Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pozvání do Thermopyl - Řecko: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pozvání do Thermopyl - Řecko

Poslední aktualizace před 7 let
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let
Ráda bych všechny cestovatele pozvala do Thermopyl, kde už se týden cachtáme v termální řece. Jelikož spousta cestovatelů prolétne tuto oblast a sice ví, že nějaké Thermopyly existují, minimálně ze školního biflování, ale že je tu krásné místo na stání, čerstvá voda a nekonečný termální pramen nádherně teplé, čisté vody, to už ví málokdo.

Hned vedle nás je dálnice směr Athény a je tady přímo sjezd Thermopyly. Souřadnice: 38°48′19″ s. š., 22°33′ v. d.

Na sjezdu je potřeba uhnout do leva a už před sebou vidíme veliký památník věnovaný Bitvě u Thermopyl zvaný Leónidův, na počest padlého spartského krále. Je na něm vyryta jeho odpověď Xerxovi na výzvu, aby se Řekové vzdali a odevzdali zbraně. Byla stručná: Molónlabe! Pojď si pro ně!

My jsme sem jeli starou cestou, která vede kousek od dálnice. Dálnice je placená, ale lze sem velmi pohodlně dojet bez placení dálnice.

Hned u památníku je kohout s pitnou vodou, kde lze pohodlně zastavit a vodu hadicí dotankovat. Naproti památníku je kopec, kam se uchýlil král Leónidas s poslední hrstkou mužů a také vyježděná cesta na naše parkovací místo. Hérodotos napsal „ Hellénové u vědomí, že je čeká smrt od těch, kteří je obcházejí přes hory, osvědčovali proti barbarům největší možnou sílu až k zuřivosti. Většina jich tehdy měla už zlomené kopí a zabíjela Peršany mečem. Pak ustoupili do úžin průsmyku, obešli hradbu a hustě obsadili pahorek. Na tomto místě se bránili noži, pokud je ještě měli, i holýma rukama a zuby.“

Řecký básník Simónidés z Keu složil na počest Sparťanů padlých v bitvě světoznámý epitaf, který je vyryt do kamene na památníku. Jdi, poutníče, a zvěstuj Lakedaimonským, že my tu mrtvi ležíme, jak zákony kázaly nám.

A protože jsme přímo v dějišti jedné z nejslavnějších bitev, bylo by dobré si o bitvě u Thermopyl něco málo povědět, ale tady na to není místo a ani jsem se tu nechtěla rozepisovat o historii bitvy.

Chtěli jsme upozornit na místo, kde může přenocovat spousta bydlíků a karavanů, doplnit vodu a nabrat síly. Termální voda je průzračně čistá, plná minerálů a lze zastavit přímo u říčky. Nikde nikdo není a mohu říct, že koupání v termální říčce je fantastické. Voda, tam kde vyvěrá což je tak kilometr od nás, už víc jak 2000 let, má okolo 42°C a u nás už je chladnější 35°C – 37°C. Vedle památníku je velké, moderní muzeum bitvy. Na naši anténu chytáme volný internet.

Jediné, co by se nemuselo líbit je, že tak 700m od nás je bývalý hotel, nebo ubytovna či co to původně bylo a to teď slouží několika desítkám běženců. Ovšem co musím říct, jsou tu celé rodiny a všichni jsou nesmírně slušný. Občas projdou, pozdraví a jdou dál. Jsme tu týden a máme s nimi jen a jen dobrou zkušenost. Není čeho se obávat. Byli jsme tu na podzim a brzo na jaře, cestou po Řecku a už tu běženci byli a máme na ně úplně stejné vzpomínky. Slušný lidé, slušné rodiny.
Každopádně tvrdé podloží místa je bezpečné i při jakkoliv silném dešti. Jsou to vlastně ztvrdlé segmenty z termální vody a stojíme na jakési desce z minerálů.

Přeji šťastnou cestu a spoustu krásných zážitků.

