Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Dodavka M1 9 mist dotaz k TP: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Dodavka M1 9 mist dotaz k TP

Poslední aktualizace před 7 let
GabrielMaxaGabrielMaxaČlen
Přidáno před 7 let
Dobry den. Mám dodávku peugeot boxer M1 (minibus) proskleny s maximalnim poctem mist k sezeni 9. Chci předělat predni sedacku spolujezdce na jednosedak. Nekde jsem cetl ze to je problem protoze je TP napsano treba 3/3/3 nebo neco takoveho ale ja tam mam jen jedno cislo a to 9. Zadne lomitka atd. Musim na STK s kompletnim osazenim vsech sedacek? Diky za odpoved a doufam ze jsem to neprehled v jinem vlakne :)
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 7 let
Mělo by to tak být. Proto je to tak zapsané.
Standa2
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 7 let
Mám taky M1 9 míst. Léta jsem jezdil se čtyřmi sedadly,poté s pěti a teď jsem zase jedno přidal, takže se šesti.
Samozřejmě že auto na technické musí být v originálním stavu a proto mám vestavbu udělanou tak,abych tam mohl ty zbývající sedadla namontovat v případě,že by byl někdy na STK problém.
Ze začátku jsem z toho měl obavy,ale naštěstí jsem to nemusel nikdy řešit,protože demontáž vestavby a opětovná montáž by byla docela náročná.
Co se týče předních sedadel a dvojsedadel,tak výměna je během hoďky.(Alespoň u mě)
Hlavně se jích člověk nesmí zbavit,aby to kdykoliv mohl vrátit.
Martin
Facebook- Martin Havelka
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
taky jsem to tu před nějakou dobou četl. Mám v 8-mi místném Jumperu ( TP 8/9 ) vydělaná 2 sedadla. Ptal jsem se na odboru dopravy magistrátu, co oni na to. Řekli mi, že pokud nic neměním s kotvením, není v tom problém. Nicméně na TK jsem je pro sichr dal zpátky. Nikdo se ale dovnitř nepodíval..
ShebaShebaČlen
Přidáno před 7 let
Tak já mám taky 9místného Pažouta a ve velkém TP mám napsanou šikovnou poznámečku,cituji:uspořádání sedadel může být 2,3,5,6 nebo 9 míst.momentálně jsou obě zadní lavice na půdě.!)!y
Vozidlo : Ludwik XV (Citroen Jumper L2H1, r.v.2010)
Posádka: Já a moja
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Já jsem si prošel oficiálním zápisem variabilního uspořádání, což jsou ta lomítka.

Někde jsem to tu psal včetně fota techničáku.... pokud máš lomítka, můžeš variabilně prohazovat počet míst podle číslic.
Pokud nemáš lomítka a dodržuješ literu zákona, musíš v autě mít přesně tolik míst, co říká číslice.

Ten proces změny zápisu - snížení / zvýšení počtu míst prochází zjednodušeným řízení, avšak i tak to dá docela fušku. Kolečko je kalasické, souhlas výrobce, STK, magistrát.

Nicméně, jak maria správně píše, pokud jsou použity původní úchyty a sedadlo lze koupit jako náhradní díl (u Forda toto bylo nesmírně důležité, jelikož to umožňovalo zjednodušený proces), tak to znamená pouze pár dní aktivního obíhání oficiálních míst a čekání na vyjádření ....

Kvůli STK bych to nedělal .... kvůli sobě ano :_
4.114683,118.628756
F
ferdasanČlen
Přidáno před 7 let
Já mám v TP 2-7,žádný lomítka,počet míst k sezení 2-7,takže záleží na momentální potřebě obsazenosti.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

ferdasan napsal:

Já mám v TP 2-7,žádný lomítka,počet míst k sezení 2-7,takže záleží na momentální potřebě obsazenosti.


