Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nová elektroinstalace: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nová elektroinstalace

Poslední aktualizace před 8 let
S
standajerabČlen
Přidáno před 8 let
Zdravím, pořídili jsme si nový bydlík a ten je předělaný jen na 12V ze solárka přes baterii(220v je tam nějaké divné pomocí prodlužovaček). Chtěli bychom využívat také 220V, proto jsme se rozhodli předělat elektroinstalaci na kombinaci 12V a 220V. Našel jsem"Pojistková skříň s transformátorem Dometic MK 140" http://www.svetka...ic-mk-140.
Můžete mi prosím někdo vysvětlit funkci títo pojistkové skříně? Máme sice na karavanu přípojku na 220V, ale bojíme se to zapojit, protože to nemá vůbec žádní jištění a dráty jsou spojené jen čokoládou. Máme 100W solárko do 90ah baterie ze které je honěno vše v karavanu(voda,12v zásuvky,světla....) Na baterii je napojena i nabíječka, která je evidentně honěná z přípojky na 220V. Mohu použít zmíněnou pojistkovou skříň? Předem díky.
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
Ještě, než zacneš vyhazovat peníze.... Jaká je v tom karavanu nabijecka? Jsou v něm jistice 220V?

Velmi pravdepodobne bude vse fungovat. Pri připojení na 220V nabijecka dobiji baterii a zivi 12V okruh. 220V okruh bude napojen primo na jistice.

V případě neznalosti doporučuji navštívit servis, ktery se ve věci vyzná. Je to levnější než kupovat nesmysly.
S
standajerabČlen
Přidáno před 8 let
Díky moc, za radu. Nejsou tam žádné jističe jen na každém 12V vedení je pojistka. Na 220V tam není nic. jISTIČE A ANI OCHRANA. Nabíječka tam je WAECO PERFECT CHARGE IU 812. Dnes jsem to zkusil připojit na síť a na nabíječce se rozsvítila červená kontrolka, takže to asi opravdu dobíjí baterku. A není to o tom, že bych nerozuměl elektrice, Potřebuji jen poradit jestli mám použít onu pojistkovou skříň a nebo stačí obyčejný jednofázový jistič 10A a ochrana. V bydlíku není nic. Je to propojené jen čokoládou. Předem díky.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 8 let
Obecně na 230V: třížilový rozvod, dvoupólový spřažený jistič L+N, proudový chránič
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
S
standajerabČlen
Přidáno před 8 let
Díky moc za radu :)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: standajerab, Tomas Brabec, TomTP

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,722,576 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17037 sekund | Průměrně za: 0.17037 (0) sekund | Dotazy: 69 | Použitá paměť: 1.77MB/2MB