Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rozvod vody - rozmery, hadice....: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rozvod vody - rozmery, hadice....

Poslední aktualizace před 2 roky
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,

Mam v planu ted delat teplou/studenou vodu, boiler truma combi a cerpadlo shurflo.

Tohle tema se mi tu nepodarilo najit:

V jakem rozmeru pouzivate na rozvody vody a odpadu ?

Pripade doporuceni na nejaky konkretni vyrobky (hadice, trubky) nebo cemu se naopak vyhnout ?

diky
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

p0l0us napsal:

Ahoj,

Mam v planu ted delat teplou/studenou vodu, boiler truma combi a cerpadlo shurflo.

Tohle tema se mi tu nepodarilo najit:

V jakem rozmeru pouzivate na rozvody vody a odpadu ?

Pripade doporuceni na nejaky konkretni vyrobky (hadice, trubky) nebo cemu se naopak vyhnout ?

diky
Voda co se hadic tyka se pouziva prumer 10mm ci 12mm myslim. Ja mam desitky a treba kdyz kupujes filtr pred cerpdlo tak miva oboji. Z 12mm je to zuzene na 10mm, takze muzes pouzit obe velikosti hadic. Delaji se modra a cervena a v karavanshopech nebyvaji zrovna levne, ale daji se koupit prusvitne v kazdem obi, nejlepe ty co maji vyplet pro pevnost a ty jsou o dost levnejsi (17Kc/m) a udelaji stejnou sluzbu. Pro odpady vetsinou 19mm spiralovy cerny hadice. Vsechny miry jsou vnitrni prumery. Viz- http://www.karava...adice.htm. U bojleru urcite nezapomen na expanzku a pred to cerpadlo filtr. Ahoj Dan

Tady pekne vysvetluji vse pro zacatecniky - http://www.karava...chemie.htm
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

p0l0us napsal:

V jakem rozmeru pouzivate na rozvody vody a odpadu ?

Pripade doporuceni na nejaky konkretni vyrobky (hadice, trubky) nebo cemu se naopak vyhnout ?

diky


Ahoj,

u odpadu bych doporučil 3/4 kulový ventil, nikoliv 1/2.
Právě čistím ten 1/2, ucpal se usazeninami z odpadní nádrže.
Kdyby to šlo, hned měním za větší.
1''í se mi zdá do vestavby pro změnu už příliš (pokud je to tedy vestavba).

Dovolím si doporučit následující průchody pro vedení odpadu a přepadu odpadu skre podlahu.
To je totiž docela věda.
Zároveň, pokud někdo má nějaké jiné doporučení, prosím o informace - díky.
http://www.thorsman.de/Kataloge/Thors...rungen.pdf
Každopádně přepad neopomenout, jelikož bez něj by to byl velký prušvih.

Rozvod vody popsal Floridan .... osobně dávám ty drahé s proužky.

:_
4.114683,118.628756
G
gutČlen
Přidáno před 8 let
Na vypouštění odpadní nádrže jsem vymysle, že trubku na kolínku pouze otočím dolu a vše vyteče.Na druhé straně mám i větší průměr.
Rychle to teče,je to jednoduché nerezaví a nic to neváží. Hadičky jsem měnil taky ,byla uvnitř asi plíseň takové černé tečky. Koupil jsem obyčejné ale nemají atest na pitnou vodu. Nezapomeň na vypouštění vody z bojleru a nádrže. Před příjezdem domů vždy vypnu čerpadlo a otevřu všechny vypoušťáky a kohoutky ať voda vykape.
Upravil gut dne 21.09.2016 19:14, před 8 let
gut Připojili následující obrazek:
obraz0988_2.jpg
pachtapachtaČlen
Přidáno před 8 let
Na rozvod vody jsem použil plastové hadice o vnějším průměru 12mm co se používají v nákladních autech na rozvod vzduchu spojky a T kusy také.Vydrží tlaky 16atm. a horkou vodu také.Na odpady hadici o průměru 30mm použil jsem zesílenou hadici vnitřek je hladký a zvenku vroubkovaná snese menší poloměr ohybu aniž by se zlomila.
Hanka a Pavel
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

pachta napsal:

Na rozvod vody jsem použil plastové hadice o vnějším průměru 12mm co se používají v nákladních autech na rozvod vzduchu spojky a T kusy také.Vydrží tlaky 16atm. a horkou vodu také.Na odpady hadici o průměru 30mm použil jsem zesílenou hadici vnitřek je hladký a zvenku vroubkovaná snese menší poloměr ohybu aniž by se zlomila.


