Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nosnost tažného zařízení: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nosnost tažného zařízení

Poslední aktualizace před 7 let
J
Jirka KnausNováček
Přidáno před 7 let
Máte někdo zkušenost ohledně povolené nosnosti tažného zařízení na auto. Auto má max nosnost dle TP 1300kg - Opel Zafira Tourer. Tahám karavan o pohotovozní hmotosti 1340kg a největší přípustná 1500kg. Kontroluje to policie u nás nebo v rakousku, chorvatsku? Prosím nějakou zkušenost ne doměnky. Při poslední kontole nechtěli vidět ani TP karavanu...
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 7 let
Nechci tě strašit, ale kdyby to vidět chtěli, měl by si problém. Samozřejmě se to kontroluje, ale záleží na koho právě narazíš a zda se omezí jen na kontrolu ŘP, nebo to vezme komplet. Známý takhle platil pokutu za nákladní přívěs a v tvém případě máš přetížení +200 kg už jen papírově, ani vážit tě nemusí. Jinak před časem jsem někde na internetu narazil na policejní videa z dopravní akce asi v Německu, kde vážili karavany a to nejen auta, ale i přívěsy. Pokuty tam neukazovali, ale dost karavanistů se tam zbavovalo např. vody, aby se dostali do povolené hmotnosti. Tobě by to asi nepomohlo.
Zdraví
Luboš a Dáša
K
kyklopČlen
Přidáno před 7 let
Ten príves má zrejme 1340kg papierových, takŽe v reále podľa množstva doplnkov ešte viac, prípadne o veľa viac. K tomu dohodíš svoje veci a máš tak 1600 a keď nebudeme riešiť papierovú a legislatívnu stránku veci, tak 300 kg naviac voči papierovo povolenej váhe na ťahanie daným autom je hodne.... Ináč podľa jedného mailu priamo od slovenskej polície sa berie za hmotnosť prívesu tá okamžitá, ale ani to nie je tvoj prípad keďže prázdny prives je ťažší ako max váha, ktorú môžeš za svoje auto pripojiť
Honza HHonza HČlen
Přidáno před 7 let
Nechci tě vůbec urazit, ale dle mého názoru jsi totální ignorant nebo blázen. To, že porušuješ všechny pravidla a předpisy, bych ti možná i prominul, to, že si ničíš auto, to je mi jedno, ale že ohrožuješ všechny ,kteří se kolem této soupravy třeba na dálnici pohybují, tak to je opravdu špatné. A tu kontrolu policií ti snad i přeji, třeba se nad tím zamyslíš.
J
Jirka KnausNováček
Přidáno před 7 let
Nejsem ignorant auto má mít max 1800kg ale prodejce jej špatě zapsal při montáži do TP - napsal max 1300kg. Tak řeším co dál. Čteš španě mou otázku chtěl jsem zkušenost né doměnky tvůj názor je jako od ko....
Honza HHonza HČlen
Přidáno před 7 let
V tom případě se ti omlouvám. Psal jsem, že tě nechci urazit. Nicméně toto vysvětlení policii asi nebude vůbec zajímat. V tom případě, pokud je auto koupené jako nové v ČR bych zaslal žádost na oficialního dovozce OPEL a žádal o doplnění popř změnu údajů v TP.
Upravil Honza H dne 25.10.2016 14:01, před 7 let
J
Jirka KnausNováček
Přidáno před 7 let
V pohodě :-)
VendysVendysČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Jirka Knaus napsal:

Nejsem ignorant auto má mít max 1800kg ale prodejce jej špatě zapsal při montáži do TP - napsal max 1300kg. Tak řeším co dál. Čteš španě mou otázku chtěl jsem zkušenost né doměnky tvůj názor je jako od ko....


Ono auto může mít třeba 1800 kg, ale taky může mít třeba 1200 kg. Vše je odvislé od motorizace,poháněných náprav a výbavy.
Honza HHonza HČlen
Přidáno před 7 let
Ještě jedna věc - důležité je kolik má tvůj karavan hmotnost na výrobním štítku.? Protože v některých zemích je nezajímá celková hmotnost v našem CZ OTP, ale to co je od výrobce na štítku. Některé karavany jí mají sníženou dovozcem, kvůli lepší prodejnosti.
RobertRobertČlen
Přidáno před 7 let
[quote]Jirka Knaus napsal:

ohledně povolené nosnosti tažného zařízení na auto. Auto má max nosnost dle TP 1300kg /quote]

