Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Tankování po cestě do Chorvatska: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Tankování po cestě do Chorvatska

Poslední aktualizace před 8 let
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 8 let
Kde tankujete po cestě do Chorvatska? Mám na mysli trasu ČR - Rakousko - Slovinsko - Chorvatsko.
Z domu odjíždíme samozřejmě s plnou nádrží. Loňský rok jsme zajeli na shelku v Mikulově a cena nafty byla na omdlení, jestli si dobře pamatuji tak 33 kč, a pak jsme vjeli do Rakouska a kousek za vesnicí Hobersdorf je pumpa OMV kde jsme kupovali dálniční známku, cena nafty byla 1,05e. Dál jsme pokračovali směrem ke Slovinským hranicím. Pár kilometrů před Slovinskem jsme minuli pumpu Shell- Gralla. Cena tam byla cena 1e za naftu. Bohužel jsme to minuli a tankovali až na Slovinských hranicích a tam už byla nafta 1,15e za litr. No a pak už bereme až v Chorvatsku na INA a tam teď koukám stojí litr 8,23kn Eurodiesel BS, 8,33kn Eurodiesel BS Class .
Tak jak je to letos s Rakouskem a Slovinskem? Jedeme pozítří.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
simchasimchaČlen
Přidáno před 8 let
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

tuareg napsal:

Kde tankujete po cestě do Chorvatska? Mám na mysli trasu ČR - Rakousko - Slovinsko - Chorvatsko.
Z domu odjíždíme samozřejmě s plnou nádrží. Loňský rok jsme zajeli na shelku v Mikulově a cena nafty byla na omdlení, jestli si dobře pamatuji tak 33 kč, a pak jsme vjeli do Rakouska a kousek za vesnicí Hobersdorf je pumpa OMV kde jsme kupovali dálniční známku, cena nafty byla 1,05e. Dál jsme pokračovali směrem ke Slovinským hranicím. Pár kilometrů před Slovinskem jsme minuli pumpu Shell- Gralla. Cena tam byla cena 1e za naftu. Bohužel jsme to minuli a tankovali až na Slovinských hranicích a tam už byla nafta 1,15e za litr. No a pak už bereme až v Chorvatsku na INA a tam teď koukám stojí litr 8,23kn Eurodiesel BS, 8,33kn Eurodiesel BS Class .
Tak jak je to letos s Rakouskem a Slovinskem? Jedeme pozítří.


také vyjíždím s plnou nádrží, dál pak tankuji kde mi dochází nafta. Neřeším cenové rozdíly, vždyť v ceně dovolené jsou to zanedbatelné částky:-) Čerpacích stanic je po cestě přeci dost.
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 8 let
Já myslel spíš rozdíl mezi státy které jsem jmenoval, ne mezi jednotlivými pumpami.:_
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
H
happyČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
čerstvé zkušenosti z trasy - nafta:

Slovinsko 1,08 Eur za litr - zde je výhoda, že cena je všude stejná po celé zemi

Rakousko mimo dálnici 0,99 - 1,029 Eur (na dálnici jsem nebral, vždy jsem potkal benzinku na trase do rakouskýho kempu, ale na dálnici to bylo o hodně dražší, tuším cca 1,3 Eur

Chorvatsko 8,45 kuna na dálnici

V Česku pokud jedeš přes Dvořiště, tak u hranic je levný ONO, já bral Benzina na trase 28,6

Pokud jedeš přes Brno a Mikulov, zastavuju na Benzině těsně před Mikulovem, je to v polích po levé straně, je to Benzina Plus a cena bývala rozumná.


Víc než cena paliva se liší cena dálničních zámek:-)

Šťastnou cestu a Dobro došli
happy
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj - obecně - já si vždycky udělám itinerář cesty včetně tankování, protože ty rozdíly v cenách PHM dálnice / 10 km od dálnice jsou velké. Navíc vím, kdy budu tankovat, takže si troufnu PHM hodně dojíždět, což třeba v Německu při tankování na dálnici úplně nejde, takže ve finále strávím stejně času u pump i se zajížďkou. Rozdíl dálnice/kousek od dálnice je okolo 8 Kč, takže když kousek sjedu, tak za stejné peníze natankuju o 13 litrů víc. Při posledním výletu byl ten rozdíl dálnice / naplánované pumpy 57 litrů navíc za stejnou cenu a najel jsem asi o 30 km navíc.