Pro více fotografií přejděte na http://www.carava...i_id=11172 nebo do našich stránek. Tam je hlavně, pro zájemce, hodně historie.

Za oba dva Bobeška
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
bydlikemevropou Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
borisaborisaČlen
Přidáno před 7 let
Je to krásné místo, pravděpodobně se tam během naší plánované cesty zastavíme, děkujeme za krásné tipy z Vaší cesty, je to senzační číst jak to máte zmáklé, takže ještě jedno za nás veliké díky.
Staníci
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Také jsem se tady kdys čvachtal a bylo to velmi, velmi příjemné ! Hned bych to vyměnit za ten sychravý podzim u nás. Škoda, že to je tak daleko od Česka.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Kalimera Bobeško,přestaň prosím "provokovat" a ty fotky dávej aspoň se zataženou oblohou.I když jsem doma z jihu teprve čtvrtý den nejraději bych kopl do vrtule.Zachránit to může jen metr sněhu. Užívejte Čau Petr.
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let
Kalispera všem. Moc děkujeme, i když jsem ještě celá nervózní, jestli jsem neudělala moc pravopisných chyb a napsala vše správně, abych, abych, abych a vůbec. Ať mi všichni krasopisci vlezou na záda !M

Petře a i ostatní, ještě pár fotek pro spravení nálady. Přejezd mezi Ohridským a Prespanským jezerem před pár dny. I navigaci se to tam nelíbilo, ta chudinka ani nevěděla kde je a hezky si to šněrovala po okolních kopcích.
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
Upravil bydlikemevropou dne 16.10.2016 20:37, před 7 let
bydlikemevropou Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

bydlikemevropou napsal:

Ráda bych všechny cestovatele pozvala do Thermopyl, kde už se týden cachtáme v termální řece. Jelikož spousta cestovatelů prolétne tuto oblast a sice ví, že nějaké Thermopyly existují, minimálně ze školního biflování, ale že je tu krásné místo na stání, čerstvá voda a nekonečný termální pramen nádherně teplé, čisté vody, to už ví málokdo.

Hned vedle nás je dálnice směr Athény a je tady přímo sjezd Thermopyly. Souřadnice: 38°48′19″ s. š., 22°33′ v. d.

Na sjezdu je potřeba uhnout do leva a už před sebou vidíme veliký památník věnovaný Bitvě u Thermopyl zvaný Leónidův, na počest padlého spartského krále. Je na něm vyryta jeho odpověď Xerxovi na výzvu, aby se Řekové vzdali a odevzdali zbraně. Byla stručná: Molónlabe! Pojď si pro ně!

My jsme sem jeli starou cestou, která vede kousek od dálnice. Dálnice je placená, ale lze sem velmi pohodlně dojet bez placení dálnice.

Hned u památníku je kohout s pitnou vodou, kde lze pohodlně zastavit a vodu hadicí dotankovat. Naproti památníku je kopec, kam se uchýlil král Leónidas s poslední hrstkou mužů a také vyježděná cesta na naše parkovací místo. Hérodotos napsal „ Hellénové u vědomí, že je čeká smrt od těch, kteří je obcházejí přes hory, osvědčovali proti barbarům největší možnou sílu až k zuřivosti. Většina jich tehdy měla už zlomené kopí a zabíjela Peršany mečem. Pak ustoupili do úžin průsmyku, obešli hradbu a hustě obsadili pahorek. Na tomto místě se bránili noži, pokud je ještě měli, i holýma rukama a zuby.“

Řecký básník Simónidés z Keu složil na počest Sparťanů padlých v bitvě světoznámý epitaf, který je vyryt do kamene na památníku. Jdi, poutníče, a zvěstuj Lakedaimonským, že my tu mrtvi ležíme, jak zákony kázaly nám.

A protože jsme přímo v dějišti jedné z nejslavnějších bitev, bylo by dobré si o bitvě u Thermopyl něco málo povědět, ale tady na to není místo a ani jsem se tu nechtěla rozepisovat o historii bitvy.