Bylo by nejlepší, kdyby jsi nazýval věci pravými názvy. Píšeš, že má auto max nosnost 1300kg - máš dodávku? Co to je nosnost tažného? Někdy se na kouli dává držák na kola, ale ještě jsem se nesetkal, že by se někde udávala nosnost taž. zařízení (přívěs by měl zatěžovat tažné max 70ti kg). Myslel jsi asi max. hmotnost přívěsu? Je třeba se vyjadřovat přesně, jinak jeden mluví o voze a druhý o koze. :|
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
standa a renatastanda a renataČlen
Přidáno před 7 let
Mohli ti namontovat hák taž.zař. na 1300 kg. To by jsi se měl dočíst v papírech k taž.zař.
forman59forman59Člen
Přidáno před 7 let
Letos na podzim jsem kupoval karavan a také jsem nevěděl,jak to je. Každý mi říkal něco jiného a tak jsem se rozhodl,že navštívím dopravní inspektorát pro info.
V technické průkazu mám váhy přívěsů,které mohu tahat. V mém případě 450/850. To znamená 450kg nebržděný a 850kg bržděný. Povídal jsem inspektorovi jestli mohu koupit a tahat karavan který má v papírech 750/1050kg. Odpověděl mi,že samozřejmě mohu,ale nesmím naložit více,než mých 850kg co mám u auta. Takže pouhých 100kg. Ještě mi řekl,že policajti,kteří toto zaznamenají,jsou ochotni udělat cokoli,aby mi přívěs zvážili a tím mi zadělali na pořádný problém. Takže jsem koupil maličký přívěs,který má v papírech 510/850 a tím na sebe nebudu upozorňovat při případných kontrolách. Tak asi tak.:_
Ruda a Zdenička
Karavan TEC, Hyundai iX20,
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, ptáš se na zkušenost. Kontroluje se to. Pokud byl dotaz směřoval na radu, co dál, poradil bych - nikdy takto nevyjet do té doby, než bude papírově v pořádku. Ale vím, že na toto ses neptal.
Osobně jsem kvůli přívěsu a údajům v TP k Octavii ještě pořídil P 407, aby to bylo dle předpisu.
J
Jirka KnausNováček
Přidáno před 7 let
Díky všem za názory, už jsem zažádal o možnost opravy TP.
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

forman59 napsal:

Letos na podzim jsem kupoval karavan a také jsem nevěděl,jak to je. Každý mi říkal něco jiného a tak jsem se rozhodl,že navštívím dopravní inspektorát pro info.
V technické průkazu mám váhy přívěsů,které mohu tahat. V mém případě 450/850. To znamená 450kg nebržděný a 850kg bržděný. Povídal jsem inspektorovi jestli mohu koupit a tahat karavan který má v papírech 750/1050kg. Odpověděl mi,že samozřejmě mohu,ale nesmím naložit více,než mých 850kg co mám u auta. Takže pouhých 100kg. Ještě mi řekl,že policajti,kteří toto zaznamenají,jsou ochotni udělat cokoli,aby mi přívěs zvážili a tím mi zadělali na pořádný problém. Takže jsem koupil maličký přívěs,který má v papírech 510/850 a tím na sebe nebudu upozorňovat při případných kontrolách. Tak asi tak.:_



Nejsem sice odborník v oboru dopravy, ale domnívám se, že dotyčný úředník neměl pravdu. Vede mne k tomu text ustanovení zákona 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, konkrétně Hlava III, Řidičské oprávnění a řidičský průkaz, kde se všude, kde je zmínka o přípojném vozidlu v jízdní soupravě hovoří o "největší povolené hmotnosti", viz např. § 80a odst. 1 písm. f) - "...ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti...."
Pokud by zákonodárce připouštěl použití soupravy např. jen s přívěsem částečně doloženým do hmotnosti povolené příslušným řidičským oprávněním, použil by místo termínu "největší povolená hmotnost" termín "největší celková hmotnost", případně jiný obdobný. Tím by ovšem prakticky připustil chaos v kontrole dodržování příslušného oprávnění, neboť jakákoliv kontrola by nebyla možná bez okamžitého vážení.
Toť můj laický názor, ale myslím, že jsou zde odborníci v daném oboru, ať už z autoškol nebo dopravní policie a ti by zde mohli jistě podat fundovaný a podložený výklad.
Zdraví
Luboš a Dáša
forman59forman59Člen
Přidáno před 7 let
Nevím jestli měl úředník pravdu nebo ne,ale já se nakonec rozhodl koupit, tak aby se to navzájem shodovalo a mám klid.!)
Ruda a Zdenička
Karavan TEC, Hyundai iX20,
Roman ST1Roman ST1Člen
Přidáno před 7 let
Do vyřešení to tahat nesmíš, policajti se řídí jen hodnotama v TP.
Na druhou stranu, Zafira je veliké auto, pokud za tím netáhneš 8m dvouosák, tak nikoho ani nenapadne, že svůj karavan tahat nesmíš. Do zahraničí bych s tím ale nejel, to by jsi se nemusel doplatit a navíc ti zakážou jízdu.

