Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Parkování venku: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Parkování venku

Poslední aktualizace před 7 let
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Asi se to tu už řešilo X-krát, zkoušel jsem to i hledat, ale bez úspěchu...

Auta se ve většině případů parkují venku a ani jim to moc neškodí. Jak je to s karavanem? Jsme před koupí prvního karavanu a kryté stání pro něj zatím nemáme.
S
slepenejČlen
Přidáno před 7 let
bzdlím na hoprách 700m.n.m takže extrémní podmínky. mlha déšt sníh už 4roky anějak to obytce nevadí. nesmí tam zatýkat avoda se musí vyfoukat z řádu jinak je to ok ahoj
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Vsechna moje pojizdna obydli jsem celorocne parkoval v garazi. Ver ze slunce, voda, snih a mraz se na nich vyrazne podepisi .Nynejsi resp. byvaly obytak byl i po sesti letech jako novy. Samozrejme jenom diky garazovemu parkovani to nebylo. !)
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
H
hyry2Člen
Přidáno před 7 let
Kup si kvalitní plachtu ve: světě karavanů a bude to taky v cajku
zdenek a Irena Lbczdenek a Irena LbcČlen
Přidáno před 7 let
Pokud by bylo stání pod střechou, bylo by to dobré, ale není a tak stojíme pod širým nebem. Už 8 roků.
Všude dobře tak co doma, cestujeme s autobytem RAPIDO...
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Asi největší hrozba je mráz. Stěny se neustále pohybují vlivem teplot a kroucením na cestě. Pokud tímto vznikne škvíra do které zateče voda a zmrzne, tak se škvíra třeba jen v tmelu zvětší a zvětší a zvětšuje a je průšvih. Taky špína za lištami a vlhko způsobuje zrezivění pozinkovaných šroubů a následné zatečení.
Proto pěkně vylézající tmel neumývat. A stříška je stříška, my taky momentálně bez přístřešku.

Gut.
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Díky za odpovědi. Garáž nepřihází v úvahu, přístřešek bych mohl příští rok vybudovat. O plachtách moc dobré mínění nemám, nevětrá to.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

jarous350 napsal:

Díky za odpovědi. Garáž nepřihází v úvahu, přístřešek bych mohl příští rok vybudovat. O plachtách moc dobré mínění nemám, nevětrá to.


Pokud koupíš origoš plachtu viz. příspěvek výše budeš překvapený, na jaře je karavan jako kdyby ani zima nepřišla
taky jsem tomu moc nevěřil, platil za pronájem haly ale loni jsem zkusil plachtu a super.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
HONZAV1HONZAV1Člen
Přidáno před 7 let
Jsem zvědav na tu plachtu, nezávisle na zde popsaném jsem ji včera objednal, dokonce na uvedeném e-shopu. Sice mi prodejce karavanu (dovoz NL) říkal, že je to zbytečné, ale rád mám věci pěkné, všechna auta parkuji pod střechou, tak ani karavan nesmí u nás na horách trpět. Honza
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Hosi, plachta je z nouze cnost. Ale mozna lepsi jak dratem do oka.Garaz je garaz. O tom zadna. :_
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 7 let
Pepo samozřejmě, že garáž je nejlepší, ale převážná většina z nás nemá garáž ani na auto - ne tak na karavan.... Takže plachta NENÍ z nouze ctnost, ale plachta je úžasná - a funguje !!! Všechny naše karavany jsme měli vždycky přes zimu pod plachtou - a po "rozbalení" vypadaly, jako by se jich zima vůbec netýkala.
Chce to ale trochu přemýšlet, protože i plachta má své záludnosti.... :x
- plachta je z vnitřní strany většinou bílá, takže je bezpodmínečně nutné zakrývat pouze umytý a suchý karavan - a to včetně střechy!!!
- je vhodné mít připravený žebřík, vylézt na karavan, na střeše rozbalit plachtu a shodit ji do všech stran, potom slézt a plachtu upevnit na karavan - zipy, popruhy ...atd. Pokud si někdo myslí, že plachtu rozbalí na zemi a lehce ji přehodí přes karavan... :o - realita je poněkud jinde! Plachtu zašpiníte, a po několika pokusech o přehození celého karavanu budete proklínat den, kdy jste si ji koupili! A když zrovna fouká vítr, tak to je teprve paráda!! ( zejména pro přihlížející a škodolibé sousedy ... ) :he
- je NUTNÉ si velmi dobře rozmyslet, kdy pojedeme na zimní výjezd ( lyže, Silvestr ... ), a k tomu datu v předstihu naplánovat sundání plachty z karavanu!!! Může být mírná zima, pak se nic neděje, ale někdy bývá sníh, mráz... Na střeše se udělají těžké ledové plotny, plachta přimrzne ke střeše, nelze s ní vůbec pohnout...Je velký problém ji vůbec sundat z karavanu - tím problém ale nekončí! Plachta je najednou tak těžká, že ji sami nezvednete, plachta se nedá sbalit, protože má šílený tvar z ledových ploten, nedá se naložit do auta , není ji kde sušit.... !v To všechno jsme zažili, to si nevymýšlím!!! Když jsme plachtu dali na vysušení do sušárny našeho bytového domu, po několika hodinách sušárna vypadala, jako při povodních, nestačili jsme vytírat vodu v suterénu domu.... Hrůza!! Navíc se jako naschvál nepotřebujete věnovat mokré plachtě, ale chcete přeci odjet s karavanem do světa... Úžasná situace.. :@

