Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Napájení kamery: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Napájení kamery

Poslední aktualizace před 7 let
K
kutil1Člen
Přidáno před 8 let
Ahoj, mám 7 palcový displej a kameru Elro park 7.

Obraz mám hrozný a než to vyhodím, tak bych rád vyzkoušel, zda je špatný displej,nebo kamera, nebo vedení.

Displej je napájen 12V a po sepnutí tlačítka na displeji naskočí obraz. V tom okamžiku jde kabelem z displeje 12 V do kamery.

Do displeje je kabel propojen Jackem, kabel má 3 vodiče. Předpokládám, že jeden vodič je + 12, druhý - 12 a současně video vstup a třetí vodič jako druhý videa. Do kamery kabel vede napevno.

Rád bych na vyzkoušení displeje mimo kameru pustil nějaké video z jiného zařízení. Ale mám obavu, abych do toho zařízení nepustil těch 12V a neodpálil to.

Máte někdo zkušenost s tímto systémem, jak je to zapojeno do toho Jacku? Kabel nechci řezat, abych měřil voltmetrem, kde je 12 V a náhradní Jack nemám.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 8 let
A není tam náhodou i klasický AV vstup ? !)
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
TomTP Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 8 let
Hrozný obraz znamená co?
Mám třeba doma monitor na úplně jiné účely, ale neumí sám změnit normu. V menu mu musím ručně nastavit normu a pak ukazuje krásně.
K
kutil1Člen
Přidáno před 8 let
Ahoj, díky za reakce, nejsem nyní u obytky, tak nemohu vyfotit, co je hrozný obraz. Přepínání norem to má, ale nepomáhá to kvalitě.
Neuvědomil jsem si, že to AV vstup bude mít. Na vyzkoušení mám jen přístroje s cinche, tak si musím udělat nějakou redukci.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 8 let
Je běžně třeba u každého fotoaparátu, mám jich doma několik, určitě jí někdo z tvého okolí bude mít.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
TomTP Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
K
kutil1Člen
Přidáno před 8 let
Tome, dík za tip, pohledám na chatě, mám tam tašku kabelů, foťáky i kameru jsem kdysi měl.
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 8 let
Já bych to tipnul na vadu kamery...už jsem to dělal vícekrát a vždy byla KO kamera.
Na té fotce kde to vypadá,že obraz není...tak je...mizerný :) po výměně kamery a dopojení do origo systemu bylo zase vše OK.
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
karlosVW Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
K
kutil1Člen
Přidáno před 8 let
Ahoj,

tak jsem vyfotil nekvalitní záběr z kamery. AV kabel jsem našel a vyzkoušel ten monitor z DVD přehrávače a vyfotil. Chlapi, díky za rady v prvním kole těch zkoušek. Myslím, že ta kamera je špatná, nebo nějaký kontakt?

Poradíte, jakou kameru koupit. Tem můj monitor má kromě vstupu AV další vstup (jack) pro kameru a tím jedním kabelem jde signál z kamery a současně napájení 12 V z monitoru do kamery.
kutil1 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 7 let
1) píšeš: Do displeje je kabel propojen Jackem, kabel má 3 vodiče. Předpokládám, že ... Lze to chápat tak,že jsi obnažil izolaci a vidíš u kamery 3 drátky? Pokud ano...jakou mají barvu?

2) Kamera asi není spojena s displejem kabelem v jednom kuse až k monitoru...není tam nějaká spojka 30-100cm od kamery?

