Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Satelit Homecast GS7055HDi nejde naladit: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Satelit Homecast GS7055HDi nejde naladit

Poslední aktualizace před 8 let
R
RudyČlen
Přidáno před 8 let
Domnívám se, že někde máš chybu, jinak bys to dávno naladil. Pokud máš v kempu nějaké sousedy s naladěným satem, zkus vzít svůj přijímač a poprosit je, zda bys jej nemohl vyzkoušet u nich. Tak zjistíš, zda máš správně nastaven přijímač. Pokud ano, připni přijímač na svou anténu, zvol stejný program, který Ti fungoval u souseda a zkus nasměrovat anténu. Doporučuji vystrčit televizi z okna tak, abys na ni viděl. Pak už stačí pohybovat anténou zleva doprava a zpět, zhruba směrem na jih. Pokud se nedaří, změnit úhel antény (elevaci) a opakovat. Koukej přitom na TV zdaTi nenaskočí obraz. Až naskočí, dolaď anténu na nejlepší signál.
At se zadaří. Nepovede li se, zbývá sposta možností jak trávit společné večery !)
mirdavmirdavČlen
Přidáno před 8 let
Myslím, že pondělní odpoledne je vhodné na shrnutí:
- kompas jsem zkalibroval, telefon nerozdupal, pár telefonů jsem vystřídal, aplikace byly připraveny dvě, ale TAKOVÝ propadák jsem z této strany nečekal
- přijímač byl předladěný, ale v rámci postupného hledání řešení přišlo na jeho uvedení do továrního nastavení a tím jsem se připravil o jednoduchou variantu kontroly
- souhlasím, že s pomocí měřící techniky (viz odkazy výše) se určitě i tohle nastavení dělá daleko snadněji
- Rudy psal, že mám asi někde chybu - sakra že s tím souhlasím. Podezřívám (ještě jsem to po příjezdu radši neověřil) koaxiální propoj mezi parabolou a přijímačem, bohužel mne to napadlo pozdě a častečná funkčnost mne směrovala jiným směrem hledání, zároveň přiznávám, vezl jsem toho hodně, ale multimetr NE
- tak nějak jsem na tom místě (Autokemp Slunečná, Čěrný Důl) měl problém i s internetem přes mobil a s DVB-T (anténa Albeeta, ale taky nenacvičeno, hrálo ale kostičkovalo), třeba je tam rádiová díra (nebo nas.áno v rukou :D)
- já nejsu úplný trotl, měl jsem v minulosti v ruce linuxový satelit a načtení informací / zprovoznění toho vehyklu nebyla žádná křeč. Byla to trochu specifická záležitost a nevím, jestli bych to chtěl ještě dělat, ale zvládl jsem to. Nicméně měl jsem k dispozici funkční konec koaxu se stejně funkčním konektorem :D

Z toho všecho plyne, že těžce na cvičišti je lehce na bojišti, já jsem se pokusil staré moudra obejít a tohle byl trest :). Takže: nachystám si přijímač u někoho, kdo má funkční parabolu. Vytáhnu z garáže 85 cm parabolu po babičce a otestuju to s tím, co jí fungovalo do poslední chvíle. Následně vedle toho postavím tu cestovní a bude referenční versus ostré zařízení vedle sebe. A to všechno ve chvíli, kdy mne nebude tlačit to, že jsem 300 km od domova a bude to ta PŘÍPRAVA. A pak se to funkční řešení pokusím nachystat tak, aby na tom bojišti na ostro to bylo v pohodě...
Dám průběžně (pokud je zájem o ty kidy :) ) vědět, jak jsem dopadl, třeba se to bude někomu hodit...
Díky všem za trpělivost a Tomovi za nabídnutou ruku s pomocí, možná ještě bude potřeba :)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: mirdav, Zdenek a Alena, croatiacz, Rudy, Karel Prokop, Tomas Brabec, soukar

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,722,504 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.12203 sekund | Průměrně za: 0.12203 (0) sekund | Dotazy: 55 | Použitá paměť: 1.67MB/2MB