Chtěli jsme upozornit na místo, kde může přenocovat spousta bydlíků a karavanů, doplnit vodu a nabrat síly. Termální voda je průzračně čistá, plná minerálů a lze zastavit přímo u říčky. Nikde nikdo není a mohu říct, že koupání v termální říčce je fantastické. Voda, tam kde vyvěrá což je tak kilometr od nás, už víc jak 2000 let, má okolo 42°C a u nás už je chladnější 35°C – 37°C. Vedle památníku je velké, moderní muzeum bitvy. Na naši anténu chytáme volný internet.

Jediné, co by se nemuselo líbit je, že tak 700m od nás je bývalý hotel, nebo ubytovna či co to původně bylo a to teď slouží několika desítkám běženců. Ovšem co musím říct, jsou tu celé rodiny a všichni jsou nesmírně slušný. Občas projdou, pozdraví a jdou dál. Jsme tu týden a máme s nimi jen a jen dobrou zkušenost. Není čeho se obávat. Byli jsme tu na podzim a brzo na jaře, cestou po Řecku a už tu běženci byli a máme na ně úplně stejné vzpomínky. Slušný lidé, slušné rodiny.
Každopádně tvrdé podloží místa je bezpečné i při jakkoliv silném dešti. Jsou to vlastně ztvrdlé segmenty z termální vody a stojíme na jakési desce z minerálů.

Přeji šťastnou cestu a spoustu krásných zážitků.

Pro více fotografií přejděte na http://www.carava...i_id=11172 nebo do našich stránek. Tam je hlavně, pro zájemce, hodně historie.

Za oba dva Bobeška


Jak zde na foru se probírá vše o dopadech nezajištění našich obytek, viditelné věci atd. : prevence, prevence , stejně v tomto případě: cit: a to teď slouží několika desítkám běženců. Ovšem co musím říct, jsou tu celé rodiny a všichni jsou nesmírně slušný. Občas projdou, pozdraví a jdou dál. Jsme tu týden a máme s nimi jen a jen dobrou zkušenost. Není čeho se obávat.
Jednou k tomu dojde, jen tam nechci stát, jelikož o tom vím, že tam jsou ubytovaní. Nakonec i dnešní článek na netu ukazuje scénař, že až to nastane tak se jen divíme:
článek: Auto v Řecku srazilo běženkyni s dítětem. Migranti vůz zapálili a napadli policisty
MichalMMichalMČlen
Přidáno před 7 let
Nemilany: Nekaž to :D Jinak bydlíkemevropou moc hezký...
Weinsberg TI 700 MEH
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

MichalM napsal:

Nemilany: Nekaž to :D Jinak bydlíkemevropou moc hezký...

Omlouvám se, články hezké také je čtu, ale ten "vnitřní neklid v případě běženců blízko místa" mi nedal ...
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím Nemilany a plně Vás chápu. Taky nejsem žádná hrdinka a z běženců mám stejné obavy jako mnoho jiných. Jen je potřeba, si to trošku, všechny ty zprávy, přefiltrovat. Letos na přelomu února a března jsme se měli vracet z Kréty po víc jak dvou měsících a na internetu jsme ve stejných zprávách, jako Vy četli, že v přístavu Pireus je 40 tisíc běženců a že je tam nejen humanitární krize ale i neskutečný bordel. :o Dva dny před naším odjezdem! Samozřejmě jsem měla oči na vrch hlavy a obavy. Můj návrh, že počkáme, nebo že se pokusíme změnit místo příjezdu u velitele vozu neprošel. Jaké bylo naše, hlavně moje, protože Zdenda byl v klidu, překvapení, že v celém přístavu byl běženci obsazený jeden malý domeček, kde byla původně čekárna a na trávníku před ním asi tak 6 stanů. To bylo vše. Odhadem 50 lidí. Prošli jsme schválně celý přístav i průmyslovou část a nikde nikdo. :x

