Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Montáž plastové sprchové vaničky?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Montáž plastové sprchové vaničky?

Poslední aktualizace před 5 let
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, prohledal jsem celé forum, ale nikde jsem nenašel informaci, jak správně namontovat plastovou sprchovou vaničku. Dělám vestavbu do dodávky a montovat ji budu na rovnou podlahu (vodovzdorná překlika). Mám vaničku ze spoda vypěnit nízkoexpanzní pěnou, nebo ji jen přilepit? Pokud lepit, tak je lepši použít pěnu nebo mamuta?

Vanička, s kterou potřebuji poradit: http://www.svetkaravanu.cz/sprchova-v...00-mm-bila

Jakákoliv zkušenost vítána.
Upravil MirekJP dne 21.10.2016 20:54, před 7 let
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
asi ti neporadím s montáží vaničky zcela přesně, ale chci tě varovat. Pěna slouží pouze k tepelné izolaci - nepočítej s nějakou její nosnotí, ta se časem vytratí. Vaničku bych určitě usadil na pevný podklad, v tvém případě na vodovzdornou překližku, možná na tenký miralon, kvůli izolaci.
Tolik můj názor.:_
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
pachtapachtaČlen
Přidáno před 7 let
Ve svém karavanu jsem měl vaničku vymontovanou od výrobce byla usazena na 7cm silném tvrzeném polystyrenu to kvůli odpadům. Přilepená byla pouze po obvodu bílým sikaflexem 221je to proto aby šla vyříznout při případné demontáži bez poškození.Pokud vaničku budeš něčím podkládat nějakou izolací musí být tvrzená vanička se nesmí při nášlapu prohnout jinak popraská.U mne výrobce udělal kolem odpadu veliký výřez v podkladním polystyrenu a při nášlapu se vanička prohnula asi o 2mm a to stačilo na popraskání vaničky kolem odpadu.Když pod vaničku miralon tak max. 2mm ne víc raději tvrzený polystyren 1cm stačí.Izolaci bych tam určitě dal stoupnout si do studené vaničky bosou nohou nic moc.
Hanka a Pavel
V
vasek a martinaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, taky dělám vestavbu a mě zase radili abych plastovou vaničku zespoda přelaminoval kvůli pevnosti a vypodložit polystyrenem. teď se na to chystám. Hlavně to chci udělat tak , aby šla vanička vyměnit bez rozbourání koupelny, kdyby se někdy poškodila...
Pirat z RuzynePirat z RuzyneČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, dělal jsem to tak, že jsem v podkladové překližce vyřízl otvor na odpad, na překližku nastříkal dostatečné množství nízkoexpanzní pěny a domáčkl vaničku. Těsnící tmel jsem dával na obvodový lem proti pronikání vlhkosti při sprchování. Mám to dva roky a zatím OK. Ať se dílo podaří, Pirát.
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 7 let
Díky za rady a zkušenosti!

Podlahu mám odizolovanou už pod tou překližkou a rozvod odpadu povede až pod autem, takže pod vaničku už nutně žádnou izolaci dávat nemusím. Naopak, čím bude níž, tím líp, protože si v Ducatu H2 už nechci moc snižovat stojnou výšku. Ještě zvážím to podlaminování, ale moc se mi s tím nechce patlat, protože jsem to nikdy nedělal.
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 7 let
Nazdar, Ja jsem taky menil sprchovaci vanu v mem ob.voze pred 15lety, vylaminoval jsem ji zevnitr a potom jeste vypenil se stavebni penou
s baumarktu, prekukujici penu jsem serizl platkem pilky,hrany jsem potom utesnil se sikaflexem 221,a pod odpadovym otvorem taky, vana je
ted zu 15 let v pohode, zadne rysy,jsme vzdy pul roku na cestach a pres vanoce v horach a sprchujeme se denne.

Honza/Discoverfun
M
Miro 319Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, robim vestavbu na mojom transite a vaničku som lepil mamutom.
Miro 319
josephsjosephsNováček
Přidáno před 7 let
Dobrý den,jestli mohu poradit,tak tu vaničku co máte na fotce,bych vůbec nedával.Když jsem já stál před rozhodnutím jak vyřešit koupelnu,tak v nejmenovaném servisu karavanů mi technik poradil ať tuto vaničku nedávám,neboť je za 4-5 let rozlámaná.Dal jsem mu za pravdu.Když jsem ji měl v ruce,tak to je to podle mě strašně slabý materiál.Proto jsem volil klasickou akrylátovou co se dává
do bytových sprchových koutů.Tuto vaničku jsem upravil a jelikož má silné dno,tak jsem ji položil přímo na podlahu ,zatmelil tmelem EMFIMASTIC PU 40 šedá /600ml samonivelační (salám 600 ml / šedá)kterou mám po celém voze zhotovenou z voděodolné překližkyNa výsledek se mužete podívat v mé galerii na tomto odkazu.http://karavanista11.rajce.idnes.cz/.Přeji Vám hezký den a hlavně hodně zdaru při stavbě.Je to totiž krásná tvůrčí práce.
prcek123prcek123Člen
Přidáno před 5 let
vytáhnu tohle staré vlákno, jak to s odstupem času dopadlo a provoz ukázal vhodnost vaniček / řešení montáže?
Díky, P.
M
mara1113Člen
Přidáno před 5 let
...přesně tahle,montovaná cca před 3 rokama - přes léto používaná dost často,před montáží jsem ale taky vytěsnil komplet boky a podlahu kvůli prošlápnutí... váhu u našeho auta nemusím řešit,takže jsem používal zbytkový silikon z práce,zatím funguje super ... pěnu bych tam taky moc nedával,pokud je na výběr...časem uhne,pokud se šlápne opakovaně na stejný místo,není to konstrukční materiál,je spíš k vyplnování mezer a částečné izolaci.......
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,275,091 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19573 sekund | Průměrně za: 0.19573 (0) sekund | Dotazy: 101 | Použitá paměť: 2.01MB/4MB