:^ .. taky jsem část vody takto řešil, plastová hadice na rozvod vzduchu (asi to bude to samé) vše se dá se koupit v obchodě se vzduchotechnikou, stejně tak různé fitinky s rychlospojkou a za úsměvnou cenu oproti tomu samému s přívlastkem "karavan". Jen je nutné vyměnit O kroužek za nový, když se to po nějaké době rozebírá a mít pár O kroužků raději v zásobě.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj. Zhotovil jsem si rozvod vody podle mých představ. Hlavní zadání bylo vystačit s ponorkou za 400 v českých s tlakem cca 1 bar a 20 l za min. Z toho důvodu jsem si zhotovil zpětný ventil s průtokem zespoda vzhůru, jež umožňuje uzavírání kuželky gravitací, tj. vlastní hmotností, která je asi 0,2 g (gramu, opravdu), je to jen jakási klapka, bez pružiny, ukotvená na boku průměru, jež činí 15/8 mm, průtokový odpor neměřitelný. Navíc má tento zpětný ventil těsně nad kuželkou (udělal jsem jej tam mj.) odvodňovací vývod pro odvodnění na zimu bez demontáže. Abych omezil co nejvíce pasívní odpory proudění vody, tak jsem použil hadice světlosti 13 mm a vyrobil kolena s poloměrem 55 mm, rovněž tak rozbočky s malým průtokovým odporem, v místě rozbočení s prům. 15 mm. Kolena proto, že původní hadičky, které jsem vyrval ven, tak byly na mnoha místech zalomené a různě v několika místech přiskříplé, tak tomu jsem chtěl zabránit. Tím vzrostl objem "stojící" vody asi o 2 l (dva kg) oproti hadičkám sv. 10 mm. Všechny (mou) krev pijící poruchové směšovací karavanové kohoutky, které jen kapaly až tekly jen po 14 dnech od výměny "O" kroužků, tj. dřez, umyvadlo a sprchu jsem nahradil bytovými pákovými bateriemi a soustavu provozuji jako tlakovou 0,5/0,8 baru s tlakovým spínačem s tímto tlakovým rozmezím, který jsem sice koupil u Conrada, ale upravil - vyhodil zpětný ventil, jež má ostatně obrovský průtokový odpor kvůli použité pružině, protože v mé soustavě reaguje na tlak vzduchu nad hladinou tlakového zásobníku o obj. 2 litry vlastní výroby z nerez 0,6 mm, který má proto i vývod nahoře toho tlakového vzuchu, tato část slouží i pro zavzdušňování vstřebaného vzduchu a před zimním obdobím. Tlaku vody a tím množství vody, hlavně do sprchy, aby skutečně sprchovala, tak mám naprostý dostatek. Chápu, že málokdo si chce tak hrát s karavanem, nedělal bych to, ale k takovým úpravám došlo vždy, až mi s dosavadním řešením došla trpělivost a vysoce jsem se na*ral. Tak to bylo s vodou, elektrikou a mnohými dalšími věcmi v mém karavanu, kdy jsem hledal lepší řešení, než to "kupované". Nezapírám, že jsem hodně kopíroval z chladicí techniky, která je mým hlavním oborem, kde na takových věcech, jako jsou odpory proudění a přesná činnost regulačních přístrojů a j. vrcholně záleží. Čáo, Pepa
Upravil Doskocil dne 22.09.2016 10:24, před 8 let
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 8 let
Dekuju vsem za inspirativni prizpevky. Moc jste mi pomohli.
rominorominoNováček
Přidáno před 6 let
Ahojte,

caka ma rekonstrukcia mojho obydlia na kolesach (bohuzial nam zatiekol v rohu) a spolu s tym by som chcel spravit rozvod vody. Doteraz bola len 15l nadoba pod dresom. Chcem urobit komplet rozvod teplej a studenej vody. Cital som tu, ze pouzivate rozne hadice no nikde som nevidel, ze by niekto pouzil plasto hlinikove potrubie pouzivane v rozvodoch v domoch. Co si myslite o jeho pouziti v karavane? Napr rozmer 16 ma vnutorny priemer 12mm a spajat sa da spojkami na srobovanie (doma bez problemov zvladnutelne). Pojde o tlakovy system s pouzitim pakovych bateri z domu (kuchyna a kupelna so sprchou).
pe3ikpe3ikČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

romino napsal:

Ahojte,

caka ma rekonstrukcia mojho obydlia na kolesach (bohuzial nam zatiekol v rohu) a spolu s tym by som chcel spravit rozvod vody. Doteraz bola len 15l nadoba pod dresom. Chcem urobit komplet rozvod teplej a studenej vody. Cital som tu, ze pouzivate rozne hadice no nikde som nevidel, ze by niekto pouzil plasto hlinikove potrubie pouzivane v rozvodoch v domoch. Co si myslite o jeho pouziti v karavane? Napr rozmer 16 ma vnutorny priemer 12mm a spajat sa da spojkami na srobovanie (doma bez problemov zvladnutelne). Pojde o tlakovy system s pouzitim pakovych bateri z domu (kuchyna a kupelna so sprchou).



