Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Čím se zabavíte na dlouhých cestách?: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Čím se zabavíte na dlouhých cestách?

Poslední aktualizace před 7 let
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
Vlákno o tom, co posloucháme na cestách, mně připomněla, že už jsem se dlouho chtěl zeptat, jaké máte tipy na zkrácení dlouhé chvíle při ještě delších jízdách po dálnicích. Když jedu 10, 14 nebo i 18 hodin, občas bych potřeboval něco, co by mě probralo, resp. udželo za volantem fit. Rádio spíš beru jen jako zpestření, ale čas rychleji neutíká.

Možná to někomu připadá infantilní, ale když jedeme ve více lidech, tak často celé auto zpívá. A když jedeme ve dvou, nejčastěji si krátíme dlouho cestu hrami "hádej která osobnost/postava jsem" nebo hrajeme různé hry z Partičky, např. "reklamace" nebo "jedno slovo" či "otázky". Občas člověku ale dojdou nápady a hrát to samé třeba dvě hodiny už prostě nebaví. Jet dál je ale zapotřebí a vždycky se chci vyhnout tomu, že by se mi začlo chtít spát.

Jak si dlouhou chvíli krátíte vy?
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 7 let
Na probrání je nejlepší zastavit a dát si dvacet. Ono už 10 hodin non-stop za volantem není zrovna bezpečné.
Ale jak nad tím přemýšlím, tak snad nijak. Kecáme, čumíme okolo prostě tak.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
U nás spí žena celou cestu. Probudí se jen v centru větších měst, když bedlivě sleduju navigaci, značky, auta a provoz. Začne vykládat co dělá celá její rodina a za městem zase usne. Já se dál štípu do stehna, abych neusnul taky.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let
kdyz nekde jedu, vsichni me drive ci pozdeji predjizdeji.. tak sledujeme cechy a slovaky odkud jsou... a nebo si "zabirame" auta ktera se nam libi. Delali jste to taky kdyz jste jako deti jezdili do SVP?
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Nekdy dam 800 km v tahu jen s prestavkama na kafe, svacu a cigarko jen s radiem a trochou konverzace s posadkou. Jindy mi staci 300 km a behem dne jdu na hodku chrnet. Jizdu koncivam do 21 h a spavam tak do 7 h, hodka na ranni hygosku a snidani . Unavy a usnuti za volantem se bojim moc a resim to odpocinkem a spankem. Cesta mi pak utika docela rychle a hlavne jisteji.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Sapuki napsal:

U nás spí žena celou cestu. Probudí se jen v centru větších měst, když bedlivě sleduju navigaci, značky, auta a provoz. Začne vykládat co dělá celá její rodina a za městem zase usne. Já se dál štípu do stehna, abych neusnul taky.


To je další věc. Moje manželka to má dost podobně. Většinou usne ještě dřív než opustíme město a když se probudí, je překvapená, že už jsme v jiném státě. Čili ten tip, jak se zabavit a neusnout, je vlastně mnohem víc pro ní než pro mě. Jinými slovy musím zabavit jí, aby ona mohla zabavit mě :D


Citovat

SignBoss napsal:

Na probrání je nejlepší zastavit a dát si dvacet. Ono už 10 hodin non-stop za volantem není zrovna bezpečné.
Ale jak nad tím přemýšlím, tak snad nijak. Kecáme, čumíme okolo prostě tak.


To rozhodně. Já mám ale ten problém, že občas mám svůj den a občas ne. Zatímco někdy absolutně bez potíží zvládnu 18 hodin jen s čůracíma pauzama a ještě bych byl fit na další kilometry, jindy se mi po 50 kilometrech začne chtít spát. Jenomže...! Jakmile zastavím a natáhnu se, tak půl hodiny čumím do stropu a má to podobný efekt, jako se jít projít nebo protáhnout. Čili neusnu a po dvaceti minutách na silnici se mi chce spát zas. Moje drahá polovička sice řídit nechce, ale i kdyby ano, na místě spolujezdce prostě neusnu a už vůbec si tam neodpočinu :c
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
To Mikey: Nejmenovala se manželka za svobodna Schwarzenbergová ?
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

To Mikey: Nejmenovala se manželka za svobodna Schwarzenbergová ?


Občas ji podezírám, že se tak jmenuje dodnes :D
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Moje taktika na udržení se fit po dlouhou dobu za volantem je jet co nejvíc na pohodu, aby to nevyžadovalo moc soustředění. Tzn. rychlost spíš nižší, velkej odstup a tempomat. Ofenzivní jízda sice mozek nabudí, ale o to kratší dobu vydrží se soustředit. Znám to z motorky - hodina jízdy na hranici možností a můžu si jít rovnou lehnout :D

Pít hodně vody. Energetickej nápoj maximálně 2 hodiny před koncem jízdy, protože pak přestane fungovat a výsledek je o to horší.

