Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 výběr kompresorové lednice: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

výběr kompresorové lednice

Poslední aktualizace před 7 let
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
pomalu začínám vybírat věci na přestavbu alkovny. Určitě tam chci kompresorovou lednici, ale zasekl sem se na výběru a váhám nad
Indel B Cruise 100 a Cruise BIG.
Chci větší mrazáček, aby se do něj nechalo dát kuře. Nikde neuvádí rozměry mrazáku, tak odhaduju jen podle fotek.
Cruise 100 asi bude mít mrazák menší, tak bych tam přinejhorším dal kuře naporcované. BIG vypadá, že má větší, ale ani z fotek není jasný, zda se tam to kuře vleze :D a taky má psanou větší papírovou spotřebu dle katalogu.

Přípojku lednice na 230V asi potřebovat nebudu, když budu mít nabíječ baterky na 230V, ale docela mě zaujala ta eutektická deska, který by prý měla udržet nachlazenou lednici přes noc. Má to někdo? Určitě by bylo příjemný, aby v noci byla lednička potichu. Ale jde o to, jestli za ty dva ticíce to opravdu funguje. A kam se dává, nesežere to vnitřní objem?
M
Mito67Člen
Přidáno před 8 let
Ahoj.
Niekto to tu pred casom napisal, ze eutekticky lad je vlastne lad z 5% solneho roztoku. Teda ak sa nemylim a dobre som si to zapamätal. To znamena, ze ked si taky lad spravis do PET flasky cez den - bude asi plnit tu istu funkciu zadarmo:). Ci sa mylim kolegovia?
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 8 let
Teda zatim jsem videl je ty klasicke karavanshopove trojkombinace a nebo i kompresorky a tyto 2 co uvadis mezi nimi nejsou. Tedy vubec tahle znacka Indel tam neni. Zajimalo by me proc, parametry obou nejsou vubec spatne a usporadani taktez. Pokud se rozhodnes pro tu s oddelenym mrazakem optej se kdyz vemes 2ks jestli budou levnejsi ;-) Taky jsem ted v dobe kdy uvazuju o nove lednici. Zatim jedu na klasicke kompresorove (Guzzanti GZ11) na 220V ale neni to ono, to je lednice co hreje do obou boku a nema rada byti zastavena (navic delana na klasickou teplotu okoli 25C a ne na nasich 40 v aute. Takze v lete hreje jako bejk a blbe chladi.

Jinak dle obrazku na netu ta 2L cocacola by se do mrazaku vesla a shodou okolnosti mam doma i colu i kure. cola ma na lezato na vysku presne 10,5cm a kure 11,5cm (neni to ruske kure) takze bych i rekl ze kure tam das urcite pac ten mrazak je viditelne vyssi nez cola tlusta... Ale kdo vi co vse dokaze Photoshop... aby tam ta cola nebyla jen imaginarne na tom obrazku :-)
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Upravil floridan79 dne 07.10.2016 17:37, před 8 let
floridan79 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 8 let
To je škoda, že je tu nikdo nezná.
Tak sem napsal na mulac.cz jestli by teda při odběru dvou ks nebyla nejaká sleva a rovnou sem se ho zeptal na rozměry mrazáku.
H
HunterČlen
Přidáno před 8 let
Mám v alkovně už 2 roky Waeco CR 110 12v, mrazák 10,2l a naprostá spokojenost
MildaProMildaProČlen
Přidáno před 8 let
Jenom poznatek.. Ta Cola na obrázku určitě nebude 2L, pozor na to. Tím pádem bude užší
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 8 let
Hunter: Na to Waeco sem koukal, ale mám problém, že chci max 50cm hloubku. Teď mám lednici o hloubce 45, tak budu trošku rozšiřovat kuchyňskou linku, ale 55 už je moc. To bych neměl žádnou uličku mezi linkou a stolkem. A zapoměl si mi dát důležitou informaci, jestli se tam vleze kuře :D
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

MildaPro napsal:

Jenom poznatek.. Ta Cola na obrázku určitě nebude 2L, pozor na to. Tím pádem bude užší


Bude, když to porovnáš s džusem ( teď ho mám před sebou ) a plechovkama. Tak by to mohla být 2 litrovka.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
H
HunterČlen
Přidáno před 8 let
dracekvo: to kuře tam vejde 2x
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, stale vice uvazuji o te Indel B Cruise BIG protoze ma zvlast dvirka na mrazak a tedy se vice podoba te co mame vsichni doma. Znate to kolikrat lezete za den do lednicky, zatim uspesne planujem v bydliku kdyz uz musime lednici "vyvetrat" co chcem vyndat a co zas vratit... Ale zkratka mrazak zvlast mi prijde hodne vhod a ta co pouzivam v aute nejak nestiha drzet teplotu v mrazacku. Budu rad za kazdej nazor na tuto lednici, popripade znate nekdo podobnou aby mela mrazak zvlast a byla stale "mala"? Blby je si to clovek nemuze nikde predem "osahat" a proste kupuje zajice v pytli. Nerad bych koupil za 24 tacu neco co mi v lete na cestach rozpusti nanuky k plazi a maso na zitra nebo vycucne baterku behem noci do mrte...