Ja som to z plasthliníku robil , uplne jednoduché, tieš to nič neváži a hlavne sa to nebojím schovat do tapacíru- malo by to niečo vydržat. Domové baterie všade okrem dresu- tam sklápačka nevojde. Tlakové čerpadlo a voda ako doma, vrátane teplej.
Neviem sem dat foto :o tak zasa celá strory - sorry :| https://pe3ik.raj...ny-_DOmcek
Karin Já a Rudolf - Mis van Techno 2018
G
gutČlen
Přidáno před 6 let
Použij průhledné hadice na vodu ,uvidíš jak se uvnitř tvoří plíseň a budeš je čistit nebo měnit.
Každou zimu nám voda několikrát zamrzne, nic se neděje hadice to přežije. Vodu vypouštím pokaždé i ze splachování.Voda je origo vedena okolo rozfuku tak rozmrzne.

Gut
Denke daran: Amateure bauten die Arche, Profis die Titanic!!
N
normenČlen
Přidáno před 6 let
Dobrý večer, prosím o radu , mám angličáka a voda mi jede přes aquaroll a zásuvku s čerpadlem. šlo by nějak dodělat že nebudu muset pokaždé když chci pustit vodu zmačknout tlačitko Pump ? Ten venkovní soudek mi vůbec nevadí , ale trochu mi vadí ta ergonomie toho pouštění té vody. Mikrospinače nemám na bateriích. Je to hlavně o dětech , protže mám strach že to zapomenouvypnout a pořád to poběží až to doběží. Karavan je to abbey 416. Děkuji za každou kloudnou radu a přeji pěkné velikonoce
Marcel+Pája+Juli a Vali , C4Grand + Abbey 416 Gts
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

normen napsal:

Dobrý večer, prosím o radu , mám angličáka a voda mi jede přes aquaroll a zásuvku s čerpadlem. šlo by nějak dodělat že nebudu muset pokaždé když chci pustit vodu zmačknout tlačitko Pump ? Ten venkovní soudek mi vůbec nevadí , ale trochu mi vadí ta ergonomie toho pouštění té vody. Mikrospinače nemám na bateriích. Je to hlavně o dětech , protže mám strach že to zapomenouvypnout a pořád to poběží až to doběží. Karavan je to abbey 416. Děkuji za každou kloudnou radu a přeji pěkné velikonoce


Ahoj.Pokud nemáš mikrospínače v bateriích,máš tam tlakový rozvod vody(ten má 90% anglánů)."Zalez" pod postel a hledej něco,co je nasazené na hadici a vedou do toho dva dráty.Tlakový spínač ti bude dělat to,že když otevřeš kohoutek,poklesne tlak v systému a sepne čerpadlo - a když kohoutek zavřeš,tlak se zvedne a čerpadlo se vypne.
Hasky
C
caravanmanČlen
Přidáno před 6 let
dodoluji si přispět :-) a doplnit haskyho.

Jedná se o tlakový spínač ( to znamená že ho ovládá tlak vody). Uvnitř toho spínače je mj. mikrospínač, který sepne čerpadlo.

Vypadá takto:

https://www.youtu...NfbxS4grbQ

nebo tady jsem jako první odkaz po vyggoglování našel jeden s cenou:

http://www.campin...ure-Switch

princip fungování Hasky popsal vcelku dobře, doplním, že tím knoflíkem nahoře se "šteluje" jeho správná funkce ( zavolej a popíšu ti to, než tu psát sáhodlouhý elaborát)

Pokud tedy Normene musíš před každým zapnutím vody zapnout vypínač, je to špatně. Fungovat by to mělo tak, že vypínač pro čerpadlo zapneš pouze před prvním spouštěním (resp. po zapojení systému, tj. napojení aqurolu s čerpadlem). Pak už by měl systém díky tomuto tlakovému spínači pracovat automaticky, tj. čerpadlo by se mělo samo sepnout jakmile otevřeš jednu z vodovodních baterií. Fungovat by to tak mělo až do té doby, než dojde voda. "Můj karavan inženýr" tyhle věci umí vychytat k takové dokonalosti, tj že mj. umí systém upravit tak, že jakmile dojde voda anebo čerpadlo z jakéhokoli jiného důvodu začne běžet naprázdno, pak se v tomto případě samo odpojí, aby se nespálilo. Je jedno, jestli to je čerpadlo v aquarolu či v přídavné nádrži. Samozřejmě umí zapojit více čerpadel tak, aby každé běželo tak jak má - tj. doplňovalo vodu, pokud je třeba a vypnulo se, jakmile dojde voda.