Jo a používání navigace Waze mi přijde užitečný i z pohledu bezpečnosti, protože po X hodinách jízdy už je člověk přeci jenom trochu apatickej, takže upozornění na kolonu, odstavený auto (a samozřejmě radary a fízly) se hodí.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
P
paveldČlen
Přidáno před 7 let
noooo, jednou jsem tu četl" moje žena nastupuje do auta v pižamu" To tedy já se musím pochlubit, že moje žena sedne za volant a jede. Paradoxně se bojí dálnice,ale když začnu být nervózní , tak za to vezme a 300 km dá. Je pravda, že nezacouvá a ze starým dukátem neujela ani metr, ale nyní řídí a myslím si, že jí to i baví. Co vaše ženy za volantem ?
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Já stále strašně rád jezdím a stále dokážu ujet i 1000 km Ale raději jezdím kochací jízdu mimo dálnice. Žena sice má řidičák, ale nikdy obytné auto neřídila a kdybych jí o to požádal, našla by si tisíce výmluv. Mně stačí, když mně do řízení nekecá, za jízdy společně sleduje cestu a neusne. Taktéž mi dělá servis pro pohodovou jízdu. Jen jí vadí, že paní z navigace sem tam nadávám, co to vymyslela za nesmysl. Spát se mně chce výjimečně a na to mám cucavé bonbóny a pití. Energetické nápoje velice výjimečně, jednou za několik let.
A když je krásná příroda a pohodová cesta, jako například Skandinávie, dokážu s přestávkami jet do 3 hodin rána.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

paveld napsal:

noooo, jednou jsem tu četl" moje žena nastupuje do auta v pižamu" To tedy já se musím pochlubit, že moje žena sedne za volant a jede. Paradoxně se bojí dálnice,ale když začnu být nervózní , tak za to vezme a 300 km dá. Je pravda, že nezacouvá a ze starým dukátem neujela ani metr, ale nyní řídí a myslím si, že jí to i baví. Co vaše ženy za volantem ?


U nás je to taky tak, Alena jezdila i s autem 7,3 m a klidně jede i teď s přívěsem.
Cestou do Italie ji musím od volantu i vyhánět po dálnici ji to vyloženě baví.
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 7 let
Když jde do tuhého, pustím si Haničku Zagorovou a békám s ní. Já se proberu. Většinou i zbytek posádky.
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
upmanupmanČlen
Přidáno před 7 let
Caute, jezdime brutalni streky a ridim jen ja, ovsem

- mame prevodnik na 220V a malou remosku, takze manzelka casto pece cestou bublaninu pro me a prtata
- povidame si cela rodinka, zpivame
- mam stovky mp3 knizek od pohadek po Verneovky, takze poslouchame
- stavim kdyz vidim pekne misto a obcas tam uz i zustaneme
- davame si hadanky a hrajeme hry "rekni slovo na ...."
- vymyslime si co budeme delat
- resime filozoficke a eticke otazky
- kecame o vsem moznem i nemoznem
- drbu psa co se za mnou obcas chodi podivat dopedu
- kdyz ostatni spi nasazuji sluchatka a jedu v poklidnem tempu regeae a vesmes uz v te dobe hledam misto na prespani
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Mikey napsal:

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

To Mikey: Nejmenovala se manželka za svobodna Schwarzenbergová ?


Občas ji podezírám, že se tak jmenuje dodnes :D


Tak jestli to nebudou s tou mojí ségry :-)


.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
Občas se mi stane, že na dálnici začnu být tak rychle ospalý, že odpočítávám stometry na navigaci k nejbližšímu odpočivadlu. Naposledy jsem vyzkoušel nápad, se kterým jsem se dopředu na cestu připravil - dát si něco pálivého. Měl jsem tam velmi pikantní sušené maso a musím říct, že to mě probralo tak, že jsem byl bezpečně naspeedovaný na dalších 200 km :D Tím se člověk sice nezabaví, ale jako nouzovka před dalším parkovištěm to zafungovalo skvěle. Já byl tedy probraný, že už jsem žádnou zastávku nepotřeboval. I když to není úplně pravda, protože jsem to zapil asi litrem vody a jak všichni víme, čím víc toho jde dovnitř, tím dříve to chce ven :D

Upman: Ty filozofické otázky jsou super. Ty mě nejen baví, ale i zabaví. Když je dobré téma, tak rázem program na několik hodin :)
P
Petr a MirkaČlen
Přidáno před 7 let
Už sis někdy vitrhnul chlup z nosu,to tě probere na dalších 200 km:D
Petr a Mirka
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 7 let
Nevytrhnul, ale díky za další masochistický tip :D
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,038,015 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24995 sekund | Průměrně za: 0.24995 (0) sekund | Dotazy: 129 | Použitá paměť: 2.2MB/4MB