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 7 let
Odborná terminologie je jistě důležitá pro odbornou debatu a dnes jsou odborné termíny přebírané téměř výhradně z angličtiny. Navíc se i karavaning rozšířil odtud. Tudíž kdo chce, ať hledá tam. Asi jak napsal Malina v příspěvku č. 10. My "normální" karavanisté si budeme rozumět a vystačíme s tou obytkou nebo obytným autem a obytným přívěsem nebo karavanem. Mezinárodně to stejně bude různé. O Polácích jsem už psal a třeba v Rusku říkali, že máme avtodom.
Zdraví
Luboš a Dáša
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 7 let
A že se ještě nikdo nezmíbil o pojmenování - BYDLÍK.
To slovo osobně nesnáším, pro mě docela infantilní.
Při rozhovoru s nezasvěcenými říkám karavan všemu. Jinak snad obytka. Dobré je např: " kemprvan ". Ale česky ???
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let
karavan-přívěs,obytnák -auto
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 7 let
Karavan jsem bral vždy jako obytný přívěs.
Obytňák - obytné auto.
O hrozném pojmenování "Bydlík" čtu zde na fóru a spadá do tohoto označení všechno co lze nějak obývat.
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 7 let
Karavan=přívěs.
Obytnak= obytne auto.

Přátelé ze zahranici ( nekaravaniste)mi chválili fotky "campera" a my mame přívěs . Což znamená, že ani tam v tom nemají nekaravaniste jasno.
Bydlik říkáme taky. Zcela dobrovolně se přiznám k ifantilitě. :)

Pokud posílám dítě něco odnést, tak zásadně řeknu do bydlíka.
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

SignBoss napsal:

A že se ještě nikdo nezmíbil o pojmenování - BYDLÍK.
To slovo osobně nesnáším, pro mě docela infantilní.
Při rozhovoru s nezasvěcenými říkám karavan všemu. Jinak snad obytka. Dobré je např: " kemprvan ". Ale česky ???


Franto, musím souhlasit, ten bydlík je dost infantilní, i když mi spíš přijde vtipný než roztomilý nebo cool.
Ale nemohl jsem si nevšimnout tvojí profilovky, jak si se stal "bezBYDLÍKářem" :D Recese? :)
Upravil Mikey dne 19.11.2016 16:46, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,020,883 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28138 sekund | Průměrně za: 0.28138 (0) sekund | Dotazy: 149 | Použitá paměť: 2.36MB/2MB