o tomto systému s přídavnou nádrží se můžeš dočíst zde:

https://www.carav...&rs=20

Snad byly naše odpovědi "kloudné". Klidně mi zavolej, pokud budeš chtít s něčím poradit a něco doplnit, tel. 608 933 495. Ventil a náhradní díly do toho ventilu mám běžně skladem. Anglickými karavany se zabývám již sedm let, snad bych si uměl poradit i s tvým karavanem;)
Upravil caravanman dne 02.04.2018 08:21, před 6 let
N
normenČlen
Přidáno před 6 let
odpovědi byli perfektní , ale ten ventil jsem pod postelí nenašel, je tam jen ta vodní zásuvka s takovým štelovacím šroubkem tak nevím jestli je to ono. Jinak nic jiného tam není.
Marcel+Pája+Juli a Vali , C4Grand + Abbey 416 Gts
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

normen napsal:

odpovědi byli perfektní , ale ten ventil jsem pod postelí nenašel, je tam jen ta vodní zásuvka s takovým štelovacím šroubkem tak nevím jestli je to ono. Jinak nic jiného tam není.


Pokud myslíš něco takového co je na fotce,tak to je ten tlakový spínač.
Hasky
hasky Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
N
normenČlen
Přidáno před 6 let
No to je přesně ono, tak to mám.Hurááá. Neumím tady zatím dávat fotky bylo by to jednodušší. Mám ten karavan teprve chvili tak se stím seznamuji, jak dlouho to třeba běží to čerpadlo než se vypne tím spínačem? Zatím jsem to jen zkoušel a abych se přiznal nehlídal jsem to. Předchozí majitel říkal že to vždy vypínal ručně. A možná ani nevěděl že to tam má , tak jako já.
Marcel+Pája+Juli a Vali , C4Grand + Abbey 416 Gts
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

normen napsal:

No to je přesně ono, tak to mám.Hurááá. Neumím tady zatím dávat fotky bylo by to jednodušší. Mám ten karavan teprve chvili tak se stím seznamuji, jak dlouho to třeba běží to čerpadlo než se vypne tím spínačem? Zatím jsem to jen zkoušel a abych se přiznal nehlídal jsem to. Předchozí majitel říkal že to vždy vypínal ručně. A možná ani nevěděl že to tam má , tak jako já.


Jak dlouho běží? - odhad - pět až deset vteřin? - asi.Napusť systém vodou,odvzdušni to včetně bojleru,tlakový spínač nastav na minimum a pusť na chvíli vodu.Po zastavení vody by čerpadlo mělo za chvíli vypnout.Když nevypne,může být spínač "spečený" a nebo to může být špatně zapojené.Na které čísla konektorů máš připojené dráty?
Hasky
N
normenČlen
Přidáno před 6 let
no teď když jsem to po zimě napouštěl tak to jelo nějakou dobu čas přesně nevím, ale pak se najednou čerpadlo zastavilo a blikala kontrolka vedle tlačítka pump. Tak jsem se lekl co se stalo tak jsem to vypnul, po chvili jsem to zase zapnul ale mezitím jsem pustil vodu tak nevím jestli zase jelo stím natlakovaním nebo to tlačilo čerpadlo.Kruci kdybych uměl ty fotky mam to vyfocene budu to zkoušet. Ale všiml jsem si že ten štelovaci šroubek byl tak na pulce vyšroubeny.
Marcel+Pája+Juli a Vali , C4Grand + Abbey 416 Gts
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

normen napsal:

no teď když jsem to po zimě napouštěl tak to jelo nějakou dobu čas přesně nevím, ale pak se najednou čerpadlo zastavilo a blikala kontrolka vedle tlačítka pump. Tak jsem se lekl co se stalo tak jsem to vypnul, po chvili jsem to zase zapnul ale mezitím jsem pustil vodu tak nevím jestli zase jelo stím natlakovaním nebo to tlačilo čerpadlo.Kruci kdybych uměl ty fotky mam to vyfocene budu to zkoušet. Ale všiml jsem si že ten štelovaci šroubek byl tak na pulce vyšroubeny.


Půlka by měla být v pohodě.Tak jinak - pusť vodu a měl by jsi slyšet jak běží čerpadlo - pak vodu zastav a čerpadlo by po chvíli mělo stichnout.Pokud to tak je,máš vše v pořádku.Tak mi fotky pošli na email - hasky.malamut@seznam.cz
Hasky
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: p0l0us, floridan79, sipadan, gut, pachta, TomTP, Doskocil, normen, caravanman, Cibi, hasky, pe3ik, romino, Ivan a Hanka

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,930,405 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28838 sekund | Průměrně za: 0.28838 (0) sekund | Dotazy: 150 | Použitá paměť: 2.38MB/2MB