Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 indikátor stavu plynu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

indikátor stavu plynu

Poslední aktualizace před 8 let
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 8 let
Má prosím někdo zkušennosti s tímto indikátorem?Je to samolepka,která se nalepí na láhev.Předpokládám,že to funguje na rozdílu teploty stěny lahve.Když jsem na to šáhul rukou,tak po zvýraznilo ty kostičky kterých jsem se dotkl.Zatím v karavanu plyn nemám,ale do budoucna by se mi to asi líbilo.Zná to někdo a používá to?Dnes jsem to objevil ve švédské Biltemě.V přepočtu to stojí 170kč.Dík za odpověd.
bleriot11 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 8 let
Kdyz vezmes salek s horkou vodou, polejes se strany pl.flasku, tak ti to spolehlive ukaze hladinu plynu ve flasce, tam se totiz udela sofort
flek s namrazou !

s pozdravem Honza/Discoverfun
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let
Indikator mame, obcas s nim kontroluji zda funguje 80% stop ( mame plnici lahve ). V zime pri velkych mrazech moc mefunguje, jaro leto jakz takz. Aby zobrazil hladinu je treba aby byl dostatecny odber plynu, napr topeni ( varic na maly plamen vetsinou nestaci ).

@Discoverfun Polevani teplou vodou je prima a funkcni, nimene napriklad ve vestavbe me prijde dost neprakticke :-(
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 8 let
Ha, a to mě to přijde praktické i funkční u naší vestavby :-) musí být odběr, nebo to funguje i při zavřené lahvi?
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 8 let
Dík za odpovědi.Kolega s fora mi poslal odkaz,kde to jde koupit podstatně levněji.Tak kdyby měl někdo zájem:
https://www.aliex...261.beEjKM
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 8 let
Ono staci kdyz namocis hadr do hoke vody a prejedes snim flasku, funguje to v zime i v lete,

Honza/Discoverfun

Automatické sloučení 04.09.2016 18:35:

Citovat

Me2d napsal:

Ha, a to mě to přijde praktické i funkční u naší vestavby :-) musí být odběr, nebo to funguje i při zavřené lahvi?


Funguje to i pri zavrene lahvi oproti tomu indikatoru !

Honza
Upravil Discoverfun dne 04.09.2016 18:35, před 8 let
simchasimchaČlen
Přidáno před 8 let
To mě fakt hlava nebere, proč by mělo fungovat nějaké potírání hadrem lahve bez odběru, když je teplota kapalneého plynu stejná jako teplota lahve.
Jinak ale, přesně jak píše Vajglon, táké jsem to měl a z mého pohledu prakticky nefunkční.
forman59forman59Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

bleriot11 napsal:

Dík za odpovědi.Kolega s fora mi poslal odkaz,kde to jde koupit podstatně levněji.Tak kdyby měl někdo zájem:
https://www.aliex...261.beEjKM



Taky si ho chci objednat,tak snad to bude nějak fungovat.
Ruda a Zdenička
Karavan TEC, Hyundai iX20,
R
RudyČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

simcha napsal:

To mě fakt hlava nebere, proč by mělo fungovat nějaké potírání hadrem lahve bez odběru, když je teplota kapalneého plynu stejná jako teplota lahve.
Jinak ale, přesně jak píše Vajglon, táké jsem to měl a z mého pohledu prakticky nefunkční.

Ani mi to hlava nebere. Rozdíl teploty na hladině kapalného plynu může vzniknout jedině při odpařování plynu a aby k němu došlo, musí probíhat odběr plynné složky z lahve. Jak to může fungovat u uzavřené lahve mne ve fyzice nenaučili.

Když už jsem se do tématu vmotal, napíšu moje zkušenosti:

1. Váha - jediný spolehlivý způsob, jak zjistit zbývající množství plynu v lahvi. Láhev zvážit a odečíst od výsledné hodnoty hmotnost prázdné láhve která je vždy na ní vyznačena.
- úskalí: láhev musí ven z auta, výsledek může ovlivnit zbytek cizorodé látky v lahvi.

2. Ultrazvukové měřiče - Funguje jakž takž Dometic a Truma, čínské kopie dosahují přesnosti meto předpovědí v dlouhodobém horizontu.
- úskalí: cena, informativní charakter měření, citlivé na technický stav lahve

3. Termometrické indikátory - informativní odhad za příznivých okolností
- úskalí: Musí být dostatečný odběr z lahve a vhodné povětrnostní podmínky.

Jedná se však jen o moje subjektivní zkušenosti. Magnetický teploměr a čínskou kopii ultrazvukového indikátoru hladiny jsem vyhodil, to už je snad lepší to otření lahve mokrým hadrem. Mohu se však mýlit... :_
simchasimchaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

forman59 napsal:

Citovat

bleriot11 napsal:

Dík za odpovědi.Kolega s fora mi poslal odkaz,kde to jde koupit podstatně levněji.Tak kdyby měl někdo zájem:
https://www.aliex...261.beEjKM



Taky si ho chci objednat,tak snad to bude nějak fungovat.

Můžu Tě ubezpečit, že to moc fungovat nebude. Vyzkoušeno.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let
Souhlasím s Rudým, pro přesnou informaci o množství plynu používám váhu, a pro běžnou kontrolu kolik cca. máme plynu a jak ještě vydržíme používám ultrazvukový od Trumy a od té doby co ho máme vlastně váhu ani nepoužívám.
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Souhlasím s Rudým, pro přesnou informaci o množství plynu používám váhu, a pro běžnou kontrolu kolik cca. máme plynu a jak ještě vydržíme používám ultrazvukový od Trumy a od té doby co ho máme vlastně váhu ani nepoužívám.
:_


Je to trochu mimo téma, ale informace se může někomu před případným nákupem hodit. Ultrazvukový od Trumy nefunguje na plnících lahvích ( Truma to i na svých stránkách uvádí ).

Jinak se připojuji k dotazu simchy a Rudyho, jak to ten mokrej hadr ví, kolik toho v lahvi je ? A pokud to ten hadr ví, poví to ? :x
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 8 let
I já jsem magnetický měřák měl. Mužů potvrdit, že je to na prd. Asi za dva měsíce jsem ho zapomněl na láhvi a tu vyměnil, tím to skončilo:-). Teď měřím Trumou i plnící láhev, a měří fakt přesně.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Sapuki napsal:

I já jsem magnetický měřák měl. Mužů potvrdit, že je to na prd. Asi za dva měsíce jsem ho zapomněl na láhvi a tu vyměnil, tím to skončilo:-). Teď měřím Trumou i plnící láhev, a měří fakt přesně.


Mám dotaz, tu plnící máš ocelovou nebo ALU ?
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 8 let
Ja fandil tomuhle projektu na kickstarteru, bohuzel nevybrali pozadovanou castku a tim to zkoncilo, penize mi vratili a mel jsem po pekne hracce :(
https://www.kickstarter.com/projects/...-have-fun/
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 8 let
V autě mám jednu láhev ocelovou a druhá je plnící je AL. Byl jsem taky upozorněn, že na plnící láhev Truma nebude fungovat, ale fakt to funguje. Měří od shora až dolů.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Sapuki napsal:

V autě mám jednu láhev ocelovou a druhá je plnící je AL. Byl jsem taky upozorněn, že na plnící láhev Truma nebude fungovat, ale fakt to funguje. Měří od shora až dolů.


Dík.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: bleriot11, Discoverfun, Vajglon Hnuson, Me2d, simcha, forman59, Rudy, Zdenek a Alena, Sapuki, Dudla

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,044,563 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31494 sekund | Průměrně za: 0.31494 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.25MB/2MB