Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vypouštění vody splachovadla toalety na zimu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vypouštění vody splachovadla toalety na zimu

Poslední aktualizace před 7 let
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,

je dobré vypouštět vodu ze splachovací části toalety na zimu, když mám karavan ve stálé teplotě 10 - 15 stupňů nad nulou? Mám tam růžovou chemii Thetford, máte někdo zkušenost, zda je lépe vypustit či nechat? Kámen by se usazovat díky chemii neměl, nepoženu čerpadlo na prázdno a lajcky mi přijde, že i pro gumové těsnění to bude lepší ve vodě...

Teplota je u mě garantovaná, nikdy nebude pod 10 stupňů nad nulou...

Díky za zkušenosti.

Automatické sloučení 17.11.2016 09:56:
nikdo neví?
Upravil dukecz dne 17.11.2016 10:56, před 7 let
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
S růžovou chemii thetford mám velice špatnou zkušenost ! Jeden rok jsem jen dolíval vodu a chemii do zásobníku WC a nevylíval. Za rok udělala tato směs v zásobníku na stěnách film, který časem zčernal a začal se odlupovat. Při splachování to vypadalo velice nehezky a ucpávalo to čerpadlo. Trvalo mně další rok, než se mně zásobník vody podařilo vyčistit. Od této doby růžovou nepoužívám a zásobník vody nevypouštím. Jestli jiní mají podobné zkušenosti, napište.
Jirka a JarkaJirka a JarkaČlen
Přidáno před 7 let
Vasu,ty černé šmanty jsem tam měl také,nevěděl jsem kde se to tam vzalo asi tři roky tam tu chemii nedávám a je čisto. Dávám tam aviváž co používá manželka na prádlo docela to pěkně voní nepění to a ty tři roky spokojenost.!)
Jirka
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let
Přesně tak. Růžový Thetford dělá černý šlemy (u jiných nevím). Určitě vypustit. Zkus si to vypustit do průhlednýho kanystru a na jaře ten bordel uvidíš sám.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
haskyhaskyČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj.Tak já vždy vypouštím.Není to tolik moc práce.Ale ta aviváž - to je super,voňavý nápad.Dneska odjíždím na víkend,tak bude vyzkoušená aviváž.
Hasky
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Za tu aviváž máš u mně jedničku, budu to také praktikovat !
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 7 let
Ja davam na zimu do splachovaci nadrze vodu do ostrikovacu, a taky to pekne voni a nezamrzne
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
T
TandyČlen
Přidáno před 7 let
Čtu, co si to lijete do wecka. A tak mne najednou napadlo, že jsou tu jistá rizika. Mimoděk jsem si totiž vzpomenul na jeden případ, který se kdysi dávno stal v Ostravě. Bylo to v hornické kolonii. Jednalo se o pavlačový dům jakých je ve Vítkovicích nebo Mariánkách doposud několik. Tento dům měl na každé pavlači jedno wecko a to bylo společné pro všechny partaje. A co se nepřihodilo. Kerasik roba prala svojemu chlopkovi fáračky. V nějakém sjrajtu, snad benzín, perchlor, kdoví co to vlastně bylo. Po vyprání ten neřád vylila do wecka. Byla tam stará mísa sifón neměla, enem ďůru. Nějaký zápach tenkrát nikoho příliš netrápil. Ostrava beztak smrděla vším možným a tak si toho nikdo nevšímal. Po chvíli si do hajzlíku přišel ulevit soused, havíř. Měl po šichtě, v dole kouřit nesměl a tak spokojeně sednul a zapálil si. Bafkal a tlačil, skrátka pohoda. Problém nastal, když dotlačil. Nadzvednul zadek a do ďury vhodil dokouřenou startku. Následovala exploze jak když startuje raketa Vostok. Haviř s holu řiťu vyletěl na pavlač, jak čert z eletryky. Za ním plameň a všechno to co bylo v trubkách. Když pak na pohotovosti vleže na vozíku vysvětloval proč má zadnici červenou jak šimpanz, doktor dlouho smíchy řval a sestřičky si ucvrnkly do textilu.
Takže poučení je, praktikujte si co chcete ale nezapomínejte, že jde o ty souvislosti. !)
Tatifer
Jirka a JarkaJirka a JarkaČlen
Přidáno před 7 let
Tak Tandy,to jsem nevěděl ,že aviváž je výbušná dík za poučení. Tři roky používám tu aviváž osvědčilo se mě to voní to a nebouchá to.:_
Jirka
T
TandyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Jirka a Jarka napsal:.... jsem nevěděl ,že aviváž je výbušná dík za poučení_
Netuším kdo tě poučil o tom, že aviváž je výbušná, ale já jsem to zcela určitě nebyl. Přečti si pozorněji múj příspěvek. Ten byl mimochodem v humorné rovině, i doktoři se rádi zasmějou. Neber všechno vážně.
Tatifer
Jirka a JarkaJirka a JarkaČlen
Přidáno před 7 let
Tandy,já to myslel také humorně,jenom jsem to trochu ostře podal.!c:_
Jirka
michhormichhorNováček
Přidáno před 7 let
já používám namísto chemie thetford anglickou chemii Elsan Double Blue & Pink ...
je sice dražší, ale jen zdánlivě, protože se dává v menším dávkování a mám pocit, že to dokonce nakonec vychází i levněji ... sem to kdysi počítal.
Každopádně na zimu vylévám i tu růžovou ze splachování a dávám do kanystru. Na jaře ji používám zpět a je naprosto čistá tak jak jsem ji na podzim vypustil.
Žádné černé nečistoty či něco podobného ... tolik má zkušenost ...
táta Michal, máma Petra a děti - Peťka, Sárča a Anička + trpasličí jezevčík Jessie.
Peugeot 5008 2.0 HDI a Caravelair 440
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 7 let
díky za rady, vypustil jsem to do čistého plastového kanystru, jsem zvědavý, co tam bude na jaře :)
U
upotreblenciČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, vodu nevypouštím, odnáším nádrž i se splachovací kapalinou. Je to asi jednodušší v zimě. Do zbytku nasaji nemrzku do ostřikovačů. Používám chemii thetford a zatím bez problémů. Dávám trochu vyšší koncentraci.
Aviváž vyzkouším. Jirko, kolik dáváš aviváže? Díky.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: dukecz, Vasu, Jirka a Jarka, TomTP, hasky, Dudla, Tandy, michhor, upotreblenci

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,695,218 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28190 sekund | Průměrně za: 0.2819 (0) sekund | Dotazy: 107 | Použitá paměť: 2.04MB/2MB