Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jiskra Trumatic: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jiskra Trumatic

Poslední aktualizace před 7 let
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Máme starý karavan, kde je ještě topení s mechanickým zapalováním. Jiskrou, přestože je v okýnku vidět, se mi topení zapálit nepodařilo. Odmontoval jsem průhledítko a zkusil zapálit špejlí - chytlo. Jsou tam vedle sebe 2 hořáky, to je předpokládám kvůli nastavení výkonu. Mám to zapalovat na maximální výkon? Jiskra podle mě není nic moc, občas není vidět vůbec. Kde mám hledat problém? Může být místo jiskry nějak zanešené, daleko od sebe, nebo piezo už nedává takové napětí?

Jo a ještě jen tak pro zajímavost... kolik to topení žere cca plynu, když to nechám jen tak temperovat na minimální výkon?
Upravil jarous350 dne 28.10.2016 22:11, před 7 let
pachtapachtaČlen
Přidáno před 7 let
S tou jiskrou neporadím takové věci přenechávám odborníkům. Spotřeba plynu je závislá na velikosti karavanu a na výkonu topení mám v autě S3002 a při venkovní teplotě -5°C a uvnitř udržuji teplotu kolem 20°C vydržím na 10kg lahev jeden a půl víkendu.
Hanka a Pavel
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj. Měl jsem stejný problém. Plyn v topení chytil vždy doma velmi náhodně, když jsem ale potřeboval topit plynem "v terénu", nikdy se mi nepodařilo kamna zapálit. Už jsem se chystal celá kamna vymontovat a opravit "na ponku". Pak mne ale napadlo odšroubovat nahlédací sklíčko, posvítit dovnitř a viděl jsem, že jiskřiště zapalovací svíčky, taková šibenice z drátku, tak je dost na okraji malého zapalovacího hořáku. Jiskry tam skákaly ostošest, ale asi v místě, kde nevycházelo dost plynu z hořáku, aby tam byla vzněcovací koncentrace PB-vzduch. tak jsem vzal dlouhý úzký šroubovák a tu šibenici jsem nepatrně zatočil doprava, tak milimetrem k tomu hořáku, doufaje, že tam bude hustější směs (směs PB-vzduch je tam vždycky, přisává se tzv. primární vzduch v Bünsenově směšovači, jinak by to strašně čadilo). A ejhle, kamna chytají vždy na první cvaknutí, jen, co tam do nich doleze plyn. Kdykoliv si vzpomenu. Tak to zkus. Podotýkám, že jsem předtím koupil nový generátor napětí, to tlačítko, v Plynoservisu v Prostějově za 125 Kč, bylo to na něco jiného, měl jsem původní s sebou abych vybral co nejpodobnější, ale po výměně po skutečně nepatrné úpravě otvoru, kde je to tlačítko na kamnech je, v té misce, tak se nic nezměnilo. Až tou "úpravou" elektrody svíčky. Hodně zdaru! Čáo, Pepa
kucmaiskucmaisČlen
Přidáno před 7 let
I mně nechtělo topení chytnout, jiskru to házelo směrem do hořáku a nic. Natočil jsem to že jiskra přeskakuje na tepelné čidlo a chytá na poprvé. Hodně zdaru přeji.
Kucmaisi + Abbey Aventura 315
M
MichalČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, jeden problém može byť vyššie popisovaný a ešte sa môže stávať, že preráža káblik od piezo zapalovača na kostru Trumatiku. Vtedy hádže iskru ku kostre a nie tam kde má... Skús zhodiť kryt, pootoč stlačený regulátor a skús zapáliť na kryte... Ak to nebude fungovať tak to bude tá prvá popísaná možnosť. Mne to robilo toto...Veľa zdaru...
MC Louis Tandy 673
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, chtěl jsem toto vlákno vytáhnout "na světlo", ale udělal to za mne kucmais. V původním dotazu byla i podotázka, kolik takové topení "žere" propanbutanu. Problém je trochu širší. Spotřeba především závisí od toho, kolik tepla (tepelné energie) utíká přes stěny, okna a různé škvíry pryč, a tuto tepelnou energii je potřeba neustále doplňovat (kamnama), aby jí bylo v karavanu tolik, že výsledek bude přijatelná teplota - která je ovšem pro každého jiná, připomínám užívaný termín "trenková teplota". Byli jsme letos na Frgálovém srazu již od úterý a věděl jsem, že bude chladno. Proto jsem vzal kromě pětek PB také jednu desítku (kg PCool, protože kdyby všichni zapnuli své přímotopy - tak jako já - tak "vyletí" jističe. To se taky stalo hned první noc k ránu. Tak jsem namontoval ven, dovnitř mi nevleze, nám na to svůj další vynález, tu desítku. Teploty ráno 4°C, přes den 13°C, jeden den se topilo celých 24 hodin. Z neděle na pondělí už tam nebyl skoro nikdo, říkám, přepnu na elektriku. A buch - vyletěly jističe. Zkrat na topném tělese mého dělaného el topení v Trumaticu z toubového tělesa Gorenje - 6 let to topilo. Tak jsme i poslední noc topili plynem. V pondělí jsme se balili k odjezdu a zvážil jsem desítku PB (přesnou) vahou na kufry, vážil jsem ji třikrát, nevěřil jsem svým očím - spotřebovali jsme 2,5 kg PB, slovy dvaapůl kilogramu i s vařením - jen polévky, brambory a napařit knedle, mám svoje vlastnoručně vyrobené sterilované hotovky (à 25 Kč/jedna porce). Kamna Trumatic 3002 (takové mám) mají svoji regulaci a jednotlivá čísla znamenají teplotu, ale ne ve °C, při které zhasíná velký hořák a hoří jen malý. Jakmile teplota poklesne, opět se zapálí velký hořák. Topení jelo naplno nadoraz a teplota na termostatu pro el. vytápění byla 22 až 22,5°C při této spotřebě. Takže spokojen, spálením 1 kg PB vznikne tolik tepelné energije, jako spálením 12,7929 kWh elektrické energie, 7% energie odchází komínkem jako vlažné spaliny, takže zbývá 11,8973 kWh do bydlíku. Tak tedy přesto tam, kde chtějí za kWh 6 Kč - móc dobrá cena, to je málokde, tak se vyplatí topit plynem. Tak jen k tomu jako dodatek ode mne. Čáo, Pepa
Upravil Doskocil dne 31.10.2016 14:21, před 7 let
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Jo tak já mám vyřešeno, trochu jsem si pohrál s drátkem, aby jiskra byla spolehlivá, ale mnohem víc pomohlo profouknout skrz kontrolní okénko kompresorem hořáky.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: jarous350, pachta, Doskocil, kucmais, Michal

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,683,164 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.13295 sekund | Průměrně za: 0.13295 (0) sekund | Dotazy: 74 | Použitá paměť: 1.81MB/2MB