3) Tvůj system je tenhle: http://www.elro.e...kamera-set

Kamer vhodných na obytku je vcelku velké množství od méně až po více kvalitní cca v rozmezí 1500,- až 3000,-. Lze je i napojit na tvoji kabeláž...jen nevím jestli to bez nějakých alespoň základních znalostí (pájení + proměření) jsi schopen předělat.
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, neobnažil jsem to, ale Jack, který vede do monitoru, má 3 části. Proto předpokládám 3 vodiče.
Měření a pájení není problém.
Zatím jsem neměřil, protože jsem nechtěl řezat kabel, nebo demontovat kameru. Když jsem zkoušel monitor s AV vstupem, tak se musí na monitoru tlačítkem přepnout z kamerového vstupu na AV vstup. Také je možné, že je monitor dobrý s AV vstupem, ale může být vadný s kamerovým vstupem.
karlosVWkarlosVWČlen
Přidáno před 7 let
displej je jen jeden....v monitoru není nic co by mohlo dělat rozdíl mezi AV a CAM vstupem...tedy na 99,5% bych vadu vstupu vyloučil. Odhalením izolace by jsi zjistil kolik skutečně je v žíle kabelů a barev...pak se třeba dá něco identifikovat. Většinou jsou to červený,černý,žlutý a bílý
1970 + 1977 + 2002
Fiat Ducato EuraMobil PRS695SB
nějaké ty fotky https://karlosvw.rajce.idnes.cz/
SOUNDSHOP.CZ vše pro car hifi & car multimedia
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 7 let
No, osobně si myslím, že na tom jacku bude 2x audio, 1x video. Napájení bude jinde. Např. v te redukci, kterou zminuje Karel.
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Tomas Brabec napsal:

No, osobně si myslím, že na tom jacku bude 2x audio, 1x video. Napájení bude jinde. Např. v te redukci, kterou zminuje Karel.


Ten monitor má AV vstup a tam je 2x audio a 1x video a 4. část Jacku společná. Tam jsem zkoušel to video z DVD přehrávače kabelem, který vyfotil Tom.

ALE monitor má další vstup pro Jack s označením CAM a tudy odchází 12 V do kamery a současně přichází jen video signál z kamery.
Upravil kutil1 dne 20.10.2016 09:40, před 7 let
kutil1 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Já používám od jara tuhle kameru a jsem spokojenej:
http://www.ebay.c...1e980f3b26

Ta cena je trošku jinde než to, co se prodává u nás. Aktuálně je ta cena cca 270 Kč i s dopravou. Kamera by měla být vodotěsná. Já jsem jí jenom musel rozebrat (odšroubovat víčko na zadní straně) a otočit kameru o 180°, protože je určená pro montáž pod nárazník, takže při montáži na zadní stěnu by byl obraz vzhůru nohama. Při té příležitosti jsem jí rovnou utěsnil sikaflexem a zase složil.
Různých dalších typů kamer tam mají mraky za podobné ceny. Z kamery jde kablík s malým konektorem a na ten se nasazuje protikus, který má na sobě cinch pro video a klasický napájecí konektor. Pro napájení je přiložený i protikus s kouskem kablíku. Je tam i pár metrů kabelu s cinchema pro video, ale přes celý obytňák to samozřejmě nestačí, tak jsem použil jiný delší kabel.

Jo a kamera zobrazuje i čáry pro parkování.

Pro mě osobně je to za tu cenu dobrá koupě, obraz je taky dobrý. Za šera si obraz i přisvětlí, jenom když už je úplná tma, tak je bohužel vidět prd..
Až za pár let odejde, tak koupím jinou a vyměním. Za ty peníze mě to netrápí a kamera za x tisíc také nevydrží věčně..
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Díky za tip, škoda, že nemá noční vidění. Cena mnohdy není přímo úměrná kvalitě. Ta moje kamera byla dražší s nočním viděním, ale vidím prd vedne i v noci.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Nemá noční vidění, pokud to bereš tak, že nemá přisvětlení diodami. Ale parametry (i citlivost) má obdobné jako běžné kamery s diodami.
Když jedu ve dne, tak to nepotřebuju a v noci mi svícení dozadu taky nic neukáže. Pokud za mě přijede auto s rozvícenými světlo, tak ho samozřejmě vidím.
A při couvání mi svítí couvačka plus přídavné LED namontované do nárazníku a připojené k couvačce. Dával jsem tyhle:
http://www.ebay.com/itm/282057942620?...EBIDX%3AIT