To je samozřejmě v pořádku, stejně tak, jako píše romansebesta že to tam má vypsáno slovně.
Lomítka jsou harmonizována v posledních letech, takže u nových aut a u nových zápisů/změn bys již měl mít ta lomítka ....

zde to je ....
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 14.11.2016 10:26, před 7 let
sipadan Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
chudobkachudobkaNováček
Přidáno před 7 let
Na technickou musis se vsemi sedadly, protoze soucasti kontroly jsou fotky a sedadla tam musi byt videt, pokud nemas folie, a kontrola vsech pasu.
Kdyz te chytej policajti tak je jedno kolik tam mas sedadel, jde jen o technickou. Neni problem snizit pocet sedadel na urade, ale uz nikdy to nepujde vratit zpet.
Ja mam zapsano 9 mist, z vyroby tam bylo 5 mist, vepredu dve mista a zatim nebyl problem.
Upravil chudobka dne 14.11.2016 10:39, před 7 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Mám to jako neověřenou informaci, ale údajně mohou policajti při silniční kontrole porovnat fotky z TK s aktuálním stavem v době
kontroly. Takže úpravy do původního stavu jen na TK a následně zpětné demontáže a montáže čehokoliv by pozbyly smyslu.
Co je na tom pravdy ?
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
chudobkachudobkaNováček
Přidáno před 7 let
JiPe Highlanders To je sice pravda, ale spise to plati pro exterier vozidla, ruzne ostre hrany rez atd. Pokud si vyndas sedadla, aby se ti tam vesel naklad, neni nic proti nicemu, nektera auta maji sedadla jen nasazena, ani se nemusi sroubovat.
ShebaShebaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

ferdasan napsal:

Já mám v TP 2-7,žádný lomítka,počet míst k sezení 2-7,takže záleží na momentální potřebě obsazenosti.


Tak to máš suprový.Já bych chtěl uspořádání 2+2,ale nemůžu,protože ta čtyřka tam prostě chybí.Má to pravda svoji logiku,protože vzadu je nachystáno ukotvení pouze pro ty velké nesklopné trojlavice.
Vozidlo : Ludwik XV (Citroen Jumper L2H1, r.v.2010)
Posádka: Já a moja
GabrielMaxaGabrielMaxaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

ferdasan napsal:

Já mám v TP 2-7,žádný lomítka,počet míst k sezení 2-7,takže záleží na momentální potřebě obsazenosti.


To je samozřejmě v pořádku, stejně tak, jako píše romansebesta že to tam má vypsáno slovně.
Lomítka jsou harmonizována v posledních letech, takže u nových aut a u nových zápisů/změn bys již měl mít ta lomítka ....

zde to je ....



Auto je privezene pred pul rokem z nemecka a slo to dokonce pres peugeot autosalon a stejne tam je v TP jen ta jedna devitka... tak nevim s lomitky..
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

GabrielMaxa napsal:

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

ferdasan napsal:

Já mám v TP 2-7,žádný lomítka,počet míst k sezení 2-7,takže záleží na momentální potřebě obsazenosti.


To je samozřejmě v pořádku, stejně tak, jako píše romansebesta že to tam má vypsáno slovně.
Lomítka jsou harmonizována v posledních letech, takže u nových aut a u nových zápisů/změn bys již měl mít ta lomítka ....

zde to je ....



Auto je privezene pred pul rokem z nemecka a slo to dokonce pres peugeot autosalon a stejne tam je v TP jen ta jedna devitka... tak nevim s lomitky..


Ano, to si vzájemně neodporuje ... prostě nejsi dle litery zákona oprávněn měnit konfiguraci sedadel a nemáš variabilní uspořádání. V autě má být 9 míst k sezení. Tečka, bohužel.

Pokud to bylo nové, tak v COC listě si měl nějaký záznam - ten se transformuje později do zápisu STK a následně do techničáku. Pokud bylo ojeté, tak se transformuje to, co říká původní (německý) TP.