Takže - rozum do hrsti, předvídat, plánovat... Štěstí přeje připraveným!! Ale jinak na plachtu nedám dopustit, je to skvělá věc! A kdo má svého miláčka rád, měl by mu tu kapuci koupit! Když pak vidím karavany s černou střechu, zelenou řasou v lištách a plísněmi kolem oken... To je teprve humus! A takhle vypadají i skoro nové karavany, o které se nikdo nepostará.... :_
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj Petře, jasně, že kdo garáž nemůže mít nebo do ní nechce investovat nebo, nebo .... tak plachta
může být do určité míry řešením.
Také jsem jí kdysi měl, tak jen v krátkosti moje poznatky. Před navlečením plachty je nutné, aby obydlí bylo zvenku perfektně čisté,
jinak dochází k poškozování laku. Tíhu sněhu, která působí na střechu resp. celý bydlus, plachta neovlivní, stejně tak různý střešní vercajk jako soláry, satelity , komínky ap. .
Komplikované či možná nemožné větrání interiéru.
V sezoně při častějších výjezdech se mytí vozu a natahování plachty také brzo přejí. Pak do toho pálí slunce, řeže déšť, kadí ptáci ...... Prostě samé věci co bydlus nemá rád.
Za mne tedy pokud to jen trochu jde, tak garáž. Za mazlíkem tam můžeš pěkně chodit, pečovat o něj vylepšovat, vzít tam kámošku aby jsi jí ukázal
ty nový LEDky nad postelí a tak.
Možná jsem na tu péči trochu přecitlivělej, ale mám rád když pěkný věci jsou pořád jako nový.:_
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Jarous 350:Já bych to seřadil podle mne: temperovaná garáž kde můžu nechat otevřené všechny dveře obytky,přístřešek,plachta (prodyšná, ale měl jsem ji jen na střeše abych při zimních výjezdech strhl plachtu i se sněhem a nemusel čistit dost složité konstrukce co mám nahoře a nosvědčilo se,když během týdne byla obleva a pak mráz,přimrzla a sundávání horšì jak ometání sněhu(bydlím na horách).Za mně investovat do přístřešku.Jasně záležì na možnostech.Petr
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,686,440 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24268 sekund | Průměrně za: 0.24268 (0) sekund | Dotazy: 104 | Použitá paměť: 2.03MB/2MB