http://www.indel-...0litru-p90

www.indel-b.cz/files/_1024x768/cruise-90-indel-b-cz.jpg
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
F
ferdasanČlen
Přidáno před 7 let
Nevím ,jestli ti to pomůže,ale máme Waeco50,na baterku 85Ah jede 3 dny,a musí být nastavená na 2až5 st.Jak je nastavená na nižší teplotu -1 až -3,tak se nenapiješ,protože vše zamrzne.Hlídání baterie je samožřejmost. Dalix cz ve Zdáře n.S. tam si je můžeš i osahat.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 7 let
Měl jsem v karavanu starší Waeco 110 litrů. Se spotřebou nebyl problém. Měla mrazák uvnitř se samostatnými dvířky. Dle mého samostatně otvíraný mrazák, nebo vnitřní mrazák s dvířky, není až tak markantní rozdíl. Stejně lednička má jeden kompresor. A ta ztráta chladu není při otevření velká.
Je pravdou že Indel s dvěma dvířkama nemá až tak závratnou cenu oproti Waecu. Taky jsem před nákupem nějaké do nové vestavby.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 7 let
No já psal na indel b o rozměry toho mrazáku a zatím žádná odpověď. Teda odpověď byla, že jí ještě neměli skladem, protože je to novinka. A že o rozměry napíše výrobci.
A indel b Cruise 100 má mrazáček 39x15x v10cm.

A určitě před tím, než bych jí koupil bych si jí chtěl prohlídnout osobně :) Přece jen věc za 25 tis člověk nekupuje každej den a těch pár stovek za cestu už by mě nevytrhlo.

Ale taky začínám uvažovat nad lednicí s co nejmenším mrazákem, nebo ještě lépe žádným a jako mrazák použít samostatnou volně stojící kompresorovou lednici z bazaru. A to pro to, že mrazák využiju jen při delších cestách. Takže bych to měl pěkně oddělené a mrazák zapínal fakt jen když potřebuju.
Ještě se mi líbí WAECO CoolMatic CRX-110
http://www.dalix....2-24v.html
Ta má mrazák vyjímatelný. Jenže stojí už 30 tis a to je podle mě za blbou lednici moc.
To už mě vyjde snad líp vytáhnout svářečku plastů a vyrobit si lednici podle svého :D
http://www.indel-...-1224v-p35
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím.
Nějak mi nejsou jasné výhody kompresorové lednice proti absorpci..
Může mi to někdo objasnit?
Díky.

Corálek
F
ferdasanČlen
Přidáno před 7 let
No,to by bylo úplně nejlepší,protože si ji uděláš na míru.Z této sestavy jsem to viděl provedený na lodi.U toho Waeca se to dá příčkou rozdělit a potom to mrazí oddělenou část,ale příčka potom zabírá místo. .Ať se ti ve vymýšlení daří podle tvých představ. Zjednodušeně- absorbce musí být vyrovnaná,aby fungovala-kompresor-jede ve skoro každé poloze -
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 7 let
Coralek:
no třeba v mém případě to chci z důvodu snížení závislosti na spotřebě plynu a prodloužení maximální doby co můžu fungovat na divoko. Kompresor má mnohem vyšší účinnost chlazení a mnohem menší energetickou náročnost při provozu na 12V.
Kompresorovku jsem schopen utáhnout ze solárních panelů na střeše, ale se spotřebou absorbce to není možné.
Taky mě nebaví při popojíždění neustále běhat zavírat o tevírat plyn a přepínat lednici. (nemám automat).
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

dracekvo napsal:

Coralek:
no třeba v mém případě to chci z důvodu snížení závislosti na spotřebě plynu a prodloužení maximální doby co můžu fungovat na divoko. Kompresor má mnohem vyšší účinnost chlazení a mnohem menší energetickou náročnost při provozu na 12V.
Kompresorovku jsem schopen utáhnout ze solárních panelů na střeše, ale se spotřebou absorbce to není možné.
Taky mě nebaví při popojíždění neustále běhat zavírat o tevírat plyn a přepínat lednici. (nemám automat).



Díky.
Mám automat a spotřeba plynu není nijak hrozná.
Ještě jednou díky.

Zdraví.
Corálek
C
CobllerČlen
Přidáno před 7 let
.....ahoj,taky začínám řešit lednici která to má asi za sebou a zaujal mne vestavný kompresorový aregát........je myšlenka použít skříň dosloužilé trojkombinace a vestavného agregátu blbost?.....a pokud ne,kdo to umí udělat?.......
MarloMarloČlen
Přidáno před 7 let
Tak Já to zde lehce oživím,a také se zeptám.
Budu muset na jaře také řešit nákup ledničky, a tak bych se místních rád zeptal jaký je Váš názor na lednice značky IndelB Cruise

např zde: https://www.nakupka.cz/autodoplnky/au...14&o=1
Vypadají cenově zajímavější než např. Waeco, ale mám strach, aby nebyl někde nějaký jiný problém - spotřeba, spolehlivost, účinnost, a podobně.
Případně doporučte nějaké jiné typy, tak cca 80-100 litru - na mrazáku mi ani tolik nezáleží.
předem všem Díky za jakékoliv info a radu.
vlastnoruční vestavba - Fiat Scudo
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 7 let
Také bych rád pořídil chladničku do vestavby. Nakonec by se mi líbila Indel B Cruise BIG 70+20L.
Proto se zde ptám. Byl by ještě někdo pro nákup Indelu ? Jelikož ceny nejsou zrovna lidové. Třeba by šla dohodnout nějaká množstevní cena. Zkusit se optat například u Mulače ?
Budu dělat hromadnou objednávku komponentů do nové vestavby u některého českého dodavatele. Ale tuto značku na skladě nikdo z vybraných nemá.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: dracekvo, Mito67, floridan79, Hunter, MildaPro, Franta REZAC, ferdasan, Coralek, Cobller, Marlo

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,596,832 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18106 sekund | Průměrně za: 0.18106 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.23MB/2MB