Rakousko:
http://www.spritp...echner.at/
aplikace tanket at, ale bere si data z tohohle portálu

Slovinsko:
ve Slovinsku cenu stanovuje jejich ministerstvo hospodářství a ceny jsou podle mě závazné. Aktuální ceny jsou zde:
http://www.mgrt.g...derivatov/
resp. nikdy jsem neviděl jinou cenu, než byla uvedena zde, vyjma vysokooktanových paliv

Chorvatsko mají aplikace pro mobily na srovnání cen, ale nepoužívám, takže nedoporučím - stačí hledat cijene goriva

alternativně i:

Německo: http://www.clever... - i mobilní aplikace
aktuální ceny všech pump, stačí zadat typ, místo a vyjede porovnání. Nejlevnější pumpy jsou raiffeisen-tankstellen.de, je to jako ONO u nás - jsou mimo dálnice, ale vždy kousek - většinou první dálnice za sjezdem, super ceny, ale jsou samoobslužné - tzn. platba jen kartou, ne hotově. Napřed se strčí karta, zadá pin, zvolí druh paliva a číslo stojanu, pak se vyndá karta, natankuje, zavěšením pistole se platba odečte. Pokud máte účet v EUR, je to ideální, při platbě kartou z účtu v CZK to vyjde jako platba hotově na nějaké OMV mimo dálnici - když porovnáváte výměnu EUR v Exchange.

Maďarsko:
aplikace What Gas - je v ní celá Evropa, ale ceny jsou třeba rok staré, v Maďarsku jsou v ní ceny aktuální
H
happyČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj
Díky za zajímavé odkazy.

Souhlasím, že u Rakouska (pokud řešíme cestu do HR) je dobrý to mít promyšlený, cenový rozdíl je obrovský.

- Dá se přejet bez tankování a řešit ve Slovinsku, kde je cena všude stejná a obvykle rozumná - určuje ji stát a taky tam mají volby:-)
- nebo mít vytipované místa a tam sjet z dálnice (a spojit třeba s odpočinkem či kempem či památkou)

Navíc levná mimodálniční benzinka skutečně často leží kousek u exitu a je někdy vidět i z dálnice.


Já tankuju preventivně, když projedu cca polovinu nádrže, takže v Rakousku tankuju, ale taky tam zároveň kempujeme, tak to spojuju.

Ještě POZOR - ne ke každé menší pumpě v Rakousku se dá dobře zajet a projet s karavanem. Některé jsou i obousměrné a jezdí se cik cak. Nebo je tam ostrá zatáčka při opuštění stojanu.

Hezký den všem
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 8 let
Tak jsem si díky tomu příspěvku už naplánoval trasu na Bohinje.

Pojedu po A10 A11, na ní je OMV, cena dnes 1.399

Avanti - Sankt Jakob im Rosental 141 - cena dnes 1,034 (10 Kč na litru) + kafe za půlku, zajížďka celkem 9 km včetně nájezdů na A11.

Budu brát tak 41 litrů.

Automatické sloučení 30.08.2016 09:27:
tak změna, vyhnu se tunelu Karawanken, podle Google maps je vjezd na hodinu, pojedu přes Tarvisio, takže Shellka v Finkenstein za 1,119, zajížďka jen 2 km.
kdyby jste si někdo myslel, že je chyba objíždět tunel, dejte vědět
Upravil dukecz dne 30.08.2016 09:27, před 8 let
H
happyČlen
Přidáno před 8 let
To dukecz:

Ahoj, Karawanke ve směru do SLO by v této době měly být normálně průjezdné, pokud není nějaký zádrhel.

Já to jel v sezoně, vždy uprostřed týdne, a v obou směrech úplně bez kolon.
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 8 let
Tak nafta nejlevnější v Rakousku, asi 20 kilákú před Slovinskem 0,98e/ litr, pumpa JET. Je zo asi 500 metrů od dálničního sjezdu. V Chorvatsku INA 8,33kn.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
B
belcantoČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

tuareg napsal:

Tak nafta nejlevnější v Rakousku, asi 20 kilákú před Slovinskem 0,98e/ litr, pumpa JET. Je zo asi 500 metrů od dálničního sjezdu. V Chorvatsku INA 8,33kn.


u Jetu v Rakousku je to asi normální cena, já jsem stejnou cenu platil ve Zwettlu cestou zpátky domů
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: tuareg, simcha, Jana a Petr V, happy, dukecz, belcanto

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,231,375 unikátních návštěv | Vygenerované za: 1.48138 sekund | Průměrně za: 1.48138 (0) sekund | Dotazy: 99 | Použitá paměť: 2MB/2MB