Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 kolo Hawk: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

kolo Hawk

Poslední aktualizace před 8 let
J
jenykoNováček
Přidáno před 8 let
Ahoj, koupil jsem si elektrokolo HAWK s motorem v zadním kole.
Při jízdě s asistentem v pohodě, ale když ho vypnu, nejsem schopen vyjet kopeček, jak se jizda ztíží.....kopec, který jinak jedu na normálním kole v pohodě.
Mám pocit, že ten motor nějak brzdí nebo tak...rozhodně je jízda bez motoru mnohem těžší než na normálním kole.

Je to jen pocit, nebo to znáte, je to normální ?

Díky Jenyko
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 8 let
A co jako ??? :r
Makarska Rivijera moj drugi dom
J
jirhavČlen
Přidáno před 8 let
Záleží na typu-značce kola,u některých na minutku vypnout baterku a motorek už nepřibrzďuje.U mého bohužel(Benelli -2014)to nefunguje a je to poznat.U novějších to je lepší.
J
jenykoNováček
Přidáno před 8 let
no já mám v té chvíli vždy pocit, že jsem měl zůstat u obyčejného kola...vypnu asistenta a kolo jede tak ztuha, že mám chut s tím seknout...asi to chce jezdit s asistencí stále..ale to pak už není kolo...
anebo bych to měl nechat proměřit, jestli není třeba něco blbě nastavené ...
mtruellemtruelleČlen
Přidáno před 8 let
Ono navíc je to kolo taky jednou tak těžké.....
J
jenykoNováček
Přidáno před 8 let
To moje má 22 kg , takže to ještě není tak hrozné, tu váhu bych zvládl, ale to, že je vyloženě cítit odpor toho motoru, při šlapání, je velice nepříjemné.
ropropČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, nevím co tam máš za motor, ale pokud´to nemáš s funkcí dobíjení za jízdy tak to není normální. Dej to seřídit, ale špatně se jezdí i na kolech nevhodného rozměru nebo na kolech s levnými komponenty. Měl jsem jich dost.
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 8 let
Mám kolo skládačku 20" a vím, že na větších kolech je jízda komfortnější a lépe se jede, váha 24 kg, motor 250 W a najeto cca 2600 km - tahám za tím i káru s dřívím. Na polňačkách a v lese dostává co proto, ale s norm.kolem bych to určitě neodjezdil ani neudejchal.
Pro mne tedy jednoznačné výhody :_
Makarska Rivijera moj drugi dom
simchasimchaČlen
Přidáno před 8 let
Ale dotaz byl přece na něco úplně jiného, než jestli je e-kolo výhodné.
J
jenykoNováček
Přidáno před 8 let
Přesně tak.

Otázka zněla :

Mám pocit, že ten motor nějak brzdí nebo tak...rozhodně je jízda bez motoru mnohem těžší než na normálním kole.

Je to jen pocit, nebo to znáte, je to normální ?
J
jirhavČlen
Přidáno před 8 let
Ano je to normální.
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 8 let
Je to normální.Zvykáš si na to že to jede samo a když vypneš tak je to jako brzda.U mne je to samé najeto 4200 km
!y !@ !r !d :z
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

simcha napsal:

Ale dotaz byl přece na něco úplně jiného, než jestli je e-kolo výhodné.


Právě ten obecný dotaz mi nějak nesedí..srovnávat asi moc nejde, ale co je to vlastně normální a z jakého pohledu ? Norm.kolo vs elektro či obráceně ? I z mých obrázků je patrné "co tím chtěl básník říci"..no je tůhlencto normální ! :r :_
Makarska Rivijera moj drugi dom
Upravil SteMi dne 27.08.2016 05:45, před 8 let
SteMi Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 8 let
Nazdar, Ja jsem si prestavel moje horske Kolo na Pedelec s motorem v zadnim kole, jsem nadseny s jizdnich vlastnosti, muj Motor nebrzdi,
vypina se automaticky nad 30 km/H, a muzu potom Jet jako s normalnim kolem, mam Motor 250 W od firmy-Senglar (v nemecku),
myslim si ze to s tim brzdenim neni normalni, zkusil bych to prezkoset v servisu, asi to lezi na Tom Motormanagementu, ktery Motor
ovlada a kontroluje !

s pozdravem, Honza/Discoverfun/Erlangen
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Jiri Majki napsal:

Je to normální.Zvykáš si na to že to jede samo a když vypneš tak je to jako brzda.U mne je to samé najeto 4200 km


Není elektrokolo, jako elektrokolo. Jsou i taková, která pouze "pomáhají", když se šlape - pokud se přestane šlapat, nebo se překročí nastavená rychlost, motor vypíná. Takže samo nejede. Volí se intenzita přípomoci. Pokud se motor vypne vypínačem, nebo se zvolí intenzita přípomoci "0", chová se jako obyčejné kolo bez jakéhokoli dalšího odporu - jen těžší o hmotnost zařízení.
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 8 let
Vlasta1..asi tak
Spíše jsem tu čekal nějakou odborně technickou osvětu..a tak jak to funguje u mého: klíčkem u aku zapnu systém, dále na panelu asistence příšlapu čudlajs POwER, při samotném rozjezdu se elektromotor přes čidlo-comp (u šlapek) zapíná až po 3 šlápnutí (kvůli bezpečnosti-nechtěnému rozjezdu), ale dále i při nešlapání se motor sám vypíná.
U asistenta příšlapu dalším čudlasem navolím 0 - 5 v závislosti na terénu atd. a vše už dolaďuji za jízdy jen klas.přehazovačkou.
Používám občas i "plyn-Heft" na řídítkách..funguje jako u motocyklu, tímto vyřazuji asistenta a jedu jen elektro-tedy bez šlapání.
Pokud chci jet jen kolo nezapínám nic..i tak je nutno počítat s malým odporem planetové převodovky v elmotoru, která se tam asi točí stále ať jedu jak jedu.
A jak to máte vy ? B)
Makarska Rivijera moj drugi dom
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: jenyko, SteMi, jirhav, mtruelle, rop, simcha, Jiri Majki, Discoverfun, Vlasta1

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,237,525 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23169 sekund | Průměrně za: 0.23169 (0) sekund | Dotazy: 123 | Použitá paměť: 2.14MB/4MB