Pokud chceš změnu, což já osobně u sedadel vždy doporučuji, zavolej si Peugeot ČR na 800 760 760 a proveď co jsem výše napsal .... ale bez dovozce to oficiálně nedokážeš .... nicméně jdi si za svým a myslím, že to dobře dopadne, ale já znám jednání pouze Fordu a Mercedesu, takže osobní zkušenost nemám s Peugeot.

:_

Ještě dodám, že pokud se Ti povede provést tuto změnu na variabilní udpořádání, budeš mít v zápise ta lomítka (jinak to nemí správně zapsáno a hned na STK je nutno si to hlídat). Ovšem tyto úkony provádí většinou ten nezodpovědnější technik daného pracoviště, takže si myslím, že to bude vědět :).

Pokud snížíš pouze počet míst k sezení, což se mi zdá nevýhodné, změní se číslice "9" na číslici ""X".
4.114683,118.628756
Upravil sipadan dne 14.11.2016 15:10, před 7 let
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
V TP se uvádí se celkový počet kotevních úchytů sedadel bez ohledu na to, zda jsou skutečně sedadla namontována - viz příloha č.15 o schvalování vozidel.
Takže v 9ti místném autě může být jen jedno sedadlo a je to zcela v pořádku :-) a musí to projít technickou. Podobně jako kdysi se omezovala vozidla kvuli dani na N1 a třeba z Fábie se stalo čtyřmístné auto, i když mělo pět sedadel - ale sedět mohli jen čtyři osoby. Páté kotevní místo bylo buď demontováno fyzicky a nebo legislativou :-).


O významu znaků - a / se vedou všude polemiky a nikdo tomu pořádně nerozumí, takže nabídnu svůj subjektivní pohled:

5-7 znamená, že v autě je 7 kotvících míst a může tam být 5, 6 nebo 7 sedaček - a auto se klidně může prodat s 6 sedačkami (například Multivan, obvykle má dvě pevné místa vpředu, vzadu může být lavice a nebo dvě křesla a lavice a nebo čtyři křesla - zápisem 5-7 se pokryjí všechny výrobcem nabízené alternativy pro tenhle model). Zápis 5/7 pak zase znamená, že je v autě 7 kotvících bodů a výrobce to může prodat se sedmi nebo pěti sedačkami (když jsme u VW, tak třeba Sharan - pět míst a nebo sedm). Sedačky musí být samozřejmě určené pro dané vozidlo.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
@ mstr

Jak známo, u nás je možné úplně vše.
Spadám pod Prahu a to co zde píšu je výsledek vyřizování na pražské STK, Ford Motor Company ČR a zápisu magistrátu Na Bohdalci.

Je možné, že v Brně mají radši pomlčky a v Ostravě tam dávají vykřičníky, u nás to známe všichni.

Nicméně, na té přestavbové STK jsem nahlížel do nějakých dokumentů (mě to moc nezajímá, co je to zač, snažím se jen dosáhnout svého, resp. jít se zákonem) no a tam jsem na vlastní oči viděl lomítka.

Technik, mimo jiné velmi férový chlap, který mi poradil i s jinými dotazy v minulosti si ještě sám ze sebe dělal legraci co se těch lomítek týče, aby to náhodou nezapsal špatně a nevrátili mne zpět z magistrátu, jelikož já výslovně chtěl variabilní, abych si to mohl prohazovat jak je mi libo a kdy je mi libo.

Toto v podstatě problém nebyl a asi ani není.

Největší komplikací je to, že měníš sedadlo.
No a tam byl u mne kámen úrazu, jelikož to sedadlo nemůže být jen tak nějaké sedadlo, ba dokonce musí být jistota, že není z bouraného auta, že nemá narušenu konstrukci, musí být dohledatelné v systému prodejní sítě dané značky, jelikož jinak je to problém a nelze projít zkráceným schvalování, ale musí to na přestavbu atd .... no a na tom jsem se zapotil nejvíce.

Takže Tvá teorie o úchytných bodech v nějakém počtu ať je správná, nebo ne, stejně tazateli nepomůže, jelikož on není opravněn si tam to sedalo prohodit bez vědomí dovozce (zápisu v OTP ), neboť by si tam náhodou mohl dát nějaká závadné a jeho spolujezdec by si chudák mohl ublížit.