Jakou máš motorizaci a kolik míst k sezení? Protože na úřadě můžou mít i pravdu :viz. technické údaje .
Jde o to, že to co uvádí výrobce tažného zařízení jako maximální nosnost není to samé co je schválené v technické specifikaci vozu. Moje tažné má v technickém listu od výrobce 1650kg, ale Zafira B má v technické specifikaci jen 1300kg a nic s tím neudělám. :(
VW Golf Alltrack + Hobby 460Ufe
Posádka : Roman, Terezka, Nikolka 4 a Dany 1
Upravil Roman ST1 dne 25.10.2016 18:22, před 7 let
Miro TMiro TČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, najpresnejšie o tom čo vozidlo z techn.hľadiska môže a koľko ti povie výrobný štítok. Nájdeš ho na B stĺpiku, foto ako vyzerá, posielam v prílohe. Na ňom sú 4 hlavné údaje. Prvé číslo znamená celkovú hmotnosť vozidla, druhé znamená maximálnu hmotnosť jazdnej súpravy. Tzn, že ak od druhého odpočítaš celkovú hmotnosť vozidla, dostaneš hmotnosť prívesu čo môžeš max.ťahať.
Znížiť ju vieš ak by si namontovať ťažné, ktoré by bolo schválené na nižšiu hmotnosť prívesu, ako môže vozidlo, toto býva dosť časté.
V techničáku môže byť preklep, tu nie. Ak máš iné údaje v TP ako na štítku, tak to nie je problém zmeniť, opačne áno.
Ak ťaháš väčšiu súpravu ako je max.prípustná hmotnosť a spôsobíš niekomu /alebo aj sebe/ škodu, poisťovňa ju nebude musieť ani hradiť, nakoľko súprava je technicky nespôsobilá na jazdu...
Miro, Zuzka a Miško (10) s Miškou (7). Karavan Hobby De Luxe 545 KMF a HONDA CR-V 2,2
Miro T Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
ravykravykČlen
Přidáno před 7 let
Miro T, myslím, že nemáš až tak úplně pravdu. Už jsem to tu psal v jiném příspěvku, pro který čerpám z údajů uvedených v mém TP.

Jedná se o to, že součet nejvyšší přípustné hmotnosti tahouna a nejvyšší přípustné hmotnosti přívěsu se nemusí rovnat nejvyšší přípustné hmotnosti soupravy.
Konkrétně mám uvedeno toto
- nejvyšší přípustnou hmotnost auta: 2195 kg
- nejvyšší přípustnou hmotnost přívěsu: 1300 kg
Z čehož by měla vyplývat nejvyšší přípustná hmotnost soupravy 3495 kg
A ejhle, v TP je uvedena nejvyšší přípustná hmotnost soupravy 3050 kg. Takže o 445 kg méně...

Naštěstí mám karavan papírově s max. 1100 kg a vysokou doložnost auta (590 kg), takže s okamžitou hmotností soupravy, která je v tomto případě rozhodující, bych neměl být sice tak tak, ale v pohodě.

Každopádně to hodlám v dohledné budoucnosti řešit výměnou tahouna (přestože jsem s ním spokojený), protože se nehodlám s nikým, zejména v zahraničí, dohadovat a kazit si pěkné chvíle s rodinou...
Ford Rimor Bluecamp Sky 50
(47+43+11+7)
Miro TMiro TČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj ravyk, je to dosť zamotané.
Ak by si vedel dať foto štítku, to podľa toho by to bolo najlepšie určiť.
Ja som pre štítok menil auto aby to bolo ok, ale to je iná téma...
Ďalšia vec je, že pri max.hmotnosti jazdnej súpravy podľa mňa nie je dovolené prevýšiť niektorú max.hmotnosť /či už auto, alebo príves/, na úkor druhej.
Daj foto tvojho štítku, zaujíma ma to:_
Miro, Zuzka a Miško (10) s Miškou (7). Karavan Hobby De Luxe 545 KMF a HONDA CR-V 2,2
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Jirka Knaus, Lubos a Dasa, kyklop, Honza H, Vendys, Robert, standa a renata, forman59, kutil1, Roman ST1, Miro T, ravyk

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,039,517 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24089 sekund | Průměrně za: 0.24089 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.24MB/2MB