Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 další nováček se spoustou dotazů: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

další nováček se spoustou dotazů

Poslední aktualizace před 7 let
F
FoxhomeNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj zde na fóru. Sleduju to zde již delší dobu a pořád si nemůžu udělat ucelenou představu :) Napadlo mě, že bych sem napsal mojí vizi a nechal si jí zkritizovat od Vás zkušených :)) S manželkou mame boxera L2H2 2007rok a chci stavět :) Primárně budeme jezdit kempy a občas jedna/dvě noci nadivoko. VYBAVA kterou mam, nebo budu davat: střesní okno, zadní prosklené dveře, dvě sedadla otočná, postel napříč a zvedací (občas motorka), kuchyňka dřez a jeden vařič, lednice jen jako přenosný box 12/220, nadrž na vodu a stejná na odpad, zasuvky 12 a 220 v kempu.ELEKTRO: oblast kabiny (zasuvka, stropní svetlo, radio) bych nechal 12v ze startovaci baterky. oblast pro bydleni bych dal vše(svetlo, zasuvky na mob, cerpadlo na vodu, topný těleso na vodu) 12v a tedy druhou baterku. v kempu bych pripojil 220 ktery by šly přez měnič na 12 a šetril bych tim tu druhou baterku( svetlo, vodu, nabijeni mob). navíc bych dal pár přímych 220 zasuvek pro rychlovarnou konvici, nabíječky, třeba i venkovní přenosný světlo apod. Dává to smysl přátelé?? :)) pak mám ještě pokračování ohledně tý vody a tepla, ale to kdyžtak později..omlouvám se za délku :)) Mirek
JozaJozaČlen
Přidáno před 7 let
spoustu odpovědí se dočteš když probereš tohle fórum. Stejnou velikost mám na fiatu něco můžeš okoukat v galerii

http://www.carava...um_id=8005

ale jistě najdeš i další, je jich tady dost ......... tak hledej a co nedohledáš na to se ptej. ať se ti podaří
Jaroslav134Jaroslav134Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, taky jsem nováček, jezdíme teprve od roku 2014. Mám karavan, jezdím do kempů, trávím v něm cca 20 nocí v roce. Složitost techniky je odvislá podle počtu nocí v karavanu strávených. Nevyplatí se mi mít druhou baterii, solár, booster a podobná zařízení, jelikož si zaplatím 220V v kempu. Při vzdálenějším přejezdu na letní dovolenou (noc na divoko) vše funguje na startovací baterii z auta.Přes den přesun, baterie se dobije, noc na divoko vše funguje. Abych to ještě upřesnil, tak lednice jede na plyn a el. bojler samozřejmě nejde. Notebook a ostatní zařízení se nabije z měniče. Toto neplatí v zimě, kdy je potřeba topit.
JK
U
upotreblenciČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj Mirku, píši SZ, nenám náladu poslouchat některé blbé kecy.
startovací baterku bych nechal jenom na startování a nic bych na ni nepřidával. Bez palubní se neobejdeš a na tu pověsíš vše. Mám na ni dokonce i kameru(od obrazovky mě k ní vyšel krásně drát)
Musíš si položit mnoho základních otázek:
Dodávka má sloužit pro jakou posádku?
1) plánuješ cesty jen v létě? od toho se vyvíjí nmoho dalších věcí. Jako izolace, izolace odpadní nádrže, popř vyhřívání, ovládání vypouštěcího ventilu.
2)vaření, topení, Nafta-plyn. Bomby- nádrž?
3)kempy na divoko?
4)el. instalace. Osvětlení dnes už jen LED. Radio má velkou spotřebu, doporučuji jen z palubního akumulátoru. Solár? (na divoko určitě) Máme BOOSTER, velká spokojenost. centrálu nemáš kam dát a smrdí venku i vevnitř.
5) okna do zadních dveří bych nedával. Do šoupaček a ke stolu bych dal jen taková aby se nima nedalo prolézt. (to by ale neprošlo schvalovací komisí) Střešní okna určitě. Rychlé větrání.
6) nepíšeš nic o sprše a WC?
Spousta věcí se dá za levný peníz udělat a fungují možná i lépe jako originály. Jako třeba digestoř, odsávání WC, oddělené splachování atd.
Máme origo Weinsbergra(totálně přestavěného) a jezdíme celoročně a většinou na divoko. U nás doma, Rakosko, Itálie a Chorvatsko, tam tedy většinou kempy. I když i tam si občes střihnem nějaku noc bez kempu.
Pokud Ti tohle pomůže budu rád. Pokud ne nedá se nic dělat. Pokud si budeš chtít o problémech a názorech víc popovídat není problém. Mám i něco foto dokumentace. Dokonce mám snad i zadní okna.
Miloš
F
FoxhomeNováček
Přidáno před 7 let
díky moc za každou připomínku! pomalu se plán rýsuje..vybírám teď izolaci..a přemýšlím jestli udělat dvojitou podlahu..asi spíš natahnu všechno bokem..wc nebude, není místo..máme tři psy takže potřebuji hodně prostoru..možná přenosné při krizi :)) chci natahnout jeden ofuk z prednich výdechů někam dozadu..(prodloužím výdech na nohy) mam bufíka ale je klasický, hydrodynamic napojený na motor..
A
adalbertČlen
Přidáno před 7 let
Dotaz: Jak máte široké dveře do koupelny/wc ve vestavbě? Zajímá mě nejmenší použitelná šířka.
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 7 let
Kolego, rád Ti poradím. Nejmenší použitelnou šířku dveří zjistíš tak, že přeměříš nejobjemnějšího člena zamýšlené posádky a to se zataženým
břichem. Získanou šíří se tento propasíruje a ostatní méně objemní snadno proklouznou. :he
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Ano když jsem v dřevěných dobách karavaningu začal stavět prvnì obytnou Avii a sbíral zkušenosti a u kolegy který stavěl taky jsem zjistil že má nějaké úzké dveře.První úvaha byla že kvůli lépe udržení tepla v obytce.Hned mě vyvedl z omylu.Mám tlustou tchýni a nechci aby jezdila s náma.Takže měřit,měřit.......
A
adalbertČlen
Přidáno před 7 let
Nejtlustší člen domácnosti (já) se protáhne mezerou širokou 350mm.
Na pohled se mi to zdá moc úzké.
Na Caravaningu v Brně jsem si to zapomněl změřit.
Jaké šířky dvířek jsou v profi vestavbách?
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
mám ve vestavbě dveře s průchozím profilem 440mm. Nejsme velcí, ale i tak je to tak na hraně. Menší bych určitě nedělal.
I
IvanGSČlen
Přidáno před 7 let
Foxhome - omlouvám se, ale nerozumím úplně elektrickému záměru: "ELEKTRO: oblast kabiny (zasuvka, stropní svetlo, radio) bych nechal 12v ze startovaci baterky. oblast pro bydleni bych dal vše(svetlo, zasuvky na mob, cerpadlo na vodu, topný těleso na vodu) 12v a tedy druhou baterku. v kempu bych pripojil 220 ktery by šly přez měnič na 12 a šetril bych tim tu druhou baterku( svetlo, vodu, nabijeni mo". Jak se bude dobíjet přídavná baterka?
ShebaShebaČlen
Přidáno před 7 let
Přes nabíječku?
Vozidlo : Ludwik XV (Citroen Jumper L2H1, r.v.2010)
Posádka: Já a moja
I
IvanGSČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