!o Taky mi to nedalo a našla jsem si zmiňovaný článek https://www.novin...isty.html, a nejsem z něj moudrá. Jednak jsem nepochopila, co dělal pán v 76 letech v táboře běženců autem. V táboře je jak píší 1300 lidí, což je už nějaká síla a upřímně, i já bych se jim vyhnula obloukem. Nechci spekulovat, ale pán je nejdříve údajně zachytil, ale na místě zůstali dva mrtvý, jak to vlastně teda bylo? :x

Nemilany: Nikdo Vás tam přeci nenutí jezdit a ani bych si nedovolila sem napsat pozvánku někam, kde by to bylo nebezpečné. Samozřejmě, situace se může změnit. Za měsíc tam nemusí být ani noha a nebo taky tam může vyrůst stanové městečko. Nicméně, to ale platí o celé západní Evropě. Tady je to o to lehčí, že lze sjet z dálnice, obhlídnout situaci a buď zůstat nebo se hned na dálnici vrátit a pokračovat. Není nic lehčího.

Michalovi moc děkuji. :^

Přeji hezké a šťastné putování.

Bobeška :)
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Nemohu nic jiného než podepsat postřehy Bobešky co se týče běženců.Letos už je to čtvrtý rok co jako důchodci trávíme s obytkou na divoko 4-5 měíců v roce na balkáně.Je fakt že jsem jich zaznamenal více v tom merlklovém roce ale to byli samí chudáci kteří šli pěšky po dálnici Srbskem ve 40ceti stupňovém horku.Co z nich udělá naše civilizace to je jiný příběh.Víme jak našì "spoluobčané "hledají cestu životem pokud možno s co nejmenším odporem a v tom jsou tyto národy mistři.Ale zpět,ano mnoho balkánců(zjednodušený výraz pro oblast od nás směrem k Turecku) má pro nás divokou vizáš někdy je to i dřinou co mají za sebou ,proti nám pěstěným a přešlechtěným evropanům ,ale jakékoli vstřícné ,přátelské gesto rádi opětují((zde nepatří řeci ti jsou na mě asi nas.aní) a bariéra strachu i u mě rychle mizí.Jeden příběh,na odlehlém místě kde jsme kempovali v albánii začly okolo nás běhat kozy a ovce a pasák na ně tak řval a vypadal tak divoce že manželka seděla v obytce se slzákem v ruce.Já žadný hrdina vzal klacek a pomáhal mu stádo dát dohromady.Zapomněl jsem dodat že k chaos přispěl náš uštěkaný pes.Po vykonané práci jsme si víc jak 20 minut povídali on albánsky já česky ,ho to pořád bavilo , smál se já taky a jediné slovo co jsem rozuměl bylo že jsem nový farmer.Omluva stručněji to nešlo a takovýc zážitků mám hodně ale určitě i ostatní milovníci balkánu.Závěr,nebát se při našem cestování utečenců ani lidí kteří vypadají divočeji jak my.Jen a jen mé zkušenosti . Ano mimo téma jsem lump ale musel jsem.Petr
Upravil zemanekpetr dne 22.10.2016 14:58, před 7 let
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím a děkuji Petře za rozvinutí tématu a hezký příběh. Vůbec to není od věci a domnívám se, že cestovatelé, kteří mají obavy, si možná přečtou pár řádek o prožité zkušenosti, příběh jednoho z nás, zkušeného, který si nic nevycucal z prstu a nebudou až tolik věřit všemu co se píše ve zprávách. Samozřejmě, opatrnosti je potřeba a zbytečně se nemotat , kde by mohl nastat problém, ale apriori předjímat co by se mohlo stát, je snad škoda.

