Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Plynová lednice zapnutá za jízdy: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Plynová lednice zapnutá za jízdy

Poslední aktualizace před 15 let
kostikkostikNováček
Přidáno před 15 let
Ahoj mám dotaz zda se dá jezdit se zapnutou lednicí na plyn v karavanu předem děkuji Kostík
P
AnonymČlen
Přidáno před 15 let
Dá se. Nečiní ji to problém. Spíš to může vadit policajtům :D , pokud máš secumotion tak jim to vadit nebude.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 15 let
Jezdit s puštěnou ledničkou na plyn problém není, skoro každý s ní jezdí, ale nemělo by se, z hlediska bezpečnosti, jezdit s otevřenou (plynovou) lahví, nemáš-li zařízení secumotion.

www.e-karavan.cz/images/310790.jpg
Fun
Smile
S
stunikČlen
Přidáno před 15 let
Malinko se vetřu do diskuze. Nevíte jak dlouho vdrží na 10kg láhev propan- butanu běžet lednička Elektrolux?
jurajsnvjurajsnvČlen
Přidáno před 15 let
Chladničku mám za jazdy na 12V, ale pri krátkych presunoch ponechávam na PB. Pozor pri čerpaní PHM na ČS ! Tam zásadne na 12V !

Pre stunika trochu teórie:

PB má cca 7kWh/liter a cca 0,55kg/liter
10kg PB = 10 / 0,55 x 7 = 127 kWh

Príkon chladničky cca 120W má dennú spotrebu:
cca 0,12kW x 24h = cca 3 kWh.

Pokles tlaku vo fľaši umožní ju čerpať na cca 70% (?), t.j.
127kWh x 0,7 / 3 = 30 dní

Moja skúsenosť:
nestalo sa mi nikdy, aby som bol mesiac v "teréne", takže doteraz mi vždy postačila jedna 10kg PB fľaša.
Upravil jurajsnv dne 15.07.2009 18:33, před 15 let
zdenek a Irena Lbczdenek a Irena LbcČlen
Přidáno před 15 let
Při letošní dovolené jsme absolvovali téměř 4 000 kilometrů jen s ledničkou na plyn. Při stání v kempech jsme přepínali na elektřinu.
V čem spočívá nebezpečí chodu lednice na plyn a tankování PHM? Děláme to takto stále. Rádi se přiučíme.:x
P
AnonymČlen
Přidáno před 15 let
Problém u čerpaček je podle mne otevřený oheň a zvýšená koncntrace výparů PHM.
Upravil Anonym dne 16.07.2009 06:13, před 15 let
J
Jarek seniorČlen
Přidáno před 15 let
Při koupi Dukato-Bürstner jsem dostal i originál manuály ke spotřebičům a agregátům v obytném prostoru. Pro plyn je tam zakázáno mít při jízdě otevřenou bombu. Já nezjišťuju proč, ale raději to dodržuji, při jízdě chladím 12 V. Při krátké zastávce to prostě nechladí. Při delším stání, nebo v kempu pak zapnu plyn, je to minuta. Jarek senior
A
adamBČlen
Přidáno před 15 let
Zdrávím, ne úplně k tématu, ale potřeboval bych servis na ledničku Elektrolux (20 let stará). Díky
milan59milan59Člen
Přidáno před 15 let
Ahoj. Souhlasím s Jarkem seniorem, pokud mám nastartováno, tak není důvod spotřebovávat plyn. Navíc jsem nějak nedůvěřivý k otevřenému plamínku v jakéko-li podobě, který nemám přímo pod kontrolou. Samozřejmě táborák je jiná kategorie a ten já můžu !r!@!^
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: kostik, Petr a Lucie, Fun, stunik, jurajsnv, zdenek a Irena Lbc, Jarek senior, adamB, milan59

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,673,414 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22016 sekund | Průměrně za: 0.22016 (0) sekund | Dotazy: 92 | Použitá paměť: 1.93MB/2MB