romansebesta napsal:

Přes nabíječku?


Děkuji, jde to i jinak:-)? Autor popisuje svůj projekt poměrně detailně a proto mne překvapilo, že o nabíjení v kempu nepíše, píše naopak, že 12 V chce vyrábět z 220 V "přez měnič", aby druhou baterku šetřil. Tak jsem si řekl, že asi v kempu druhou baterku nabíjet nechce, když ji chce šetřit a třeba jen za jízdy nebo doma po návratu, samozřejmě nabíječkou. Možná to chápu blbě, nejsem znalec a proto se ptám...
F
FoxhomeNováček
Přidáno před 7 let
možná jsem to popsal zmateně :) první "motorovou" baterku bych měl jen na jízdu, radio za jizdy a osvetlení kabiny..vůbec bych ji neresil, nedobíjel..musí vydržet (a vydrží)..druhou baterkou (nejlepe trakční) bych řešil bydlicí část a dobíjel jí v kempech nabíječkou (natvrdo připojenou) . Teoreticky podle typu nabijecky nemusím davat zadný menic(coz me predtim nenapadlo) a vse hnat z baterky, která bude soubezne dobíjena ze site v kempu..pak jsem tady jeste videl udelatko ktery za jizdy prepne nabijeni "motorovy" baterie na nabijeni trakcni...to by pri bydleni na divoko było fajn

Automatické sloučení 17.11.2016 21:21:
a nebo tedy menic v kempu a trakcni baterku skutecne odpojit, setrit a obcas manualne dobit pripojenim nabijecky
Upravil Foxhome dne 17.11.2016 22:21, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Foxhome, Joza, Jaroslav134, upotreblenci, adalbert, vondracek, zemanekpetr, maria, IvanGS, Sheba

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,051,485 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18095 sekund | Průměrně za: 0.18095 (0) sekund | Dotazy: 114 | Použitá paměť: 2.1MB/2MB