Mám podobný příběh taky s pastevcem koz a ovcí. V Turecku nad jezerem Van u Iráckých hranic je překrásný palác Ishak Pasa nad městem Saray. Spali jsme tam a ráno začalo cinkotem zvonců. Zdenda spokojeně spal a já chtěla fotit. Začali se trousit kozy a ovce a já tak stála u auta a koukala. Pak šel starý pán, pastevec a když jsem ho pozdravila, jen úklonem hlavy s rukou na srdci, hezky se na mě usmál a já se odvážila mu pochválit stádo a zeptala se náznakem, jestli si to stádo a jeho mohu vyfotit. Pán byl nesmírně spokojený, ledy byly prolomeny a komunikační bariéra? Nerozuměli jsme si ani slovo, ale hezky jsme poklábosili. Jenže, pán měl u stáda tři obrovské pastevecké psy, kteří hlídali a když pán už odešel a já bláhová se rozhodla ještě fotit opožděné ovce, v životě jsem neviděla takové hyeny s tak obrovskými zuby. A to prosím celou cestu krmím všechny potulný pejsky. Zkrátka stála jsem jako socha a jen jsem si říkala, jestli mě sežerou hned nebo až za chvíli. Psi si mě hlídali, dokud neprošla poslední pitomá ovce a pak odkráčeli za stádem.
www.bydlikemevrop...

Příšerně jsem se bála a byla to jen moje chyba. Do té doby jsem neznala a netušila, jak pracují pastevečtí psi a co dokáží.

Taky trochu mimo téma, ale podobné je to i s běženci, které jsem zmiňovala u Thermopyl. Pokud vidím, že se jedná o starší lidi, rodiny s dětmi a několik rodin i s postiženými dětmi a přistoupím k nim s úctou, úsměvem a v slušnosti, nepředpokládám žádné problémy. Samozřejmě, tlupa rozjívených mladíků by bylo něco jiného. Myslím, že je dobré rozlišovat a neházet všechny do jednoho pytle.

Pokud by měl někdo další příběh, tak sem s ním. Proč trochu nerozvinout jinak nudné téma nějakých teplých pramenů v Thermopylech? :g

Hezký den a pohodové cestování - Bobeška
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Ano pastevečtí psi to je kapitola sama pro sebe,mám s nimi díky našemu uštěkanci a krosky a oblibě opuštěných míst pár dnes uź pěkných zážitků.Ale dám prostor dalšìm ať nevypadám jak dobrodruh a přitom většinu času se válím u moře a koupu. Ahoja Bobeško a Zdenku Petr
F
ferdasanČlen
Přidáno před 7 let
Když jste přešli z Thermo na čtyřnohý tak se přidám-podél pobřeží chodíme na procházky a většinou se k nám přidá(přidají)i nějaký ten pes.Jednou se chodník rozdvojil a my šli po tom pohodlnějším,pes zůstal na rozcestí a dál s náma nešel.Asi po 10 min.jsme zjistili,že dál se nedá pokračovat tak jsme se vrátili,pes seděl na tom rozcestí a jako by říkal "já jsem vám říkal,že tama nee".Chodil s náma na procházky 3 dny.Pes velice rychle pozná,jak to s ním myslíte.Vaše fotka bydlíku mě připomíná naši první dovču(si myslím)bydlíkem,za těma palmama je zátoka s kempem,který byl první co jsme v GR navštívili.
Upravil ferdasan dne 23.10.2016 13:42, před 7 let
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím, taky hezký příběh. :g
S tou fotkou, máte dobrý postřeh a hlavně, pamatováka!!! :^ Skutečně je to Řecko, Toroni - prostřední prst Chalkidiki - Ema Beach. Byli jsme tam 19.2.2015, úplně sami. !) Krásné místo.

Hezký den Bobeška
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: bydlikemevropou, borisa, Vasu, zemanekpetr, hymer662, MichalM, ferdasan

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,722,531 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19722 sekund | Průměrně za: 0.19722 (0) sekund | Dotazy: 113 | Použitá paměť: 2.14MB/2MB