Pokud pouze vyjme a zpětně umístí původní sedalo, tak je to asi v pořádku, ale to není v plánu a nebývá to problémem v naší problematice.

Ať je to jakkoliv nepochopitelné, i když se jedná o originální díl, tak to v praxi znamená několik razítek.

Když jsem to měl již vše hotové, stojím na Bohdalci před úředníkem a on mi tvrdí, že si není jsitý, zda jeden z největších dealerů značky v zemi je autorizovaný dát mi razítko, které bylo požadováno od Ford Motor Company .... tak si říkám pevné nervy, již jenom kousek a máš to .... takže asi tak, je to legrace .... pouze předávám svoji osobní zkušenost, jsem praktik, teoriemi bych já osobně to své razítko nezískal, ale každý jsme jiný a každý máme svoji strategii :):_
4.114683,118.628756
ShebaShebaČlen
Přidáno před 7 let
Takže přední otočné sedadla z Galaxe zřejmě taky u nějakého hnidopicha neprojdou.:(
Vozidlo : Ludwik XV (Citroen Jumper L2H1, r.v.2010)
Posádka: Já a moja
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
@ SIPADAN: Je úplně jedno, jestli jsi v Praze, Brně a nebo Ostravě - pokud někde dávají něco jiného a nebo ti udělají zápis, co máš, tak je to prostě špatně. Stránky MD jsou dostupné všem:

http://mdcr.cz/Dokumenty/Silnicni-dop...ni-vozidel

Najdi si dokumnet id030501p15 a tam máš pravidla pro zápis, platná přes deset let, vcelku srozumitelně popsána, stránka 12.

Lomítka jsou v pořádku, pomlčka je také v pořádku, snažil jsem se jen vysvětlit, proč se používají a jaký mají význam :-).

Sedadla si můžeš prohazovat a doplňovat jak je libo, pokud to jde a nejde to proti pokynům výrobce. I proto (ale nejen] má ten zmíněný multivan v názvu multi :-).

Trochu mám z tvého příspěvku dojem, že jsi neměnil počet sedadel, ale počet kotevních bodů - to se schvaluje obtížněji.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mstr napsal:

Trochu mám z tvého příspěvku dojem, že jsi neměnil počet sedadel, ale počet kotevních bodů - to se schvaluje obtížněji.


Ne, ne, přeci vím, co dělám ještě :-) To píšu tak nesrozumitelně, že to není jasné ? Jestli ano, tak toho raději nechám a budu se věnovat práci, která mi tu stojí díky tomu ťukání do klávesnice :D

Mě šlo pouze legální umístění jiného sedadla než původního do vozu a logickou změnu zápisu z 5-ti míst na sezení na 5/6 (variabilně) pomocí demontáže jednosedadla spolujezce a následné výměny za dvojsedák spolujezdce (běžné sériové sedadlo) za použití původních kotvících bodů.
Jestli mě budeš ještě zlobit, tak najdu ty protokoly :D.

Co tomu předcházelo a jak jsem dopadl jsem popsal zcela přesně ....

Citovat

romansebesta napsal:

Takže přední otočné sedadla z Galaxe zřejmě taky u nějakého hnidopicha neprojdou.:(


U nás je fajn, že předem nikdy nevíš a že naděje umírá poslední ..... takže se na to zkus zeptat homologačního oddělení Peugeot, ale myslím, že to vidíš reálně !)
4.114683,118.628756
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
Původně jsi měl zapsáno 5 míst, teď máš 5/6 - to jest zvedl se počet kotvících bodů o jeden. Takže jsi neměnil počet sedadel, ale počet kotvících bodů, i když si to pro sebe můžeš nazývat jinak a mít dojem, že jsi dělal něco jiného.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,860,370 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22138 sekund | Průměrně za: 0.22138 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.34MB/4MB