Jinak ty kamery se na eBay prodávají v podobné cenové hladině i s klasickým LED přísvitem, ale nechtěl jsem aby mi svítily pořád. Nebo jsou s infračervenými diodami jako například:
http://www.ebay.com/itm/New-Car-Rear-...SwnipWVXrp

A plno dalších..
Například:
http://www.ebay.com/itm/Color-CMOS-Ca...1689017336

Je to často jen o tom, co požaduješ a kolik za to chceš dát..
pilinispilinisČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj já mam tuhle akorát mam tu kameru jak je sama obrázku.No poblem
Já Honza a Gábina a obytné auto Fiat Dukáto 2,3 96Kw
pilinis Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, myslím, že jsi mi ukazoval zobrazení, když jsi mne navštívil v Dalešicích, nebo už máš něco jiného?

Pokud koupím kameru s Cinche, tak musím udělat redukci na Jack, video je na 3. a 4. pozici Jacku, pokud jsem měřil dobře, mám to v příloze.

Ten Jack, který slouží jako výstup 12 V pro kameru a současně jako video vstup, má 4 pozice a ne 3, jak jsem nesprávně uváděl.

Automatické sloučení 25.10.2016 15:19:
Sehnal jsem Jack (4 pozice), v monitoru jsem dal do pozice CAM INPUT (obr cam input). Zapojil napájení 12 V do monitoru. Z tohoto Jacku musí jít napájení do kamery a současně zpět video signál z kamery. Měřením jsem zjistil, že mezi všemi kontakty je nějaké napětí (obr. mereni). Tedy do kamery neodchází nikde 12 V a to, co jde z kamery zpět, tak je asi rušeno tím napětím dle obrázku. Asi je někde chyba na desce v monitoru (obr. jack). Když jsem dal Jack do zdířky AV INPUT, tak jsem správně nenaměřil žádné napětí, tedy není obraz nijak rušen, pokud monitor zkušebně zapojím přes DVD přehrávač.

Tedy myslím si, že mám zjištěno, že:

- Kabeláž do kamery bude zřejmě OK.
- Monitor funguje správně jen při zapojení do AV INPUT.
- Kamera možná funguje, ale určitě není napájena 12 V a výstup z kamery je rušen tím napětím, co vychází z monitoru. Možná je dobrá.

Tedy, pokud někdo zná tu moji kameru z odkazu (od Karlose):

http://www.elro.e...kamera-set

tak bych přivítal, do jakých míst na desce v kameře dát napětí 12 V (vedl bych samostatným kabelem) a z jakých míst odchází video. To video bych přivedl kabel do monitoru ne na vstup CAM INPUT, ale na vstup AV INPUT.

Je jasné, že v dnešní době se většinou nevyplatí problémy řešit (vyhodí se a koupí jiné), ale mně to vrtá hlavou a rád bych vyřešil za pomoci těch, kdo ví. Jinak jsem si objednal tu kameru i s těmi samostatnými ledkami (přisvětlením) dle odkazů Petra. Radši bych tam po opravě nechal tu moji z ELRO PARK 7.
Upravil kutil1 dne 25.10.2016 15:19, před 7 let
kutil1 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 7 let
Pokud máš v autě rozvod 12V a jsi si jistý, že ta kamera má taky napájení 12V, tak bych její napájení připojil buď na ten přívodní napájecí kabel pro monitor nebo můžeš v monitoru připájet drátky na ten napájecí konektor. Ale já osobně bych preferoval spíš připojit to k tomu napájecímu kabelu, aby jsi mohl v případě poruchy nebo výměny monitoru ten monitor prostě odpojit od konektorů a odnést bez nějakého pájení nebo stříhání kabelu pro napájení kamery.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: kutil1, TomTP, dracekvo, karlosVW, Tomas Brabec, PetrDubi, pilinis

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,068,554 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23062 sekund | Průměrně za: 0.23062 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.25MB/2MB